Lenivý chlap

yokralovnayo
7. júl 2012

Milé žienky, mamičky !
Plánujeme druhé dieťatko, chceme sa začať snažiť od augusta. Ale moj mm je tak neskutočne lenivý !!!!!! čo nepoviem 100 krát, to nespraví. A samozrejmeto ofrfle. Teraz vstal napr po nočnej a namiesto toho aby išiel obedovať so mou a dcérkou, si sadol na trištvrte hodinu na internet. hovorím mu nech aspon obuje malú, aby nebehala bosá. a on je ako hluchý ! mna to už neskutočne vytáča tá jeho lenivosť. druhé dieťatko si prajeme obaja veľmi !! ALe neviem či sa do toho púšťať s niekým, kto sa nevie pomaly postarať ani o seba. navarím, predložím mu na stol a namiesto toho aby poďakoval, ešte frfle že musel odísť od počítača. je to normálne?? to sú všetci chlapi taký?? u nich v rodine to je tak, že ženy skáču a chlapi sedia 😠 😠 😠 ale ja končím! idem skladať sušiak práve, má tam veeeelmi vela ponožiek.. a ja mu ich mám párovať a skladať veci do skrine? haa kašlem na ňho... hodím mu to všetko na kopu a nech sa stará!
takže neviem, či nepočkáme s druhým dieťatkom, kým sa mm nenaučí starať aspoň o seba!!
nechcem byť zlá alebo nespravodlivá, ale jasné že aj pomáha... ale nikdy sám od seba. 😠 😠

yokralovnayo
autor
12. nov 2012

Ahojte baby, ozývam sa Vám tu po 4 mesiacoch 🙂 som zakladateľka témy, ale našťastie táto téma už u nás nieje aktuálna 🙂
čo píšete o tých ponožkách 😀 😀 xixi tiež som to pár krát spravila, že som mu ich hodila len tak do skrine, a on potom vrčal že nemá žiaden pár 😀
Ale baby, moj mužík sa tak nenormálne zmenil !!!! teraz čakáme druhé dieťatko - plánovane, zadarilo sa nám na prvý mesiac.. zo začiatku som mala hematom a nizko placentu.. takže som musela ležať .. len keby sa to dalo, pri druhom dvojročnom dieťatku.. mm doteraz vstáva s malou ráno - vždy keď je doma.. o 5.30 a ja som si dnes pospala do 10tej 😅 vysáva iba on aj umýva zem, občas navarí, chodí na nákupy, proste stará sa ako nikdy 😵 😵 aj dcérku kúpe každý deň on, ja si ju potom ponatieram a oblečiem.. veľmi sa to u nás zmenilo k lepšiemu 😵
nevravím že to urobilo tehu, ale mali sme pred tým ako sme sa začali snažiť o dieťatko rozhovor.. a povedala som mu že mi musí pomáhať, pretože sama by som to nezvládla.. najbližšiu rodinu máme od nás 90 km, takže sme na všetko sami. Som rada že to pochopil a verím že to takto už zostane. Teraz mám jedinú dilemu, kde dať dcérku keď pojdem rodiť ☹ pretože je na nás strašne naviazaná a neviem či vydrží u mojej kamošky .. a mm by som som chcela určite pri porode .. snáď to nejak zariadime...

Kočky držím Vám všetkým palce, nech Vám vaši mužíčkovia pomáhajú... tu može zabrať jedine rozhovor .. a niečo čo ho donúti, aby sa staral... 😉 😉

mykaellle
21. nov 2012

mykaellle Ahojte kočky, tak som sa vyrevala, ako nikdy predtým.. Manžel je totálne lenivý a všetko robím ja. On príde z roboty, drbne sa pred počítač, a keď ho o niečo prosím, tak je nervózny. Začalo to včera. Poprosila som ho, aby vyniesol smeti, pretože fakt som doma v jednom kolotoči. Periem, varím, umývam, upratujem. Odpovedal to jeho typické "hej" no samozrejme, ked som o 2 hodiny prisla do kuchyne, tie smeti tam boli a bordel ako v tanku. Mam pocit, ze si ma nevazi, ze všetko berie tak, že veď ona to spraví...Tak som naňho nahučala.. išli sme spať ticho a on urazení, veď som si ho dovolila vyrušiť. Pri tom počítači (nepracoval na ňom) bol od 17tej do 23tej. Rano vstal, zapol ho o 7mej, ja som začala upratovať. Mesiac ho prosím, nech umyje luster, že sa bojím liesť na stolík. Samozrejme, dnes ráno som ho umyla ja. Len mykol plecom, tak som sa rozplakala.. mam pocit, ze ked ho necham tak, a budem sluzka, ze vtedy je vsetko v poriadku, len on si ma nevazi ani ako zenu, ani ako matku, ked mi ani v tazkych veciach nepomoze. Som sklamana a strasne. Ublizil mi. Dnes pride moja mama a sestra a kurnik, zas sa mam tvarit ze je vsetko v poriadku. emoticon Ked nieco necham tak, ze nech to urobi, tak si to aj tak na mna pocka ☹

lila69
21. nov 2012

@mykaellle Ja viem ze je to na porazku a este viac ked vidim ze cakas babo, tak by sa ti nejaka pomoc hodila. No co uz, navstevu nejako prezi v klude a potom pekne pohodicka, klidek, vyloz nohy, uvar si len nieco pre seba - co hned aj zjes, neupratuj, oper tak akurat sebe a ked si tvoj muzicek nebude mat ani do coho naliat mineralku, lebo nebude cisty pohar, tak sa mozno spamata.
Alebo mu pred nim z penazenky vyber 20 eur, ze potrebujes pre upratovaciu firmu ktoru si objednala, pretoze ty sa necitis dobre a on ti nepomaha - nuz chlapec, ked chce mat isty komfort nech za to plati.
Alebo rped tym ako bude mat prist sadni si k pocitacu ty, a sed tam ako prilepena, ak nemate viac pocitacov, by ma zaujimalo co by robil.
To je fenomen dnesnej "super" doby - prist domov a sadnut k pocitacu = ziaden rodinny zivot, ziadna komunikacia, a potom to tak dopada.
A mozem sa spytat, ty chodis do prace, alebo nie?

luci78p
21. nov 2012

tu by mohol skor prispiet moj manželík 😀 😀 😀 😀 😀 my to zas máme opačne 😀 ale nie,tak ked dojde z robotky porobí kolo domu čo treba a ešte kludne večer umyje aj riad - kedže som v práci dlhšie ako on,nemá problém navariť,ale tak ja som si to zariadila hned na začiatku,postupne pochopil,že ten špinavý riad z toho drezu zázračne nezmizne a inak na chlapov zaberá viac ako hučanie pekné prosím,ďakujem,jéééj,ty si to super urobil...

mykaellle
21. nov 2012

@lila69 ahoj, ja mám ten problém, že robím z domu (máme firmu, tak skôr papierovačky.) ale pri tom večnom upratovaní tak stíham makový prd..Rozhodla som sa, že budem tvrdšia, už len preto , že som tehotná..

lila69
21. nov 2012

@mykaellle tak v tom pripade ked pracujes mas v konfrontacii s muzickom eso v rukave. Je jedno ze pracujes z domu - proste pracujes a aj ty chces mat vecer svoj klud.
Ved ta domacnost neni len tvoja, a vobec neni tvojou povinnostou sa o domacnost starat. Starat sa o domacnost je spolocna zalezitost, pretoze v tom byte zijete SPOLU, teda aj spolu urobite neporiadok, spolu narobite spinave pradlo a spolu by ste to mali aj popratat.
A pokial on nebude ochotny pomahat tak bohuzial - najdi si upratovacku a nech ju muzicek zaplati.

klodyka76
2. dec 2012

@mykaellle presne takú istú trúbu mám aj ja doma a musím povedať, že mi niekedy už riadne tečú nervy. Nie som síce tehotná, ale máme doma 9 mesačného drobca. S ním mi teda pomôže ale len ak je náhodou doma...ale ináč nič, ani prd. Len sľubuje, čo všetko spraví a stále nič. Vždy si všetko nakoniec musím spraviť aj tak sama. A keď sa potom pohádame, tak zase len sľubuje ako sa bude snažiť. Vôbec nevie pochopiť, že jednoducho už niekedy nevládzem. Stále viac mi tým všetkým lezie na nervy a strašne sme sa už odcudzili. Je pre mňa skôr ako spolubývajúci, s ktorým mám náhodou dieťa. Je to smutné, ale je to tak. A to bol na začiatku taký pozorný partner.... :(

mykaellle
2. dec 2012

@klodyka76 ach ti chlopi ☹

zamyslena41
3. dec 2012

@klodyka76
A hovoris mu o tom ako sa citis? Sama, vycerpana, smutna, opustena, ako opatrovatelka a nie zena atd. ? Nie jemu vycitat, co robi a co by robit mal, ale ako sa Ty citis ...

klodyka76
3. dec 2012

Samozrejme, vždy mi povie ako nás má rád a zmení sa.....snaží sa tak týždeň, maximálne dva a zase je všetko naspäť v starých koľajách 😒

mia.k
5. dec 2012
sisaha
5. dec 2012

@mykaellle odporucam, neoprat jeho pradlo a na otazku kedy operies a ozehlis odpovedz "hej" a doloz, az on urobi to co si ho ziadala ty. Aj ked je to tazke, tak neupratovat, nevarit pre neho, tak aby pochopil, ze nic v domacnosti sa nerobi same...

nikkky
7. dec 2012

@yokralovnayo akoby si písala o mne a mojom mm ☹

jaja018
5. apr 2013

@yokralovnayo ahoj písala si tu o tom ze tvoj manzel je lenivý. Zmenilo sa odvtedy niečo? Je nejaká šanca ze sa zmení? Ten môj je buď v práci alebo sedí pred tv a hrá sa pc hry. Doma ani slamku neprelozi. Minulý týždeň po hodinovom proseni povisaval ale to tiež iba kde králi tancujú, koberce jaksik zabudol. Veci mu sice poskladam ale do skrine mu ich nedávam takže trčia dva týždne pohodene a ked už pomali zapadli prachom a miliónty krát mu to hovorím odloží ich. A to nehovorím o sexe. No vianoce su častejšie lebo on nemá chuť. A nemam ho vyrusovat lebo musí prejsť level. A ked niečo náhodou je tak to vyzerá asi tak ze on sa hrá alebo kuka tv ja začnem on sa medzi tým furt hrá po chvíli mi povie lahni si, sorry ze to tak napíšem, dá mi ho tam a hneď je hotový a ide sa hrať ďalej a ja som s toho nič nemala. A este najlepšie je ked mi vynada ze neni upratany byt ked sa na to vykaslem a idem s malou von ked je pekne. Dá sa s takým chlapom niečo spraviť?

simonaerik
2. okt 2014

Boze zeny :( ja ked to tu citam..je mi do placu... Ze aby bol pan milostivy spokojny.. Ach.. Ja som vzdy tuzila po uplne inom zivote, o romantike.. Ale aj moj priatel je taky ze u seba doma nepohne nicim az kym niesu haldy riadu po celej kuchyni..v izbe vsade prazdne obaly od sladkosti a hrozny bordel.. Pocitac mu ide aj tablet na jednotku. A bojim sa toho zivota ako ho tu opisujete vy.. Som tehotna.. Je mi z toho smutno..nechcem taky zivot ako ste tu napisali.. No dost sa to podoba..Bozeeeeeeee

jalito
3. okt 2014

Ten moj - keď má niekam ísť alebo niečo zariadiť, to aby aj gauč a notebook šiel s ním, alebo by potreboval lietajúci koberec, aby sa na tom mohol vyvaľovať a ten koberec by ho dopravil tam, kam by chcel. Čo nemusí, to neurobí. Vnímam to ako klad. Ani ja mu neskáčem okolo prdele, a keď niečo horí, napr. chce si vyprať dres na fotbal, tak mu poviem, aby si to strčil do práčky sám, že ja to za neho neurobím. Kupodivu to funguje.