Mama mi nechce pomáhať s deťmi

anitram_m
5. jún 2014

Chcem sa opytat, ci ziadam od mojej nezamestnanej mamy tak vela, ked chcem, aby mi prisla aspon raz za cas k detom. Napr. ked som chora, alebo ked malujeme, alebo ked si chcem umyt okna. Stacilo by mi fakt len raz za cas, mame pred domom ihrisko, mohla by ist tam, malá sa pekne sama vyhra a syncek vacsinu casu este prespi. Alebo keby isla somnou na nakupy. Ale ona ma vzdy milion vyhovoriek, ze u nas na kopci fuka, ze jej ide serial, ze u nas sa nie je kde prejst (nechce sa jej slapat do kopca). Ked jej to poviem, tak na to len odvrkne, ze jej nikto nepomahal (ja si z detstva pamatam hlavne to, ze sme boli od rana do vecera u starych rodicov, alebo bol a ucil sa s nami stryko - otcov mladsi brat... no ale nevadi), ona si svoje deti vychovala, ona si potrebuje oddychnut, ona ma dost roboty okolo domu, a ze mi pomaha az dost, ine matere nepomozu nic... Ked vidim, ako kamoskam mamy pomahaju, tak mi to je luto. Zehlia im, umyvaju okna, casto deti strazia, ked su chore, tak su tam cele dni. Toto by som od nej nikdy nechcela. Ked pride k nam, tak to na 20 minut a z toho 10 minut sedi na facebooku alebo telefonuje a vzdy pride vecer okolo pol osmej, ked vie, ze deti idu spat... Ked potrebujem ist k lekarovi s jednym z deti, tak pride, to nemozem povedat, alebo ked my prideme tam, tak ich obcas zoberie na prechadzku, ale mam pocit, ze to robi kvoli tomu, aby susedia videli, aka je super babka, aj ked niekto vola, tak hned vravi, ze "mam kopec roboty, mam tu deti....", akokeby som tam ja nebola a starala sa ona o ne. Svokra, ked pride, tak mi riadne pomaha, ked vidi pradlo v susicke, ulozi ho, povysava mi, atd atd, aj ked sa s nou "hadam", ze nemusi, ze bohate mi staci, ked da pozor na deti .. Len skoda, ze byva riadne daleko a pride len raz za cas....
Fakt chcem privela? Ako vam pomahaju vase mamy? Dakujem za precitanie a vase skusenosti

qtinka29
20. aug 2015

svokra u nás ani raz nebola...ja som ju videla 1.krát na našej svadbe 😉 .....syna videla raz a dcérku len na fotke......ja som to brala ako fakt a proste ma to netrápilo.....bohužiaľ až deň pred smrťou sme nahodili spoločnú reč a zistila,že jej syn žije super životom a že by sme sa mali častejšie navštevovať.....my sme za ňou chodili 2x do roka.....ale bez detí,lebo cestu autom zle znášali a bolo to 200km....a šli sme furt na otočku.....
mama mi pomáha-je to už jediný starý rodič mojich detí....je od nás 100km,tak je to trošku zložitejšie....ale ja som spokojná,vychovala som si deti sama-manžel furt v robote a nemusím počúvať,že koľko a mi niekto napomáhal...... 😉

oli18
20. aug 2015

@alaguema Moja, nepotrebujem tu nikomu nič vysvetľovať. Prosila som vás, aby ste sa už nevyjadrovali Ak to nerešpektuješ, myslím, že si neprečítala všetky moje odpovede v tejto diskusií. Našla by si tam odpoveď aj na tvoje hlúpe konštatovania. Bodka. Odchádzam z tejto témy !

lili_ana
20. aug 2015

podla mna v tom bude nieco viac, ze Ti nechce pomoct s detmi, asi nechce chodit k Tebe kvoli inemu dovodu, ktory Ti nechce napriamo povedat, a preto sa len vyhovara...

dari226
20. aug 2015

@sharmana presne viem co citis tiez mi ide puknut srdce ked vidim ako sa o nich nezaujimaju a ked sme sem tam spolu tak nejavia ziaden zaujem a to je neopisatelne smutne
maju len jedinu babku a dedka a je mi luto ,ze nebudu pravdepodobne nikdy vediet aky je to krasny vztah s babkou a dedkom v podstate som to ani ja nepoznala,skoda

prinzesz
20. aug 2015

@oli18 viem, ze si uz odisla, ale chcem pred tebou "dat dole pomysleny klobuk" lebo takuto babku by som si zelala pre svoje deti, zelam ti pevne zdravie a uzivaj si svoje radosti, nie je nic krajsie podla mna, ja sa uz teraz tesim na to ako sa raz budem starat o svoje vnucatka.. budem ich rozmaznavat co to da 😀 lebo je to ine, ked sa staras lebo chces, nie preto lebo musis... 😝 a potom vies, ze vnucatka pojdu domov 😎

rainee
20. aug 2015

Tiez si myslim ze je fajn, ked dedkovci sem tam postrazia deticky, pomozu, vezmu ich na vylet, kupia drobnost... Tak by to malo byt. Bohuzial u nas to tiez nie je ktovie co. Svokrovci jednak este pracuju, cez vikendy maju svoj program a v neposlednej rade sa ani velmi nevedia podla mna postarat o deti, takze by som im ich ani nedala radsej povarovat. Navyse ani moc nemaju zaujem, svokra sa raz vyjadrila ze jej nikto s detmi nepomahal, tak ani ona nebude pomahat, co dodat. 😝 Moja mama povaruje ale len ked je treba, ma uz dost rokov a tiez rada vlastny klud. Je to smutne, nikto sa za vnucatkami netrha 😒 tiez mi je luto ked vidim dedkovcov s vnucatkami na ihrisku, po vyletoch atd.tak klobuk dole pred vsetkymi co sa zaujimaju.

arielka79
21. aug 2015

Aj u nas je to o nicom, svokra byva par metrov od nas, ale nepride, iba ked maju deti meniny a narodeniny, my k nej tiez len ked ma sviatok a na Vianoce inak cely rok totalny nezaujem, nikdy nebola kocikovat, prazdniny a podobne veci nehrozi, hlavne ,ze dcerine deti su tam stale, kazdy vikend aj cele prazdniny stale, len nase deti nemoze vystat, je to smutne ale co uz a moji rodicia je tiez kapitola sama o sebe

janyka
30. aug 2015

Toto poznám. Naši sú rozvedení, otec žije mimo sk a mama býva od nás 5 min.cesty. Celý život sa sťažovala, že jej s deťmi nikto nemôže, pritom čo si ja pamätám, tak u babky sme trávili celé prázdniny. A ona si moje deti nezobrala ešte ani raz. O nejakom strážení nemôže byť ani reč a už keď k nám príde tak dva krát do roka, tak si sadne do kuchyne a pije kávu. Vzťah s deťmi nulový. No najviac ma zožiera, že sestrinu dcéru si berie na prázdniny každý rok. Aj keď druhá vec je, že na ňu nemá nervy. Ale prečo jedno áno a ostatné nie? Veď buď všetky, alebo žiadne. Svokra často stráži 4 vnúčatá naraz. Nikdy sa nám nestalo, že by nepostrážila. Zamrzí to, že svokra funguje a vlastná matka nie.

arielka79
30. aug 2015

@janyka tak bud rada,ze mas aspon dobru svokru, lebo nase deti nemaju take stastie, ani svokra ani moji rodicia vobec nepostrazia, takze je to tazke, my obaja s mm pracujeme dost vela,mm na smeny, ja som musela kvoli detom na ranne, lebo by nemali s kym byt, neviem ako vykryjeme prazdniny a choroby, uz mam teraz z toho hrozu, lebo mladsi ide teraz do skolky