Mám trvať na rozvode?

pepa08
28. okt 2013

ahojte .. na zaciatok chcem povedat ze mam novy nik . inak som tu registrovana cca 6 rokov a nevyvolam hadky aby si niekto nemyslel ze chcem nieco zle..

chcem sa spytat zien ktore zazili nieco podobne alebo len pocut nestranny nazor ako to dalej riesit..

s manzelom sme spolu 14 rokov z toho 8 manzelia. mame 5 rocnu dcerku. manzel 5 rokov pracoval v bratislave a domov chodil tak kazdy druhy den. doma mi vobec nepomahal vsetko bolo na mne, musela som ist od dcerky ked mala 1 rok do prace. od chodil do svojej prace a tym to prenho haslo , na mne bolo vsetko ostatne praca, domacnost, dcerka. ziadna pomoc. preslo to vsetko do stadia ze v podstate sme mali kazdy svoj zivot. on sa prisiel domov vyspat , najest a pozerat telku. dcerke sa nevenoval. cez vikendy chodil s kamaratmi na pivko a prenho to bolo tak vsetko. casom sa k tomu pridalo to ze minam vela penazi a podobne veci. a pritom nekupovala som hluposti a v podstate na seba som kupovala mininum. potom som si zacala pisat kolko kde som minula aby som mu to mohla zdovodnovat ked zacne vycitat. od augusta je doma to nevycitam na tom sme sa tak nejak dohodli. ale stve ma to ze vobec ho netrapilo ze to je cas kedy moze byt s malou stale si riesi len svoje zalubi a potreby. ked som mu aj nieco povedala ze mi nepomaha a ja uz nevladzem , dcerke sa nevenuje par dni sa snazil a potom zase to iste.
teraz sa divi preco s mala k nemu chova ako sa chova, chce len mna , nehovorim ma momenty kedy za nim ide ale ked nieco stale len mama , on jej ma dat pokoj, s nim sa rozpravat nebude a chyta amok lebo chce len maminku. ale to nazval ze ja jej dovam opiciu lasku a to prehanam. v poslednej dobe sa velmi zhorsilo jej spravanie vlastne od kedy je manzel doma. podotykam pred malou nanho nepoviem nic zle a skor ked ho odmietam ju prehovaram aby isla za nim.
v sobotu mala dcerka oslavu narodenin, ponukol sa ze on pojde rano kupit salamu na misy to hovoril piatok vecer ale v sobotu rano sa zbalil a isiel si po svojom a prisiel okolo 13tej ked uz bolo vsetko nachystane. proste sa vysral na svoje dceru. pri hadkach mi bez problemov povie ze som pi.. je.. a zato ako sa chovam by som uz od inych chlapov dostala cez hubu. viem ze ja nie som bez chyby ale nemyslim si ze je to so mnou az taky kriz. povedal mi aj to ze ked chodi domov on sa tu dobre neciti a zato co ja robim si moze najst niekoho za 300 eur kto mu uprace opere a zehli. v podstate to je moja hodnota u neho.. vcera som mu povedala ze sa chcem rozviest. zacal najprv skakat ze dcerku chce do striedavej starostlivosti . tak som mu vvysvetlovala ze ja ostavam v tomto meste a nejdem nikam prec / pochadza z mesta 100 km vzdialeneho/ s dcerkou sa moze stretnut kedy chce a tak isto aj jeho rodicia. ze mozno to pomoze ich vztahu ale ze ja uz nemam silu bojovat za nieco co uz nema vyznam. asi tri hodiny sme to preberali a nakoniec on chce ist do manzelskej poradne a slubuje ze sa zmeni co mu ja moc neverim.
ak to pisane nejak chaoticky prepacte ...

dakujem za vase nazory

pepa08
autor
3. dec 2013

@adri266
@mischena333

ahojte tak hlasim sa po dlhsej dobe .. momentalne sme v stave kedy spolu nebyvame , relativne sa bavime, snazime sa plnit dohodu ale viac je to z mojej strany ako z jeho. dala som pravnikovy spisat dohodu na com vsetkom sme sa dohodli co bol jeho napad a momentalne on je ten co ju nechce podpisat. ale to ma nejak netrapi. najnovsie o mne rozsiruje reci ze niekoho mam a preto sa rozvadzame , tak som mu vcera povedala ze ked uz chce robit reci nech mysli pritom aj na malu lebo sa jej to moze dostat do reci a ako jej to vysvetlili ze klamal a si vymyslal. no proste komedia ..

adri266
3. dec 2013

@pepa08 je to svinstvo z jeho strany, ale tak to teraz bude...on nechce svetu ukazat, ze zlyhanie vztahu ma na svedomi on, ale Ty, preto tie reci, ze mas milenca. Takisto, moze to byt tah, ako zaposobit na sude, ked bude ziadat o starostlivost malej, ze Ty si bola na pricine vasho rozchodu, ze o malu sa nestaras, atd. Povedala si niekomu pravu pricinu? Aby si mala aj Ty svojich svedkov, keby nieco.
A viem, ze je to tazke, a ze niektore rozvody sa tahaju aj rok, ale snad to nebude ten pripad u vas.
Drz sa.

pepa08
autor
4. dec 2013

@adri266 uz ked sa ma niekto nieco pyta hovorim pravdu preco ja budem ticho a on si bude o mna hubu utierat. svedkov mam bohuvdaka . a ako chce dokozat ze sa o malu nestaram to mi je zahada lebo 5 rokov v podstate nebol doma a zrazu sa mam nato pozriet z inej strany ako sa on staral. uz mi je z neho na grc. aj vcera doniesol malu a ona mu nechcela dat pusu na rozlucku tak jej povedal ze mozes mi dat pusu aj ked je tu mama. ja som pozerala jak tela a on na mna ze inokedy mu normalne pusu da a ked som tam ja nie. tak som mu povedala ze tak to bolo vzdy ze co riesi a on hovori ze dovie co v tom bolo. normalne ma nasral a tymto jedine dosiahne to ze sa zbalim a pojdem prec a s malou bude len kazdy druhy vikend

pepa08
autor
27. jan 2014

@adri266
@mischena333
ahojte .. po dlhsej dobe vam chcem napisat ako sa mam lebo mi to pride fer ked ste mi na zaciatku pomohli .
cakala som dlho na papiere zo sudu a ked nic nechodilo pravnik napisal ziadost o vytycenie ojednavania a sa to bohuvdaka pohlo . termin mame 11.03. takze 5 mesiacov od podania. stale sa chova ako otec roka naco ma momentalne kopec casu nakolko je este bez prace . financie ho netlacia tak si moc nehlada. naposledy do ma hucal ze sa chce vratit na vianoce ktore sme stravili spolu kvoli malej. pre obedom prisiel hrali sme to na sastnu rodinku a vecer ked som malu ulozila tak sa pustil do mna. po hodinke vysvetlovania z mojej strany preco nie ma to prestalo bavit dala som si pyzamo a povedala ked bude odchadzat nech zamkne a isla spat. od vtedy mam od neho klud co sa tohto tyka a komunikujem s nim len nudzovo ohladom malej zistila som ze tak je najlepsie.
s malou chodim k psychologicke a povedala ze mala je na tom ovela lepsie ako ked sme tam zacali chodit v septembri. proste akceptuje ze z rodicov budu kamarati , tato s nami nebyva ale chodi za nim. povedala ze to berie v pohode .. ja samozrejme tiez stale k nej chodim a som rada lebo mi to pomaha.
malu si striedame cez vikendy cez tyzden ako sa dohodneme ..
sudu sa bojim to nebudem tvrdit ze nie ked sa dozvedam co na mna chysta ale zas viem sa nato pripravit ..
takze len tolko som chcela a dakujem ze ste ma vtedy podrzali .. 🙂

pepa08
autor
12. mar 2014

@adri266
@mischena333 ahojte takpo dlhsej dobe sa hlasim . vcera sme mali rozvod a po hodine a pol nas rozviedli, dcerku pridelili mne 🙂 , prebehlo to relativne v klude ziadne vytahovanie spiny sa nekonalo .. tak sa tesim ze mozem zacat novy zivot
dakujem vam za vasu podporu, ktora mi moc pomohla DAKUJEM

adri266
12. mar 2014

@pepa08 to som velmi rada, ze to slo tak lahko 🙂 A hlavne, ze dcerka je 'Tvoja' a nemusis sa o nu bit.
Prajem vam obom, aby ste boli stastne a spokojne, a ked raz budes otvorena novym vztahom, aby si si nasla chlapa, ktory si Ta bude vazit a dcerku bude brat za svoju.
Maj sa pekne

pepa08
autor
12. mar 2014

@adri266 este raz ti dakujem