Má rád rovnako deti z prvého manželstva aj ďalšie?

kavka
15. dec 2007

čaute zakladám novú tému, váš partner má deti z predchádz. manželstva ? s vami čaká bábo.alebo ho už máte ?
má rád všetky rovnako ? robí rozdiely ? prichytili ste sa pri tom že žiarlite ?
alebo porovnávate ? dúfam že sa nájde niekto na popísanie ?
podotýkam že deti z prvého manželstva už pomaly končia stredné školy.
dakujem

silwietta
20. dec 2007

ale inak asi s byvalkou vychadzate dobre co?

smatulka
20. dec 2007

okrem toho, priateľova maminka (teda malej stará mama) si nedá povedať a stále s malou chce spávať, že vraj ju nebude vychovávať sparťansky...dalo by sa jej to ako starkej odpustiť, keby tam malá nespávala tak 3x do týždňa... 😒

smatulka
20. dec 2007

no vychádzame spolu dobre, ale mám svoje výhrady...len to nieje moja starosť, tak držím ústa a krok... 😀

silwietta
20. dec 2007

to mate strasnu vyhodu... ze nerobi naprieky 😉

smatulka
20. dec 2007

povedala som si, že sa kvôli určitým veciam rozčuľovať nebudem, malému by to v brušku mohlo zbytočne škodiť 😉 a okrem toho to aj tak nezmením

silwietta
20. dec 2007

a hlavne mala ma vyhodu, nema traumu z toho...

smatulka
20. dec 2007

ja by som povedala, že ani nemôže robiť naprieky, nemá vlastne ani ako...aj keď mohla by volať priateľovi menej často... ☹

silwietta
20. dec 2007

jaj, ale nehucka malu proti tebe ani proti jej tatinovi, nesnazi sa ju stranit od vas, nevyhraza sa... a ani nebudem pokracovat cim vsetkym sme si presli my 😢

smatulka
20. dec 2007

ani nemôže, kto by sa jej potom o malú staral... ešte keď sme bývali v BB, tak po ňu koľkokrát nemal kto ísť do škôlky a musela som ísť ja (nehovoriac o tom, že som musela odísť skôr z roboty a potom nadrábať), ale o tom ona nemá ani tušenia, veď načo...

smatulka
20. dec 2007

teraz, keď sme v BA, tak o to viac sa tá starostlivosť preniesla na priateľovu maminku, takže ak by náhodou chcela huckať malú proti mne alebo jej tatinovi, tak si myslím, že sa aj jeho maminka urazí a potom už by to jeho bývalá asi veľmi ťažko zvládala

smatulka
20. dec 2007

ale nezávidím ti, ak ste si niečím takým prešli, chválabohu ja zatiaľ túto skúsenosť nemám, práve naopak mám pocit, že bývalá manželka je rada, že si s malou rozumiem a že ma má malá rada

silwietta
20. dec 2007

jaj tak to samozrejme, ze ked su decka chore tak su u nas... lebo ako by si ona chudatko sama poradila... ale zbytocne sa rozculovat...

silwietta
20. dec 2007

ved to si aj ja myslim, ze kazda byvalka by mala byt rada ak nova partnerka jej byvaleho manzela ma rada dieta/deti a ze aj deti maju radi ju... ach jo...

smatulka
20. dec 2007

mala by byť rada...ale myslím si, že je tam určitá úroveň žiarlivosti, hlavne ak sa deti u tatina a jeho novej partnerky cítia dobre...no a každá to znáša asi inak...

smatulka
20. dec 2007

no a keď bola malá teraz chorá, tak bola u starkej...aj keby sme boli v BB, tak ju ku nám vzhľadom na svoje tehotenstvo nezoberiem...

silwietta
20. dec 2007

ty si uz doma na materskej alebo este robis?

smatulka
20. dec 2007

na materskú nastupujem 2.januára a teraz som si čerpám dovolenku, takže vlastne plynule prejdem z normálnej dovolenky do materskej... 😀 , trošku som si to predĺžila

silwietta
20. dec 2007

tak to je super aspon sa nebudes musiet trapit s brusinom...

smatulka
20. dec 2007

to áno, celkom dobre nám to vyšlo, vzhľadom k tomu, že sme malé neplánovali, tak sa to naplánovalo samo výborne... 🙂

smatulka
20. dec 2007

silwiettka budem už pre dnešok končiť, malému moje sedenie veľmi neprospieva, takže sa ideme uložiť do postele

ďakujem za pokec a za rady a verím, že sa tu ešte stretneme

silwietta
20. dec 2007

jasne ze sa este stretneme a keby nahodou nie, tak pisni IP 😉
drz sa a oddychuj...

cinderella82
31. okt 2008

Baby ja som tu nova,ale nedalo mi nenapisat...Ja mam podobny problem s muzovi detmi z predosleho manzelstva.Fakt je mi trapne to povedat,ale jednoducho ich moc nemusim.Ma dceru a syna(11 a 13).Dcera na mna vecne ziarli aj ked to akoze maskuje,ale ja som si to uvedomila.Tatinko samozrejme o nicom nevie(on nikdy nic zle nevidi ,co sa jeho deti tyka).Mala ho vzdy niekam taha ked sa spolu zacneme bavit alebo sa snazi o jeho pozornost.Ked bola mensia tak chodila v noci do nasej postele a lahala si medzi nas...Ja som zurila,ale nepovedala som to.Oni nebyvaju v rovnakej krajine a tak k nam chodia vzdy na nejake prazdniny a samozrejme ich maminka im vybavi v skole,aby mohli ostat dlhsie.Sko prave dnes uz su na ceste,ludia ja uz mam infarktove stavy.Idu na dva tyzdne,v lete boli u nas dva mesiace a na vianoce su tu zas a ostavaju na mesiac.Som zufala z toho vsetkeho a hnevam sa na mojho muza ked ma vzdy kladie az na poziciu,ze najprv len deti a az potom ja.niekedy nemame ani pat minut,aby ma aspon objal a povedali sme si par slov.Decka si stale nieco najdu a mna hneva,ze nic nevidi a ,ze im nevie vysvetlit ,ze nech nas na chvilu nechaju...Je toho strasne vela a ja som uz teraz hotova...... ☹

adunka73
31. okt 2008

cinderella:uplne ti rozumim,moje kamaradka zazivala totez co ty.Samo se to casem vyresilo,az decka odrostly a prestali jezdit na dlouhe pobyty za tatou.Zacali mit "svuj"zivot,uz se jim nechtelo travit dlouhy cas u taty,ale s kamarady v miste bydliste.Jeste takove 3 roky a uvidis,ze se situace zmeni-zklidni.Jenze 3 roky cekani je i tak dlouhatanska doba.

cinderella82
1. nov 2008

Adunka dakujem za podporu.Dnes mi je este horsie.Bavili sme sa s muzom o tom,ze na vianoce budeme u nasich na Slovensku,co je rarita ked dojde k nam.A,ze na silvestra pojdeme do tatier na par dni.Tak ja som sa tesila zacala pozerat nejake hotely a jeho syn dnes len tak mimochodom zahlasil,ze mama mu povedala,ze oni asi pridu 31.12. Takze ziadny silvester sa nekona lebo ako vzdy jeho exka bez nejakeho opytania spravila program!!! Proste keby aspon nieco padlo,ale vzdy je to tak,ze oni nieco zorganizuju a ja to dostanem naservirovane na tanieri a musim to jednoducho zjest.Prestava ma to bavit a s mojich chlapom hodim debatu,ze ci nahodou aj my nemozme mat nejaky program.Ako jednoducho nam to ona vzdy zorganizuje a moj muz skace jak jojo lebo sak su to jeho deti.Ludia mna uz porazi,cez den som si dala tabletku na ukludnenie a bolo mi celkom fajn a potom ta hlaska so silvestrom a uz je vsetko na h...o!!!!!!!

gutka79
2. okt 2014

@jacka Mozno sa pocikava a pokakava kvoli vztahu jeho rodicov... Je fakt krute takto to ponimat, tie deti za to urcite nemoze, ako ich mozete nenavidiet, same chcete byt alebo ste matkami, ako moze vobec niekto nenavidiet deti? Vsetky su krasne a dobre a popletene hlavicky maju z tohto sveta...

gutka79
2. okt 2014

@smatulka Skusala si sa na to pozriet jej ockami? Skus to a skus jej aj pekne vysvetlit, ze u vas su take pravidla, ze kazdy spinka sam. Ved s detmi sa da tak krasne vyjednavat, len sa netreba bat a vopred vzdavat.

gutka79
2. okt 2014

Ja mam opacny problem, dievcata, ja mam dcerku z prveho manzelstva a s priatelom mame dalsiu princeznu. Ja ich lubim obe, nerobim rozdiely, no nas oco to ma tazsie, je samozrejme viac naviazany na mladsiu, lebo je s nou od narodenia. Lubi aj starsiu, no jasne, ze ten vztah je iny. Sme spolu od jej 2 a pol roka, teraz ma 5 a pol, no stale to nie je ono. Ja sa velmi kvoli tomu trapim a nenachadzam vychodisko. Vidim, ze starsia dcerka nechape preco je to tak. Dnes ma napadlo jedine riesenie, kedze tuto situaciu nedokazem zmenit, rozhodla som sa s nou porozpravat a vsetko jej vysvetlit detskymi slovami. Drzte mi palce, lebo ju neskutocne lubim a chcem aby bola stastna a milovana.

najorbitka
9. okt 2014

@cinderella82 Ahoj,vidim ze tvoj prispevok je uz pisany velmi davno ale ma fakt zaujal.Ja zacinam mat presne takyto problem.Sice s priatelom spolu este nezijeme ale prechadzam uz takymi stavmi ako ty.Ja mam este dve deti z prveho manzelstva a on ma tiez dve.Syn je uz velky tak tam je to v pohode ale jeho dcera ma 8 rokov a to si teda vies predstavit ake to je.Jasne ze sa jej musi stale venovat lebo je to jeho dieta.Ja mu to voooobec neberiem a to dievca je zlate,ale je naucena ze ocino tu bol a vzdy sa jej venoval na 110% a chce to aj nadalej.Ani to by mi nevadilo keby si nasiel medzitym neaku minutku aj pre mna.No ale toho sa asi nedockam.A este ma trapi jedna vec.Moja dcera ma 16-nast a par krat jej povedal nieco tak ze sa jej to dotklo.Ked som mu to povedala tak len pozeral ze o com to rozpravam ved on to zle nemyslel.Aj ta moja dcera vidi ze k tej svojej je milucky a nikdy by sa tak nezachoval.Ja viem ze ma len 8 rokov ale tato moja je v puberte a tiez potrebuje citlive slova.Neviem ako mu to vysvetlit vsetko.Ako si ty teraz natom?Zmenilo sa to?
A este nieco 🙂 presne viem ze keby sme si naplanovali nieco na vikend ked ju nema mat a jeho ex by zavolala ze si ju moze zobrat tak on je schopny vsetko zrusit lebo ved jej to nemoze urobit aby neboli spolu :(