Mám povedať mame svojho exmanžela, že má vnučku?

maca793
7. feb 2009

😔 chcem vedieť váš názor. už dlhšie mi víri hlavou, že by som mala niečo napraviť v mojom živote. trápi ma jedna vec, neviem sa rozhodnúť, či mám povedať starej mame Karolínky, že je jej vnučka, jedná sa o starú mamu z otcovej strany. nakoľko otec malej sa k nej nehlási, výživné platí poctivo, mám pocit, že aj keď jeho mama bola na súde ohľadne otcovstva, tak jej vôbec nepovedal pravdu, že je jeho nemanželská dcéra. chcem vedieť vás názor, nedopustím sa nejakého priestupku a ak by som to mala urobiť, ako sa mám jej ozvať? ďakujem

mikalove
8. feb 2009

lenže maca nevie,či jej povedal syn pravdu....mohol jej povedať,že táto chce na mna zvaliť že som jej spravil decko a je jasné,že nebude posielať balíky a v nedelu nosiť koláče...ved maca povie len pravdu,ja som za....malá pri tom ani nemusí byť.reakcie možu byť všelijaké,nečakala by som však,že sa stará rozplače a všetkych vystíska ako v americkom filme

luciaakubko
8. feb 2009

tiez by som urobila to, co pisali tictac-mika, mika-tictac 🙂 uz len pre pokoj v tvojej dusi...to, ako sa zachova, je len na nej. ty budes mat svedomie ciste a nebudu ta trapit otazky typu mam-nemam...cim skor si to v sebe vyriesis a mozno uzavries, tym lepsie. drzim palec 😉

lienocka235
8. feb 2009

mikalove.. ved stara mama bola na krvnom odbere na testoch DNA.. aby sa urcilo ci je ona starou mamou dievcatka.. ona to vie...ten vysledok... ved predsa bola ucastnikom toho celeho... sud. procesu...
ona to vie len to nechce prijat.. resp. tu skutocnost ignoruje..
ale skusit moze... sak za to nic neda... lepsie teraz ked to mala nechape ako ked bude vacsia.. a zazije odmienutie...
my ju nepozname.... jedna moja sesternica.. ma takto synceka od zenateho a jeho rodina ho neprijala... on ostal teda so zenou a s dcerami.. ten chlap.. platit plati.. ale ona je pre nich /jeho rodinu rodicov a surodencov/ niekto kto zviedol ich syna, brata nicil mu rodinu a maly je len nemanzelsky ...... a pritom su to taka rodina ze dost do kostola a tak.... ale .... maleho si ani nebrava... jeho zena to odmieta... a pravdupovediac ja sa jej necudujem

mikalove
8. feb 2009

lienočka,čo nevieš že vždy žena zostane najhoršia? 😉

lienocka235
8. feb 2009

mikalove no sak to je iny.. problem.. mne je jasne ze pri tom boli dvaja... 😀 pre mna osobne je sex /vztah so zenatym tabu.... ale ako sa hovori nekric hop kym nepreskocis 😀

mikalove
8. feb 2009

alebo kym nam nepreskočí 😀 takže maca tu má veľa odlišnych nazorov ,tak sme moc nepomohli 😕

luciaakubko
8. feb 2009

akoby to dieta za to mohlo... lienocka, co moze maca stratit? nic. nech urobi ako uzna za vhodne, pripadne nech si vezme za svoju nejaku tu radu od vas. pekny den. 😎

lienocka235
8. feb 2009

lucia kubko.. nikde som nepisala ze dieta z a to moze. .. to je vzdy vecou dospelych..

ale uznaj sama ze keby chcela.. resp. chceli tak by sa nemusela roky sudit o otcovstvo.. ja by som jej velmi priala happyend

no ved uvidi sama.... ja mam take skusenosti.. ze ak druha strana nechce.. tak sa ty mozes aj roztrhat... a posielat aj zlatym pismom vytesany RL...

ale maca ak cches skus to.. a uvidis..

luciaakubko
9. feb 2009

nie na tvoje margo som pisala, lenocka. Mala som na mysli postoj jeho rodiny v suvislosti s dietatom. Viem, ze si to myslela dobre, a v mnohom mas pravdu. ak chces, maca, skus to...l

melory
9. feb 2009

macka ja ti fandim, ked mas nutkanie, ktore nie je sposobene dakou nenavystou po pomste, ale je to z lasky...chod do toho.

norik1
9. feb 2009

Ja by som tiez asi skusila....tazko sa mi je vyjadrovat ked som taku situaciu nezazila, ale uz sa mi velakrat stalo to, ze som si myslela "hmmmm, presne takto to musi byt lebo ina moznost nie je a logika nepusti" a potom som prisla na to, ze situacia je uplne ina ako som si myslela...a tak sa snazim nerobit unahlene zavery 😉

Ale asi by som skusila napisat. To by nechalo starkej moznost volby - ozvat sa vnucke alebo to nechat tak... ved Maca by to pochopila z jej reakcie. Nevieme, ake to bolo na tom sude a ako tam vychadzala starka s Macou, ale existuje moznost ze starka si mysli ze by ju Maca s vnuckou odmietli a preto sa prva neozve....

Maca, ved skus a uvidis. Maximalne si moze starka mysliet, ze sa chces natrepat do rodiny, ale ak to tak je, moze ti to byt ukradnute... a mozno starka caka prave na take nieco 😉
Drzim palce a daj vediet ako to dopadlo 😵

roasha
10. feb 2009

ja myslim ze stara pani o tom velmi dobre vie/kedze bola na sude,urcite bola vyrozumena,z akeho dovodu/,ale ignoruje tento fakt.maca,aby si od toho necakala vela,a nakoniec ti bude ublizene/slovne/,kedze si vedela ze si zacinas so zenatym muzom... 😔

melory
10. feb 2009

mohol vsak povedat, ze sa nic nepotvrdilo....a je to v suchu...snad by sa zenac nepriznaval k dietatu.

sirinka
10. feb 2009

ale ten zenac plati vyzivne...a bol kvoli tomu na sude...vy keby ste bola jeho manzelka tak vas nezaujima, co sa deje a ako sa to vyvinie??? a ked vas raz oklamal, verili by ste jeho slovam, alebo by ste chceli vidiet ofic. papiere z vysledkami???
a jeho matka bola oficialne na testoch, teda tiez mala oficialne dostat vyrozumenie, ako to dopadlo...

dost pochybujem, ze v jeho rodine o jeho nemamnzelskom dietati nic nevedia 😉

roasha
10. feb 2009

ako pise sirinka,urcite stara pani dostala oficialne vyrozumenie...
BB nie je tak velka,aby sa o "komkolvek "nezistilo "co je zac".... 😉

roasha
10. feb 2009

mel na zaklade toho,ze on tento fakt ignoroval,brali krv starej pani.

melory
10. feb 2009

ahaa, tak to mi nedoslo, ze by sa dolo otcovstvo zistit z krvy otcovej matky...zas som mudrejsia. veru BB je mala a nenavist velka.

sirinka
10. feb 2009

a este k tym zadnym dvierkam...este staru mamu by som prijala aj neskor...ale on ako otec, ktory sa takto odmietavo postavil k spolocnemu dietatu by nikdy v zivote nemal u mna sancu na nejaky "reparat" v buducnosti...hanba mu je...

melory
10. feb 2009

ale "svorka" mozno nevie, kde zacat hladat vnucku....ak aj vie, mozno je nahnevana na macu....matka si neprizna chybu dietata - nikdy!!!

roasha
10. feb 2009

nam je tazko povedat,kazdy by tvrdil svoje.....ale on sa podla vsetkeho nechcel viazat,a stalo sa.
nepr.o jednom pripade konkr v BB viem,ze dot.tvrdila,ze ma antiko/samo nemala/,otehotnela/dal jej na interupciu/,to minula,a nesla na nu...tak ju tiez viac kaslal/zenaty chlap/.on si chcel len uzit,a dot.ho oklamala,a cakala od toho viac. 😔
v ziadnom pripade sa maci nechcem dotknut,netrvdim ze aj tam to tak bolo.... 🤐

roasha
10. feb 2009

mel,keby chcela,bez problemov ju vyhlada,na to je BB prilis mala...

monika131
10. feb 2009

Ja by som jej napísala, alebo by som urobila ten prvý krok ja.
Súhlasím s melory, te možno nevie, kde začať hľadať, alebo je nahnevaná, ale možno by chcela vidieť svoju vnučku.
Mala by si to vyskúšať. Keď dostaneš negatívnu odpoveď, nechaj to tak, nesnaž sa ďalej, možno tvoja dcéra raz sama pôjde za svojím otcom a za svojou babkou, a keď dostaneš kladnú odpoveď, tak to treba posúvať ďalej.
Ja si myslím, že v živote si treba odpúšťať
(Len tak medzi riadkami. Mám kamarátku, ktorá najprv bývala zo svokrovcami a švagrinou. Potom sa strašne pohádali a nerozprávali sa vyše 3 rokov. Medzitým aj kamoška aj jej švargriná porodili ďalšie deti - ktoré už majú viac ako dva roky a ešte sa nevideli. Teraz pred Vianocami jej svokra zavolala, že by chcela dať všetko do poriadku a že by sa mali porozprávať. A našťastie to vyšlo, udobrili sa, takže svokra má nevestu a detičky majú bratrancov a sesternice. A všetci sú veľmi šťastní.)

elise
10. feb 2009

ja my som maca nepovedala nešla by som ani za nou. možno čas ukáže a ked sa dcera bude pýtať alebo ked si ju bude jej otec chcieť vziať k sebe tak sa stretne so svojou starkou je to dvojsečná zbraň. osobne by som tam nešla ak poznáš adresu tak môžeš spraviť to že pripravíš nejakú peknú fotečku pripraviš nejaký text napríklad na krietový papier alebo výkres nalepíš fotečkua pošleš napríklad na valentína s nejakým textom pre starkých od karolínky alebo tak dajako a uvidíš aká bude reakcia.

nippa
23. feb 2009

ja by som za nou nesla ale by som jej poslala fotku malej a odkaz na nej v tom zmysle ze dvere ma otvorene ak ma zaujem tak ty jej branit nebudes. Ci bude chciet alebo nie to je uz na nej ale ty budes vediet ze si urobila vsetko pre to aby dcerka poznala svoju rodinu, nebude ju to jeden den trapit ze si bude mysliet ze si jej hadam ty branila. Tato diskusia zacala uz pred casom, daj vediet ako si dopadla, drzim palce nech to dopadne tak aby sa tvoja dcera mala najlepsie(mozno s babkou mozno bez nej)

marika80
23. feb 2009

Maca ja by som jej dala vediet. Moj bracho ma tiez syna, a s expriatelkou sa moc nebavia, ale ona ma s mojou mamou pekny vztah. A aj maleho jej pride ukazat do roboty (bracho ho ma len obvikendy). A ked sa Ta raz Tvoja dcerka opyta, aspon jej budes moct povedat pravdu. Aj ked bude kruta (ak by nahodou nemali o nu zaujem), a tiez si pisala, ze Ta to trapi. Takze zrejme mas potrebu to riesit.

etuska
23. feb 2009

Maca-ja by som jej napr. poslala pohladnicu k sviatku,alebo len tak s foteckou malych a napr. s venovanim,ved ona sa dovtipi a ak bude snaha,ozve sa vam

babatko88
23. feb 2009

maca dosť si to pohnojila na začiatku, vôbec nebolo jasné o čo vlastne ide, ale myslím, že nikto nie je idiot a ani malej babka, určite to vie a úplne na to kašle, veď tie testy... !? nerieš to, aspoň ja by som neriešila, určite

maruschka
23. feb 2009

maca, v živote sa stávajú rôzne veci..A vždy, keď niečo zmeškáme alebo prepískneme, potom ľutujeme, že sme to neurobili inak alebo neprežili inak..Väčšina vecí, zážitkov, dejov sa už nedá vrátiť späť..

Stať sa môžu len dve veci:
1. nejakým spôsobom alebo rovno z očí do očí to povieš svojej svokre, že má vnučku-svoju úlohu si splnila a čakáš ako zareaguje..Ak ju prijme výborne, ak ju neprijme, nič sa nedeje a život ide ďalej..
2. Ak jej to nepovieš, bude ti táto otázka vŕtať v hlave ešte takých 10 rokov a potom, keď tu už svokra nebude, budeš ľutovať a rozmýšlať nad tým, prečo si jej to nepovedala alebo ako by malú asi prijala...

Z toho mi vychádza jediné rozumné riešenie..Nejakým slušným, milým spôsobom jej vo vhodnej chvíli povedať, že malá jej jej vnučka- hoci aj s tou spomínanou pohľadnicou k dňu matiek..Nech sa vec vyrieši tak, či tak.A potom ťa to už nikdy trápiť nebude.. 😉 😉