Mám vrátiť dar pre dieťa otcovi?

lucy7773
25. okt 2013

Ahojte mamičky, potrebujem poradit. Mám 16 mesačneho syna. Pri narodení dostal 100eur od brata mojho priatela-krstneho otca, 100eur od kamaráta mojho priatela a 100eur od kamaratky mojej ´´svokry´´. Teraz sa kamaratovi mojho priatela narodili dvojičky. Naš syn od neho dostal 100eur, teraz chce moj byvaly aj jeho matka, aby som im bud dala peniaze co dostal z ich strany alebo mam dat tomu jeho kamaratovi 200eur dar ja!!! Ja mam len rodičovský prispevok a výživne na syna 120eur. Neviem si predstavit, že z toho mam dat ja 200 eur. Alebo vybrat synovi z knižky a dat to. Poradte mi čo mam robit? Priatel je zamestnany, ma aj iné formy prijmu. Je to normalne?

digysa
25. okt 2013

Ja ked to tu tak citam, tak taketo pribehy skutocne vymysli len zivot....to by cloveka ani nenapadlo, co vsetko su lidia schopni vymysliet koli par korunam.

Apropo, tym dvojickam by som peniaze nedavala, ale kupila darcek na pamiatku.

macamac
25. okt 2013

@evamarek77 😀 😀 😀 som myslela, že akýýýý Harward vyštudoval 😀 😀 😀

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaktusik007
25. okt 2013

no... a ja mam trosku opacny problem... za peniaze, co dostal starsi syn pri narodeni (asi 700 eur dokopy) sme kupili pozemok - dodali sme vtedy k tomu "par tisic" ale potrebovali sme si pozicat aj tieto od nasho syna s tym, ze ich tam v tom pozemku ma a ze ked sa bude dat, tak mu ich vratime na knizku..... s ex sme rozvedeni a prave sa dotahujeme majetkovo a ja som ta, ktora chce tych 700 eur odtial vyclenit a dat dietatu, ale ex nesuhlasi - ze naco bude mat nas syn peniaze - inymi slovami, ja mam deti v starostlivosti, mozem narabat s ich majetkom, tak predsa ON mi neda o 350 eur vacsi podiel iba preto, ze ja to chcem dietatu na knizku...

chudaci to su, takito chlapi!!!!nechutni hnusni chudaci.... fuj....

a co sa teba,
@lucy7773 tyka, tak fakt to neries - cisto teoreticky, ak by si stale bola s exom, zhorsila by sa vam financna situacia, stale by trval aby ste peniaze vybrali z knizky maleho aby ste sa kamaratom revansovali, ze ked dali oni 100, tak aj my predsa musime dat???? chore, chore, chore.... a ubohe

laila22
25. okt 2013

@lucy7773 necitala som ostatne prispeky, ale neviem preco by si ty mala davat 200e kamaratovy tvojho byvaleho... ked uz tak, tak nech mu da tvoj byvali 200e. On dal predsa peniaze vasmu synovi a teraz nech to ex vrati.. Je to jeho kamarat.. Nie tvoj. Vobec by som sa tym nezatazovala. Moj ex mal tiez kamaratov, ktory priniesli darceky nasmu babatku, ale ked sme sa rozisli a oni potom cakali babtko, tak ja som to absolutne neriesila.. Neboli to moji priatelia a nevidela som najmensí dovod im nosit darceky pre babo.. To ze dal niekto nieco mojmu babu bola ich dobra vola.. Ja od nikoho nic necakam....A tak isto si nemyslím, ze keby tvoja kamoska cakala babo, tvoj ex by jej nosil nejaky darcek, lebo ona dala nejaky darček tvojmu babu.. Kamosku si budes riest ty.. On nech si riesi svojich kamosov.. Nie si povinna nic vracat a uz vobec ne dvojnasobne...

denaalubos
25. okt 2013

@lucy7773 takto je uz co za debila, ten tvoj byvaly, asi jemu aj jeho materi je dobre znama toja financna situacia,, a pytaju od teba any oni nemuseli? to su chudaci, eries to obec, prese jak ti tu pisu, dotycny tebe nie je uz vobec nic, tak nech si to poriesi ex...koniec koncov ved tie love dali aj jehovmu synovy&, nielen tvojmu, tak nechapem, ako sa moze takto niekto zachovat 😠 😠 😠 nakopat do riti takych ludi, jaj vytocit sa tu clovek musi na dobru noc 😀 Kasli na nich, nech sa staraju oni.

naja94
25. okt 2013

@lucy7773
Preco by si sa Ty mala revansovat kamaratovi svojho expartnera????? Tych 100 € dostal Vas syn (nie Ty!!!) a presne takto by to tvoj ex mal brat... Ze JEHO synovi dal JEHO kamarat 100€... Cize dar prisiel po JEHO linii, takze po JEHO linii by mal prist aj revans!!! A to nech si zvazi sam, ci chce dat stovku, ci dve... Kazdopadne, Ty s tym nic nemas bez ohladu na to, ako na tom financne si... Moj nazor ;)