Kríza v manželstve. Zamilované stavy nám už vypršali

zufalamanzelka
20. jan 2009

sme s manzelom spolu uz takmer dva roky...predtym sme spolu chodili takmer 9 rokov. Kym sme spolu chodili, bol do mna velmi zamilovany.....miloval ma nadovsetko...velmi tuzil po milovani so mnou, stale chcel byt so mnou sam az mi to niekedy liezlo na nervy. Ale po svadbe akoby vytriezvel z tej lasky. Mame krasnu dcerku, ma celkomdobry pracu...ale ja uz nevladzem. Vyberie si radsej telku akoby isiel so mnou do postele, ked mu niekto zavola, dokaze s nim prekecat aj hodinu a so mnou sa ma problem normalne bavit... ked ideme s malou vonku, ideme mnohokrat ticho akoby sme si boli cudzi.
Aj mu hovorim ze nas vztah ochladol, ale on mi vravi ze si vela namyslam. Najhorsie je to ze ho to vobec nestve, ze uz to je ine ako predtym, jemu to proste takto vyhovuje. Milujeme sa len ked ja chcem, a ked nieco zacnem. A to tak raz za 2 tyzdne sa milujeme lebo stale on do noci pri pocitaci sedi alebo pri telke a vela krat aj zaspi na gauci.
NIeje to trocha skoro na tak kratky cas co sme spolu?
ja si aj myslim ze uz ho urcite nevzrusujem lebo po porode uz nevyzeram najstihlejsia. Snazim sa chudnut, lebo on vkuse na mna dava pozor co jem a vkuse ma upozornuje ze by som tolko nemala pchat do hlavy...a pri kazdej prilezitosti si neodpusti poznamku na moju postavu...
Baby ja uz vaazne neviem co mam robit...je mi to tak luto ze nasa laska je uz taka vsedna a taka osuchana, ze sa uz k sebe spravame len ako nejaki znami ... ja neviem prosim o radu

suki
20. jan 2009

Podle toho, co píšeš moc nechápu, proč by jsi měla být vinná ty.Nevím, jak dlouho jsi po porodě, ale tvůj manžel by měl být asi trochu chápavější vzhledem k tomu, že každá těhotná trochu nabere a ono to pak taky trvá než se člověk dá dohromady tak, jak by si představoval. Jediné, co mě napadá je ho posadit a fakt si promluvit, nic jinýho nepomůže. Když kolem sebe lidi chodí, tak se nic nevyřeší. Ale je to těžký, věř mi, že nejsi jediná, která má nějaký problémy, zkus si s ním promluvit, třeba to pomůže. Narovinu se zeptej, co mu vadí a co by chtěl změnit 😉 Držím pěsti.

babatko88
20. jan 2009

tak v tomto ti neporadím, ja mám podobný problém, aj keď sa bavíme, tak len (pre mňa) oničom, stále sa venuje malému, sex samozrejme musí byť, kedy chce, začali sme sa hádavať a už som mala namále ísť po papiere k rozvodu, no nejako mu to asi zaplo a začal sa snažiť, nie extrémne, ale na začiatok je to super, sa vytešujeeem 🙂

anavila
20. jan 2009

no ved som toto skusala najmenej 2000krat. On len povie ze ma stale lubi, a nech si nenamyslam, ze sa mu stale pacim... ale po mojich slzach v tomto rozhovore potom je 3 dni pozorny a mily a vola mi cez den le tak..ale po tychto troch dnoch sa vsetko vrati tam kde bolo.... hm...takze tu riesenie asi nie je. ale dakujem ze si napisala

mallorry
20. jan 2009

ana reseni je, preci nechces takto zit naveky?!!! chc to mluvit, mluvit a mluvit, nebo to driv nebo pozdeji dopane tak, ze si jeden z vas nekoho najde 😒

anavila
20. jan 2009

dala som si iny nick...a zabudla som sa...takze som sa trosku sekla, neutajim sa v anonymite. to aby ste chapali, preco odpisala anavila. Ale dakujem vam baby..ste zlate...

anavila
20. jan 2009

mallorry nestras ma

wali
20. jan 2009

anavila, urcite sa s tym nezmier a este bojuj o vasu lasku! miloval ta, venoval sa ti, tak to tam este stale musi byt, len to ma tvoj manzel zahrabane pod inymi vsednymi vecami. suhlasim s mallorry, musite sa zacat rozpravat. napr. vecer, ked ulozis malu spat, zahlas, ze dnes mate "svoj" vecer - ziadna telka, pc, len vy dvaja. snad ti nepovie nie. a potom by som mu povedala, ako velmi ti chyba to, ako to bolo predtym a skusit to proste rozobrat, kludne si aj zaspominat - spomienky zblizuju. ja verim, ze to vyriesite!! len snazit sa musi zacat aj on, tak ho treba nakopnut prave takymto uprimnym rozhovorom. drzim palce!!

betka14
20. jan 2009

no viem ťa pochopiť mam tiež lauru 5 a 1/2 mesiaca, s manželom sme chodili asi tiež 9 rokov a 2 roky sme manželia, nie je to také zlé a le na sex možem skoro zabudnúť mala vystrája do 23:00 a ja som už hotová potom a okrem toho ma to bolí /po šití/ a on mi nehcce ublížiť, takže nic není a le je to fakt o rozprávaní

mallorry
20. jan 2009

anavila nechci strasit, ale jeslti to nebude resit, tak proste treba za pet let to jednoho z vas muze prestat bavit, prestat vas to naplnovat a mohlo by to takhle dopadnout...takze plati mluvit, mluvit a mluvit...vyrazit nekam sami dva, bez male...na veceri, do divadla, na vinko do hospudky, picnout se, zasexovat a zase bude lip...ale musite na tom makat, samo od sebe se to nikdy nespravi, to mi ver...drzim palce!

emjee
20. jan 2009

nick zufalamanzelka je blokovany, nakolko je zakazane pouzivanie 2 nickov
temu ponechavam, kedze anavila sa vam sama v tejto teme priznala, ze sa jedna o nu

katrin21
20. jan 2009

a co robi do noci za PC: Chatuje s inymi babami? Lebo to je zaciatok konca... ale mozno pracuje, ja neviem, to musis vediet ty....

a mozno on sa ano nezmenill, len ty teraz potrebujes viac pozornosti a preto ti to viacej chyba a si si to vsimla.. mozno je taky uz dlhsie... iby premyslam. mozno je to blbost..

zveron
20. jan 2009

anavila

nam pomohlo, ked nam babatko pokocikovala babka...a my sme boli sami; len tak, nie po celodennej sicte, ked uz mate obaja dost
po narodeni dietatka je to inak riadny zaberak na vztah; drzim palce

angua27
20. jan 2009

anavila a pred manželstvom ste spolu bývali, alebo každý inde a iba ste sa stretávali? a je to takto u vás celé tie dva roky, čo ste manželia, alebo iba po narodení malej?
pripájam sa k dievčatám, že sa treba rozprávať, rozprávať a rozprávať. a skúsiť spoločné aktivity bez malej. možno manžo žiarli na malú a cíti sa odstrčený.
ale to čo popisuješ, dôverne poznám. nebudem rozpisovať všetko, písala som to už v iných témach, ale u nás sme náš vzťah nezachránili. držím Ti však silno palce, aby ste to vy dvaja dokázali. 🙂

anavila
20. jan 2009

nebyvali sme spolu...pokazilo sa to po narodeni malej...ale v tom case si nasiel aj inu robotu, a ja si skor myslim, ze je to kvoli tej robote..predtym chodil na dlhsie prec a bola som mu vzacnejsia. a teraz je doma kazdy den..a vkuse len o tej robote rozmysla....

binki
21. jan 2009

myslím, že zbytečně řešíš, co dělá nebo nedělá, je to prostě chlap, který se vyloupl ze slupky až po svatbě, možná by ses měla přestat tolik sledovat a sama sebe ponižovat tím, co dělá a co chceš, aby dělal a být víc sama sebou (a pokud jde o milování, tak být více nedostupná...), měl by pocítit lehkou nejistotu, běž někam, bav se, klidně vezmi prcka, jeď na pár dní ke kamarádce, do kavárny...
jo a sama sobě nastavuješ hranice toho, co ti může říkat s tím jídlem, asi ho necháváš, protože se sama v poporodním těle necítíš, viď, ale to je chyba, ikdyž je tvoje tělo jiné, vytvořilo něco tak dokonalého jako je vaše dítě, jinak na sobě pracuj, když tě chce mít štíhlou, ať ti 2x v týdnu hlídá a cvič 😉

londyncanka
21. jan 2009

ahojky.Nie som vydata,nas vztah tiez ochladol,ak sa nesnazim ja o vyriesenie problemu tak on sa nesnazi to urovnat slovami,skor tym ze zacne viac pomahat doma.Nase rozhovory su viac moje monology,vysvetlovanie a necham ho tak nech mysli teraz o tom vsetkom.Potrebuje cas na

londyncanka
21. jan 2009

absorbovanie vsetkych tych informacii.No a ked hram mrtveho chrobaka tak sa vtedy chyti.Chlapi su vraj lovci a radi dobyvaju.Skus tuto metodu.Asi na tom nieco je.A k tvojej postave-povedz mu keby ste sa milovali castejsie ze by si mala postavicku luskacik.tak ze to je jeho chyba! 🙂 😝

dalsia.zufala
31. jan 2009

ale co ak sa k tomu- k hadkam prida otrasne brutalne slovne urazanie, vyhrazanie a navyse pred dietatom???

co ak to pocuje zvysna rodina, susedia...? A ostatna rodina sa naváži do mna - lebo urcite som ja ten vinnik?
ako sa mam citit? co ak si vezme veci a odide prespat bratovi?

ako mu mam odpustit, ked mi povie, ze ma treba zabit, ze nemam ziadne IQ, som sprosta, tupa krava...?

a mimo kríz sa nachadzate v harmonickom manzelstve... no o chvilu - o tyzden, dva je tu kriza zase 😢

ako? ako mu mam nieco take odpustit????
a nonstop vchadzat do dveri s ludmi, ktorí si vase hadky pekne vypocuju..

ja proste uz nevladzem!!!

suki
31. jan 2009

dalsia.zufala to je smutný a určitě bych to řešila celkem radikálně... 😔
Podle mě se tohle vždycky bude spíš zhoršovat.... 😒
Promluvili jste si?
Pokud to nepomohlo....co poradna? Šel by?

dalsia.zufala
31. jan 2009

hovorili sme o tom 100x, ked bol na vine cisto on, slubil zlepsenie, nejaky cas bolo dobre... a rozvodom som sa vyhrazala tolko krat...
u nas v rodine je rozvod uplne peklo, ked sa nieco take stane, je to tabu, nieco co sa nemoze stat.
...katolicka rodina...
navyse mame male dieta, milujem ho, viem ze aj on nas, dokonca az tak, ze mu z toho obcas hrabe...
ked je klud, je uzasny, pomaha vo vsetkom, stará sa o maleho...

ale ked chytí amok, je z neho diabol...

do poradne by asi nesiel, neviem. myslim, ze nam by to ani nepomohlo.

bud som s nim najstastnejsi clovek na svete, alebo ho nenavidim, neznesiem a som najnestastnejsia...

proste mu neviem odpustit tieto veci, nedokazem, nemozem zabudnut... Nemam silu, nevladzem..

keby aspon do toho netahal zvysnu rodinu, rodicov, to je asi najhorsie... Lebo keby som odpustila a zabudla, aj tak mi to niekto pripomina a uz nemozem dat mu ani pusu pred vlastnými rodicmi - lebo - zrazu láska a predtým sa zabíjali..

kacenqa
31. jan 2009

dalsia zufala - tak v tom pripade by som ho pobalila a papa milacik....

mimo kriz je to harmonicke, ale krizy su kazdy druhy tyzden...zachvilu budu raz tyzdenne a potom 2x tyzdenne a ty budes len viac a viac zdeptana...ked si najblizsie zbali veci a odide k bratovi, vymen kluce a moze u brata ostat, pripadne sa ho spytaj kam mu mas poslat rozvodove papiere....

toto ti za to nestoji, ak sa mas rada a vazis si sama seba, ak chces mat kludny zivot bez stresov, tak radsej sama ako s takymto chlapom....

monkula
31. jan 2009

kacenqa ,papa a zbohom.. ľahk osa to píše, horšie sa t ospraví.. nie každý človek má kam ísť... a má podporu okolia a myslím že dalšia.zufala to aj presne napísala... o cih hádkac hvedia všetci, a jje jrodičia...

dalsia.zufala
31. jan 2009

kacenqa, lenze proti mne budu a asi uz aj su vsetci...
a to by sme najprv museli byvat sami.
dalsia vec - malinke babo, nezvladnem to sama. nemam sancu.
a milujem ho. a on je bez nas tiez hotovy. Ale je taky nervak, vybusny, to neni normalne....
tie krizy su cele roky v rovnykom cykle, ale nadavky nie..

dalsia.zufala
31. jan 2009

monkula chapes ma.

denisocka
1. feb 2009

zufalamanzelka - ja som asi tvoj muž 😀

ygreen
1. feb 2009

dalsi.zufalá - manžela bych poslala do pr*ele. Klid dítěte je mi nejpřednější a nějké hádky a vyhrožování - tak to by si skusil jednou a plachtil by z baráku. Pak by dostal šanci - jednu, pokud by o ní stál. Vím že to je radikální, ale co mám malého, tak mi stačí i jen křivý pohled manžela na kluka (třeba když k němu po 10 v noci vstává) 😅 a já ho ihned napomenu, že takhle na něj teda vejrat nebude, nedejbože, aby na něj byl hnusnej 😝 😀

Ale jak píšeš, že se milujete, a že bys to sama nezvládla - no , manžel bude mít asi nějaký psychický problém - běžte do poradny, nebo ať manža začne chodit k psychologovi na konzultace. Třeba si vše ujasní, změní život a bude vám hej 😉

denisocka
1. feb 2009

anavila- som reagovala len po prvom prispevku zufalejmanzelky , takže asi nie som tvoj muž 😅

mywiel
1. feb 2009

anavila nechcem malovat ceta na stenu ale rozmysla o novej robote co o novej kolegyni...? Je divné ze chlap nechce sex ved je to chlap nemyslis? 😕 😒

mikalove
1. feb 2009

aj ja som toho nazoru,že chlapi chcu vždy sex,najmä ak chcel predtym a teraz zrazu nechce...keby mm nechcel sex,už mi v have zvoní na poplach 😕

denisocka
1. feb 2009

no ale pozor,moj ked mal predtym pracu,čo ho psych,deptala-tak tiež nechcel sex