Mám sa rozviesť?

sisavero
1. dec 2016

Ahojte kedze uz neviem ako dalej a nemam sa komu zverit tak som sa prisla vyrozpravat sem.Som vydata tri roky zo zaciatku vsetko super ale po svadbe to vsetko zacalo.Moj muz sa zmenil na nepoznanie,vsetko mi zakazuje nic nemozem uz som z toho zufala.Chodim do prace a nasetrila som si nejake peniaze na kvalitnu kozmetiku kupila som si ju a samozrejme som mu o tom nepovedala.No on ju ale samozrejme nasiel a zacalo sa peklo vyhraza sa mi rozvodom vyhadzuje ma z domu.Mame dvojrocneho syna samozrejme vyhrazky tipu zabudny na neho atd.Nadava mi do neandrtalcov ze sa neviem spravat ze som tucna ze on potrebuje vedla seba zenu ktora ho reprezentuje ked niekam spolu ideme nesmiem sa odviazat lebo uz je peklo.Nesmiem si nic kupit bez toho aby mi to neosuhlasil.Dnes sme napriklad boli s malzm vonku santili sme v snehu tak na nas vyletel nech sa nevalame po travniku lebo sa trava zlomi no je tot normalne?Ja uz neviem ako dalej mohla by som ist k rodicom ale vrazila som dost penazí do nasho domu a nechcem mu to len tak vsetko nechat.

annav
3. dec 2016

@moonlight1210 ako to poznas tak presne?

annav
3. dec 2016

@sisavero rovnake problemy si vymyslaju iste typy muzov - zvlastne. aj u nas na zaciatku mannzelstva som si kupila vahu za 12 Eur. nnepovedala som mu, neukazala som mu - jednoducho som na to nemyslela, on nepouzival, ale som to pred nim ani neskryvala. jedneho dna sme ju pouzili, ked bol doma - a zacala drama - ze pred nim tajim veci, ze ked podvadzam v malickostiach, nebudem verna vo vaznych veciach, urazeny bol, azda hodil aj tichu domacnost. uz si nepamatam presne - ale bala som sa, od prosila som sa, ospravedlnila, udobrovala, vysvetlovala. Po case mi laskavo odpustil. ale podobne situacie sa vyskytovali casto, plus vzdy bolo nieco zle urobene - v domacnosti, ci s detmi alebo ja som bola skareda. vystupnovalo sa to do tyrania, vulgarnych nadavok denne, takisto denne vyhadzovanie z domu - bolo to tak absurdne, ze dokonca tvrdil, ze som sa vyhodila sama, nadavky som si vysluzila...

odisla som najprv len s flaskou vody, 4 eurami na Bus a dvoma detmi, prosil nech sa vratim - no uz v aute cestou spät sa vyhrazal, ze na vojne by nas vlastne zabili ako dezerterov. prvy odchod NIC nevyriesil. druhykrat som zbalila narychlo vela veci, vzala deti a odisla, kym bol doma - cely den mi neunosne nadaval, vyhodil ma z domu, to uz som zavolala policiu a za ich dozoru odisla - z okna volal muz, zevraj ma potrebuje. znova som sa vratila, no vydrzala som dlhsie s nim nekomunikovat a ked bol zruteny a plakal dala som dve podmienky za ktorych sa vratim : uz ziadne fyzicke ani verbalne nasilie. o pol roka na to sme s detmi odisli treti krat - nakolko manzel podmienky nedorzal - planovane a ked nebol doma, zbalili sme vsetky nase veci, odstahovali sa. hned som si zalozila svoj ucet, nech mi nan chodi moj prijem, zohnala som si stare auto. ale vratili sme sa po case, nie ze on si nas priviezol, ale najprv s nevyhnutnymi vecami a postupne sme si priniesli dalsie sami, dobrovolne. podmienky boli tie iste a navyse k tomu dohoda, ze stvrty rozchod bude aj rozvodom aj uz nebude ziaden navrat. zivot nie je lahky, ale nasilie uz nie je. dramu obcas ma snahu vyrobit, ale uz nemam problem povedat, ze nanho kaslem, nemam na takyto zivot chut a v klude som ochotna aj hned odist. ale vdakabohu v terajsej situacii, som schopna za uskromnenia sa, o deti materialne postarat sama, som samostatna, prakticky ho nepotrebujem - manzel je aj vdaka tomu to celkom krotky, dokonca sa snazi nam zlepsovat zivot a vztahy spolocnymi aktivitami, velmi milo s nami rozprava. ale to bola tazka cesta k zlepseniu a stale som ostrazita - no aby som to zhrnula : nemaj strach - nedaj sa zastrasit, cez strach moj muz budoval svoju choru dominanciu, ako som prestala mat strach, prestal aj on zastrasovat - ale to som uz bola v stadiu samostatna - takze druha vec je byt samostatna, schopna, mat vlastny prijem na vlastny ucet - pre istotu, mne takisto velmi pomohlo to stare auto - vlastne v takychto vztahoch pomoze kazda vec, co vedie k samostatnosti. samozrejme, moj muz vie a chce na sebe pracovat a takisto vie, ze uz urcite hranice prekrocit moze iba raz a bude koniec. A este dalsia vec : sme omnoho spolocenskejsi ako za cias tyrania. ja vyslovene vyhladavam ludi, aj pomahame druhym, ked vieme aj volame k nam kamaratov, to tiez meni nas zivot.

catherinah
4. dec 2016

@voskovka tu katarinu peknu si vobec nevsimaj, ona ma vzdy velmi urazlive a zlostne prispevky. Neviem, co to je za zenu, ale neber si to osobne.

zuzanah75
4. dec 2016

Ahoj, odid a rozved sa cim skor, kym mas dieta co najmensie. Moja rada na zaklade osobnej podobnej skusenosti 🙂 cim. samostatnejsia a sebavedomejsia budes, tym menej si na teba dovoli. A neboj sa, jeho vyhrazky su len prazdne reci... Drz sa

moonlight1210
5. dec 2016

@annav byva to tak.
Zena sice len laviruje medzi snahou udrzat si dostojnost (odide) a laskou (vrati sa, ked on dojde s prosikom. Niekedy horsie, ked on nedojde a ona sa zlakne, ze ho strati, lebo ju uz odhodlanie preslo.).
Navonok to ale potom vyzera, ze: zas robi sceny, zas utiekla. Vsak ona je za dva dni naspat. Ludia ju prestavaju brat vazne. A aj ked trebars vedia, ze je u nich zle, stracaju motivaciu pomoct, lebo je to zbytocne, kedze ona sa aj tak k nemu vrati. Zlomia nad nou palicu.
Bud ju lutuju alebo ani uz nelutuju.

A pokial ma muz tyranske sklony, tak pokial ich ona nestopne vlastnou samostatnostou a osobnostou, tak tieto jej uteky prestane brat vazne a este ich vezme ako utok na svoju osobu a bude j trestat.

Utekat od niekoho sa da tak dva max tri razy. A je na tej zene ako vyuzije ucinok takej definitivy, ktoru utekom dala a muz ju pochopil. Ak ju prepasie, je to chyba.
A dalsia chyba je, ak uteka iba demostrativne. S ocakavanim, ze on dojde a bude prosit. Ze je to scasti trosku aj jej trucpodnik. Nie preto, ze je rozhodnuta sa nevratit, lebo stratila nadej, ze im to bude fungovat a zalezi len na muzovi, ci ju presvedci, aby tomu dala nadej. Keby sa dostatocne nesnazil, ona uz spat nepride.

Asi ako ked sa ti niekto vyhraza stale rozvodom. Prve razy ta zamrazi, zamyslis sa. Potom uz byvaju reakcie: jasne, viem, lebo inak sa rozvedies. Vsak sa rozved.

firstbirthmother
7. dec 2016

MANZELSKY PORADCA - Ahojte. Viete mi poradit, paroveho poradcu v alebo okoli KE? Dakujem

annav
30. dec 2016

Ja som pisala, ze sme to ustali - ze sme spolu. je to velmi nestasne manzelstvo, stoji ma velku namahu udrziavat veci, aby nebolo napatie, citim sa osamela, casto pocitujem depresiu, bezvychodiskovost. kvoli manzelovi a jeho neprijemnej povahe nemame vlastne ziadnych priatelov, moja rodina sa donuti kvoli mne a detom raz do roka nas pozrieť, s jeho rodinou nemame ziadne vztahy (ale to su divni ludia, pokriveni ). mne neostane energia uz na nic, na nikoho, vsetku ju vyminam na udrzanie ako - tak normalneho stavu v nasej rodine. Asi to nepoznate - vobec nemáte chut druhym cokolvek vvysvetlit - napr.ze preco nepridete na vianocne podakovanie ucitelkam v skolke. Ked zijem v tomto vztahu - nic uz nema zmysel, mat deti, mat partnera, dobre vyzerat, byt zdrava, zit duchovny zivot, vzdelavat sa. V poslednej dobe len chorlaviem, som zanedbana, sice sa ucim kazdy den trochu - ale iba s velky premozenim. a zial, k sebe citim odporucania az nenavist, niekedy velmi prudku.

obsadenemeno
30. dec 2016

@annav takze ste to neustali.....aky vyznam ma vztah, ktory ta robi nestastnou, depresivnou, dokonca chorou???
Stoji to zato??? Dakujem pekne za take "ustatie".

No ale kazdy sme svojho stastia strojcom..... bud chces byt stastna, alebo nie. Je to na tebe.

timea7
30. dec 2016

@annav môžem sa spýtať, prečo teda v tomto vzťahu žiješ? Aký to má zmysel?

timea7
30. dec 2016

@annav ty skutočne život s tyranom považuješ za to, že ste to ustáli? Tebe nie je ľúto tvojho dieťaťa, že žije v takomto ovzduší? Tebe nie je ľúto samej seba? Vráti ti niekto tie premrhané roky ktoré si s takýmto idiotom prežila? Napadlo ťa, čo bude s tvojím synom, ak to tvoja psychika neunesie a odskáčeš to aj zdravotne? Ja sa nedivím, že k sebe cítiš nenávisť, aj ja by som ju k sebe cítila, keby som pripravila takéto detstvo svojmu dieťaťu a sama seba takýmto spôsobom týrala. Obráť sa na krízové centrum, lebo toto sama nedáš, si v štádiu, kedy to už fakt nedáš.