Mám ukončiť umelo udržiavaný vzťah?

gabicenka
28. jan 2015

Baby, poprosila by som vás o názor, čo by ste robili na mojom mieste, neviem už čo robiť resp. ako sa rozhodnuť ☹
Ja a priateľ sme spolu 7 rokov (od 15tich) no nefunguje nám to, každodenné hádky plné škaredých nadávok ma už prestali baviť, no rozisť sa nieje take ľahké.
Po pravde, neviem si predstaviť život bez neho ale budúcnosť s ním už vôbec nie. Bývame spolu v podnájme, domov k rodičom sa už vrátiť nemôžem, ak by sme sa rozišli nemám kam ísť, máme spoločne kupene veci a neviem si predstaviť ako by sme si to delili.. Vidíme sa cca hodinu denne keď príde domov z práce, pozrie si televizne noviny a o 20:00 už spi, no aj za ten krátky čas sa vieme pohádať až až..
Najviac sa však obávam toho, že si už nikoho nenájdem, resp. nie tak skoro aby som naňho zabudla, počas nášho vzťahu sa na nás oboch nalepilo dosť veľa kíl naviac no predsa na žene to je vidieť viac, a bojím sa že už by som si nikoho nenašla kvôli svojej váhe..
Nehovorím, su aj pekné chvile kedy sa bavíme o našej buducnosti, stale planujeme kupu bytu , časom dieťa atď.. ale v posledných dňoch niesom nejak presvedčena o tom že s ním chcem ostať. Dá sa to nejak napraviť ? Alebo ostáva už len rozchod ?

PS : skušali sme všelijake rozhovory, napisali sme si na papiere čo nam na sebe vadi, slubili si že sa zmenime a budeme k sebe dobrí, no na druhý deň to bolo zase o tom istom .

ďakujem za každý váš názor

staronova
29. jan 2015

@gabicenka zaradila si sa do dlhého radu dievčat, ktoré zaslepené čakajú, že sa ten druhý zmení, že ho niečo zmení, že ho dieťa zmení, že ho ten druhý miluje, že aj ja ho predsa milujem.....NIE, NIE, nezmení sa a ty ho nemiluješ, si iba nanho zvyknutá, si zaslepená a prepáč za výraz-si BLBÁ. Toto nie je o budúcom živote bez problémov.....ale cesta na psychiatriu, alebo aj s potom narodenými deťmi do krízového centra....a nepíšem o extrémoch......

jolinka
29. jan 2015

@mysicka36 presne aj mna toto sokovalo...taka mlada baba a uz tak zakvasena 😝 😝 😝 😝

v 22 povedat ze uz si nikoho nenajdem ????? 😕 😕 😕 😕

Vsak v 22 treba este spoznavat zivot, svet okolo seba, cestovat, studovat... a nie drepet s nejakym frajerom, priberat a uzierat si zivot s clovekom, s ktorym sa denne hadam 🙄 🙄 🙄

annav
29. jan 2015

mas sancu na uplne stastny zivot! si velmi mlada, aj keby si 5 rokov odteraz s nikym vztah neriesila, ale sa zdokonalovala, studovaa, cestovala, aj tak mas este casu na vazny vztah dost! bohuzial, dieta nie dobry vxtah este viac zatazi. su to noci nespania, dietatko si stale nieco vyzaduje a to je skuskou aj pre pekny vztah.

ladyblcha
29. jan 2015

@gabicenka zacni sa venovat sebe a mozno zistis, ze nie vo vztahu si nestastna, ale sama si nespokojna. mozno to, ze zacnes cvicit, zmenis svoj osobny rozvoj/zivot vam zlepsi vztah, mozno si len nespokojna so sebou a prenasas to na partnera. ved rozist sa s nim mozes aj zajtra. nemusis dnes, netyra ta, neublizuje ti, ublizujete si vzajomne, ale nehadzala by som flintu do zita. aj vztah sa da ozivit . ale nie detmi, dieta zalomcuje zakladmi aj v dobrom vztahu, nie to este doniest dieta v problemovom.

awamys
29. jan 2015

V 22 sa bojis rozist, ze si uz nikoho nenajdes??? A nevies si predstavit zit inak? Ja som sa s exikom rozisla v 29ke po dlhorocnom vztahu a to sme uz mali aj vlastny byt, auto, mala som pracu, poziadal ma o ruku... Ale dlhodobo som uz nebola v tom vztahu spokojna, strasne vela veci mi vadilo, on o tom vedel, ale nesnazil sa nieco zmenit. A vzdy, ked som nacrtla rozchod, tak sa vyhrazal, ze si ublizi, ak ho opustim... no psycho. Tak som si postupne odnasala veci z bytu k nasim az som jedneho pekneho dna odisla celkom. Vacsinu veci som mala stale u nasich, takze to nebolo nejake okate. A jedneho pekneho dna som sa uz do spolocneho bytu nevratila. Potom som byvala chivlu u nasich. Ex si neublizil, ale ma stale prenasledoval, vedel o vsetkom, kedy, kde a s kym som, na akej socialnej sieti fungujem... Tak som sa rozhodla uplne sa odstrihnut a odist co najdalej, no a najdalej bola BA 🙂 Na profesia.sk som si nasla prac.ponuku v BA, isla som na konkurz, zobrali ma s okamzitym nastupom.... ubytko som riesila v ten den, ako mi oznamili, ze ma beru... Podnajom v BA najdes kedykolvek, je kvantum inzeratov, tak som zobrala hned prvy, ktory bol volny, bez toho, aby som ho videla, ale potrebovala som niekde spat. Bola to otrasna izba, nieco ako kumbal s malym okienkom, zmestila sa tam len postel a jedna skrina, stare, rozpadnute, spala som v spacaku. V priebehu dalsieho mesiaca som obiehala dalsie podnajmy a nasla som nieco slusnejsie. Tych podnajmov som za 4 roky dokopy vystriedala 7, kym som nezakotvila s mojim novym priatelom 🙂 Bolo to narocne.... totalne cudzie mesto, cudzie prostredie, cudzi ludia, ina mentalita... ja co som bola vzdy konzervativny domased.... 1000x som mala chut vratit sa domov, ale vydrzala som to, motivacia bola velmi silna 😉 A nemala som nudzu o chlapov napriek vyssiemu veku ako ty... A nasla som toho praveho 😉 Takze sa vzchop, dievca a zmen svoj zivot! 😉

zuzka_puska
29. jan 2015

Nerieš 🙂 ja som sa v 20 rozišla s partnerom tiez po dlhej dobe , o par dni neskor som zbalila iného, ktory je teraz mojim manželom 🙂 ale samozrejme rozísť sa da v kazdom veku, v 20, 22, aj 26 ci 35, kedykoľvek. Aby si vo veku 22r riesila, ze si nikoho nenájdeš.... A ze nemas kam ist... Neblazni. Najdi si podnájom, a chod tam ked k vasim sa neda. A hotovo 🙂 a najdes si niekoho, poviem ti do roka a do dna od rozchodu budes mat nového 🙂 a 1000000x lepšieho!!!!!! Ale to, ci budes stastna alebo nešťastná, je uz na tebe.

zuzka_puska
29. jan 2015

A uvedom si, ze sebavedomie je viac sexi ako telo 🙂 ak si budes hovoriť aka si tucna, skareda, tak kto by ta chcel? Najdi to pozitívne- si vtipná, veselá, mas dobre vlasy?? Tak do toho , nakup sexi handry, kvalitný makeup, a hor sa, na novy zivot 🙂

evkakorcek
29. jan 2015

@gabicenka Toto je vzťah iba zo zvyku. No uznaj! Pravdepodobne to bol aj tvoj prvý partner. S nikým iným okrem neho si ešte nebola. Ono umelo udržiavaný vzťah je to najhoršie čo môže byť. Chvíľkami máte síce situacie kedy plánujete spoločnú budúcnosť. Ale naozaj to tak cítiš? Pozri sa, ak nemáte byť spolu jednoducho nebudete, ak to tak cítiš teraz. Tak sa rozídte. teraz si ešte nič dlžný neostanete. Budte kamarátmi aj nadalaj. Ale vzťah ukonči. Ešte kým nemáte dieťa, byt.......
A inak máš ešte len 22 rokov! Môžeš začať na sebe pracovať a makať! A nemyslím si žeby si niekedy v budúcnosti ostala sama bez partnera 😉

cacianka
29. jan 2015

ja som sa rozvádzala takmer 40r. , 4 roky som si vychutnávala samotu doma a spoločnosť ľudí v práci a s rodinou, má bližšie k stovke ako 50 kg, a už 9 r. mám príjemného partnera...

lubiduch
29. jan 2015

Mna osobne by dost urazalo keby moj partner pretrvaval so mnou vo vztahu kvoli tomu ze citi ze ma par kg naviac a inu zenu by nepritahoval a kvoli tomu ze sme si kupili spolu sedacku a postel a nevie ako by sme sa delili o to....
Ak mas pocit ze vas nic ine spolu nedrzi, obcasne rozhovory o spolocnom byte nie su dostatocnym putom podla mna, tak by som rychlo vycuvala a nasla si partnera, priatela, manzela...spriaznenu dusu do konca zivota...

maajushka
29. jan 2015

@gabicenka ja si myslim, že ked ste sa to uz pokusali napravit a zachranit no nevyslo tak rozchod len zbytocne oddialujes....

ivett1
29. jan 2015

@gabicenka no, ja som sa v tvojom veku len "rozkukávala" ... síce som mala aj frajera, tak ale vôbec mi nenapadlo sedieť s ním doma na gauči ... mimochodom aj moji rodičia (vek 65 a skoro 70 rokov) majú aktívnejší život ako si opísala ten svoj ... sama píšeš, že ten váš vzťah by si len umelo udržiavala, tak niet o čom...si naozaj mladá a nemáš dôvod na pochybnosti, či si niekoho nájdeš alebo nie a vzhľad ...ten sa dá zmeniť tak, že ťa nikto nespozná🙂 len treba chcieť ... dopraj si čas, máš ho dosť... také pochybnosti by som skôr chápala, keby si sa napr. rozvádzala v 40 alebo by ťa sklamala tvoja celoživotná láska alebo ...a nie vo veku 22 rokov ... 😉

timi1012
29. jan 2015

Máš IBA 22 rokov.... to znamená že si mladá a s tým spojené nezmeškala si ešte nič. To že ťa trápi tvoja váha, povedzme si úprimne keď sa chce tak sa dá, začni športovať, starať sa o seba, (ak som to dobre pochopila ty do práce nechodíš tak asi máš čas....) možno sa bude na teba aj priateľ ináč pozerať, nespravíš radosť pre neho ale hlavne spravíš dobrú vec pre seba a svoje zdravie, a keby už aj malo dôjsť k rozchodu (tak aj keby si mala byť sama, a čo je na tom? nieje jediný chlap na svete) začni si užívať život ktorí si dosť skoro začala "žiť s niekym".... ďalšia vec, veta: "nemôžem ísť k rodičom" polož si otázku, nemôžeš? alebo TY nechceš? je v tom dosť veľký rozdiel..... hlavne sa daj dokopy a rozmýšľaj triezvo či si šťastná alebo nie..... (zariaď sa kým nie ste svoji a nemáte deti potom by si fakt mala nad čím rozmýšľať a hlavne nad tým delením ako si to nazvala...)

isabella_fly
29. jan 2015

jeziiis, ja som sa v 21 rozisla po 4rocnom vztahu, vobec som nebola spokojna a dnes som strasne rada, ze som sa rozkyvala, lebo by som bola s ex velmi nestastna... do roka som spoznala svojho manzela a o dalsi necely rok sme sa vzali, uz budeme oslavovat 5te vyrocie svadby a ja som ani raz nezapochybovala o rozhodnuti rozist sa s mojim ex, nech uz by moj zivot neskor vyzeral akokolvek, bolo to skvele rozhodnutie...
no a k tomu, ze po svadbe sa nieco zlepsi, alebo s dietatom, tak to okamzite vyhod z hlavy, lebo po svadbe sa nezlepsi nic a dieta je pre dvojicu velkou skuskou a tam kde pride dieta do nedobreho vztahu ho takmer vzdy este viac zhorsi, pripadne az rozbije, lebo su ludia zrazu stavani pred ine vyzvy a problemy...