Kríza v manželstve. Zamilované stavy nám už vypršali

zufalamanzelka
20. jan 2009

sme s manzelom spolu uz takmer dva roky...predtym sme spolu chodili takmer 9 rokov. Kym sme spolu chodili, bol do mna velmi zamilovany.....miloval ma nadovsetko...velmi tuzil po milovani so mnou, stale chcel byt so mnou sam az mi to niekedy liezlo na nervy. Ale po svadbe akoby vytriezvel z tej lasky. Mame krasnu dcerku, ma celkomdobry pracu...ale ja uz nevladzem. Vyberie si radsej telku akoby isiel so mnou do postele, ked mu niekto zavola, dokaze s nim prekecat aj hodinu a so mnou sa ma problem normalne bavit... ked ideme s malou vonku, ideme mnohokrat ticho akoby sme si boli cudzi.
Aj mu hovorim ze nas vztah ochladol, ale on mi vravi ze si vela namyslam. Najhorsie je to ze ho to vobec nestve, ze uz to je ine ako predtym, jemu to proste takto vyhovuje. Milujeme sa len ked ja chcem, a ked nieco zacnem. A to tak raz za 2 tyzdne sa milujeme lebo stale on do noci pri pocitaci sedi alebo pri telke a vela krat aj zaspi na gauci.
NIeje to trocha skoro na tak kratky cas co sme spolu?
ja si aj myslim ze uz ho urcite nevzrusujem lebo po porode uz nevyzeram najstihlejsia. Snazim sa chudnut, lebo on vkuse na mna dava pozor co jem a vkuse ma upozornuje ze by som tolko nemala pchat do hlavy...a pri kazdej prilezitosti si neodpusti poznamku na moju postavu...
Baby ja uz vaazne neviem co mam robit...je mi to tak luto ze nasa laska je uz taka vsedna a taka osuchana, ze sa uz k sebe spravame len ako nejaki znami ... ja neviem prosim o radu

monika259
6. dec 2011

Ahojte. Prosim vas o nazor.
Som vydata nieco cez rok, predtym sme boli spolu 8 rokov, takze sa pozname celkom dobre, aj sme spolu pred svadbou zili. Sme spolu stastni, lubime sa, snazime sa o babatko, byvame sami, zariadujeme si nase spolocne byvanie, je nam fajn...samozrejme obcas mame aj bezne problemy, niekedy sa pochytime, ale potom je opat dobre, vyrozpravame sa, vysvetlime si, odpustime si. Nikdy som nezazila, aby sa ku mne manzel choval agresivne.
Niekedy vsak hadky boli velmi emotivne, poplakali sme si, aj na seba kricali az vrieskali, vyslovili nieco, co sme olutovali a aj zopar riadov rozbili...ale vzdy sme si s problemom poradili..mne trva o nieco dlhsie, kym sa z toho spamatam aj dva tri dni viem byt ticho a som uzavreta, manzel za mnou pride aj po pol hodine a ospravedlnuje sa prip. dava najavo, ze chce riesit problem.
Ale, pred par dnami sme sa pohadali inak...vrieskali sme na seba, rozbila som zopar riadov, vycital mi nieco, co som nechcela pochopit az neskor som usudila, ze mal v niecom pravdu,ale problem bol v tom, ze sme sa na dany problem pozerali inak. Ked som porozbijala riady v ramci hadky prisiel ku mne a chytil ma za krk a nadaval mi. Nie vulgarne,ale nadaval...neublizil mi fyzicky, nebolelo to..ale to gesto..to si neviem vymazat z hlavy, stale sa k tomu vraciam a je mi z toho na nic. Vlepila som mu facku a chcela odist, ale ked som sa upokojila, uvedomila som si, ze to predsa nie je riesenie...chapem jeho rozculenie a ospravedlnila som sa mu, rozpravali sme sa o tom a vydiskutovali si to, a aj on sa mi ospravedlnil, ze to prehnal, ze to bol skrat...uz sa mi odvtedy velakrat ospravedlnil, prosi ma o odpustenie...uvedomuje si, co spravil...ale ja sa z toho neviem spamatat.

lienka4343
6. dec 2011

@monika259 odporucam si precitat 5 jazykov lasky-ceska kniha a daj aj precitat manzelovi🙂 mozno sa vas vztah posunie zase niekam inam🙂 odporucam to vsetkym zamilovanym,ktore/y citaju tuto temu!🙂

monika259
6. dec 2011

@lienka4343 dakujem

briketa
7. dec 2011

@monika259 mne to tak pripada, ze nemate dostatocny respekt, dostojnost voci jeden druhemu.
Ja som vydata devat rokov ale v zivote by som si k manzelovi nieco "fyzickeho" v negativnom smere nedovolila a opacne to iste.
Je to o hodnotach nie? Ked Ty mas kuraz trieskat riady, on ma kuraz ta "uskrtit". Ved ste si kvit .
Obaja ste spravili chybu, obaja to teraz viete. Je cas pohnut sa dalej, pouceny zo svojej chyby. Nabuduce sa tomu aj ty aj on budete vediet (dufajme) vyhnut.

monika259
7. dec 2011

@briketa Uz to, ze som opisala napisala svoj problem, sa mi akosi ulavilo... A ja Ti dakujem za Tvoj nazor. Pevne verim, ze sa z toho poucime a udrzime nase emocie viac na uzde.

jednave
28. feb 2012

@neviem.ako.dalej , ahojky, po přečtení tvého příspěvku jsem zůstala jako opařená nad tím, že jsme na tom úplně stejně, přesně, co píšeš ty se odehrává i u nás, uvažuju už o rozvodu, jenže jak manžel vidí, že mu teče do bot, je teď nesmírně milý, ale já už ho ráda nemám, takže nad rozvodem vážně přemýšlím, podala jsem si i žádost o byt v mé rodné vesnici, abysme popřípadě měly s malou kam jít.