Mám trvať na rozvode?

pepa08
28. okt 2013

ahojte .. na zaciatok chcem povedat ze mam novy nik . inak som tu registrovana cca 6 rokov a nevyvolam hadky aby si niekto nemyslel ze chcem nieco zle..

chcem sa spytat zien ktore zazili nieco podobne alebo len pocut nestranny nazor ako to dalej riesit..

s manzelom sme spolu 14 rokov z toho 8 manzelia. mame 5 rocnu dcerku. manzel 5 rokov pracoval v bratislave a domov chodil tak kazdy druhy den. doma mi vobec nepomahal vsetko bolo na mne, musela som ist od dcerky ked mala 1 rok do prace. od chodil do svojej prace a tym to prenho haslo , na mne bolo vsetko ostatne praca, domacnost, dcerka. ziadna pomoc. preslo to vsetko do stadia ze v podstate sme mali kazdy svoj zivot. on sa prisiel domov vyspat , najest a pozerat telku. dcerke sa nevenoval. cez vikendy chodil s kamaratmi na pivko a prenho to bolo tak vsetko. casom sa k tomu pridalo to ze minam vela penazi a podobne veci. a pritom nekupovala som hluposti a v podstate na seba som kupovala mininum. potom som si zacala pisat kolko kde som minula aby som mu to mohla zdovodnovat ked zacne vycitat. od augusta je doma to nevycitam na tom sme sa tak nejak dohodli. ale stve ma to ze vobec ho netrapilo ze to je cas kedy moze byt s malou stale si riesi len svoje zalubi a potreby. ked som mu aj nieco povedala ze mi nepomaha a ja uz nevladzem , dcerke sa nevenuje par dni sa snazil a potom zase to iste.
teraz sa divi preco s mala k nemu chova ako sa chova, chce len mna , nehovorim ma momenty kedy za nim ide ale ked nieco stale len mama , on jej ma dat pokoj, s nim sa rozpravat nebude a chyta amok lebo chce len maminku. ale to nazval ze ja jej dovam opiciu lasku a to prehanam. v poslednej dobe sa velmi zhorsilo jej spravanie vlastne od kedy je manzel doma. podotykam pred malou nanho nepoviem nic zle a skor ked ho odmietam ju prehovaram aby isla za nim.
v sobotu mala dcerka oslavu narodenin, ponukol sa ze on pojde rano kupit salamu na misy to hovoril piatok vecer ale v sobotu rano sa zbalil a isiel si po svojom a prisiel okolo 13tej ked uz bolo vsetko nachystane. proste sa vysral na svoje dceru. pri hadkach mi bez problemov povie ze som pi.. je.. a zato ako sa chovam by som uz od inych chlapov dostala cez hubu. viem ze ja nie som bez chyby ale nemyslim si ze je to so mnou az taky kriz. povedal mi aj to ze ked chodi domov on sa tu dobre neciti a zato co ja robim si moze najst niekoho za 300 eur kto mu uprace opere a zehli. v podstate to je moja hodnota u neho.. vcera som mu povedala ze sa chcem rozviest. zacal najprv skakat ze dcerku chce do striedavej starostlivosti . tak som mu vvysvetlovala ze ja ostavam v tomto meste a nejdem nikam prec / pochadza z mesta 100 km vzdialeneho/ s dcerkou sa moze stretnut kedy chce a tak isto aj jeho rodicia. ze mozno to pomoze ich vztahu ale ze ja uz nemam silu bojovat za nieco co uz nema vyznam. asi tri hodiny sme to preberali a nakoniec on chce ist do manzelskej poradne a slubuje ze sa zmeni co mu ja moc neverim.
ak to pisane nejak chaoticky prepacte ...

dakujem za vase nazory

adri266
4. nov 2013

@pepa08 sebec...dostal sa zrazu do uzkych, vidi, ze to myslis vazne, a napriek tomu nedoze pochopit, o co Ti ide. No co uz, bude vam lepsie bez neho.

pepa08
autor
4. nov 2013

@adri266 vobec to nevie a nechce pochopit .. myslim ze keby mu zalezalo aj na mne tak sa zbali a necha ma vydychnut o co ho stale prosim ale nie podla neho to nebude dobre a toho sa drzi. teraz sa snazi ale ja tam ziadnu uprimnost necitim je to len jeho taktika si ja myslim ...

adri266
4. nov 2013

@pepa08 ved to, taky clovek nedokaze pochopit, ze zlyhal, ze spravil nieco zle... ☹ ☹ ☹

pepa08
autor
4. nov 2013

@adri266 utrpi je povest , jeho rodina teda rodicia budu mat rozvedeneho syna a to je rodina co si dost zaklada na tom co povedia druhy. ale tych nejak neriesim. on sa proste tvari ze teraz sa budeme usmievat a vsetko bude v poriadku ale ked mi aj nieco povie stale je tam on na prvom mieste potom sa ohana dcerkou , ze ako ju chcem vychovat v neuplnej rodine a tak. jedine co ma takto dozenie do toho ze poviem dost a odchadzam prec .. uplne ma tlci do uzkych ..

adri266
4. nov 2013

@pepa08 a vlastne teraz tu pauzu mate ci nie?

pepa08
autor
4. nov 2013

@adri266 zatial nie on vobec nie je tomu pristupny, nechce odist aj ked povedal ze on pojde prec , stale zijeme spolu teda vedla seba, pri dcerke sa striedame ..

adri266
4. nov 2013

@pepa08

mimka11
5. nov 2013

awoj...ja tiež ked možem poradit ti,tak určite by som trvala na rozvode...žiadny chlap sa nezmeni debil debilom ostane...mam ten isty priprad a o 2 tyžne rozvod mam....ako nieje čo riešit už dalej z takymi mužmi.....moj nazor 😉

nelinka79
5. nov 2013

@mimka11 mozes mi napisat ako ste boli na tom vy a ako to prebiehalo cele .. kludne napis IP ked sem nechces ..

pepa08
autor
6. nov 2013

@adri266 tak vcera sme boli v poradni znova , preberali sme veci aj ohladom dcerky ako jej to povedat a tak. po ceste domov pristupil na pauzu , ciastocne sme sa bavili ako si to predstavujem a tak. zatial svokra strazila dcerku. ked sme prisli domov asi po pol hodine isiel svokru zaviest domov a ostal u nich aj cez noc. momentalne neviem co mam od neho cakat.
musim zistit ako je to ze ked by on poziadal o pridelenie dcerky do jeho starostlivosti ci sud automaticky prideli dcerku jemu alebo bude zistovat co a ako.. typujem ze ho teraz jeho rodina bude huckat proti mne a urcite mu navrhnu tuto moznost..

adri266
6. nov 2013

@pepa08 Vyborne, takze ste spravili pokrok.

Ale netrap sa, preco by ju mal dostat? Ak on o to poziada, neznamena to, ze ju automaticky dostane. Si alkoholicka? Tyras ju? Nestaras sa o nu? Sud predsa uprednostni matku pred otcom, ak tam nie su vazne dovody.
Skus sa poradit s pravnikom, ake su moznosti, alebo si skus precitat forum, kde sa pise o rozvodoch, lebo s tymto nemam skusenosti. Ale mala by si vediet, co mozes ocakavat.
Na okolie kasli. No na druhej strane, ak malu miluje, bude tiez o nu bojovat. Striedavu starostlivost by si nezvazila?

Mne sa pacilo, ako to vyriesila v teme Manzel je mi neverny, rozvadzam sa .... jej autorka. Citujem:
3x do tyzdna chodi od zaciatku, ja som to tak stanovila. Aj ma to potom stvalo, ze je to moc casto, ked je syncek este taky maly, ale teraz sme sa dohodli, ze jeden z tych dni travime spolu (sorry, neviem, ci som to uz pisala a nestiham teraz po sebe citat starsie spravy). Manzel sam povedal, ze to bol dobry napad.

Maju 20mesacneho syna, takze ak je s otcom tri x do tyzdna, a z toho je jeden den aj s nou, je to super, pretoze to odlucenie od otca nebude take krute.
Samozrejme, Ty musis zvazit, aky vztah ma dcerka s otcom, ci by si to zvladla sa s nim stretavat po rozvode, a pod.
A neboj, teraz mas urcite strach, co pride, ale zvladnete to 🙂

pepa08
autor
6. nov 2013

@adri266 striedavu nechcem ja som pristupna k tomu aby s nou bol .. zatial som mu navrhovala tolko ze kym je bez prace moze pre nu chodit na obed do skolky a o 17tej mi ju doniese aby som s nou mohla byt aj ja a aj ju v klude pripravit na vecer. vikend sa budeme striedat.. ked zacne chodit do prace cez tyzden to budeme riesit za behu proste ked zavola ze chce byt s dcerkou v pohode a ked mu do toho nieco pride dohodneme sa iny den.. s tym ja problem nemam. viem ze je jej otec a aj to ze ho nechcem vymazat z jej zivota.
ja viem ze to zvladneme len neviem co mam teraz cakat a hlavne naco ho nahovori jeho rodina a hlavne sestra ta sa hned bude ohanat pravnikmi ...

adri266
6. nov 2013

@pepa08 je dobre, ak sa viete dohodnut, ale aj tak si davaj pozor. Napr moja sestra sa rozisla s otcom jej dietata a on je casto robi napriek. Napr si zoberie kvoli malemu dovolenku, a vtedy ho otec chce vziat niekde na chatu, hoci mu ona termin dala aj mesiac dopredu. A potom sedi doma, a nadava, ze mohla si dovolenku usetrit na inokedy. On jej stale tvrdi, ze zabudol, ale skor mame dojem, ze to robi naschval...a casto, najma na zaciatku sa diali take veci, ze zavolal, ze o hodinu pride, moji rodicia ho nachystali, cakal pri dverach a otec prisiel o 3 hodiny...alebo to nakoniec zrusil, ked mu nasi volali, ze kde je, ze chlapec place 😠 😠 😠 A potom si aj synovec zvykol, ze na otca nie je spolah. 😔
Nastastie, ked sa otec ozenil, jeho nova manzelka mu asi dala kus rozumu, lebo je to lepsie, aj ked stale robi sestre naschval....

pepa08
autor
6. nov 2013

@adri266 budem si davat pozor a teraz tym duplom lebo uz sa do toho zacne miesat aj jeho rodina 😠 a tym sa to len zhorsi lebo podla nich som rozbila stastnu rodinu ..

mischena333
6. nov 2013

@pepa08 Ahoj moja teda.To vies,teba budu mat teraz za tu zlu,lebo si sa postavila proti.Take nieco casto partnerova rodina neakceptuje.S tym sa casto musi ratat.Ale tebe ide o tvoje stastie a dcerku,co ta vlastne ponich.Ti budu drzat asi stale pohromade.

pepa08
autor
6. nov 2013

@mischena333 len neviem na co vsetko na nahuckaju a co budu robit ..

mischena333
6. nov 2013

@pepa08 Pocitaj so vsetkym,aj s klamstvami a vymyslami.Ale to zial ktomu patri.Je to z hnevu,tak sa budu snazit meno svojej rodiny hajit a zanechat neposkvrnene.Mozno budes az prekvapena,kolko nenavisti sa moze u nich nahromadit.Asi sa stym len tak nezmieria.Ale to uz neni tvoj proble.A malu podla mna nezmanipuluju,je dost velka nato,aby chapala.A kor v takej rodine,deti skor vnimaju a chapu,ze sa nieco deje.Su to pozorovatelia.Ona vie,co a kdo.

pepa08
autor
6. nov 2013

@mischena333 samozrejme ze budu chciet ostat bez viny ved ja som nevesta a ta je vinna nie ich syn .. cakam ze svokor bude robit bordel pri dverach toho je schopny v pohode a svokra tym ze robi na urade prace neviem co vsetko moze vymysliet voci mne ..

mischena333
6. nov 2013

@pepa08 Synacek bude vzdy naj.A ked budu robit az take problemy,pri dverach,volaj fizlov.Spravia snimi snad poriadky.

pepa08
autor
6. nov 2013

@mischena333 tiez som si myslela ze budem potom volat policajtov aby to bolo zaznamenane.. synacik to ano a mamicka s nim doteraz neprestrihla pupocnu snuru ako ja hovorim ..

mischena333
6. nov 2013

@pepa08 To sa mi paci stou pupcnou snurou.Supr prirovnanie.Ale pravdive.Ty si silna holka,ty vzdy najdes to spravne riesenie. 😉 Nepochybujem o tom.

pepa08
autor
6. nov 2013

@mischena333 tak to som si ani neni taka ista ale musim bojovat. v tomto meste som na vsetko sama a oni su tu vsetci po kope takze urcite sa budu snazit mi spravit peklo ..

mischena333
6. nov 2013

@pepa08 Sak hej,ale budes na seba hrda,ked napriek tomu vsetkemu to zvladnes.Uvidis,velmi ti drzim palce.Ked chces,dosiahnes vsetko. 😉

pepa08
autor
13. nov 2013

@adri266
@mischena333

ahoj tak pisem ako sa mam ... v pondelok sme sa dohodli ze ideme od seba teda bude rozvod, vyjasnili sme si v podstate vsetko a ze v utorok to povieme malej.. lenze na druhy den vcera uz jej to nechcel hovorit ze on si musi pisat zivotopis a nechce sa takto zatazovat a ze ci si uvedomujem co to spravi s malou. proste uz prisiel od rodicov s mudrostami .. jeden den sa dohodneme a na druhy uz to neplati. to ze ja som podala na rozvod som mu nepovedala ..v piatok idem za pravnikom ktory ma bude zastupovat a sa dohodneme ako budeme postupovat..

nasta55
13. nov 2013

@pepa08 urob tak ako citis a ked vidis, ze sa nic nemeni a nic sa nezmeni tak to tak aj ostane. mala by si spoznat lepsi zivot, v ktorom budes stastnejsia.

pepa08
autor
13. nov 2013

@nasta55 ja som sa uz v podstate rozhodla a ked som sa dostala az sem ani nemienim cuvnut lebo by to bolo este horsie. bude to este tazke lebo na jednej strane sa dohodneme a vzapati to neplati ..

adri266
13. nov 2013

@pepa08 tak toto uz nie je dobre znamenie, ze zrazu meni nazor...no co uz, ked uz dostane predvolanie na sud, uz nebude moct robit drahoty. Sice moze na sude povedat, ze s tym nesuhlasi, ale ak vysvetlis, ake su u vas problemy, myslim, ze by s tym nemal byt problem.
Dcerke to jednoznacne nejako treba vysvetlit, mozno netreba hned povedat slovo rozvod, ale skor odlucene, lebo rodicia maju nejake problemy, ale ze ju stale rovnako lubite.

mischena333
13. nov 2013

@pepa08 Ahoj,nebola som tu uz dlhsie,ale jak pise Adri,bude sa snazit cuvat,vyhnut sa tomu,ale oni ho na sude skrotia neboj.

pepa08
autor
14. nov 2013

@adri266
@mischena333 tak vcera som bola u psychologicky , volala o com sme sa bavili a tak som mu povedala ze to je moja vec a ja nie som povinna mu to hovorit. zase prekrucal co sa povedalo v pondelok aj ked som mu viac krat povedala ze je koniec rozvod je dalsie pokracovanie. vcera ze on sa rozvadzat nechce , opakovala som mu ze ja s nim svoju buducnost nepredstavujem , nechcem a neviem byt s nim ani s nim zit a chcem sa rozviest .. nakoniec ze dnes sa chce znova rozpravat a mna to uz tak unavuje stale tocit len o jednom. aspon ze s nami nebyva teda nespava je u nas len v cas ked je s malou, vcera som mu dala zoznam poplatkou co budem platit ja aspon na tom sme sa dohodli ..

adri266
14. nov 2013

@pepa08 rozvody nie su pekne, ale treba to nejako preckat. Bude lepsie, neboj 🙂