Mám trvať na rozvode?

pepa08
28. okt 2013

ahojte .. na zaciatok chcem povedat ze mam novy nik . inak som tu registrovana cca 6 rokov a nevyvolam hadky aby si niekto nemyslel ze chcem nieco zle..

chcem sa spytat zien ktore zazili nieco podobne alebo len pocut nestranny nazor ako to dalej riesit..

s manzelom sme spolu 14 rokov z toho 8 manzelia. mame 5 rocnu dcerku. manzel 5 rokov pracoval v bratislave a domov chodil tak kazdy druhy den. doma mi vobec nepomahal vsetko bolo na mne, musela som ist od dcerky ked mala 1 rok do prace. od chodil do svojej prace a tym to prenho haslo , na mne bolo vsetko ostatne praca, domacnost, dcerka. ziadna pomoc. preslo to vsetko do stadia ze v podstate sme mali kazdy svoj zivot. on sa prisiel domov vyspat , najest a pozerat telku. dcerke sa nevenoval. cez vikendy chodil s kamaratmi na pivko a prenho to bolo tak vsetko. casom sa k tomu pridalo to ze minam vela penazi a podobne veci. a pritom nekupovala som hluposti a v podstate na seba som kupovala mininum. potom som si zacala pisat kolko kde som minula aby som mu to mohla zdovodnovat ked zacne vycitat. od augusta je doma to nevycitam na tom sme sa tak nejak dohodli. ale stve ma to ze vobec ho netrapilo ze to je cas kedy moze byt s malou stale si riesi len svoje zalubi a potreby. ked som mu aj nieco povedala ze mi nepomaha a ja uz nevladzem , dcerke sa nevenuje par dni sa snazil a potom zase to iste.
teraz sa divi preco s mala k nemu chova ako sa chova, chce len mna , nehovorim ma momenty kedy za nim ide ale ked nieco stale len mama , on jej ma dat pokoj, s nim sa rozpravat nebude a chyta amok lebo chce len maminku. ale to nazval ze ja jej dovam opiciu lasku a to prehanam. v poslednej dobe sa velmi zhorsilo jej spravanie vlastne od kedy je manzel doma. podotykam pred malou nanho nepoviem nic zle a skor ked ho odmietam ju prehovaram aby isla za nim.
v sobotu mala dcerka oslavu narodenin, ponukol sa ze on pojde rano kupit salamu na misy to hovoril piatok vecer ale v sobotu rano sa zbalil a isiel si po svojom a prisiel okolo 13tej ked uz bolo vsetko nachystane. proste sa vysral na svoje dceru. pri hadkach mi bez problemov povie ze som pi.. je.. a zato ako sa chovam by som uz od inych chlapov dostala cez hubu. viem ze ja nie som bez chyby ale nemyslim si ze je to so mnou az taky kriz. povedal mi aj to ze ked chodi domov on sa tu dobre neciti a zato co ja robim si moze najst niekoho za 300 eur kto mu uprace opere a zehli. v podstate to je moja hodnota u neho.. vcera som mu povedala ze sa chcem rozviest. zacal najprv skakat ze dcerku chce do striedavej starostlivosti . tak som mu vvysvetlovala ze ja ostavam v tomto meste a nejdem nikam prec / pochadza z mesta 100 km vzdialeneho/ s dcerkou sa moze stretnut kedy chce a tak isto aj jeho rodicia. ze mozno to pomoze ich vztahu ale ze ja uz nemam silu bojovat za nieco co uz nema vyznam. asi tri hodiny sme to preberali a nakoniec on chce ist do manzelskej poradne a slubuje ze sa zmeni co mu ja moc neverim.
ak to pisane nejak chaoticky prepacte ...

dakujem za vase nazory

mischena333
28. okt 2013

Kocky, ked uz sme sa tu tak rozjeli na tuto temu, mohla by mi niektora napisat, co ste citali aj moje prispevky tu?Nebudem zakladat temu, naco.Ide oto, ze ja som taka blba povaha a robim si vycitky za moju mamku.Ze som jej nijak nedokazala pomoct, ani ju presvedcit, aby odneho odisla.Ja viem, ze sa mala predovsetkym rozhodnut sama, ale proste vycitam si to uz dlho a dodnes.Neziadam ani tak rady ako skor nejaky nazor, co by ste druha urobili, alebo ja neviem.Este som tu nikdy ponikom nic nechcela, ale tak matotu vsetko dnes zobralo, ze je to tak jak je.Dakujem vopred za vas nazor, pripadne radu, ak sa vobec radit da.

svetkaadamko
28. okt 2013

@pepa08 ahoj, ja som sice nastastie z kompletnej a stastnej rodiny, aj mam svoju rodinu (partnera a syna), ktoru milujem, ale mam najlepsiu kamaratku, ktora sa tiez rozviedla. Bola so svojim ex-manzelom asi od 15. rokov, ale takym stylom, ze par dni dobre, potom sa rozisli a tak dookola, proste o nicom a stale ich nieco k sebe tahalo a tak sa stalo, ze ked mala 21 rokov, otehotnela s nim a jasne, museli sa vziat, lebo rodina nakazala. Ale ked sa im mala narodila, ona mala poporodne depresie, on ako blba povaha to vnimal tak, ze je s prepacenim sibnuta a vsetko slo dole vodou az sa nakoniec rozviedli. Rozvod mali tazky, ale to len preto, lebo on sa hral na hrdinu, ze on chce malu do svojej opatery a tak sa im to tahalo asi rok, ale nakoniec icih rozviedli a malu dali jej. Cuduj sa svete, oni sa po rozvode dali dokopy este asi na 6 krat, ale stale to dopadlo plne navlas rovnako, on jej zakazoval, prikazoval, ona si to nenechala a pohadali sa, rozisli sa. Je to taky detinsky pribeh, sama nerozumiem ako sa mohli takto dookola oblbovat, ze im je spolu dobre, ale ona mi stale povedala, ze napriek vsetkemu ho miluje.
Chcem tym povedat tolko, ze niekedy ta laska nestaci, myslim taka jednostranna laska, ak naozaj on nema snahu sa zmenit a postarat sa o rodinu s tym, ze to on chce, nikdy to ine nebude. Skusila by som tiez tu poradnu, ale treba sa pripravit na vsetko. Ty si urcite silna zena, ktora dala zivot mudremu dievcatku a nenechas si ho predsa pokazit niekym, kto nevie o com je zivot a rodina. Drzim palce.

moonlight1210
28. okt 2013

niekde som citala vycislenu pracu zeny v domacnosti (varenie, upratovanie, okna, dlazky, zehlenie, aupair, ...) na cca 1300 eur mesacne.
ale na take reci o tom, na kolko si on vazi tvoju pracu - pustaj take podpasovky jednym uchom dnu a druhym von. kludne mu povedz, ze nech sa nekasa, nova zena mu zhltne aj viac ako ty. lebo "zhrnajovu nevestu" v dnesnej dobe bude musiet s LED baterkou hladat.
v podstate mu mozes povedat, ze on je tiez len chodiaca bankomatova karta, ked uz tak vycisluje svoju hodnotu peniazmi, co zarobi. 🙂

pepa08
autor
29. okt 2013

ahojte .. tak vcera sa tvaril ze vsetko je v poriadku.. cely den bol s dcerkou nakolko dost kasle a nechcela som ju dat do skolky. prisla som domov mala este v pyzame ze ona sa nechcela prezliekat ale ze jedla. chodime na kone tak som ju nejak presvedcila ze ideme tam ma hodinu. tam mi hovoril ked mala jazdila ze on s nou nemal cely den problem ze az ked som prisla zacala mrncat.. dnes rano ked som isla do prace este som ju prezliekla ocesala a on spal. mala plakala ze nemam ju nechavat doma s tatom ona pojde so mnou a ticho sediet.. nakoniec som nejak odisla..
dnes ideme do poradne .. neviete poradit ako to prebieha?

zuriva
29. okt 2013

@pepa08 ked sme boli s manzelom, tak sa najprv psychologicka pytala, aky mame problem a preco sme tam prisli. Takze ja som to vychrlila, samozrejme som si riadne porevala /zober si vreckovky 🙂 /. Nato sa ona pytala manzela, ze co chce k tomu povedat, atd...takze tam bola aj hadka, aj som na neho riadne kricala...on povedal vela veci, o ktorych som dovtedy nevedela...no a vonku sa mi zase ospravedlnoval, ale ja som potrebovala vycistit hlavu, takze som cele popoludnie bola prec.
Na dalsi krat sme sli este spolu a potom osobitne. S manzelom robila nejake osobnostne testy, a so mnou preberala, co a ako. Dala nam aj nejake ulohy na doma, ale to podla mna nebolo velmi ucelne ani potrebne. Chcela totiz, aby som si po tom zdvihla moje sebavedomie. Ale mne nezlomil sebavedomie, ale srdce 😔 😔 😔 A ci mi to pomohlo??? Nuz, len som bola o to viac presvedcena, ze rozvod je to najlepsie riesenie 🙄 🙄 🙄

pepa08
autor
29. okt 2013

@zuriva a kolko to asi casovo cele trvalo lebo ja by som uz najradsej odisla zo vsetkeho toho prec ..

zuriva
29. okt 2013

@mischena333 v prvom rade, nie je to Tvoja vina. Tvoja mama je dospela osoba, bola zodpovedna za svoj osud aj vas, dievcat. V druhom rade, mala uz niekolko prilezitosti na unik, aj odisla, ako si to pisala. Ale ak je to psychicky chory manipulator, tak vie pekne zariadit, aby sa k nemu vratila. No a v tretom rade chapem aj ju, preco neodisla. Moja mama mala tiez s otcom urcite problemy, a nakoniec neodisla, hoci sme ju prehovarali, nech sa nastahuj k nam, k dceram. Nechcela. Ze preco, vsak to je aj jej dom, domov, kam by teraz, na stare kolena, isla??? Je mi z toho smutno, lebo nasi sa nemaju radi, ich vztah je hrozny, otca za to nenavidim, ale kvoli mame som ochotna sa pretvarovat. A co by som radila Tebe? Skus sa s mamou porozpravat. Skus jej dat aspon svoju oporu. Povedz jej, ako ju lubis a ze ocenujes to, co pre vas spravila. A ze ak chce pomoct, tak si tu pre nu...viac pre nu urobit nemozes. Ale niekedy staci taka moralna podpora a clovek sa dokaze dokopat k nejakej akcii.

zuriva
29. okt 2013

@pepa08 ten prvy krat sme tam boli asi hodinu a pol, ale to som vobec nevnimala, strasne rychlo to utieklo. Ako som povedala, riesili sme tam vela veci, potrebovala som vsetko dostat zo systemu.
A este podotykam, sli sme tam tiez na popud manzela, lebo ja som mu povedala, ze chcem rozvod. On ma presvedcal, ze ma lubi, a ze pre mna spravi vsetko, aj tu terapiu...

sissmiss
29. okt 2013

@pepa08 podla toho ako pises ze sa on sprava po navrhu na rozvod mam silng pocit ze hlada nanipulacny priestor. Snazi sa ta zneistit. Hovori o tom ze ty si na vine, nahlodava ta. Z tvojich slov mam pocit ze si pomerne sebakriticka, tak mu je lahko ta nahlodat ze vlastne ty za vela mozes. To ako sa sprava je dost zle. Urcite tak funguje vela parov. Poviem ti ako som to mala s byvalym. Bola som pi..a je..ta tak ako ty 😉 vela som minala aj ked on mi prachy nedaval, makala som ako srob aby som uzivila seba a syna. Furt pripity alebo ozraty na mol, nechodieval domov spat ale k mame, zacinalo to par dni do mesiaca, neskor to bolo par dni v tyzdni, posledny rok to bolo ze len par dni v tyzdni prisiel a posl. polrok nebol viac menej vobec doma. Lakomy jak hovado, ked bol problem a bolo treba riesit musela som ja, lebo ja na vsetko serem a on uz toho ma dost, takze som manualne makala, zohanala majstrov, ucila sa veci ohl.prerabok a podobne...A VSETKO bolo vzdy zle. Mne trvalo 4roky kgm som pochopila ze to je idiot a manipulator, prizivnik neschopny bez sebavedomia a ze nie ja som ta zla. Plakala som ked som citala romanticku knihu kde sa partneri lubili. Tak strasne som si to zelala. Rozviedla som sa lebo zacali aj ine problemy, zadlzoval ma, okradal, uz to bolo cele zle. Stretla som chlapa ktoreho milujem, on miluje mna. Pomaha v domacnosti, chodi do prace, je laskavy, gentleman, skvely milenec, dobry otec, slusny, a mame vztah ktory je ani neviem co napisat...uplne obycajny, stastny, nic specialne, len si vazime jeden druheho, pomahame si, rozpravame sa, lubime sa...Takze tvoj manzel nema celkom pravdu ze vsetci to tak maju ako ty doma...Kazdopadne- ja by som do poradne zasla a chodila potom aj sama. Mne to velmi pomohlo. Trvalo to sice 4roky kym som nabrala silu a sebavedomie, lebo toto je tyranie a tazko sa z toho dostava...ale tu silu som nakoniec nasla. A ked sa divam dnes spatne tak nechapem preco som s nim vobec bola, ked z jeho strany snaha nula bodov a ten vztah bol len iluzia. Moja iluzia

enula222
29. okt 2013

Ja len tolko :Nezmení sa možná to v sebe potlačí,ale potom bude ako sopka a stale dookola .Si mlada nedaj sa týrat ani psychycky ani fyzicky nezaslúži si to ani jedna z vás .

pepa08
autor
29. okt 2013

@zuriva presne takto je to u nas ideme tak preto ze on povedal ze teda mame ist do poradne. vcera ked som mu to hovorila ze dcerka nepojde ze problem je v nas a ona ma problemy z nas tak sa tvaril ze do akej poradne chcem ist ale nepovedal nic. a vcera sa tvaril ze neni ziadny problem ze to ze som povedala ze sa chcem rozviest sa mi asi snivalo ..

pepa08
autor
29. okt 2013

@sissmiss samozrejme ze sa ma snazi zneistit a hadzat vinu na mna. kto iny by mal byt na vine on predsa nie, on dal do rodiny vsetky peniaze , ktore som ja rozhadzala a on chudak makal. nie to sa mu uz nepodari ma zrazit , uz som vcera volala o byt a ja som rozhodnuta ist prec teraz uz cuknut nechcem a nemozem ved by ma uz uplne psychicky znicil. teraz sa mi jedna hlavne o dcerku

zuriva
29. okt 2013

@pepa08 no uvidis, ako to dnes dopadne na poradni, ak to bude skusena psychologicka, tak ho hned precita. Bud pripravena, ze aj tam bude vinu hadzat na TEba. Ale neboj sa, vsetko nakoniec dobre dopadne, len treba ten boj dobojovat 🙂

pepa08
autor
29. okt 2013

@zuriva myslis ze podla toho co pisem som dost silna aby som to zvladla?

sissmiss
29. okt 2013

@pepa08 a co znamena zvladnut a nezvladnut? Ked si uvedomis ze je to len o tebe a tvojom zivote a nejako to bude, tak sa nebudes bat zvladnutia a nezvladnutia. Zitie sa zastavit neda, len sa snazis vyberat si cestu. Ja som po prvej hodine v poradni bola uplne znicena, nahnevana, zuriva. Mala som pocit ze psychologicka je na exovej strane. Potom nam dala samostatne sedenia a behom prvej snad hodiny exa uplne rozlozila a precitala. Tiez to bol frajer ze nacitane desiatky psych.knih, velky manipulator. A nemal na to aby ju obalamutil. Priprav sa ze on bude kopat a bude ta zosmiesnovat, alebo aj nieco uplne ine, ze bude ticho a ty sa rozzuris...moze klamat...hocico. Ty ries skor seba, zameraj sa na seba. Nechaj jeho hrat jeho divadlo. Ides tam kvoli sebe nie kvoli jemu

zuriva
29. okt 2013

@pepa08 si silna. Opakujem, ze najvacsiu a najtazsiu *pracu* si uz spravila. Rozhodla si sa konat. Vies, kolko zien vaha, premysla, uvazuje, boji sa tej moznosti? Ty si to rozhodnutie spravila a teraz ho len dotiahnut dokonca 🙂

pepa08
autor
29. okt 2013

@sissmiss dakujem za rady budem na ne mysliet ked budem bojovat

pepa08
autor
29. okt 2013

baby mam otazku .. mam uz normalne hladat byt tym myslim si ho ist pozriet a dohodnut sa .. alebo mam cakat co bude po poradni a este najdolezitejsia otazka ohladom dcerky mam ist na socialku podat o predbeznu starostlivost do mojich ruk ci ako sa to vola? proste za jeho chrbtom ?

mischena333
29. okt 2013

@zuriva Dakujem, to som zas potrebovala citat.Ja si to uvedomujem, ale vedia mna prepadnut tie vycitky, ci som nemohla nieco spravit.Preto som potrebovala. aby mna zas niekto v tom uistil.S mamou mam super vztah, aj ked je tu jedna skutocnost, nap.ked tak ip, nemam chut to total zverejnit, tak preto.
S fotrom nastesti v styku nebyvam, ked nahodou jo, tiez sa kvoli mame pretvarujem.Ale nie pre jej spokojnost, ale preto, aby nemala sceny, ze co mi zas navypravala.Pre aky taky klid v ich domacnosti.
S mamou sa bavim o vsetkou, sak kvoli nemu uz nema ani kamaratky. . .Aspon jednu clovek podla mna potrebuje.Taku tu vrbu, co si vypocuje.
Mamu mam strasne rada a som rada, ze mam snou taky vztah.Strasne si toho vazim.
Tebe dakujem este raz

danusskaaa
29. okt 2013

vies, lahko sa o tom rozprava ked niekto nie je v tvojej kozi!!! ak ti to pomoze riesim nieco odobne... len my nie sme manzelia /o nieco lahsie to mam/ moj chlap sa tiez nedokaze vzdat "kamaratov" a popijania s nimi. ci je vikend, ci je pondelok je to vlastne jedno-ide si kde chce a basta. Malej sa venuje velmi malo, kedze cet den robi a ked pride vecer je s nou /no len pri nej a robi si svoje/ cca 2hodky a uz sa modli aby sla konecne spat. Ja riesim domacnost, malu, studujem este posledny rok skoly-cize treba mi poriadne zabrat a ku vsetkemu mam zdravotne problemy, ktore ma obmedzuju v normalnom zivote :/ ked prideme na temu pitia a kamosov, len mi odpoveda ze nech mu neberiem aku taku zabavu... stale je to dookola. no, chcem sa pohnut, len ako najvacsiu brzdu mam peniaze. ja dostanem len 222e rodicak a kedze urcite chcem skoncit skolu, nemozem si dovolit popri tom este aj robit! skusala som, nejde to... bola som sa poradit s pravnikom a vyzivne by som mohla dostat cca 300-400e co by bolo super, ale potrebovala by som ho hned, nie po rocnych tahanicach na sude ako to byva. mam moznost ist k nasim-ale to by ma asi zabilo. oni su sice fajn, ale cely zivot by som pocuvala len maminine "ja som ti to hovorila, ze ked sme sa nezobrali pred porodom tak sa rozidete... a bla bla bla..."je do mimo ZA, kde som zvyknuta zit, kde mam znamych, kamosky a porodbne. je do na Orave, mala dedina kde fakt nie su ziadne moznosti!!! cize asi to hrozne vyznie, ale ostava mi len to aby som s nim ostala aspon do casu kedy nebudem financne zavisla... zase nemozem povedat, ze je zly oco.stara sa o mna i malu, ale tieto jeho vychadzky a pre mna uz alkoholizmus nedokazem viac respektovat. jemu to znicilo detstvo, lebo toto robil jeho oco a on robi to iste... malu nenecham znicit a seba tiez nie!!! zacala som to riesit s jeho mamou, kazdy den co pride rano /napr. dnes/ jej psem SMS a ona mu dohovara... ale pomoze to len na par dni/tyzdnov a zase! ide na bowlinkg, kde je 4hodiny /hraju ligu/ potom mi len tukne o pol deiatej SMSku, ze kamos ma "strasnu novinku" a idu na chvilku pokecat-a realita pride o druhej rano napity ako hovado! ked som mu volala, zdvihol len jeho kamos a potom uz nebral telefon ani jeden! robia si asi so mna strandu a je to stale dookola... ponizuje ma tym a ak mu to robi dobre, zacnem byt hnusna aj ja!!! a rada v tvojej situacii, ak sa na to citis chod od neho, ale vsetko si poriadne zvaz! hlavne penaznu situaciu, ktora je v tejto tobe otrasna!!! budem drzat palce!!! nech si stastna

mischena333
29. okt 2013

@pepa08 Ahoj, ja by som sa uz neskutecne tesila na nove krasne hniezdecko pre teba a dcerku, casom noveho tatina.Uz by som si predstavovala ten klud atd.Kludne poobzeraj, nech mas prehlad, co a ako.Stejne skor ci neskor by ktomu podlamna doslo.

pepa08
autor
29. okt 2013

@danusskaaa ja ked som sa snazila povedat jeho mame ako sa chova dostala som odpoved ze ved aj po jej dcere manzel niekedy krici a to si neviem predstavit ako .. financii sa nebojim nejak sa pretlcieme a v podstate sme manzelia mam narok na polku vsetkeho nenecham sa obrat a odist s holym zadkom.

mischena333
29. okt 2013

@danusskaaa A tomto to velmi casto je, na slov.chyba casto financna nezavislost zien, bohuzial, kolko by bolo stastnych a spokojnych, keby neboli zavisle od muzovho prijmu.Takto sa v noci vyplacu do vankusa, postazuju mame, kamoske a "zivot"ide dalej.

pepa08
autor
29. okt 2013

@mischena333 a co s tou starostlivostou o dcerku ? kedy to riesit ...

mischena333
29. okt 2013

@pepa08 Typicka odpoved.Jak kamaratka, muz ju zmlatil a jeho mama jej nato povedala "asi si si to zasluzila"Sakra v jakej dobe to stale zijeme.Stale patriarchat ci jako.Cest tym vynimkam, verubohu.

pepa08
autor
29. okt 2013

@mischena333 moj manzel je presny obraz svojho otca takze si asi mysli ze to treba vydrzat.. a ich neposkrvnena rodiny bude mat teraz flak ...

danusskaaa
29. okt 2013

@mischena333 ano, je to tak!!! moj chlap je super vo vela veciach, ale ma toto najvacsie minus ake v mojom zivote nemoze vytupovat-alkohol! nezmeni sa on, zmeni sa jeho rodina-budeme proste bez neho!!! v tomto som nekompromisna a nikdy ustupok neurobim!

mischena333
29. okt 2013

@pepa08 Tam mu sud pekne vyrata, nemaj obavy.Dneska som googlila a vygooglila, to by som asi riesili hned po rozvode.Alebo hned po odchode zo spolocnej domacnosti.Ano tak.

lubikan
29. okt 2013

baby,netreba hned vsetko riesit rozvodom.....ak mas kam ist,napr. k rodicom,tak chod k nim...mozno mu docvakne.....odid od neho a casom uvidis,ci podas o rozvod.

mimochodom...nezijes s mojim MM ?? Niekedy ma rovnake reci

ja uz som si zvykla,ale v podstate si tiez zijem svoj zivot,dala som mu volnost,nech si robi co chce a vyuzivam ho pre peniaze...je to smutne,ale je to tak...ine ako peniaze od neho nedostanem,lebo on je taky a iny nebude a ja mam cim dalej tym vacsi pocit,ze to nebude trvat vecne,ze ma caka nieco lepsie 🙂 🙂 ....a viac menej mam tak trochu klud aj v sebe...nam to takto vyhovuje (koli detom musi),lebo oni su zavisly na nas oboch a hodne by trpeli,keby sme byvali kazdy sam.....

mischena333
29. okt 2013

@pepa08 Presna, nech vidia, ze aspon jedna sa vzoprela chlapovi.Vela sil a vole ti zelam.

mischena333
29. okt 2013

@danusskaaa Super zeny, dneska to tu srsi odhodlanostou, gratulujem vam a mate moj obdiv.Alkohol je svina hnusna, ked sa to prehana alebo pije castejsi nez voda. . .