Má právo manželka môjho partnera rozhodovať o tom, s kým sa budú deti stýkať?

klarika1
13. nov 2009

Má právo manželka môjho partnera rozhodovať o tom s kým sa budú deti stýkať a s kým nie?
Môže zakázať stretávanie sa s manželovou novou priateľkou či už pred rozvodom alebo po rozvode?
V čase keď odišiel od manželky, podpísali úradne dohodu o tom, že deti sa nebudú stretávať ani s jedným ich terajším priateľom/-kou počas 2 rokov. Je toto bežný jav a aký má tento papier zmysel? Ďakujem.

janka1874
13. nov 2009

v každom prípade je to zaujímavé, ale ťažko povedať či má alebo nemá na to právo ale ak spísali nejakú dohodu tak podľa mňa to bolo rozhodnutie oboch nie len manželky či už sú alebo nie sú po rozvode tak to podľa môjho názoru treba rešpektovať

babatko88
13. nov 2009

podľa mňa to moc zmysel nemá, ale je to ich rozhodnutie a ked sa na tom dohodli, treba to určite rešpektovať... ale myslím si, že dosť závisí aj od veku detí

klarika1
autor
13. nov 2009

Ahojte, deti maju 6 a 10 a o mne ešte vôbec netušia. A bude to tak ešte najmenej další rok, kým vyprší dohoda a možno aj dlhšie(závisí od jeho manželky). Samozrejme, že dohodu rešpektujeme, aj keď ma bolí, že mu s deťmi nemôžem nijak pomáhať a tráviť s nimi čas a vlastne nás týmto spôsobom rozdeľujú... je to naozaj veľmi ťažké.
Môj priateľ tu dohodu podpísal(vraj je to vraj bežné) najmä kvoli deťom, aby nezažívali traumu z odchodu ich otca k inej žene(?) aby to všetko lepšie znášali a tiež pre zachovanie pokoja medzi nim a manželkou, pretože si to priala. S manželkou vychádza dobre,možno aj vďaka tomuto. Myslíte si že ak by tuto dohodu porušil (čo samozrejme nechceme)že by to neskor mohla použiť proti nemu na súde?
Priateľ je s detičkami často, je vzorný otec a svoje deti nadovšetko miluje. Chce byť aj s nimi so mnou, no takto je ako medzi dvomi mlynskými kameňmi.. Nevieme či sa s tým bude dať niečo robiť keď dohoda vyprší, povedzte mi prosím, má jeho manželka právo rozhodovať o tom s kým sa stretávajú ich deti aj naďalej? Ďakujem vám...

lenkatakacs
13. nov 2009

Ahoj milá klarika to čo píšeš je čudné táto dohoda viem ,že sa dá dohodnút na výživnom a dá sa dohodnút na úprave rodičovských práv a povinností ale toto som ešte nepočula .to je čudné napr..keby si bola učiteľka týchto detí a začneš žit s ich otcom tak prestanú chodit do školy?? alebo k tebe na hodiny ?? a ako by vedela jeho ex o tom že ste sa stretli?? a ako by tieto detičky pochopili ,že jedného dňa budete mat bábo ako by im to ich otecko vysvetlil ?? myslím ,že nie sú malé na to aby pochopili čo sa vlastne deje ...skôr to môžu neskôr brat ako klamstvo alebo ich to možno ani nezasiahne ak sú zvyknuté ,že ocko s nimi nebýva ... je to zvláštny postoj k Tebe a detom ..dúfam že sa neurazíš a že tu nerozpútam vojnu🙂 tak sa mi maj a PS.vidím ,že ta to trápi..

lenkatakacs
13. nov 2009

A ešte mi nedá ! môj manžel tiež najprv pripravil svoju dcéru na to ,že spolu žijeme a taktiež na to ,že mám dcérku jeho dcéra je vo veku puberty a moja má 4 rôčky .. chcem len povedat ,že mu záleží na názore jeho dcérky ale nepodriaduje sa mu žijeme si svoj život a rešpektuje ako moje tak aj dcérine názory a s jeho dcérkou to tiež nebolo také ružové na začiatku a teraz sme ako sestry🙂) a nakoniec sa tešíme všetci na náš malí prírastok ...držím palce ...

klarika1
autor
13. nov 2009

Ahoj Lenka, si veľmi milá že si napísala. Napísala si to kratučko, ale asi si tiež prešla svojim trápením no riešili ste to rozumne a zdá sa že vám vyšlo a ste šťastní. Je to veľmi fajn.
Ďakujem za názor, mám o tom podobnú mienku, no občas strácam pevnú pôdu pod nohami a potrebujem radu resp.názor niekoho iného.
S ich tatinom sa poznáme už takmer 3roky, ja chápem že svojim deťom nechce ublížiť poznaním že odišiel od ich maminky a že ľúbi inú ženu, ale niekedy si neviem vysvetliť prečo by mali deti byť tak dlho odrezané od reality. Nechcem hrať rolu nedočkavej milenky ale neviem ako mám na toto reagovať. Všetko sa veľmi odkladá a skôr mám pocit že sa podriaďuje svojej manželke a okoliu a vlastnému strachu z toho čo bude...a ako na to zareagujú to deti. Predovšetkým nevie čo s tým a s manželkou chce vychádzať.
Nemôžem ho do ničoho tlačiť no neviem to ani riešiť. Z domu je už rok a deti nič netušia. Chce im o mne povedať až o ďalší rok... Mám obavy čo ak im to skor ako ich tatino povie niekto iný, bojim sa že potom to bude mať na nich naozaj ťažký dopad a budu to naozaj ponímať ako klamstvo.. A potom môžu aj mňa prijimať oveľa oveľa ťažšie .. Neviem ako to v podobných prípadoch chodí, obaja tvrdia že je to bežný postup, aby sa min dva roky deti nestýkali s dalším partnerom ich rodičov ....
Aj ja veľmi túžim po bábätku, no zatial je to vraj v tejto situácii najmä kvoli jeho deťom nereálne... 😢

A ak vyprší dohoda o zákaze stretávania sa s partnerom oboch z rodičov, môže ich matka ďalej rozhodovať o tom či sa budú môcť so mnou stretávať alebo nie? Ďakujem vám všetkým za odpovede a názory...

lenkatakacs
13. nov 2009

Asi je Tvoj priateľ citlivý muž ale nemôže sa do nekonečna vyhovárat ,že to robí kôli detom a vychádzat s ex je dobré ale mám pocit viac menej ,že ho asi takto vydiera alebo ešte asi horšie neodpútal sa asi od nej kedže všetko je prvoradé jej nápady ,dobré vzájomné vztahy medzi nimi pochopím ,že deti sú prvoradé ale vy žijete svoj nový život a ty si akosi stále na druhom mieste dokonca aj vaše bábo ... máš to tažké ale určite sa o tom pozhovárrajte spolu ...povedz mu čo si myslíš inak ta to bude zožierat a môže sa to potom len zhoršit možno som ti nasadila chrobáka čo by som nechcela ale ty si tiež človek a tiež musíš patrit na prvé miesto ,v niekoho živote ...a tiež ti náleží právo byt štastná ..on je u Teba na prvom mieste a rešpektuješ jeho názory a činy lebo ho miluješ to isté by mal aj on ... možno pokladá už za obetu z lásky ,že je s tebou .. ale nenútila si ho rozhodol sa sám..🙂) držím pršteky ...

klarika1
autor
13. nov 2009

Ďakujem Lenka, v mnohých veciach si sa celkom trafila. Aj takýto kratučký rozhovor s neznámou ale blízkou osobou veľmi pomôže. Hľadala som pomoc aj u odborníkov, ale su jednak drahý a nepovedia dokopy nič.
Vieš, už sa to všetko ťahá 3roky a som z toho veľmi unavená...a už ani neviem kde je pravda.
Istý čas ma to vyradilo z normálneho života ale chcela som ísť dalej...s ním...
Pokúšala som sa o rozhovor, avšak týmto témam sa vyhýba, je to citlivá téma.. Nikam to neviedlo ☹ ešte vydržím a uvidím čo bude.
Ešte sa niekedy ozvem. Dík Leni a veľa šťastia 🙂

lenkatakacs
13. nov 2009

budem ti držat paľúšky🙂 neboj bude dobre

bojovnicka11
28. jan 2013

@klarika1 ako to u Vas dopadlo s tou dohodou?

sue
28. jan 2013

@bojovnicka11 @klarika1 tiež ma to zaujíma - je od vtedy viac ako tri roky, čiže by malo byť dva roky od vypršania doby...