Mám depresie a stále sa hádame. Čo robiť?

marianca
18. aug 2009

Je mi nejak nanič...Nedokážemsa z ničoho tešiť, všetko ma rozhádže, a to mám pekné 2 deti. Po malom 4 ročnom stále hučím.... a potom mi to je ľúto. S mužom sa hádame, ale ten so mnou takéto veci ako mi je nemá potrebu riešiť, lebo podľa neho je všetko OK. Asi sama neviem čo chcem... asi ani vy ste nepochopili čo vlastne riešim , že? Ale, potrebovala som to proste dať zo seba von....... ☹ ☹ ☹

bambusko
18. aug 2009

marianca, ozaj nemas nic, co ti robi radost? ci mas aktualne depku?

marianca
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambusko
18. aug 2009

kojis? manzel sa zapaja v domacnosti, ci si na vsetko sama? aj ja som mala parkrat take stavy 🙂 hovorim tomu kriza rodicovstva

hasleerka
18. aug 2009

marianca, možno si fakt len vyčerpaná, potrebovala by si si riadne oddýchnuť ... a neboj, mm tiež takého veci so mnou nerieši, pre neho je všetko OK ... ja ked mám depku zavolám kámoške, vykecám sa a je mi dobre ... a moje krásavice ma vedia rozveseliť ... drž sa

marianca
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hasleerka
18. aug 2009

mariana urob si niaku radosť ... nech postráži deti a chod si niečo pekné kúpiť ... ja tiež idem na nákupy, ale väčšinou nakúpim niečo babám ale tiež mám z toho radosť ...

marianca
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bodka13
18. aug 2009

marianca...muži považujú niektoré veci za zbytočné a nepotrebujú ich riešiť 😉 s tým nič neurobíme
...skôr si myslím že si unavená z toho kolotoča okolo detí,manžela a domácnosti-hoci neviem či si medzi detičkami robila...píšem ti to podľa seba-bola som na MD skoro 6rokov a veľakrát som mala chuť buchnúť dverami a odísť ☹ tiež som si pripadala ako slúžka a opatrovateľka detí...ale je dobré mať takú naozajstnú kamošku-sme sa vyžalovali jedna druhej ,poplakali,polutovali sa a hneď bol svet krajší 😉 🙂

bambusko
18. aug 2009

hm, stavba je narocna etapa zivota 😒 aj ked je manzel unaveny a nechce sa mu rozoberat tvoje stavy, aspon mu povedz o tych pocitoch - dojna krava a to, ze si pripadas nechcena... posli mu sms 😉

chcela by som, aby si ma chcel vo svojom objati,
nech sa mi usmev do pohladu vrati.
chcela by som, aby si ma chcel 🙂
a co by si chcel ty?

ak mozes, vyraz s kamoskou aspon na 1-2h, mne to pomaha dobijat baterky. a z povoleneho dopingu skus este kupel, medovkovy caj a zapalit aromalapmu - levandulu, pomaranc, mandarinku 🙂

hasleerka
18. aug 2009

babmusko, pekná básnička ... no ale u mojho by to asi nezabralo, on neni romantik ... inak mne pomáhajú pri depke aj pekné filmy, si poplačem, ulaví sa mi

bambusko
18. aug 2009

hasleerka, skus 😉 minimalne by sa zamyslel, co tym chcel basnik povedat 😀

duskaf
18. aug 2009

Jéj Bambuško, to sú super rady, páči sa mi to. 🙂 🙂 🙂

bambusko
18. aug 2009

duska, ty co nespis? 😀

duskaf
18. aug 2009

Marianca- vôbec nie si neschopná. A myslím si, že každý mal, má, alebo občas príde také obdobie prázdna, neradosti, bezzmyselnosti. No my sme silné, prekonáme to obdobie, kvôli našim milovaným a kvôli sebe. Musíš myslieť aj na seba, lebo keď sa dobiješ, ako Bambu píše, budeš môcť dávať a dobíjať tých okolo seba. Bude dobre, uvidíš. Aspoň u mňa je to vždy tak, že po horšom dni, príde krajší.

hasleerka
18. aug 2009

bambusko no neviem, lebo keby sa zamyslel aby ho potom hlavička nebolela 😀 😀 😀

bambusko
18. aug 2009

hasleerka, no vidis, a co je najlepsie na bolenie hlavy? mas rovnaky vysledok ako keby bol romantik 😝 😀

marianca
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambusko
18. aug 2009

marianca, super 😵 tak uz mozem ist spat 😅 drz sa 🙂

atrami
19. aug 2009

Ja som bola na tom rovnako.
Deti, manžel, pračka, žehlička............ Vrátila som sa k šitiu. Malý začuje zvuk šijacieho stroja a zaspí.
Zasa ja si nedokážem, vybehnúť nikam bez detí, no každá sme iná.

marianca
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adetka
19. aug 2009

mam sice iba jedno dieta... a doma som bola len necele dva roky... ale ked som toho mala vela (prve mesiace)... pomohol mi plac... alebo som manzela vytiahla von a nakricala som na neho... aby si vsimol moje pocity... normalne sa s nim tiez nedalo rozpravat... mal pocit, ze prehanam... ale ked videl slzy (uprimne, nie hrane), alebo videl moju zlost... zamyslel sa...
ale ako pisem, mam iba jedno dieta... a manzel ma objima niekedy az moc...

renka9
19. aug 2009

marianca, viem ako sa citis, ako keby si pisala o mne 😒 , my sme zacali stavat ked mala dcerka 3 mesiace, starsia 7 rokov, a bola som presne ako ty na tom....

marianca
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
renka9
19. aug 2009

marianca !!!! nesibe ti !!! 😠
prosim ta, nech ta ani nenapadne , aby si sa obvinovala ty 😠
ver mi, takych chlapov, akeho mas ty, 😝 je viac 😝

marianca
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jalao
19. aug 2009

Renka a uz ste to dostavali? My sme tiez v takejto zivotnej etape a casto mi z toho hrabe...nakolko vsetok muzov cas je straveny len na stavbe a domov pride uz len unaveny a sup, len sprcha a gauc.... ☹ a ja mam chut prastit tanier o zem, nech sa trochu spamata a poobzera!!! Tiez pracujem a doma potom kolotoc typu kruzky, skola, skolka, domacnost, nakupy, vecera, ulohy, nahanad do posteli a ja omdlievam s nimi o unavy. Tiez mi rozum hovori, ze to robi pre nas, ale nie vzdy to dokazem tak racionalne prijat...som skor emocionalny typ. 🙂 Nevravim, ze ma nelubi, ale v tomto je jak hluchy a slepy, takze Marianka, poradim ti len to, co si hovorim a ja = Hlavu hore!

dalli
19. aug 2009

marianca, presne viem o čom píšeš, aj ked ja sa na manžela a jeho pomoc pri deťoch vôbec nemôžem sťažovať. Ja som od začiatku tehu bola doma a som doma tretí rok a začína štvrtý...a šibe mi z toho riadne...najhoršie je to, že si to odnesú drobci a potom mi je to stráááááááášne ľúťo...ja sa cítim neskutočne sama, presťahovala som sa z mesta na dedinu ku svokrovcom (už z toho mám ponorku, furt ich mať za zadkom ☹ ), decká majú ešte obdobie NIE, ja už nemám síl ich do všetkého prehovárať a vymýšľať sprostosti, aby sa najedli, obliekli a pod. Ako už ste písali mám chuť tresknúť dverami a odísť...nepovzbudila som ťa síce, no nie si v týchto stavoch sama...a už teraz sa desím zimy, ked nebudú môcť byť deti celý deň vonku, tak to bude des...ja už som chcela vyhľadať psychologa, no stále dúfam, že sa z toho dostanem sama...ked prídem k rodičom do mesta, je zrazu po problémoch a som to JA... držím ti prsty, nech ťa manžel vypočuje a hlavne pochopí.

marianca
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dalli
19. aug 2009

egocentrické to určite nie je, veď tým, že máme deti predsa neznamená, že všetko ostatné má pre nás prestať existovať, určite nechcem byť otrokom domácnosti a detí, veď nie sme roboty naprogramované iba na pranie, žehlenie, upratovanie a staranie sa o deti. Máme svoj potreby a túžby aj ako ženy, aj sa realizovať v práci a pod. Možno niekto kto sa nájde iba v deťoch takéto stavy nemá a plne ho uspokojuje to čo robí.

jalao
19. aug 2009

a preco by nemohla byt aj zena niekedy trochu egocentricka, nie??? tu bola minuly týždeň taka téma, ze ako sa starať o blaho muža...no toto bola tiež mne voda na mlyn! 😉 Ja som presadzovala myšlienku v tom zmysle, že kto sa vlastne stará o to MOJE???? Odpovede mi povačšine chodili typu, no, moj muz sa o moje blaho určite stará, alebo že ak budem ja šťastná, bude aj môj muž, alebo že s ním treba veľa komunikovať o probléme...no diky moc, za takéto rady...ktorý chlap RAD komunikuje?????Láska môže byť neviemaká silná, stereotym , a hlavne v spojení s každodenným starosťami a rutinou je zničujúci.