Kríza stredného veku

mesiacik2
14. okt 2011

Ahojte, chcem sa vas opytat ci mi niekto vie poradit ako bojovat podla mna s krizou stredneho veku. Mam sice len 27 rokov ale dve male deti a tretie na ceste (vsetko v priebehu 4 rokov), otehotnela som este pocas vysky takze som sa do roboty ani nedostala a teraz mam stavy akoze mi vsetok osobny zivot uteka medzi prstami. Svoje deti milujem, ale zaroven lutujem ze som nikdy nechodila do prace a pri mojom stasti to tak skoro ani nebude. Viem ze som asi hrozna
matka ale s tymito pocitmi sa nemam komu zdoverit. Prosim poradte. vdaka

luchinkabb
14. okt 2011

Podla mna ide o normalne pocity, hlavne si to nevycitaj. Dobre je si definovat co Ti najviac chyba, co by si chcela a co by si mohla zmenit, najst nejaku cinnost, zacni tym 🙂

luchinkabb
14. okt 2011

Mne inak na vycistenie hlavy pomaha velmi sport 🙂

mesiacik2
autor
14. okt 2011

luchinkabb: to je tazke-kedze tu kde byvam nemam priatelky s ktorymi by som sa bavila aj o niecom inom ako o detoch a manzel je bez prace takze je casto prec na brigadach- vsetok volny cas mi zaberu moji chlapci.
Chcela by som toho v podstate trochu: sem tam si zajst s manzelom do mesta, ist na chatu cela rodinka, ist si zaplavat kedze ine sporty nemozem teraz, ale nasa momentalna situacia to nedovoluje. Ale to su take frustracie zivota to ma az tak neznervoznuje lebo viem ze bude raz aj lepsie. Horsie je ze po dvoch detoch mam telo take ake mam a dalsie tehotenstvo mu neprida na krase, okrem toho praca v nedohladne a ked aj ten cas pride budem asi musiet robit upratovacku kedze po 6 rokoch materskej nemam ziadne skusenosti z odboru 😢 a okrem toho sa u mna zacina prejavovat ta spominana kriza ze podvedome chcem aby som bola ziaduca aj pre ostatnych chlapov kedze mi ujel vlak mladosti.
Myslim ze toto som ocakavala (tieto pocity a myslienky) tak okolo 40-tky a nie uz teraz.... To sa zda iba mne ze je to akosi zavcasu? a ako sa stym vyrovnat?

mesiacik2
autor
14. okt 2011

@luchinkabb : sportovat teraz moc nemozem iba tak plavat a to sa momentalne tiez neda ☹ ale vdaka za tip

mesiacik2
autor
15. okt 2011

vidim ze si tymto prechadza strasne vela zien tak dakujem aspon vam dvom 🙂

annaopialova
15. okt 2011

ahoj vies my zeny sme take ked clovek ostane na materskej tak ho hocikedy taketo pocity prepadnu stale dookola upratuj var zehly deticky kazda z nas ma alebo mala taketo dni

filipal
16. okt 2011

@mesiacik2 kriza stredneho veku to este nebude! ta pride neskor a je este neprijemnejsia! 😖
to co prezivas je skor izolovanost mamicky na materskej.
mozno si prave tu na koniku najdes blizke duse, s ktorymi sa budes moct porozpravat o inom ako oproblemoch s detmi. mrkni na temy.... 😉

sue
16. okt 2011

@mesiacik2 a odkiaľ ste? Možno si tu nájdeš nejaké kamošky z vášho mesta - na spoločné prechádzky, pokec a tak 😉
To čo cítiš je úplne prirodzené...vôbec nie si hrozná matka, ale... musíš vziať situáciu takú aká je a snažiť sa na ňu pozerať z tej lepšej stránky, pretože na každú jednu vec sa dá pozrieť pohľadom optimistu aj pesimistu - ty máš dve krásne zdravé deťúrence, manžela, ktorý sa o vás stará, ďalšie bábo na ceste a navyše máš to šťastie, že môžeš s vašimi deťmi byť vtedy, keď ťa najviac potrebujú (koľko žien to šťastie nemá a musia ísť do práce po pol roku materskej...) - kariéru môžeš robiť aj potom, bude to ťažšie, ale budeš mať pred sebou ešte tridsať rokov na budovanie kariéry 😉 kočky, čo do 35ky budovali kariéru si ju potom aj tak nevychutnávajú, lebo každý mesiac tu na MK hádžu fotky ovulačných a tehotenských testov a modlia sa za // 😉
...my ľudia sme takí - vždy chceme to čo nemáme...to je fajn, sny treba mať...ale netreba život len presnívať, treba ho prežiť...a preto si uvedom, že ty žiješ taký život o akom iná žena len sníva 😉

Držím palce

mesiacik2
autor
16. okt 2011

@filipal uff tak ak je to horsie to sa moc netesim...ale ja to budem mat mozno opacne. ja zrejme dovarujem svojich desat deti v 5O-tke a potom naberiem novu miazgu 😉 . ale vdaka za tip

mesiacik2
autor
16. okt 2011

@sue ja som naozaj Bohu velmi vdacna ze sme vsetcia zdravi, mame kde byvat, co jest.... ja si uvedomujem ze som vlastne dost nevdacna a vlastne to ma mrzi ze namiesto aby som sa z toho tesila tak mam z toho nervy... a presne si to vystihla ze chcem to co nemam a keby som to mala tak chcem aspon styri deti 🙂 ja len chcem nejake konkretne rady ako to pozivtivne zacat brat 🙂

filipal
17. okt 2011

@mesiacik2 vies, ja poznam problemy mojich rovesnicok, deti im odrastaju, dostavuju sa prve znaky starnutia, predmenopauza, priberanie, pobolievanie klbov 😝 😀 a zistujeme, ze uz nie sme take atraktivne ako kedysi.
ale musime sa zacat orientovat na ine hodnoty. a uvedomit si, ze skutocna staroba je este daleko. maja babka ma 86, uz je odkazana na druhych a to su ovela horsie problemy. ☹

takze neboj, teraz si v tom najkrajsom obdobi 🙂 a to ako to prezivas, je len tvoje subjektivne prezivanie, ktore sa da zmenit inym pristupom. mne pomaha, ked si uvedomim, co vsetko musia prekonat druhi....potom si uvedomim, ze zijem krasny zivot. ale chapem, ze ked sme v tom svojom zacykleni, nevidime to objektivne...
je to asi typicke pre ludsku povahu.

pici
25. okt 2011

@mesiacik2 takto ti poradim. sed menej za pocitacom a venuj sa detom. v opacnom pripade si si ich nemala robit :D a prosim ta nelutuj sa kolko si si nadelila deti, je len tvojim rozhodnutim.. a krizu stredneho veku ty nemas este ani omylom.. a ked mas zo seba take zle pocity, zajdi za odbornikom... netreba vytvarat temy, v ktorych osocujes len preto ze si frustrovana vlastnym zivotom, hm? skus porozmyslat.. a vies co? nalozim aj ja tebe rovnako hnusne ako ty si napisala zenam ktore deti chcu a milovali by ich .. nemala si si narobit v 27 deti, ked nie si zabezpecena, nemusela by si plakat ze nic si nemozete dovolit, staci antikoncepcia a nemusela si plackat na fore ako ti je hrozne a ake mas zdevastovane telo. ty si podla mna uplna mimoza...

ostatnym sa ospraveldnujem za skocenie do temy... ale s touto damou ostalo vela nevydiskutovaneho a kedze je hrdinka len v teme, kde sa da zranovat, a na IP uz gule nema.. musela som takto.. ostane na mna prosim nereagujte... dakujem

kostka211
6. feb 2012

@pici prehanas 😉
@mesiacik2 jednoducho je toho na teba vela, pozna to vela zien, clovek nema na seba cas, vsetko musi prisposobovat detom a chodu domacnosti, necudo, ze sa casto citi ako vyzmykany citron...bohuzial toto je udel nas zien, preto ti neostava nic ine, iba vudrzat kym deti vyrastu, tes sa tak na 50 tku,. ako si budes uzivat,xixi, aj ja sa tesim 😀

pici
6. feb 2012

@kostka211 obavam sa ze nie

svekle
14. apr 2015

Prejde pár rokov a na toto obdobie budeš spomínať ako to najkrajšie, ja to už mám bohužiaľ za sebou, ale často sa mi sníva, že mám svoje deti pri sebe, vychovala som 2 úspešných chlapcov, je mi za nimi veľmi smutno, tuho ich obíjmaj, prejde to moja, budeš mať dosť práce, spoločnosti, ale ten čas s deťmi sa už nevráti, závidim Ti, viem aké to je a napriek tomu ti závidím.

svekle
14. apr 2015

nič nerieš, čas vyrieši

spirit16
14. apr 2015

@mesiacik2

Kto hlada ten najde.Ak chces, aby sa Tvoj postoj zmenil, musis zacat patrat v sebe.
Kriza stredneho veku nepostihuje kazeho, to comu sa hovori kriza stredneho veku je podla mna len obraz toho, ze clovek sa vedome nerozhodoval o tom, co v zivote chce a ocitol sa zrazu niekde, kde sa neciti komfortne.
Pripadne kriza stredneho veku moze znamenat aj to, ze clovek nie je ochotny zobrat zodpovednost za svoje rozhodnutia a celou svojou dusou zit to, co si sam vybral.
Ked mas pocity ako opisujes, tak je to znak toho, aby si viac zacala patrat vo svojom vnutri, aby si sa lepsie spoznala. Chapem, ze pri malych detoch a dalsom na ceste asi nemas vela casu na citanie, ale skus vbehnut do knihkupectva a poobzeraj sa po nejakej knihe, ktora by Ta oslovila.
Mozes zacat trebars knihou MILUJ SVOJ ZIVOT.
http://www.megaknihy.sk/nezaradene/59405-miluj-...

a nasla som to aj na uloz to

http://ulozto.sk/xcvyyRA/kniha-miluj-svoj-zivot...

Alebo Ivo Toman - debordelizacia hlavy
http://www.martinus.sk/?uItem=65926&gclid=CjwKE...

Alebo cokolvek ine. A aj dve stranky pred spanim, kazdy vecer, Ti mozu pomoct 🙂
Drzim palce