Mám sa stať milenkou?

lana26
9. okt 2007

Dufam, ze moju otazku ani temu nikto neodsúdi, aj ked ste tu pravdepodobne vsetky stastne vydate. Moj problem spociva v tom, ze sa pomaly ale iste dostavam do situácie, ktorú by som na inej babe este prednedávnom odsúdila!
zoznámila som sa chalanom (muzom), tak starým ako ja na jednej firemnej akcii. Od prvej chvíle nam bolo spolu perfektne, smiali sme sa spolu, kecali asi o vsetkom skratka parada! k nicomu medzi nami nedoslo, len sme si vymenili císla a hned ako sme sa odlúcili uz sme si aj zacali pisat. Stretli sme sa od vtedy uz asi 3x ale len na neutrálnej pode, kratka sme sa chceli blizi spoznat. trva to uz asi 2 mesiace. Pri nasom poslednom stretnutí som sa vsak dozvedela pre mna smutnú správu! Je zenatý necelý pol rok! Asi viete aky to bol pre mna sok!! Otazka co mam robit asi nie je na mieste, ale ak sa najde slecna s podobným problem prosim ozvite sa! Som do neho sialene zamilovana a on mi tiez vyznava lasku a dava najavo svoje city. Prosim neodsudzujte ma...prosim len o radu ako dalej, dakujem

lana26
autor
9. okt 2007

A som asi uz tak zmatena, ze aj otazku v teme som pokaslala! Ma to byt druha 😅

num7976
9. okt 2007

ahoj lana26,no asi ti moc nepomozem,lebo som az v takej situacii nikdy nebola,ale je fakt,ze som si padla do oka s jednym muzom,ktory bol da sa tak povedat mojim "nadriadenym"-mal priatelku,s ktorou chodil vtedy 4 roky,no a raz sme sa v meste nahodou stretli a padla prva pusa,potom sa pustil kolobeh sms a vycitiek a otazok!najhorsie bolo to,ze som sa s tym nemohla ani nikomu priznat alebo zdoverit,lebo by nebolo na mieste aby chodila studentka so svojim profesorom telesnej! 😅 potom som to ale s tazkym srdcom ukoncila... ☹ to si vies asi predstavit ake to bolo cvicit pred svojou da sa povedat "nestastne skoncenou laskou"ale teraz som stastna,ze som si s nim nic vaznejsie nezacala a nezostala sklamana..(ktovie mozno nie,ale mozno aj ano!)som stastne zamilovana s mojim priatelom a planujeme nasu spolocnu buducnost... 😀

chrobaak
9. okt 2007

lana, neodsudzujem ta. ale skus sa zamysliet, ako by si sa citila ty na tej druhej strane? ako by si sa citila, keby si bola jeho manzelkou? 😔 mladomanzelkou, ktora verila v krasnu spolocnu buducnost - a asi aj stale veri...
a este nieco... viem, ze si zalubena, ale... na tvojom mieste by som neverila takemu cloveku, ktory je schopny si zacat vztah mimo manzelstva. a to uz po takom kratuckom case ☹
samozrejme, problemy vo vztahoch a v manzelstvach su. ale pokial bolo "vsetko v poriadku" pred tym, nez ta spoznal......... a keby aj nebolo, problemy treba riesit a nie od nich utekat /ci uz do ineho vztahu, alebo akymkolvek inym sposobom.../
ja osobne by som prerusila kontakt /aj keby to bolo bolestne/ a nechala by som ich, nech si to vyriesia sami. alebo on sam v sebe... a ak je to manzelstvo skutocne odsudene na zanik a vy ste si sudeni, cas to vyriesi.
ale rozbijat manzelstvo..... sa nevyplaca. a myslim, ze by si na to neskor mohla velmi skaredo doplatit.

grettka
9. okt 2007

nuz dalo by sa zacat filozofovat o tom, preco si ten clovek zacal s inou zenou ked je zenaty.... mozno si kompenzuje nieco, co sa mu doma nedostava...mozno je jeho zena zaneprazdnena a nevenuje mu dostatok pozornosti... mozno jeho vztah uz zacal upadat do stereotypu, alebo, alebo, alebo.... tych moznosti je neurekom....
Lenze ja o tom filozofovat nebudem... pises, ze to trva dva mesiace... dost casu na to, aby sa clovek blaznivo zamilvoal....iste pocit zamilovanosti je krasny, velmi, velmi prijemny... ale aj ten raz vyprcha a vztah sa zmeni.. bud sa premeni na nieco este pevnejsie, alebo zovsednie a bude spiet ku koncu... a treba mysliet nato, ze ci vydrzi, ci tvoj momentalne zamilovany chlap nevytriezvie a bude chciet zostat so svojou zenou... alebo ci si vas nebude chciet udrzat obe (ved ked neda jedna, tak da druha...ja viem trochu vulgarne, ale zial pravdive) alebo tretia vec, ked sa nabazi aj zeny a aj teba, a zamilovanost vyprcha, tak si najde treti objekt....
Clovek v stave zamilvoanosti trochu straca schopnost triezvo uvazovat.... ale skus trosku popremyslat, ci ti on SKUTOCNE stoji za to...

lenadka
9. okt 2007

lana, ja mam roky takeho napadnika...lenze, ked si pomyslim, ze ma priatelku a pali za inou-to co ako ma byt? Ani mi nenapadne si s nim nieco vaznejsie zacat. Totiz co urobi jej bez mihnutia oka spravil by aj mne-LOGICKE 😉 Teraz dokonca planovali babo a aj otehotnela a aj tak prejavoval o mna dalej zaujem. Ja to jednoducho nedokazem pochopit. Ak ju nema rad nech sa s nou rozide a najde si tu pravu, nie takto, aj som mu povedala, ze jednoducho jeho chovaniu nerozumiem a nikdy to nepochopim. Keby som vsak napisala ze mi to nelichoti tak by som velmi klamala, je prijemny spolocnik, gentlenam, kamarat. Tak ze pozvat sa na obed necham raz za cas-ruku si nenecham odtrhnut, ale nic viac, pokecame a cav. Na tvojom mieste si dam pozor, vazne aby si nemala zbytocne zomene srdce 😉

geegee
9. okt 2007

ja osobne by som sa v takom pripade stiahla. Nemohla by som zit s vedomim, ze som rozvratila manzelstvo.

mirka4
9. okt 2007

lana baby maju pravdu, podla mna to skor ci neskor on skonci, lebo ked sa uz raz ozenil, tak len tazko sa rozvedie a este k tomu ,ked je to taka kratka doba co su spolu. Neviem, mozno je iny, mozno si uvedomil chybu, tak ale ak je to tak, tak nech to rychlo da do poriadku a vy mozete byt stastny, lebo takto stastny nikdy nebudete. Skor ci neskor ti zacne vadit, ze travi s nou vianoce, novy rok a vsetky tieto sviatky. Viem, ze sa to lahkko hovori a ze skutocnost je uplne ina, hlavne ked si zalubena, ale treba to fakt vydrzat, pripadne sa rozist kym to neda do poriadku, kym si neuvedomi co naozaj chce.

mouse
9. okt 2007

Tazko je posudzovat, ani jedna do tych dvoch vztahov nevidime... Iste je to, ze v niektorych pripadoch sa charaktery ukazu az po vstupe do stavu manzelskeho a mnohokrat sa meni aj vztah. Mnoho parov, ktore si nevyskusali spolocny zivot a nikdy neriesili problemy spolocneho zivota (okrem tych, co sa riesia pri randeni... ako napr. na ktory film pojdeme do kina, alebo kam na dovolenku...), jednoducho zistia, ze z nejakeho dovodu im spolocny zivot nevyhovuje. Nemyslim, ze by lana rozvracala nikomu vztah, ten uz je rozvrateny, ked si muz hlada inu zenu...

lenadka
9. okt 2007

tiez si myslim, ze je to jesitnostou chlapov...si sa citi lepsie ako tak pasa, kedma doma zenu a este v zalohe priatelku 😠

cat
9. okt 2007

lana ja by som sa tiez stiahla. Po prve, nikomu nebudem rozbijat manzelstvo a po druhe, co to moze byt za charakter ak tebe vyznava lasku a doma zene klame, tvari sa ze je vsetko ok, spi s nou.. Nechcela by som takeho..

andreafa
9. okt 2007

lana skonci to! ja som priklad toho, ze som sa tiez zamotala zo zenacom, hory doly nasluboval, ze ma strasne manzelstvo, ze je to uplny chudacik a koniec pribehu? mam s nim nemanzelsku dcerku, ostala som sama, musela sa vratit byvat k nasim... mam pokracovat? od zenatych ruky prec. tam nech sa venuje manzelke, alebo, ak je vo vztahu nestastny, tak nech sa rozviedie, ale nech to nehra na dve strany. ten moj ex v tom vynikal. a inak stale mi neda pokoj,ale ja by som ho uz ani neoplula. to co mi on nastvaral by bolo na normalny roman a aj to by si ludia mysleli, ze je to vyplod niekoho fantazie ☹ nezamotaj sa, budes nestastna 😢

nguyen
9. okt 2007

priklanam sa k mouse, myslim si ze zivot je kratky na to aby sme "prenechavali" niekoho inej aj ked je to blbost lebo kazdy patri len sam sebe. Jasne ze je to mozno suknickar a nestaci mu zena tak chce aj milenku ale zasa kto z nas to moze vediet? iba on a myslim si ze niekedy je osud fakt nevyspytatelny a po case nam aj tak ukaze ktorym smerom ist a ktorym nie, ja som sice nieco take nezazila ale keby sa mi to stalo, asi by som bola trochu egoista, kde je napisane ze ina zena by sa k vam za to spravala fer a nerozvracala vase manzelstvo hmm? myslim ze sme si strojcom svoho stastia a za pravu lasku sa oplati bojovat, ale zistit ci je to prava alebo nie a to aj z jeho strany to je otazka... ja by som na tvojom mieste nerobila radikalne rozhodnutia a pockala ako sa to vyvinie a myslim ze sama prides na to co robit...

nguyen
9. okt 2007

a iba tak mimochodom moj sef je rozvedeny a zenaty druhy raz a vzdy tak hanblivo poznamena ze aj velky spisovatel potrebuje smirak 😀
ale samozrejme je to iba taky vtip, myslim ze kazdy ked si niekoho berie veri ze to bude navzdy ale ti co su uz z akehokolvek dovodu rozvedeni by o tom zrejme vedeli viac

cat
9. okt 2007

nguyen- je mi jedno ci by ina zena ku mne bola takto ferova ked raz mam v zivote zasadu ze sa na zenateho ani nepozriem. Hm, nejde mi o jeho zenu, tu lutujem, ale on je klamar a suknickar, bala by som sa ze za cas skoncim rovnako ako jeho zena, podvadzana..proste ja by som mu nemohla verit ked raz viem ze s klamstvom on nema sebamensi problem.

nguyen
9. okt 2007

mas pravdu pre toto by som to ani ja neurobila, a uplne suhlasim s tym co vravis ale predstav si ze ho fakt milujes, a nebodaj aj on teba,laska je svina, napokon su taki ktorym to vyslo v tom sa hadam zhodneme, ja teda neviem, vravim mozem len dakovat bohu ze sa mi to nestalo ale veris ze sa da "odlubit" bez toho aby si sa cely zivot pytala sama seba - co by bolo keby?
a potom su tu zasady, to je tiez kapitola sama o sebe a tiez su veci ktore si myslim ze by som asi nebola schopna urobit
ako nechcem sa hadat ani tu robit zlu atmosku ale nic nie je biele alebo cierne a je fakt ze nikto z nas nevie ako by zareagoval v takej ci onakej situacii kym sa v nej neocitne
a je mi jasne ze ak chlap klame a nemusi prave mne ale napr svojej zene tak skoncil ale tiez som bola zamilovana do totalneho idiota a klamara a stratila som s nim vela casu ale nelutujem to pretoze ked som ho opustala bola som si ista ze to tak naozaj chcem, uz som nemala ziadne pochybnosti a nikto na svete by ma nedonutil to urobit skor, preto tvrdim ze je mozno lespie nechat si to rozlezat v hlave ako sa nejak radikalne rozhodovat

grettka
9. okt 2007

no, ako pise nguyen, ze by "bola trochu sebecka" a dalej ze, "za pravu lasku sa oplati bojovat"....s tym druhym suhlasim, ale otazne je, ci chlap, ktory je schopny kvoli mne opustit svoju zenu je pre mna tym pravym.. (co ked po case zase bude hladat "tu pravu" a opusti kvoli nej mna?
a s tym prvym vyrokom, ze "bola by som sebecka", no ja by som bola, ale v tom zmysle, ze sa mam priilis rada na to, aby som trpela pocitom, ze kvoli mne trpi niekto iny... treba trosku aj uvazovat a nestavat svoje stastie na nestasti ineho...

chrobaak
9. okt 2007

cat, nemusi /aj ked moze/ to byt hned klamar a podliak, moze to byt "len" zmateny clovek. ale ak sa takyto clovek nevie zorientovat a rozhodnut sa, ak uteka od problemov namiesto toho, aby ich vyriesil, aj to je uz pre mna osobne alarmujuce. lebo situacie sa v zivote opakuju. a na tej druhej strane /oklamanej, sklamanej...../ by som byt nechcela.
nguyen, ani ja by som sa nestiahla kvoli tomu, ze by som cakala, ze aj ine zeny bo to tak vyriesili. stiahla by som sa kvoli sebe.
a asi aj preto, lebo som predsalen trochu empaticka a mam sucit.

certica
9. okt 2007

lana,
nevidim dovod ta odcudzovat, to len na uvod...
v zivote sa deje vela milych aj menej peknych veci a vznikaju rozne situacie. a teraz nech mi niekto povie, ci je take lahke radit niekomu, kto je sotva 2 mesiace zamilovany - v case, kedy to zacina byt alebo je najkrajsie..? samozrejme najrozumnejsie by bolo to okamzite ukoncit. ono keby sa vsetci ludia spravali max. racionalne, bolo by o dost menej problemov, ale asi by bol aj zivot o nieco pragmatickejsi a fadnejsi.
jedine lana, co ti s urcitostou mozem povedat je, ze cim dlhsie a hlbsie sa do vztahu zacnes zamotavat, tym komplikovanejsie to pre vsetkych zucastnenych bude a zaroven horsie a tazsie sa ti z neho bude cuvat... 😉 rozhodne si nerob velke nadeje a idealy, aj ked clovek nikdy nevie, ako sa co skonci
vela stastia a snad aj stipku rozumu popri tom vsetkom diani naokolo a hlavne v tvojom vnutri

nguyen
9. okt 2007

gretka, ale ja by som nebola stastna keby som vedela ze moj muz ma chcel podviest ale ta "milenka" by myslela na mna a "nechala" mi ho, ja by som bola nestastna ze ON ma chcel podviest alebo podviedol, myslim ze na tom sa uz nic nezmeni ten vztah je bud v krize alebo uplne skoncil

a ja netvrdim ze nie je klamar a podliak a ze ma neopusti pre druhu, toto iste si o vacsine tychto chlapov myslim aj ja ale zasa ich nemozeme hadzat do jedneho vreca ked ich vobec nepozname, niekto to tu uz spominal, nevieme ako to naozaj je

a o tej empatii, co ak ten muz dajme tomu cisto teoreticky vazne lubi lanu26 a ona jeho, kto bude emapticky voci nim?

chrobaak
9. okt 2007

nguyen, ja som o empatii hovorila v suvislosti s mojimi predchadzajucimi prispevkami.... t. j., nech si to chlapec vyriesi sam v sebe a potom by sme sa mohli porozpravat o spolocnej buducnosti. ale nie poza chrbat jeho zeny.
preto by som sa do takeho vztahu nepustala. a radsej pockala. 😠

lenadka
9. okt 2007

presne tak, ak nelubi zenu nech sa rozvedie a mozu ist do toho...narovinu sa ho treba opytat a ak to nemysli vazne len ako flirtik-ulet, je rad ze sa ho nepytas. Tu by som povedala maj sa rada a vaz si sama seba a nenechaj sa vyuzivat...byt niekomu na zabavku, zmenu adt. ak to mysli vazne nech si veci poriesi...
nguyen, ak ju ma naozaj rad nech nepodvadza=rozvedie sa a moze nanovo randit 😉

chrobaak
9. okt 2007

a k nim nema byt kto co empaticky. pretoze je to muz so zavazkami. a to znamena, ze za svoje rozhodnutie ozenit sa zodpoveda sam. ak to mozem takto vulgarne napisat. ak sa "pomylil", nevravim, ze musia zostat spolu napriek tomu, ze budu nestastni. ale bez toho, ze by mal ukonceny jeden vztah, je podla mna chrapunstvo zacinat si druhy. manzelstvo nie je zavazok na chvilku. aspon pre mna nie. a to ti hovorim ako rozvedena zena.

nguyen
9. okt 2007

jasne v tomto mate uplnu pravdu baby
ja sa ale na to pozeram ako niekto kto preziva mozno svoju prvu skutocnu lasku v zivote a poviem vam ja ho milujem tak velmi ze neviem ci by sa nieco zmenilo keby bol zenaty, mozno ano ale ako som uz opakovala niekolkokrat ja netusim ako by som zareagovala aj ked som si mozno teraz uplne na cistom so zasadami a empatiou voci vsetkym podvedenym manzelkam, je to podla mna strasne zlozite

lenadka
9. okt 2007

keby mna manzel podvadzal a pridem na to je okamzite po laske-to vam garantujem a taktiez nechapem zeny co su bite, ze povedia ze ho nemou opustit, lebo ho lubia-ako vcera ta ciganka v spravach co ju ten jej zmlatil a podpalil unimobunku. Tak poviem vam, mna by sa dotkol a reakcia by nebola pridlha, ja by som ho asi hned stolickou ovalila, alebo inym kusom nabytku, zbalila seba a decko alebo jeho veci vyhadzala na ulicu a prac sa!!! 😉

cat
9. okt 2007

lenadka, my budeme podobne povahy 😀 som uz predtym zvazovala ci napisat ze keby som dosla nato ze mi niekto 2 mesiace taji ze je zenaty, tak ho ovalim prvou vecou co mi dojde pod ruku a adios. U mna vzdy prevladal rozum nad citom,to je asi dane od prirody.. Lana si musi zvazit ci jej tento priatel zato stoji, zistit ci sa chce rozviest..alebo ak nie, tak ci bude dobrovolne iba "bokovka" 😠 😒

tilly
9. okt 2007

kašli na neho!!! keď je on blbec, tak nech je, ale ty nenič život sebe a jeho žene...

katy1979
9. okt 2007

lana poznám to a popravde z obidvoch strán. Ale vždy som vedela do čoho idem. Ak si nevedela že je ženatý to je dobré svinstvo a vieš prečo to urobil aby ta získal alebo nečakal že to naberie také rozmery. Dalsia možnosť je tá že sa ta chce zbaviť, tak konečne vyšiel s pravdou von a čaká že cúvneš a necháš ho. Láska je velká potvora a dokáže to všetko poriadne zamotať. Počuj a nechodíš ty náhodou s mojim mužom? Lebo poslednú dobu je teda dosť divný. Ale to by bola teda naozaj velká zhoda náhod natrafiť na jeho milenku 🙂
Nemôžem tu písať všetko, lebo zopár ludí ma tu pozná. Poviem ti tak daj si hlavne teraz čas a to vela času nechaj si to v hlave uležať a potom rozmýšlaj čo dalej. povedz si všetko pre a proti. Lubiš ho natolko že sa ti oplatí o neho bojovať alebo radšej to vzdás. Ked budeš bojovať môžeš sa lahko spáliť a to potom naozaj velmi bolí. Musíš vedieť aké city sú z jeho strany a prečo vlastne takto koná. Co ho k tomu vedie nájsť si niekoho iného. Môže sa ti lahko stať že síce chceš iba jeho ale on to bude tahať na dve strany, pričom chlapi velmi radi hovoria že to so ženou medzi nimi neklape a že on sa s nou určite rozvedie. Poznám to. Tiež som taká trúba a milujem chlapa ktorý mi to stále hovorí.
Lana je ti teraz asi všelijak a nevieš čo máš urobiť, ale nekonaj naozaj unáhlene.
Zažila som už aj tú druhú stranu t.j. ked môj priatel a teraz už manžel si tiež takto niekoho v robote našiel. Aj ked mi dodnes tvrdí že sa medzi nimi nič nestalo, popravde neverím mu. Chlapi sú svine a to všetci, akosi im po tom všetkom neverím. Bolo mi vtedy všelijak ale ostala som s ním. A aj ked som si myslela že ja budem vždy verná a odsudzovala som neveru, tak asi aj toto mi dopomohlo že som ten názor jedného dna zmenila a ako sa hovorí oko za oko, zub za zub. Takže aj takýmto spôsobom môžeš jeho žene zmeniť život.
A ked je to náhodou môj muž daj mi vedieť.

Tilly ahoj máš správny názor, ináč neviem či si ma pamatáš ty si ešte len čakala dominika a ja som bola medzi snažilkami. A občas sme si ešte vtedy dopisovali.

maruschka
9. okt 2007

lana,predpokladám,že si sympatická,múdra ,mladá žena.Takže sama musíš uznať,že keď on je taká sviňa,že to urobil svojej žene pol roka po svadbe,tak si hádam takého špinavca nezavesíš na krk????A ešte ťa aj klamal,s tým,že nie je ženatý,tak to je fakt dobrý základ nového vzťahu-úprimnosť,pravdovravnosť,láska k dvom ženám...Ja osobne by som ho tak kopla do r..,že by nestihol ani dvere otvoriť,prepáč,že to tak píšem,ale nenávidím mužov a ženy,ktorý podvádzajú svojich životných partnerov..A nech mi nikto nehovorí,že som nebola v takej situácii a neviem to posúdiť.Som manželka a viem to pochopiť..Tak držím palce aby si sa rozhodla pre tú správnu vec 😉

marlene
9. okt 2007

lana,
nuz zalezi od toho ,co od tohoto vztahu ocakavas.bud to vezmes ako flirt a hodis za hlavu to ,ze je zenaty a nebudes analyzovat preco svoju zenu podvadza a budes si uzivat vase spolocne ukradnute tajne chvile s vedomim ,ze to moze kazdu chvilu prasknut alebo byt ukoncene a zivot pojde dalej ,ale toto by si zvladla len ak by si nebola citovo zainteresovana a to ty uz si 😨 alebo ho budes brat ako tvoju osudovu lasku a budes nestastna ,pretoze robite obaja nieco zakazane a podla väcsiny aj nemoralne.
nezavidim ti,ale viem ta pochopit.

roasha
9. okt 2007

lenadka suhlas,ja som napochopila,ci sa sem dot.osoba prisla chvalit,alebo o co jej ide?myslim,ze toto je stranka o rodine,nie o nejakej"",ktora tu rodinu rozbija,a este sa sem tlaci,ako najvacsia chudera prosiaca o radu 😠 😠 😠 .....silna kava... 😝 😝 😝 😝