Mám partnera, ktorý stále odkladá rodičovstvo

kevama
14. sep 2008

ahojte, najdu sa medzi vami take, ktorzch partner,priatel ci manzel bz chcel deti ma ich rad ale stale odklada ich plodenie zo strachu pred niecim?Ak ano tak mi prosim poradte ako ste to riesili..my sme sa totiy dohodli ze od septembra sa zacneme snazit dokonca s tym napadom prisiel on a akonahle zacal september tak sa mi vyhybal az z neho vyslo ze si to rozmyslel..Pocitala som mesiace a dni ako blba a nakoniec som ostala sklamana..Neviem ci mu mam vyhoviet a nechat nech sa zbavi strachu alebo ho poslat prec..Bojim sa ze ma takto bude natahovat stale..

orinka
14. sep 2008

No myslím si, že rozumnejšie ako ho poslať preč bude sadnúť si s ním a normálne ako dvaja dospelí ľudia sa o tom porozprávať...pretože to, že ti navrhol, aby ste sa posnažili o bábo a teraz cúva nemusí znamenať nič závažného a takisto to nemusí znamenať to, že ťa bude naťahovať stále... možno sa v ňom iba tak ako v ženách materinský, ozval otcovský pud, ktorý zatúžil po bábätku, ktorý však po zvážení toho všetkého, čo dieťa potrebuje aj ochladol.... možno sa zľakol toho, či budete môcť dať dieťaťu všetko čo potrebuje a pod.... najdôležitejšie je komunikovať.... to je podľa mňa jeden z dôvodov, prečo končia manželstvá... lebo sa nekomunikuje.... 😉

siduska
14. sep 2008

u nas je to zase opacne, moj partner chce a ja nechcme, kedze uz mam jedno... tiez mu furt slubujem, ze sa o to budeme snzait az bude to , ,,, az bude to furt si najdem nejaku vyhovorku...
Problem je v tom, ze ja na to nesom pripravena... a on to chape... netlaci na mna... ale zase mam vycitky voci nemu....

pimpa
15. sep 2008

Podla mna to netreba unahlit. Deti by mali prist az ked obaja chcu. Rodicovstvo chce naozaj odvahu a je to na cely zivot...takze radsej pockat a nikam sa neponahlat, ved teraz v tejto dobe to aj tak inak nejde, a je normalne ze clovek kym dostuduje, kym si nieco uzije, na deti sa citi az neskor. Ale urcite to raz pride na oboch a to bude znamenie, ze to je ten spravny cas 😉

miriam25
15. sep 2008

ja sa len pridavam k niektorym nazorom vyssie napisanym. Dolezita je komunikacia, otvorene sa porozpravat, preco si to rozmyslel, preco povedal, ze sa budete pokusat a teraz to uz nechce a pod... jednoducho sa zo vsetkeho vykecat a budete obaja vediet, na com ste a co bolo medzi vami doteraz ako nejaka neviditelna stena...
a dalsia vec je ta, ze dietatko musia chciet obaja, nie len jeden...

ale napisem aj jednu vec, my ked sme s mojim teraz uz manzelom spolu chodili, obaja sme tuzili po babatku. Dohodli sme sa, ze vysadim antikoncepciu a jednoducho to nechame tak, ak to pride, budeme sa tesit, ak nie, tiez sa nebude nic diat. Asi dva mesiace na to, ked sme si nasli spolocne podnajom a planovali pomaly svadbu, mi drahy povedal, ze ci by sme s babom nepockali, aby som si nasla najskor pracu (stahovala som sa za nim, 300km od mojho domova), tak rok pracovala a potom by sme sa o babo pokusili. No musim sa priznat, ja som si hladala pracu odkedy som sa prestahovala a tiez som nas tym uvazovala, takze nebol problem. No dva tyzdne po tomto rozhovore som zistila, ze som tehulka 😉 takze sice nie som veriaca, ale hovori sa, ze clovek mieni, pan Boh meni... 😉

kevama
autor
15. sep 2008

dakujem pekne za nazory...uz sme si to vydiskutovali..prisla som na to v com bol problem..jeho treba len potlacit tym spravnym smerom nebyt mna tak doteraz zije u mamky a flaka sa kade tade, nebyt mna tak nemame nove auto a nezmeni pracu,pretoze ho nebavila..cize ako ste pisali, porozpravala som sa s nim,a povedala,ze bud nech mi neslubuje nemozne, lebo si nevie predstavit ake to je, ked ja ratam dni a on si zmysli ze nic..vraj do konca roka babo mat budeme a ze to potvrdi aj cinmi,lebo ze ma nechce stratit a chce so mnou prezit cely zivot a podobne..tak som zvedava...
pipma, suhlasim ze babo treba ak ho chcu obaja, a ze najprv si treba uzit, no my uz obaja pracujeme, byvame spolu, mame spolocne peniaze a nejako na uzivanie ani jeden z nas nema chut, takze podla mna nemame na co cakat...
a teraz pre istotu pocuvam ze ake auto je najlepsie pre detsku sedacku a kade po obchodoch chodime tak si vsima kazde male dieta,dokonca mi navrhol ze ci nepojdeme do anglicka na nakupy, ze si mozem pozriet kocik, ktory som chcela...
takze aj na zaklade toho sudim, ze po detoch tuzi, len sa boji zodpovednosti a preto ho treba trosku ,,potlacit" 😉

livi
16. sep 2008

ahoj kevama..akoby som čítala o sebe a mojom manželovi. teda nie vo všetkom, ale to odkladanie..navrhla som mu, že v októbri vysadím antiku (ktorú beriem mimochodom už asi 7.rok). on vie, že sa už chcem snažiť ale nejak sa toho bojí najmä z finančnej stránky..tak som čakala jeho reakciu a vravel, že on proti deťom v podstate nič nemá, len ja to znásilňujem.. 😒 nakoniec som sa spýtala, aký spôsob antikoncepcie teda navrhuje, keďže ja už s tabletkami chcem skončiť. tak ma prekvapil a povedal, že sa nemusíme chrániť nijako, ale že hneď nemusíme ísť "naostro". tak uvidím, ako to bude, bola som veľmi milo prekvapená, ale nerobím si ešte falošné nádeje.. inak mám 26, manžel tiež a svoji sme 2 roky. manžel je vo svojom veku by som povedala dosť vyspelý oproti svojim rovesníkom a napriek tomu už niektorí jeho kamaráti v jeho veku deti majú.. aj preto som si myslela, že on to bude chcieť v blízkej dobe tiež. no čo už, mužov sem-tam treba aj trochu postrčiť 😉
ale viem, že deti má rád a určite bude šťastný, keď prídu a viem aj to, že bude skvelý otec 😉

livi
16. sep 2008

jasné, aj ja sa obávam, ako to zvládnem, ale viem, že deti určite chce, pretože už keď sme spolu chodili, tak mi to niekoľkokrát povedal.
a minule dokonca som mu vravela o jednej peknej autosedačke, čo som tu videla a on na to: "a čo si tej predávajúcej nenapísala?" (keďže tam nebola cena) a ja mu nato - že načo jej budem písať, keď ju ešte nepotrebujem. a on "no ale budeš ju potrebovať!" 🙂 tak to som bola zaskočená 😀 😲 😀

kevama
autor
16. sep 2008

ahoj livi..presne to iste mam ja..tiey mi minule povedal ked som mu povedala ze ake krasne male botasky som videla na nete, ye co som si ich neobjednala ze sak sa zidu..ale nejako zabudol upresnit ze kedy...u nas je to horsie ze vacsina jeho kamaratov je slobodnych, a bezdetnych takze on nejako nema s nimi tuto temu spolocnu..no myslim si ze na 25, to uz nie je az taka rarita...a nezijeme si az tak zle..aj ked uznavam kebz bolo babo, museli by sme sa poriadne uskromnit ale zasa ak sa chce da sa..myslim si, ze sa boji toho uskromnovania a hlavne ze uz nebude mat taku volnost ako teraz..lebo ak budem v praci tak sa bude musiet namiesto kavy a kofoly s kamaratmi ponahlat domov pripadne do jasiel a to je uz zodpovednost..no co uz nejako ich musime do toho dotlacit..podla mna ked zbadaju prvu foto z ultrazvuku a uvedomia si ze to co je brusku spolodili tak sa zmenia..dufajme 😀 😉

livi
17. sep 2008

no tak ja sa toho neviem kedy dočkám 😢 včera mi mm zas dal najavo, že v blízkej dobe nech s tým nerátam.. 😠 ☹ tak ja už neviem..s tým mojim je to o to ťažšie, že on je neskutočne tvrdohlavý a navyše je zvyknutý o všetkom rozhodovať len sám..keďže od svojich asi 15-tich sa o seba staral prakticky sám..
aj ja som presvedčená o tom, že keď uvidí foto zo sona, tak bude šťastný a bude sa tešiť..ale ak to bábo nechce ani splodiť..tak sa asi ťažko tak ďaleko dostanem.. ☹

kevama
autor
17. sep 2008

dokelu s tzmi chlapmi, skoda ze to spolodenie zavisi vo vacsej miere na nich..ked sa im nechce tak neviedia o co prichadzaju a co nam sposobuju..moj uz tiez odmieta pre istotu akekolvek milovanie 3 tyzdne a to nehovorim ze by sme mali ist naplno..ale vraj do konca roka splodi potomka tak som zvedava do konca ktoreho roka 😀

livi
17. sep 2008

akože fajn, že dieťa musia chcieť obaja. to súhlasím. ale prečo sa mám len ja prispôsobovať, kedy sa bude JEMU zdať vhodné, aby sme sa už mohli snažiť o dieťa 😠 že vraj všetko bude..haha..no len som zvedavá, že kedy..
už mi dochádza trpezlivosť..výhovoriek, prečo nie sa nájde milión..ako to tu už niekto písal, keby mal človek čakať na vhodnú dobu, kedy mať dieťa, tak to nebude nikdy..
ja ešte počkám..ale aj moja trpezlivosť má svoje hranice... 😔

livi
17. sep 2008

tvoj ti aspoň sľúbil, že to urobí. môj pre istotu nič konkrétne nepovedal, aby som to náhodou proti nemu nezneužila.. 😠 aj tak si samozrejme namýšľam.. 😠 😢

kevama
autor
17. sep 2008

no moj mi to slubilo ale len preto, lebo som k nemu bola po tom co to nedodzal hnusna a odmietala som aj milovanie..tak mu to neslo do hlavy..a okrem toho ak to nesplni,kedze zatial sa posteli vyhyba,tak som mu povedela ze koncom roka volam mamicke ze sa jej vracia synacik a to on neprezije, lebo on so svojimi rodicmi komunikuje malo a ked tak uz vobec nie o sukromi..no aj mne uz dochadza trpezlivost a mam to o to horsie ze kazdy den pracujem s tehotnymi mamickami a ked vidim ako to ide tazko,pripade ako lahko a oni tie deti daju prec, tak ma ide porazit ze preco tolki ludia sa pre babo rozhodnu aj ked nemaju pracu alebo ziju len aby vyzili a moj nechce..
najhorsie je ze muzi nechapu, ze ake to je ked sme odkazani na nich a musime sa doprosovat a nic nezabera..moj si mylsi ze to pojde hned na prvy sup.. ☹

livi
18. sep 2008

presne, ako by som čítala o mojom 😠 vravím, že aspoň sa môžeme začať snažiť. veď to je malá pravdepodobnosť, že to vyjde na 1.krát..a on, že - no jasné, a náhodou to fakt vyjde!! 😠 😠
a o tom, že niekto deti nechce a niekto chce a nemôže, ani nehovorím. to nie je spravodlivé..
my máme teraz tichú domácnosť..tak že 4 slová prehodíme..ja sa určite nebudem po tom, čo povedal tváriť, že sa nič nestalo 😠 deti mu už spomínať nebudem, uvidím, čo bude..

kevama
autor
18. sep 2008

aj my mame tichu domacnost, takze opat sme na tom rovnako..moj mi dnes dosiel od rano od 7:00 o 20:30 tak ma porazilo...viobec ho nezaujimalo, ako sa dostanem z prace a ze mame psa doma..tak som mu povedala, ze sme skoncili a ze po dietati ani netuzim ked je taky nezodpovedny...
tak teraz sa snazi,vraj uz dnes chcel plodit ale zas len reci aby si ma udobril...no nepolavil, ma smolu..tentokrat mu to zratam a tiez uvdiim co sa bude diet 😠
len aby sme pri tich nasich chlapoch nedopadli tak,ze tym ze deti nespominame budu radi, ze uz nas to preslo..lebo vies,muzi su ako z marsu 😀

livi
19. sep 2008

😀 ty kokso, a môj včera tiež došiel z garáže o 22.00..a tiež máme psa, a samozrejme mu nedal ani nažrať 😠
a ja som musela ísť zo stanice pešo domov...
ach jaj..z marsu..no hej..môj mi pripadá ako kinder surprise 😀 furt niečo nečakané...

orinka
19. sep 2008

No keby to tak čítali vaši manželia... baby nehnevajte sa, ale tvárite sa, ako keby ste vy nemali žiadne chyby.... 🙄 a oponujte si koľko chcete, ale táto vaša diskusia mi príde nanajvýš nevhodná... hlavne, keď tam máte svoje fotky, nemám pocit, žeby si vaši manželia zaslúžili takéto ohováračky na verejnom fóre.. a nech sú akí sú... vedeli ste, koho si beriete.... tak sa s tým musíte zmieriť.... nemyslíte, že oveľa vhodnejšie by bolo riešenie vášho problému s manželom?? 🙄

orinka
19. sep 2008

A ešte niečo.... keď má žena predpôrodnú, pôrodnú a popôrodnú depresiu a neviem ešte akú... a predmenštruačný syndróm a neviem aký syndróm, tak je to OK, pretože to sú hormóny, stresy, strach... proste má na to právo a chlap to musí znášať a pretrpieť... a chlapi nemajú právo na strach, obavy??? Zamysleli ste sa vôbec niekedy nad tým, že keď dieťa odmieta má na to svoj dôvod? Pýtali ste sa ich aký??? Ak vám to nechcú povedať, alebo si "vymýšľajú" finančné a iné dôvody... ktoré vám prídu nezmyselné, veď ste zabezpečení... tak sa im ani nečudujem, pretože so ženou, ktorá nemyslí na nič iné, len na to, ako plodiť.... sa normálne a racionálne rozprávať ani nedá... a tiež sa nečudujem mužovi, ktorý 3 týždne odmieta milovanie... pretože predstava, že je použitý len na splodenie dieťaťa by aj mňa odradzovala od milovania... hauk 🙄
A môžete sa do mňa pustiť... páči sa.... píšem len svoj názor 😉
A ešte dúfam, že budem zmazaná, lebo urážam, odbočujem od témy a iné prkotiny, ktoré sa tu krásne praktikujú...

livi
19. sep 2008

ja si nemyslím, že tu nevhodne diskutujem a ohováram manžela 😠 vyššie som napr. písala, že si myslím, že bude dobrý otec. všetko, čo tu uvádzam, som najprv riešila s manželom a vymieňame si tu skúsenosti na danú tému. a neviem, ako môžeš tvrdiť, že sme tu ženy, ktoré nemyslia na nič iné, ako plodiť? ja mám 26, som 2 roky vydatá a to, že túžim po dieťati je asi normálne si myslím.. ako môžeš posudzovať, prečo naši manželia odkladajú deti? ty ich poznáš, žiješ s nami? tak sa kroť vo svojich vyhláseniach..
ja tu už pre istotu nenapíšem nič, lebo sa tu niekto do mňa pustí, keď píšem k danej téme (narozdiel od teba).

kevama
autor
19. sep 2008

ahoj orinka,nikto ta nezmaze za tvoj nazor..mozno mas pocit ze ich tu kritizujeme ale o tom to nie je..skor sa snazime pochopit,preco su taki ako su..myslis ze s nimi sme to nepreberali??povedz mi,je podla teba normalne, ze sa jeden zdravy chlap v najlepscich rokoch uplne vyhyba milovaniu a sameho ho to ani nenapadne?nikde som nespomunela ze sa chcem milovat len ked mam plodne dni alebo len za ucelom plodenia..to nie..lenze moj odmieta akekolvel milovanie a to dokonca som uz kvoli tomu zacala brat aj tabletky a bola som ochotna skusit vsetky prostriedky na zabranenie pocatiu a nic sa nestalo..
a podla mna je dost nespravodlive ak ti clovek, ktoreho lubis povie ze je na dieta pripraveny, ze aj on uz chce aby sme boli traja,pozera vybavu, vybera kocik,planuje letne babo a zrazu z dna na den svoj nazor zmeni a ani ti nepovie preco..je toto normalne?
vies nie vzdy ide dieta lahko a su tu aj take co ked to odkladali zistili ze normalne to nepojde a musia ist na umele oplodnenie..
tebe sa lahko vravi,ze sa nasim muzom nedivis,ak ty s tym problem nemas,ale povedz nam preco mame cakat a prisposobavat sa ked sa im zachce?preco nemozu aj oni obcas polavit a zvolit nejaky kompromis?
nie sme z tych co jedinym zmyslom zivota je plodenie len nam chyba babo a tak sa rozpavame o tom aby sme mozno na to nemysleli a nemuseli byt stale doma kvoli tomu mrzute..

livi
19. sep 2008

kevama 😉

kevama
autor
19. sep 2008

ahoj livi 😉

mirka414
19. sep 2008

kevana ja ti chcem len napisat ze tvoj urcite nema na mojho 😀 😀 tiez chcel dieta a aj sme ho spravili a aj chodil prve mesiace na ultrazvuk,tesil sa no ked mi zacalo viditelnejsie rast brusko,tak sa hrozne zlakol a moju malinku som porodila 1000km od mojho vtedy este len priatela a prisla som mu ukazat dcerku,ked mala 3mesiace a uplne bol snej uneseny a aj si poplackal aj ju poprosil o odpustenie a hned nas poziadal aj o ruku a uz sme viac ako rok manzelia a dcerka zrovna oslavila dva rocky a moj je ten najlepsi otec na svete.... 😵 😵

najjulinka
20. sep 2008

Ahoj. No moj manžel k tomu tiež pristupoval rozne... Ja som ale najprv chcela detičky z domova... Dal sa presvedčiť... Bolo to podla toho ako bol vyspatý - na také detičky sa tešil, že im pomôžeme, ale ke dbol unavený, tak bol presvedčený, že čo ked to nezvládneme... No ale súhlasil aj so všetkými obavami... Až som mu zavolala raz, že máme Lucinku a bol hotový... 😀 😀 😀 Nedá ju za nič na svete a ešte sa mu nepáči aj ked pani doktorka povie, že je pozadu alebo niečo podobné... Povie, že NO A ČO, AJ TAK JE NAŠA 😀 😀 😀 A to naša Lucinka tedy pozadu je... Pribudol k nej potom Kristián. S ním to u manžela nebolo také jednoznačné... Ale odkedy je pre Kika manžel velmi doležitý, tak aj Kiko može byť 😉 😀 😀 😀 Pred týždňom sa manžel vyjadril, že on sa teší z práce domov na deti... 😉 Je to asi iné ako splodiť dieťa... Ale na splodenie by som asi lahsie presvedčila, kedže to ide cez sex 😀 😀 😀 A taký čas chlap hlavou nerozmýšla 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kevama
autor
20. sep 2008

no mirka to si teda mala riadnu show s tzm svojim..ale aspon sa zmenil..a pochopil ze urobil hlupost..lenze ten moj ak sa uz konecne rozhodne, tak sa nema k cinu a potom ho to vplzvom nejakzch okolnosti zasa prejde..
ale tak co uz..uz nebudem naliehat sem tam mu to spomeniem a uvidim..my sice este nie sme manzeli len spolu rok byvame,no niekedy mam pocit akokebz sme boli spolu 50 rokov, deti odrastnene a pre neho ja zaujimavejsi televizny program ako ja..
ale tak co uz..
najjulinka:obdivujem ta,ze si si vzala deti z detskeho domova, ja som tam pocas skoly chodila, a ozaj niekedy som aj ja mala chut si ich vsetky pobrat domov..aj som mojmu minule navrhla ci si aspon jedno,nevezmeme na vianoce, aby zazilo krasne sviatky ale neukecala som ho..

ma_se
13. okt 2008

kevama...moj ex manzel bol taky,ze moc sa mu do toho nechcelo...ale mala v tom prsty aj jeho matka...no a ked sa narodil syn,tak mi povedal,ze mu vadi,ze nie je na prvom mieste...lebo vies ako to chodi,ked sa nerodi dieta vsetka pozornost sa venuje dietatu... 😉

shilou
25. júl 2011

no ked sa uz rozobera taka tema....ani moj nechcel,a to sme uz boli 4roky manzelia a jedneho dna presne na vianoce my oznamil ze chce dietatko a bola som taka vyvalena s toho ako jelen.......este sme si vypocitali kedy by sa malo narodit...a o 3mesiace som uz bola tehotna.....rozhodne netreba chlapa do nicoho tlacit ale mal by povedat ci dieta aj dakedy bude chciet 🙂