Mám opustiť partnera pre hazardné hry?

pp99
7. máj 2014

som tu pod inym nickom, nejdem ani tak po radu, len to skor potrebujem prediskutovať, som s priatelom uz vyse roka, ale zacina mi to prerastat cez hlavu,odisla som k nemu od manzela alkoholika, ale tusim som presla z blata do kaluze.na zaciatku bol veelmi mily, recami by mi bol zniesol modre z neba, aj bol pozorny, upratoval, pomahal, venoval sa mi, malej sa venoval, co sa casom neako uplne otocilo. v kuse sme sa tahali po baroch, diskotekach, proste kazdy vikend od piatku do nedele a este parkrat cez tyzden s partiou vonku, co sa mne zdalo vela, islo to do penazi a nehovorim o tom, ze som sa v kuse dostavala z opice a potom znova a znova. dalsia vec, ktora ma uplne dostala bolo, ze som zistila, ze si hra automaty, ked tam hodil 2500e som ho vyhodila, to bolo asi po pol roku ako sme boli spolu, dovtedy nechodil hrat ako sme boli spolu, potom ma ukecal, boli to jeho peniaze, tak som si povedala ze ok, lenze potom zacal chodit na poker, kvoli comu bola tiez hadka, to skoncilo, zasa automaty, dokonca ma tak vytocil, ze som mu povedala, ze ok, vyberme posledne prachy a prehrajme ich, chcela som mu dat priucku, lenze sme vyhrali, potom zas zacal chodit do stavkovej, kazdy den, to az tolko penazi nebolo, ale vytacal ma uz vsetkym.dalsia vec, ze zacal neako casto piť, aj to som mu zbalila veci, potom sa to neako utriaslo, von chodime uz menej, za posledne 3 mesiace sme pili asi 4x. nechodi na poker, ani do stavkovej. dalsia vec ze sme sa par krat pochytili dost, raz do mna dokonca skocil , zavolala som policajtov, este sa to riesi, druhykrat dokonca do mojej kamosky. samozrejme som ho vyrazila, na druhy den mi cely den vyklopaval na dver, volal a plakal , nech ho vezmem späť a sluby a sluby. tak sme sa neak dali dokopy, len som bola stale nervozna ked som si na to vsetko pomyslela, zo 2 tyzdne som po nom hučala, ale znasal to, ale vcera ma uplne nasral, to uz nie je ze ani nasral, ale mala som poslednu 20 do piatku doma, a on ju vecer zobral a prehral ... proste sme sa o tom dlho do noci bavili, chcela som to uz skoncit, pre mna to uz ani nema zmysel, ale stale prosi, tak som mu povedala ze posledna sanca, ak proste pojde hrat, bude koniec, bez neakych debat, ze to uz proste bude vedieť, nebudeme sa o tom ani bavit, proste skoncime, co som sa citila ako chudera, ze mu musim davat taketo ultimata a na druhej strane, mam 26 rokov, tak viem, ze pojde hrat,proste vsetko je uz ok, len toto nedokaze. a pre mna to je vec, ktoru nemienim tolerovať, sama sa cudujem, ze co vlastne s nim robim, dnes siel do roboty, hned mi rano volal, ze mi vecer da peniaze a kecy, uz sa trase, ale ja uz to mam v podstate asi uzavrete, len pockam teda na tu chvilu ked pojde hrat, a bude to koniec, len druha vec je , ze on nema kam ist, tak ani vlastne neviem ako sa ho zbavim.
proste nikdy som toto nezazila, dokaze vobec takyto clovek s tym prestat???
inak ked to kukam, u nas ti mladi chalani hraju asi vsetci, normalne blazni a ti co maju tie mlade nasť rocne frajerky ich este zbozne podporuju, si vzdy myslim, sak vy dievcatka uvidite ...
proste je mi luto , ze ked sme sa uz neako konecne naucili spolu fungovat a presli sme tolko vecami, kvoli takejto veci to padne. ja proste nvm, on ma brata starsieho a mne sa zda ze ho proste napodobnuje, on je tiez iny pripad , jemu to frajerka toleruje uz 12 rokov, co ja urcite nemienim takto žiť, to budem teda radsej sama

sansulinka
12. máj 2014

@adri266 v podstate je to iba vyhovorka ako ist hrat

adri266
12. máj 2014

@sansulinka vsak to som sa snazila povedat 😉
Dalsia pricina, preco ho pustit k vode

pp99
autor
13. máj 2014

@adri266 aha, no tak som nad tym nerozmyslala, zas nie vzdy to je ten isty scenar, len najhorsie pre neho a najlepsie pre mna je ze uz ked pride domov vidim na nom, ze hral, nvm, tak divne sa tvari, akoby sa bal ze uz to viem , normalne to z jeho pohladu vidim

moonlight1210
13. máj 2014

@pp99 spociatku, ked je tam este ake-take sebaovladanie, je to hladanie "dovodu", preco ist hrat (aj by mozno chcel odolat, ale nemoze si pomoct, tak ked sa naskytne prilezitost, vyuzije ju).
najprv len naozaj vazna zamienka - napr. skutocna hadka - ktoru uznas aj ty ako vaznu, hoci sposob kompenzacie je na hlavu - ze ide preto hrat. a potom sa bude citit zahanbene, ospravedlnovat, slubovat a istu dobu zase sekat dobrotu a nosit dokazy, ze sa polepsil.

ked si ale pod/vedome uvedomi, ze tento scenar funguje, zacne intezita rast - bude vyvolavat hadky, aby si dovod vytvoril. nebudes sa stihat cudovat, kvôli comu vsetkemu sa budete zrazu hadat. a snaha ospravedlnovat sa ti a odskodnit ta za jeho poklesok bude coraz viac klesat. co ta bude stvat coraz viac.
a kedze to nebudes chapat, bude u vas atmosfera napata a hadky na spadnutie (taky bludny kruh - on vyvoval hadku pre nieco a pojde hrat, ty budes nastvana, ze siel hrat, tak dalsi raz sa o to lahsie pohadas tiez, naco on pojde zase hrat, a tak dokolecka. a este si aj uznas, ze na jeho hrani mas svoj podiel viny, ze to aj kvôli tebe. a ze ked sa ty polepsis a budes sa snazit hadkam zabranit, tak on hrat prestane... a vid nizsie).

postupne bude dôvodom cokolvek. a nech by si sa snazila akokolvek, vzdy najde pricinu - trebárs povie, ze ked si sla s kamoskami von, aj si moze dopriat to, co ho bavi. alebo sa urazi na najmensiu hlupost, a kym ty budes v soku nad takou absurditou a budes sa snazit najst v tom nejaku logiku ako ste sa mohli pre toto pohadat, on pojde hrat.
darmo budes hladat pricinu - jediny dovod bolo, aby mohol uz ist, lebo ho svrbia dlane od tuzby pocut cinkat automaty.

a ku koncu sa na dovod vykasle - uz to bude brat tak, ze co mu ty mas co hovorit do toho, kde pojde a co tam bude robit.
zavislost je svina.

takze bude to teraz podchytis pevne do ruk (a budes to tak drzat cely zivot), alebo ho posli prec, lebo to nevydrzis a nakoniec ta stiahne do stavu, ze budes bezmocne znasat cokolvek.

adri266
13. máj 2014

@pp99 v podstate u neho to funguje tak isto ako o nevernika. Na vine je manzelka, lebo je taka a taka. Nie on.
Odvykacku si navrhla? Ci si myslis, ze to zvladnete sami? Ci ake su teraz Tvoje plany?

pp99
autor
16. máj 2014

@moonlight1210
@adri266 dnes isiel akoze na hokej pozerat, zachvilu bol doma, a hned sa mi priznal, ze tam hodil 2e, prva reakcia , este bol urazeny ze robim sceny pre 2 e, mne nejde o tie 2e ale o to ze vidim ze neprestane, poom vyjednaval ze si moze zahrat za drobne, ked videl ze neuspeje zacal slubovat ze nebude teda hrat ked mi to tak vadi, a stale sa ohana tym ze to boli iba 2e, ale mne je to jedno, proste som mu povedala minule, ze este raz a je koniec, myslim si ze sanci na to aby mi dokazal ze prestane hrat mal dost, a najcudnejsie na tom je ze ma to ani tak nevzalo ako tie razy predtym,nejak si to nepripustam, proste ja ho strazit nemienim, vedel na com je a tym to u mna hasne ... fuuuu, nespoznavam sa

rakheta
16. máj 2014

presne s takymto clovekom som sa pred rokom a pol rozisla trpela som to 5 rokov a obcas ked si na to vsetko spomeniem nechapem ako som to mohla dovolit.... nezmeni sa...

ammellia
16. máj 2014

@pp99 ukonci to.

moonlight1210
17. máj 2014

@pp99 je mile ze sa hned priznal. Tazko vsak posudit ci to bolo len malicke zlyhanie v snahe oducit sa alebo snaha priznat pravdu preto aby to mohol zbagatelizovat a vytvorit tak novu formu - ked hram s malym obnosom omnic nejde (ked si dam jednu cigaretku o nic nejde, ked si dam len poharik o nic nejde, ...). Podla jeho spravania islo o to druhe.
Keby slo ómalicke zlyhanie, uprimne by to lutoval, sam na seba by sa hneval ze sa poklzol a znova nevydrzal.
Ked uz je raz zavisly, ina forma ako absolutna abstinencia neexistuje. Bvykle aj jeden pokus po rokoch spusti celu zavislost znova (sice nie hned. Ale uz je tam precedens s tym ze nepozna mieru a nevie to ovladnut. Takze poharik sem na oslave, o par mesiacov na inej zas, a intervaly sa postupne skracuju. Rovnako automaty. Euro sem, euro tam. A vsak euro patdesiat je vlastne ako euro. A vsak dve eura tiez este nie su take hrozne peniaze. A potom je to zrazu dvacka a viac, ale zastavit to uz nevie. Aj rozumovo vie, kam sa zase ruti, ale nutkanie je silnejsie. Tak hlada zasterkove dovody ako: su to moje peniaze, mozem ich investovat ako chcem, atd.)

Bud neoblomna. Urcite trvaj na odstahovani od teba. Ked si mu uz raz povedala o poslednej sanci, tak to dotiahni do dosledkov (ziadne ze nema chudak kam ist, atd. To by nemalo zmysel ked ty by si mu davala najavo ze u teba skocil ale on by u tebA dalej byval. Mal by z toho casom iba prdel.).
Nedaj sa zatiahnut do diskusie o tom, ze to boli dveeura. Neargumentuj, neobhajujnsvoje rozhodnutie.Posledna kvapka byvva predsa vzdy nejaka trivialna malickost. Ale pohar pretecie. Povedala si predsa ziadne hranie a to plati aj na jeden cent.

Ak moc chces, Casom hommozes skusmo vziat na milost (ale zase ty nepodlahni svojej zavislosti, ze nevies byt sama. Ze budes tak rada ze zase kohosi u seba mas a budes sa tak bat skusenosti, ze budes zase sama, ze uz ho prec neposles aj keby ti zariadenie bytu na uatomaty rozpredaval) 🙂 . Ale uz naozaj iba ako posledny pokus. Aj to iba v pripade, pokial ta terapia sokom, ze si slovo dodrzala a vyhodila ho, zaberie a on si vstupi do seba (dlhsi casovy usek. Nie mesiac , dva, tri).
A ak by zas zlyhal, potom definitivny koniec.
Nebud ako primadona , co usporaduva posledny koncert karieiry aj dvanastkrat. Viac ho na milost nezober (max po rokoch , ked na uatomaty ani nesiahol).
Strati to inak svoju moc. On si iba zvykne, ze ty mas akesi "bludne stavy" (nazve to aj sprostejsie), treba pockat, kym sa vyzuris a zase sa moze vratit. Alebo kludne vo vlastnom byte od neho jednu dostanes, aby si sa skludnila z tych "bludnych stavov" (ze chces aby s automatmi skoncil) a on nikam nepojde. Ani ho uz nedostanes. Lebo za hysterku budes u vas ty a tvoja autorita bude u neho nulova. A to su chvile, ked si partner mysli, ze ti moze robit cokolvek. Lebo uz nic neznamenas.
Toto je inak casto dovod, preco sa aj manzelatva dostavaju do stagnacie. Zena tolko robi razne gesta a hned ich zase odvolava, dava ultimata a nesplni ich, ze chlap nadpbudne dojem ze vadna je ona a nie jeho spravanie. A tak sa k nej bude chovat.

Drzim palce v spravnom rozhodnuti.