Kríza v dlhoročnom vzťahu a emocionálna nevera

Ako prekonat krizu?

Sme spolu s muzom 9 rokov, z toho 6 rokov ako manzelia. Nas syncek ma 2 rocky a odkedy sa narodil, zacali sme sa s manzelom odcudzovat. Spociatku si maly vyzadoval vela starostlivosti a chcela som byt perfektna mama a mat vsetko perfektne aj u nas doma, skratka nas zivot sa zmenil. Muz sa po par tyzdnoch od narodenia odstahoval do detskej lebo sa tak lepsie vyspi, a odvtedy sa do spalne nevratil. Sexualne sme spolu sice zili ale aj to poznacila unava, stresy, hadky. Posledne mesiace to uz medzi nami bolo hrozne, snazila som sa o zblizenie, rozhovor, navrhla som manzelsku poradnu, bez odozvy. Zili sme ako spolubyvajuci, co treba zariadit, nakupit atd ale prejavy lasky nulove. Pred mesiacom prisiel ze sa stretava s inou zenou, iba v platonickej rovine, ze ju lubi, mna ma velmi rad, nechve prist o syna a nevie co dalej. Zachovala som sa kupodivu velmi racionalne, vydiskutovali sme si to cele, aj sa tvaril ze chce s nami zostat a snazit sa to dat dokopy, ale po par dnoch prisla letargia, zasa nevie co chce, zatazuje ho akykolvek spolocny program nas dvoch mimo domu lebo vraj na nho tlacim. Ona sa od toho dna ako mi to povedal odmlcala a nekomunikuju spolu, co ho ocividne mrzi. Totiz den predtym tej osobe na to prisiel manzel a dal jej ultimatum (plus maju 2 deti).Strasne ma stve to ze hoci za krizu mozeme obaja a svoj podiel viny som si uznala, za tu emocionalnu neveru moze on a nesnazi sa to nijakym sposobom napravit.. je mi hrozne ze zije dalej doma s nami, ale asi sniva co by bolo keby, len tak preziva zo dna na den. Ked navrhnem len blbe spolocne kino, tak velmi tlacim, ale on hocikedy rozprava o plane stavat spolu dom, ci mat druhe dieta.. tak uz si pripadam ja nenormalna a vkuse to v hlave riesim co bude, co vlastne ten clovek chce a ako sa mam vlastne spravat, vsetko je to take krehke a neprirodzene. Nechcem rozbit rodinu ale ani byt len zalozny plan B. Myslela som si ze ho poznam, ze nam sa taketo nieco nikdy nestane a zrutili sa mi zakladne zivotne istoty 😞
11mirka22
25. dec 2018
@sheilla11 no ak je naozaj zaľúbený, tak to je ťažké, aj pre neho, aj pre teba. Ak ho ľúbiš a stojíš ešte o neho, daj mu čas. Ono ako píšeš, aj to vaše odcudzenie chvíľu trvalo, nenapravis to zo dňa na deň. Buď rada, že sa tá druhá odmlcala, že sa nekontaktuju. A netlac na muža, v tej fáze v ktorej sa nachádza nemá záujem. Musí ho to prejsť, musí sa rozhodnúť, odlubit, musí skrátka sám chcieť. Iba mu daj vedieť, že o neho stojíš, že aj napriek vašim nehodám ťa veľmi bolí, že ťa "opustil", že túži po inej. A čakaj, zachovaj kľud. Nech už to dopadne akokoľvek. Veľmi ti držím palce.
pribinak
25. dec 2018
Asi by som zbalila seba aj dieta a sla k rodičom ci babke. Aspon na 2-3 mesiace, aby si on aj ty rozmysleli co vlastne chcete a co nie
Ci chcete byt spolu, alebo nie.
lucka12399
25. dec 2018
@sheilla11 Ja by som odisla 🙂 a myslim si, ze ak mate byt spolu tak si uvedomi o co prisiel a koho naozaj lubi ..
sheilla11autor
25. dec 2018
Dakujem za odpovede.. ja chcem aby sme zostali spolu a on o tom vie. Hneva ma ale velmi to ze sice povedal ze urobi pre to vsetko aby sme to dali dokopy a ze sa bude snazit, ale nerobi absolutne nic.. aj ma to boli, aj uraza.. pre mna nie je momentalne taka situacia ze by som odtialto mohla s malym odist zit niekam inam, jedina moznost je ze by odisiel on.. mam ho poslat prec? Myslite ze sa tym veci pohnu? Najhorsia je pre mna ta neistota ktoru teraz zijem 😞
zooeynka
25. dec 2018
@sheilla11 co keby si ho poprosila aby odisiel na cas kym si uprace v hlavicke co vlastne chce? Lebo ta boli pozerat sa nanho ako mysli na inu. Nech si premysli co strati ak sa neunormalni. Lebo mam z toho pocit, ze on chudacik vlastne trpi ze musel zostat pri rodine(kedze dotycna ho zrejme nekontaktuje) a nebodaj ho treba polutovat...volako mi tam chyba snaha o zachranu vasho manzelstva, nech si uvedomi ze tvoja trpezlivost s jeho "trapenim" nie je casovo neobmedzena
11mirka22
25. dec 2018
@sheilla11 nie, neposielaj ho preč, vydrž ešte chvíľku. píšeš, že najhoršia je neistota, no istotu nemáš a ani nebudeš mať nikdy. Ak on nekoná aktivity smerom k tebe, nechaj ho ešte chvíľu tak. Skús ho zapojiť do aktivít so synom, koľko sa len dá, iba on a syn. Chod von, niekam cvičiť, na kurz, do kina, alebo si nájdi brigádu na čas, keď on nie je v práci. Zamestnas seba niečím novým a aj muža starostlivosťou o dieťa. Drz si odstup, ale buď nablízku, neopustaj ho a nedávaj ultimata.
miminkaaa3
25. dec 2018
@sheilla11 ja by som tomu nechala cas...
Jasne,ze ked lubi tu druhu hned nebude k Vam taky aky bol predtym. Kedze asi aj ona pochopila ze nechce od svojho muza odist tak to je dobre znamenie a u vas doma to postupom casu prejde do lepsieho
pribinak
25. dec 2018
@sheilla11 a co chces ty? Chces s nim vobec byt? Chces zit s chlapom, ktory ta vlastne nemiluje?

Preco nemozes aspon na nejaku dobu odist?
sheilla11autor
25. dec 2018
@zooeynka vystihla si moje myslienky vo chvilach ked sa na veci divam 'triezvo' bez emocii.. niekedy prizna ze urobil chybu, inokedy vsetko hadze na to ze som si ho nevsimala a preto to vzniklo.. no cele zle, psychiku mam v riti pardon za vyraz, a treba mi fungovat kvoli malemu, od leta uz chodim do prace, kde to mam tiez narocne a uplne mi to uz ide cez hlavu 😞 bojim sa akurat toho ze ak ja za nas dvoch urobim toto rozhodnutie ci to nebude znamenat rovno uz aj koniec rodiny a rozvod.. kazdu noc placem a trapim sa z toho co bude, ze maly bude vyrastat v rozvratenej rodine 😢
zooeynka
25. dec 2018
@pribinak preco ma odist ona? Ona nic zle zrejme nespravila, preco ma odchadzat? Nech si chlapik ide upratat v hlave niekam do podnajmu
sheilla11autor
25. dec 2018
@miminkaaa3 ono je to cele take divne, nie sme ucebnicovy pripad nevery.. on mi totizto o nej rozpraval niekolko mesiacov ako o starej znamej este zo skoly, zacali si obcas pisat, srandicky, boki sme u nich na navsteve tusim trikrat, deti sa spolu hrali, poznam teda aj ju aj jej muza.. az po case tie obedy a kavicky zacali byt castejsie, ona bola ta hviezda jasna co mu rozumela, mala to doma tazke lebo zila v zlatej klietke.. nasli si k sebe cesticku a tie stretnutia mi potom posledne dva mesiace zatajoval.. ta osoba nemala hanbu tyzden pred tym priznanim prist k nam domov v case kedy som tu nebola a doniest nasmu synovi darceky k narodeninam.. no strasne chore a hroznr si vycitam ze som na to neprisla skor, ze som bola strasne tolerantna voci stretavaniu sa a celej ich komunikacii pretoze dovera bola u nas uplne v poriadku dlhe roky.
sheilla11autor
25. dec 2018
@pribinak hlavne sa bojim toho ze to skonci a ako budeme zit dalej.. ze si budem vycitat ze som pre zachranu neurobila maximum.. neviem co je teraz spravne urobit..nemozem odist preto ze chodim uz do prace a o maleho sa staraju babky ba striedacku. Jedina kto o tom vie je manzelova mama a keby sme to museli teraz priznat pred mojimi rodicmi, to by bolo peklo na zemi ked by to zacali oni riesit a montovat sa do toho, este viac by to veci poskodilo
zooeynka
25. dec 2018
@sheilla11 preco sa ti vlastne priznal? Co tym sledoval? Ulavit svojmu svedomiu tak splechol problem na teba? Alebo naco ti to povedal?
sheilla11autor
25. dec 2018
@zooeynka vraj uz o par tyzdnov skor chcel vyjst s pravdou von, lebo nedokazal zit dvojity zivot.. vedela som ze nie sme v poriadku, ale nevedela som dovod, preco sme sa museli az tak odcudzit a preco uz nereflektoval na moju snahu o riesenie problemov a zblizenie sa.. a taky dolezity impulz bol prezjme ten ze dva dni predtym na to tej zene prisiel manze, zrejme vycital cosi z telefonu. Asi tri dni tu chodil jak matoha, nespal poriadne, vracal zo stresu, bolo vidiet ze mu to neni jedno, ale dako sa to potom otocilo a uz tu len tak preziva vedla mna zo dna na den
jumama
25. dec 2018
Precitaj si clanok ako na to: https://www.partnerske-vztahy.sk/manzelske-odcu... neodchadzala by som, ale pomalicky nenasilne riesila. Urcite mate este sancu, daj vam ju.
loliki
25. dec 2018
@sheilla11 ako sa starate o syna? Ty chodis do prace. Kolko sa venuje on synovi? On sniva o tom, ze bude s inou. Co bude robit so synom? Necha tebe? Co keby si mu naznacila, ze ak odide, tak aj so synom. Aj ty si chces predsa uzit volnost a slobodu. ( viem, ze by si to neurobila) Proste sa citis podvedena, stratila si istotu, zajtra odchadzam, synovi oblec to, daj mu papat to, cislo na mna mas, keby bolo nieco vazne zavolaj, neviem kedy a ci sa vratim. Dobru noc. A vyrazis do mesta, vypredaje, kavicka, vyvetrat si hlavu... Hm? Toto riesit na Vianoce? Dopraj si relax.
zooeynka
25. dec 2018
@sheilla11 nechaj to utriast, nesil to. Ak je zalaskovany tak s nim prilis nepohnes, ale moze mu docvaknut co doma ma a zacat si to vazit. Len by som mu dala najavo, ze nebudes cakat na jeho unormalenie donekonecna, tiez mas svoje citove potreby, a pokial ti ich nebude naplnat on, tak sa moze lahko stat ze aj ty sa zalubis do ineho. Nech to vie a podla toho sa zariadi.
sheilla11autor
25. dec 2018
@loliki pracujeme obaja, cez den babky a poobede sme s nim bud obidvaja alebo potom su tu take dni ze robi dlhsie alebo ide s kamosmi na futbal, na pivo, tak sme sami. Syna lubi velmi, aj ked je pravdou ze v poslednom case bol skrz ten nas problem menej doma a tym padom aj menej s nim. Neuveril by mi ze maleho necham tak a odidem, este ho kojim atd, sme velmi naviazani. V januari ma ale caka povinna pracovna cesta, na 4 dni budem musiet odist cize by to bol zaberak pre nho byt tu na nho sam, do coho mi ale uz teraz kafre moja mama ze si ho chve vziat k sebe na cele 4 dni aj noci.. a to by bol uz uplne z obliga a nemusel sa starat vobec, takze takto to nechcem urcite
sheilla11autor
25. dec 2018
@jumama dakujem idem citat
11mirka22
25. dec 2018
@sheilla11 V žiadnom prípade nech sa mama 4 dni nestará. Nech sa otec postará, poprípade babky nech prídu pozrieť, prinesú jedlo a maximálne kým bude v práci. Je to aj jeho dieťa a o dvojročné sa už musí vedieť postarať. Ak nevie, daj mu príležitosť sa to naučiť ešte kým odídeš na školenie.
maminuska
25. dec 2018
@sheilla11 jediná šanca ako sám vrátíte k sebe je odtiahnuť sa. Nechat ho nech si to vyrieši.Nezasahovať mu do toho , nevolať ho nikam. Ísť sama. Začať sa pripravovať na ziˇvot bez něho, ak to nenastane len fajn. Takto keď si mu stále za zadkom duet sa chceš rozpravať len ho tým odhaňaš.
katkati
25. dec 2018
@sheilla11 Veríš mu, že je to len platonické? Si zranená, len aby si bola pripravená aj na tú horšiu verziu.
loliki
25. dec 2018
@sheilla11 neuveril by ti, ze ich tak nechas, lebo ty sa spravas podla sablonu Matka. A to ma 100% istotu. Skus to pozajtra rano urobit. Dopraj mu to, aby sa vyliecil a spamatal sa. On nezije v tom vedomi, ze o to dieta sa treba postarat. Ma na to teba. On sa citi odsunuty, nepovsimnuty, nepotrebny, na druhej kolaji. Ty si zamerana na dieta. On musi pochopit, ze nie tvoje city sa ochladili, ale z manzelky sa stala matka uz dozivotne. A tvoj cas si nedelis podla veku ci vahy clenov v domacnosti. 2 rocny syn vyzaduje viac casu ako 30 rocny manzel. A keď neskusiš, nevieš.
sheilla11autor
25. dec 2018
@zooeynka mali sme pred tyzdnom vianocny vecierok z prace, vyobliekala som sa tam, isla som, a extra ziarlil, aj mi to povedal ze sa boji ze mu to budem chciet z pomsty vratit.. nie som ten typ, nicomu by to nepomohlo
sheilla11autor
25. dec 2018
@11mirka22 suhlasim, tak to chcem spravit
sheilla11autor
25. dec 2018
@maminuska mas pravdu, len kolko casu tomu dopriat?
sheilla11autor
25. dec 2018
@katkati mozno to neni dokaz, ale raz sa tak opil ze sa chcel o tom vsetkom on porozpravat, hovoril vela o pocitoch, rozpraval o tom co sa stalo medzi nami, medzi nimi, detaily, a vtedy povedal ze sa jej v zivote nedotkol, ani jeden bozk nic.. nic ine mi neostava teraz, len verit
maminuska
25. dec 2018
@sheilla11 dovtedy pokiaľ sama neprideš k rozhodnutím že ho třeba kopnuť do prdele. Ak k tomu poznáním nikdy nedospeješ zostaneš s nim.
maminuska
25. dec 2018
Sa třeba mu dat jasne najavo že može o teba prist. Istota u chlapa je začiatok konca.
miminkaaa3
25. dec 2018
@sheilla11 moc drzim palce nech to dopadne dobre aj ked nie hned ale po case urcite..☺

Tu začni písať odpoveď...

Odošli