Mám pocit, že iskra medzi mnou a priateľom vyprchala

lucinka8877
3. okt 2015

Takže ako začať, mam 3 ročny vzťah s mojim priateľom, ale mám pocit že ta iskra už vyprchala, nemá namňa čas(aspon tak to cítim) buď je v robote, alebo ide do fitka, spi, alebo ťuká do mobilu. už viackrát som sa mu snažila dohovoriť. že by to chcelo zmenu, no ale zmena trva maximálne deň a sme tam kde predtým, myslite že to ma buducnosť? ☹ inak ho ľubim, sme na seba aj dosť zvyknutí, aj mi povedal, že by už bezomňa nevedel fungovať, ale mňa to takto absolutne nebaví.. už som premýšlala aj že začnem hladať niekoho iného, aspon na zabitie tých prázdnych chvil.. s priatelom sa rozisť nechcem, ale už ma to takto nebaví.

vejula
4. okt 2015

@mima4 tak môj sa narodením detí velmi zmenil... PRed tým chodil s kamaratmi každý víkend posedieť na pivko... A teraz? Radšej je doma, a to ho nedržím. PRoste sa už vyblbol a teraz mu vyhovuje taký rodinnejší život. A hlavne vie, že by to na druhý den už pri deťoch nemohol dospať, tak radšej kašle na to 😀

mima4
4. okt 2015

@vejula tak to ti gratulujem 🙂

janickacrazy
4. okt 2015

@lucinka8877 A ty nemáš žiadne záľuby a kamošky? Prečo nejdeš niekam si zacvičiť alebo zatancovať zumbu alebo hocičo iné len tak na kávu s kamoškou, pokým on je vo fitku? Aspon mu budeš vzácnejšia, nemožeš čakať, že po 3 rokoch sa ti bude venovať 2 hodiny denne a hľadieť na teba ako na boží obrázok. Moj muž tiež prvé 2 roky bol prudko zaľúbený a niekedy trávil čas len tak, že sa na mna díval ako si čítam alebo spím, bolo to fakt milé, ale vedela som, že to nepotrvá večne, proste každý vzťah sa vyvíja a časom prídu úplne iné starosti. Teraz čakáme tretie bábo a som rada, ked sa mi manžel povenuje aspon polhodinu občas, lebo šak robota, dom, starosti okolo detí, atd.

angela5
4. okt 2015

@lucinka8877 ja by som povedala, ze vas vztah presiel do inej fazy,.. Uz ta berie ako samozrejmost a prestalo ho bavit sa o teba snazit, to sa stava takmer v kazdom vtazhu a je to normalne... Na tvojom mieste by som mu raz za cas dala najavo, ze nie je jediny chlap, pekne sa nahod a vyraz do mesta s kamoskami... musis ho vyhecovat k aktivite, aby si uvedomil ze si stale atraktivna pre inych a mas stale moznost si vyberat....

petra7777
4. okt 2015

@kkikii Na výlety áno...ale nie na ryby....na ryby chodia chlapi, aby mali ticho ....chlastali....a bavili sa o ženských 🙂 Ak už im nedoprajete trošku pokoja, tak potom o čom je ten vzťah?

kkikii
4. okt 2015

@petra7777 zaujimave ze vsetci chlapi ma tam obdivovali zetam vydrzim a podobne tak ked ma bavia ryby tak nebudem chodit s nim ale s kamaratmi nie ? :D :D

babydesire
4. okt 2015

@lucinka8877 Tiez si myslim ze ste v stereotype. Naozaj to chce spolocne aktivity,napriklad vychadzka,rande mimo domu a bez mobilu,verejne fitko aspon raz tyzdenne len vy dvaja,nejaky sport,spolocne kupanie vo vani,vylet,ucast na nejakej kulturnej akcii,.... moznosti je vela...alebo zmen bezne ritualy ktore mas TY cez den,oznam mu ze dnes nevaris ci si nejdete niekam sadnut,ked prijde z prace zacni mu klast otazky ako sa mal,co nove v praci,co ten den robil,ci stebou neskoci do obchodu,co by chcel na veceru...atd.proste aby sa stebou rozpraval. a hlavne mu jasne a dorazne povedz ako sa vo vasom vztahu citis,co ti chyba,co ti vadi,a ze ak sa to nezmeni,tak to moze skoncit...ze ti chyba jeho pozornost,ze ti on celkovo chyba,ze ho potrebujes,a co presne od neho chces...ak nic z toho nepomoze tvoja laska k nemu aj tak vyprcha...neradim rozchod bo nepoznam vas a viem aka je laska,,ale viem,ze ak jednemu partnetovi nieco vo vztahu chyba a trapi ho to,skor alebo neskor to vzda a prestane lubit...ako uz bolo napisane vztah je o dvoch,treba ho rozvijat a obaja sa musia vo vztahu citit stastne a pohodlne. Vela stastia

timea7
4. okt 2015

@lucinka8877 to nie je zo zvyku, muž alebo dokáže rozdeliť svoj voľný čas medzi svoje záľuby a partnerku, alebo nie. Ak je sebec, robí len to, čo vyhovuje jemu, je mu jedno, ako to vnímaš ty. Skús ho pár týždňov nechať tak, nič mu nehovor, ale rob si vlastný program, či to aspoň zaregistruje. A rozmýšľaj, ako by sa ti s takým partnerom žilo. Rok, dva, desať. Ako by to vyzeralo, keby ste mali deti. Máte spoločnú domácnosť, čo má v nej na starosti on? To, že chodí do fitka, je OK, ale ak nemá záujem, aby ste spoločne trávili aspoň časť voľného času, tak to nesvedčí o tom, že chce byť s tebou, že sa teší, ak máte pekné spoločné zážitky, ktorých by teraz malo byť more, veď ste spolu tri roky. 😒 😒 😒 😒 😒

petra7777
4. okt 2015

@kkikii To si ty sama "vydedukovala" , že ťa všetci obdivujú??? A nepos*ali sa z teba ešte? 😀