Kontakt s biologickým otcom

grejci1
20. júl 2013

Ahojte babulky, mám na srdci taký strašný pocit... s mojim biologickým otcom som nikdy nebola v kontakte. Vlastne len raz, keď sa snažil vykrútiť z výživného.. ALE... Vydala som sa, máme krásnu dcérku... nenávidím ho, ale chcem aby vedel aký krásny život mám aj bez neho... ako sa mám zbaviť tej "túžby" šplechnúť mu to do ksichtu? :(

donkacik
20. júl 2013

@grejci1 ahoj, prečítala som si diskusiu a tvoje príspevky a na otca by som sa na tvojom mieste vykašľala. radšej by si mohla povedať mamke, ako si o nej myslíš, že bola silná a super žena, že to zvládla a podobne. bude lepšie tebe a aj jej. ak pôjdeš za otcom, alebo ho nejak inak kontaktuješ a šplechneš mu to do xichtu, myslíš, že sa ti uľaví? neuľaví, ani nebudeš mať z toho lepší pocit. verím ti, že si na neho nasratá, niektoré dni to na človeka doľahne viac, inokedy menej, ale jeho by som z toho všetkého vypustila. neprospeje to nikomu a ako som spomínala, myslím si, že prekvapujúco ani tebe, nebude ti ľahšie na duši. vyspi sa na to, premysli si, čo ti tu bolo napísané a uvidíš, čo ďalej.
a chlapi nie sú všetci rovnakí, to len tak na margo 😉

puklica13
20. júl 2013

@grejci1 rob ako uznas za vhodne, je to tvoj zivot, chcela som len povedat ze nic nie je ciernobiela, a nenavist nech ma akokolvek "opodstatneny" zaklad, je vzdy len nenavist a plodi dalsie zlo, odpustit predsa neznamena ze sa zacnes niekomu pchat do zadku, ale ze najdes vnutornu rovnovahu a pokoj, clovek nemoze byt stastny ked ma v sebe takyto rozkol...

maminuska
20. júl 2013

@petraxy6 vieš ja mám na toto také porekadlo :

ten kto chce hľadá spôsoby ,a ten kto nechce hľadá dôvody. Muži su zvláštne tvory ,nemusia mať príčinu . Veľmi časté je že ked opustia matku , opuštaju aj deti . Nič neoprávňuje otca sa odvrátiť od svojich detí, žiadne spory s ich matkou.

Odpustit človeku , ktorý o teba ako osobu nejavil záujem je niekedy nad ľudské sily a napríklad ja by som toho nebola schopná . To však neznamená že v sebe treba živit nenávist, a treba si vždy uľavit takým spôsobom ako" mne "vyhovuje"

petraxy6
20. júl 2013

@maminuska ako čiastočne súhlasím, ale my nevieme, čo konkrétne sa tam stalo. To by nám najlepšie vedela povedať mamina. Ja teraz mám veľmi zlé obdobie a neviním nikoho z toho čo sa stalo. Pred deťmi muža vôbec neočierňujem. Ak na ne zabudne, budú trpieť a on ešte viac. Bojím sa toho a verím, že sa to nestane. I keď si myslím, že milenka môjho ex bude pracovať na tom (vlastne už robí prieky, lebo jej vadí hlavne staršia), aby sa o ne nezaujímal. ☹ ☹ ☹

tova
21. júl 2013

@grejci1 na ja si myslim, ze velku chybu spravila aj tvoja mama ze ti od mala rozpravala same zle veci na tvojho bio otca a najme ako ju dolamanu nechal a co je povedal ze ked sa zdrava narodis.... Proste vedela ze bio o teba nema zaujem, a uz ako malej mala vysvetlovat, ze mas jedneho otca ktoreho poznas od narodenia (nevlastneho) o bio ja by som na jej mieste nic nepovedala, to co si vykricia dospely nema co dieta zaujimat. , lebo aj ona mohla mu vyhresit a to ti on nikdy nepovie ako sa ho to dotklko,

marmete
21. júl 2013

@grejci1 Ahoj, moja mama sa s mojím otcom rozviedla, keď som mala rok, videla som ho raz v živote, v dospelosti a stačilo. Celý život o mňa nemal záujem, posielal iba výživné, žiadna pohľadnica, darček, proste z jeho strany viac mŕtvy ako živý. Zobral si za ženu matku s dvoma deťmi, narodilo sa im spoločné tretie. Keď som bola malá, mala som niekedy smútok z toho, že vyrastám iba s mamou, ktorá sa potom už nikdy nevydala, lebo veď spolužiaci vyrastali v kompletnej rodine a ja nič. Ale tak nejak tým, že býval tisíc km od nás, nevídavala som ho, nebola som navyknutá na takého muža, bol mi ľahostajný. Po tom prvom a zároveň poslednom stretnutí, keď som mala 19, som si uvedomila, že pre neho som bola a budem vzduch. Na stretnutie prišiel, lebo asi mu bolo hlúpe to odmietnuť (nečakala som, že by vôbec prišiel) a zároveň asi chcel vidieť ako som vyrástla. Síce som výzorom po ňom, ale čo už 😀 Pre mňa cudzí človek, ktorý mohol spraviť kvantum krokov na zblíženie, mama mu to nezakazovala, ale on proste nemal záujem, bol mladý, chcel žiť život a nie starať sa o rodinu a aj na základe toho sa mam s ním rozviedla a zjavne spravila dobre. Preto mu je jedno či žijem, či som ok, proste on si ma "vyplatil" a koniec. A určite by som sa ja kvôli nemu netrápila, daroval mi život a je na mne ako s ním vynaložím, za neho sa natrápila mama a nestojí za to aby tvoje osobné šťastie ničil niekto, kto za to nestojí. Keď sa mi narodil syn, vôbec mi nenapadlo mu dať vedieť (ani neviem kde býva resp. adresu), on si moju pozornosť nezaslúži. Zameraj sa na svoj, terajší, nie to čo by mohlo byť, máš svoju rodinu, tam investuj všetky svoje potreby 😉

maminuska
21. júl 2013

@petraxy6 druhé partnerky môžu narobit vo vztahu veľa zla. U mňa to tak je . Impulz vychádza hlavne od nej prečo sa s nimi môj exmanžel nestýka, bohužiaľ to ho nijak neospravedlňuje.
Ja som zaujala pozíciu pravdy. Žiadne ospravedlnovanie exmanžela, žiadne klamanie detí .... hovorím im pravdu , bez ohľadu či je krutá alebo nie. Myslím že deti si ju zaslúžia.
To však neznamená že na exmanžela nadávam (aj ked uprimne povedané boli chvíle ked som si musela riadne zahryznut do jazyka 😀). Deti ho maju v albumoch , ked sa bavíme o nejakej situácii z ich ranného detstva tak poviem aj ocino ..... nie je mojou snahou ho vymazať z ich života, ale ani idealizovať. Vymazáva sa sám , a myslím že u syna sa už takmer deletoval. Syn neprejavuje voči nemu nenávist, ale napríklad nedal mu číslo na telefon a hoci jeho číslo v mobile má, nevolá mu a ja to už neriešim .
Časom som uple zľahostajnela voči nemu , neviem to vysvetliť ,ale v minulosti ked som išla do mesta kde som s ex žila som sa bála aby som ho nestretla, teraz na to ani nepomyslím 🙂 . Nejak mi ostal ukradnutý , ale odpustiť som mu neodpustila určite a ani sa to zrejme nestane. To čo spravil mne sa odpustit jednoducho nedá a ja sa určite znásilnovat nebudem 🙂, ani žiadnym čítaním kníh o radikálnom odpustení.

cecil36
21. júl 2013

@petraxy6 " 5 rokov sme boli spolu a pomiešala sa do toho priateľka môjho naj kamaráta... prisahal, že sa to už nikdy nestane, ale keď som sa ho pýtala prečo to urobil, tak mi povedal, že mal príležitosť a to bolo horšie ako keby mi povedal, že smrdím, alebo že som tučná alebo neviem čo... pretože ak to bolo "len tak" že mal príležitosť, tak tých môže mať ešte milion... ale odpustila som - no nezabudla... stále mám nutkanie lustrovať mu telefon, donútila som ho zrušiť konto na FB a tak... povedala som mu, že ak mu prídem ešte na niečo, čo by len náznak, tak malú vživote viac neuvidí... snáď to bude zasa také ako niekedy ale vieš... tú spomienku mám stále v sebe a nikdy na to nezabudnem" Tento tvoj komentar akosi nekoresponduje s tym prvym co si uviedla, ze si stastna. Clovek, ktory nenavidi svojho bio otca, kontroluje svojho partnera, donuti ho zrusit FB a stale je v akomsi napäti, co sa moze a nemoze stat, nie je stastny, ale minimalne bojazlivy. Nezastieraj svoje problemy v partnerstve tym co prezila tvoja mama. To co sa stalo jej vies len od nej, nepocula si druhu stranu, nevies ci mu ona sama nebranila stretavat sa, ci mu nebranila druha zena.... a bla bla je milion dovodov vratane toho, ze naozaj nemusel mat zaujem. Matky velakrat povedia v hneve detom na ich bio, to co je len ich pocit a nemusi s realitou suvisiet. Precitaj si knihu Slzy otcov, kde to uvidis aj z "druheho brehu". Tym netvrdim, ze u vas to nebolo ako mama povedala, iba to, ze to mohlo byt aj inak. Kazdopadne, problem nie je tvoj bio, ani mama, ale vztah teba a tvojho mm a teba samej. Zacni riesit veci od seba 😉 Drzim moc palce 🙂

petraxy6
21. júl 2013

@cecil36 to som ja nepísala 🙂 ale autorka 🙂

cecil36
21. júl 2013

@petraxy6 prepac, samozrejme to patrilo @grejci1 😉

petraxy6
21. júl 2013

@cecil36 😉

Ešte jednu vec by som chcela napísať, netreba všetkých otcov hádzať do jedného vreca. Môj ujo bol v mladosti veľký fešák, ženy za ním šaleli. A tak sa jedna z nich rozhodla že chce mať s ním dieťa a chce byť slobodnou mamičkou. Aj sa tak stalo, on platil synovi alimenty a ten chalan ho nenávidí, že ho opustil, ale zjavne nepoznal pravú príčinu jeho príchodu na svet ☹