Mama podvádza otca

konikovamamina
18. máj 2015

Ahojte, kedze som na koniku uz dlhsiu dobu, tak som si zalozila novy nick, nakolko ide o citlivu temu. Moja matka je asi znova v puberte. Iked nieje to prvy krat co vystraja. prvy krat zacala robit zlobu ked som mala asi 15. Nasla si frajera a ocino zacala velmi pit. Vyustilo to tak ze sme sa museli odstahovat do ineho mesta a ocina opustila. Do noveho domu si nastahovala aj toho chlapa. Vobec sme si s nim (deti) nerozumeli. Bol tam asi mesiace. Neskor ocina prijala naspat. Potom asi o dva roky si zase nasla milenca ale tiez to netrvalo dlho. Vedela o tom aj jej sestra a ja. Niekolko krat som sa vyhrazala ze to ocinovi poviem, ale skoncila som s bitkou. Teraz ked uz ja mam svoju rodinu a nebyvam s nou, tak zase zacala vystrajat. Ocino robi mimo nasho mesta a chodi tak na tyzdnovky a vacssinou vikendy travi doma. Ocino pre nu urobi prve posledne. Prestal pit uz davno. Asi pred 13mi rokmi. Je skvely a sportuje. Ale co robi matka ne des. Ocino jej kupil notebook, na vianoce, ktory si tak zelala. Nic nerobi iba sedi za pc a bud hra hry alebo chatuje. Okolo domu nic nespravi, vsetko je na sestre (tak ako kedysi na mne). Ale teraz v poslednej dobe hruuuza. Zistili sme so sestrou jej heslo na azet a teda neskutocne daco. Nielen ze si herecka aj plusko predplatila, ale este aj stretavky si dohadzuje. Pise same bludy aka je ona nestastna atd. jak býva s tým pánom (akože s ocinom) a že príde a ide rovno spať.. a vypráva že už sa nemajú tak radi ,jaká je strašne neštasná a neviem čo..čo z toho ked má na nu každý jeden telefonne číslo? každému tam vypisuje jak s ním chce ísť do postele.. každého tam oslovuje láska,milačik,srdiečka a pusinky im tam posiela..ale pritom viem ze s ocinom maju peklny vztah, aj sestra vravela ze ked pride tak su spolu, aj sa zasmeju atd. S jednym co si pise sa uz aj stretla adokonca ho pozvala aj domov, ked bola sestra v praci, a toto robi stale, ma tam naplanovane niekolko stretnuti, no hruoza. A naivne ich tam nahana a rozprava ze co ak sa zamiluje, akoby cakala neviem co. Uz sme so sestrou z toho na nervy. Povedali sme to aj bratovi. Ten nenachadzal slov a len krutil hlavou. Poradte prosim co s nou ? Vdaka za kazdu radu.

bordor
19. máj 2015

@konikovamamina mame by som to povedala, ze viem o tom, co robi a ze nech prestane, a otca by som trocha nakopla nech mame zalichoti, donesie jej obcas dajaky kvet a tak ...+ kupila by som rodicom dajaky vikendovy pobyt.

oldman50plus
19. máj 2015

Ja by som sa sa k tomu vyjadril z pozície otca ktorý svojím spôsobom prežíval to isté (s jediným rozdielom že neboli iní muži ale len muž). Tušil som to veľa rokov, ale sám sa presviedčal že to tak nie je, že mám špinavé myšlienky a keby to aj tak bolo tak ako si myslím že deti ešte najprv musia dokončiť vysokú školu, potom si nájsť zamestnanie a potom ešte v ňom skutočne začať zarábať. Veľmi som bol nešťastný ale jednoducho som sa bál zrúcať systém ktorý fungoval, o to viac že jednoducho firma môže fungovať len s manželkou a mnou, bez nej si musím hľadať iné živobytie (ona má, len malú časť čo zarobíme dnes ale dá sa žiť aj z tisícky ak nie sú žiadne dlžoby).
Až sa deti osamostatnili, zapátral som, zistil fakty a pretože žena bola ochotná svoj styk s milencom len obmedziť a ešte lepšie utajiť, ale nie prerušiť a tak som sám zašiel niekam inam a tam som sa stretol s takým prijatím že doteraz žijem na ružovom obláčiku ( a len sa umáram že som mal ohľady na deti a neurobil to isté dávno). Ale hľadať si nový spôsob obživy (pokiaľ si kúpim nový dom alebo byt tak miniem všetky finančné a materiálové rezervy ktoré máme a na novej partnerke závislý byť celkom nechcem) by bolo oveľa ľahšie v 44 ako v 54 a keby mi deti vyjadrili podporu a povedali že nejako sa pretlčú tak by som to urobil vtedy kedy ešte šlo sa vrátiť k pôvodnému povolaniu, dnes to už nejde. Bojím sa že šancu na nový život čo som mal som premeškal a už nemám čas si vybudovať nový tak ako by som si predstavoval takže žijem v nejakom otvorenom vzťahu z ktorého som strašne frustrovaný.
Povedzte otcovi že nech by sa čokoľvek v živote stalo, stojíte pri ňom a podporite ho. Ak bude chcieť vysvetlenie povedzte mu prečo ale asi nebude treba. Najskôr už všetko vie alebo tuší a len kvôli vám nechce rozbiť svoj doterajší život aby sa pokúsil poskladať nový. Každou minútou to bude ťažšie a jeho šanca sa znižuje. Podľa mňa si ju každý podvádzaný zaslúži. Lebo raz to praskne, a ak to už vie a rozhodol sa to vydržať nič nepokazíte. Vaša matka sa už ťažko zmení.
Nabúranie sa do emailov neriešte, v niektorých prípadoch účel svätí prostriedky a nevera takým prípadom je.

mirica
19. máj 2015

ja by som sa zamyslela ešte nad jednou vecou......celá táto diskusia je o morálnom správaní sa matky......a hanbenie sa za ňu dcérami , ktoré sa správajú vlastne rovnako nemorálne....

jedno ma ale zaujíma veľmi .... aký majú pohľad dcery na seba , ak svojím správaním vlastne porušujú zákony? či to už je v poriadku? za porušovanie zákona sa hambiť netreba? -taký príklad už jej deti mať môžu? .....nie je to potom o tom, že " vodu kážem , víno pijem"? ....

bodka13
19. máj 2015

@bordor mame môžeš povedať svoj názor,opísať svoje pocity...teda tá kočka to tak môže urobiť,ktorej radíš

@konikovamamina
rozumiem tvojim pocitom, si sklamaná a znechutená z maminy...tak veľmi by si chcela aby všetko bolo ok,aby bol otec spokojný ...ale ak mama nebude chcieť nič zmeniť,nepomôžete si - len ona a otec vedia prečo sú spolu a nie sú povinní nikomu to vysvetľovať ...čo keď je to dohoda medzi nimi?že sú spolu,ale každý si žije aj svoj život alebo že on všetko vie a ticho to toleruje len preto,že nevie=nechce=nemôže žiť bez vašej mamy....život je veľmi zložitý a komplikovaný ...

@mirica ...dcéry sa hanbia za nemorálny život mamy,že klame ich otcovi hoci sa po rokoch vrátili k sebe...nechápe na čo súhlasila s návratom otca,keď mu ďalej ubližuje... Nerieš zákony o porušení súkromia .... pre dieťa je ťažké spracovať ak sa sklame v jednom zo svojich rodičov a ešte ťažšie je,že s tým často nedokáže nič urobiť

adri266
19. máj 2015

@konikovamamina tazko radit. S cim suhlasim je, ze rodicia su zatial svojpravni ludia. Kym mama nie je psychicky chora, mozes sa s nou maximalne porozpravat a potom sa s nou mozest prestat stykat. Mozes sa jej spytat, ci jej nevadi, ze cela dedina to o nej vie a preco to neriesi rozvodom alebo aspon odlukou
Co sa tyka otca, ak pil ako pises, chapem, ze mozno prave to mamu zmenilo . A kto vie, otec ma mozno tiez milenku tam, kde robi. Inak si neviem predstavit, preco by chlap ostavala s manzelkou, o ktorej kazdy vie, ze lieta z postele do postele. Bud mu to nevadi, alebo to robi sam.
Ak mas sestru, ktora este nema 18, asi by som si ju vzala k sebe, nech nerobi na mamu, nech sa ona spamata.

No a pre tie ostatne, ja stale s uzasom pozeram, ako dokazete okamzite zautocit na osobu, ktora ma nejake podozrenie a precita si spravu o nevere a tym dostane dokaz. 😕 Ja by som rada vedela, ci kazda z vas, co to pise a odsudzuje, je bez chyby 😠

A ked ste nepochopili autorkin prispevok, ona sa pyta, ako ma mame a otcovi POMOCT.

Casto krat mi tu zeny pisu, ze nikdy nehovor nikdy. A toto presne napisem vam. Verte mi, ze keby ste sa dostali do takej situacie, urobite to iste. Ak by ste mali podozrenie, ze vase dieta berie drogy, tak mu pozriete spravy. Ak by ste si mysleli, ze vasa dcera robi slapku, tiez by ste si pozreli mobil. Ak by ste mali obavu, ze manzel chce spachat samovrazdu, hladali by ste odpovede a moznost zachranit ho, kde sa len da.
Lebo ak nie, tak ich potom nemilujete a nezalezi vam na nich.

marinablue
19. máj 2015

@evelynm Ja som nemyslela jej otca, lebo to je to iste ako mama ( kedze deti su uz velke a zachranovat rodinu z tohto dovodu je uz pase) Ja som myslela akehokolvek iného muza ,neverného manzela (mladého chlapa).

mirica
19. máj 2015

@bodka13 ....áno, ale je to jednostranný pohlad.....nepíše nič o tom , že sa rozhodli nabúrať do netu aj otcovi....ked to urobia, potom nech chcú niečo riešiť.......vlasne podla mna skôr nemajú žiadne právo riešiť vzťah ich rodičov......absolútne nič v ňom.......rovnako ako rodičov nie je nič do vzťahu , ktorý majú ich deti....
nech riešia vzťah rodič-dieťa.......partnerský život rodičov je ich.....partnerský život detí, patrí len deťom- či by bolo v poriadku, ak by sa teraz jej mama zobrala a išla riešiť cez všetky jej maily , telefony a schránky, či jej dcera nevedie nejakú nevhodnú komunikáciu?.........podvádzajú ženy aj muži ....a sú dlhodobé vzťahy kde si partneri dohodli medzi sebou svoje pravidlá....

adri266
19. máj 2015

@mirica a nie je prave o tom rodina a priatelstvo, ze chces niekomu pomoct, kto Ti je blizky? V akom svete to zijes, kde sa stara kazdy sam o seba? 😕

bodka13
19. máj 2015

@mirica súhlasím s tvojim posledným príspevkom .... na prvý pohľad sa im zdá,že otec je bez viny, prestal piť, robí a stará sa - preto necitia potrebu skontrolovať aj jemu účty na internete...mama je momentálne tá zlá-tak riešia ju, chcú jej zakázať žiť a robiť tak ako ona sama chce a možno tak robí so súhlasom manžela

@adri266 ale pomôcť môžeš iba tomu, kto si chce dať pomôcť....myslím,že deti netušia ani polovicu skutočností zo života ich rodičov, nevedia prečo k tomu všetkému prišlo .... najlepšie urobia ak to nechajú na rodičov

adri266
19. máj 2015

@bodka13 vidis, pomoct mozes, kto chce, aby mu pomohol. Ale kym nebudu s mamou rozpravat, ako vedia, ci pomoct, ci nie? A ak by si mala drogovo zavisle dieta, neurobila by si pre neho vsetko?

mirica
19. máj 2015

@adri266 .....iné je pomáhať, a iné je starať sa do toho do čoho ťa nič nie je.....a vzťah sa týka len tých osôb , ktorých sa týka.....

nech poskytnú pomoc otcovi, ked ten čas nadíde .....vezmi si, že to budú riešiť, otec sa to dozvie a neunesie to a po 13 rokoch sa vráti späť k alkoholu( však to u neho už bolo)....možno o tom otec vie, a neunesie práve to, že to riešia deti.....nikdy nevieš ako taká " dobrá " pomoc dopadne...

bodka13
19. máj 2015

@adri266 urobila, všetko čo je v mojich silách...len pre mňa je nevera a nemorálny život matky neporovnateľný s drogovou závislosťou dieťaťa,ktoré má život pred sebou a vlastne by mu o život aj išlo

zojaaa
19. máj 2015

@konikovamamina
Ahoj, citala som len uvodne prispevky a vobec sa mi nepaci, ako tu vypisuju, ze si len ich decko a do ich zivota sa nemas co starat a pod....
Prave to ze vztah dieta a rodic je najsilnejsi...v dospelosti ste si rovni a najblizsi partneri...
Mne keby sa toto stalo, ver mi neostala by na matke nitka sucha....tak ako rodic sa nechce hanbit za dieta, tak sa dieta nechce hanbit za spravanie svojho rodica!
Ja by som s matkou stravila vsetok svoj volny cas, zamestnala by som ju starostlivostou o vnucata, o domacnost (nech ide navarit, nakupit..) proste vyplnila ten cas, co travi za pocitacom...to vsetko by som robila len z lasky k nej (v opacnom pripade by mi mohol byt zivot a spravanie mojej matky ukradnuty)...
Keby ani moja pozornost a snaha neuspela, asi by som sa na to nedokazala kukat a tvarit sa ze sa nic nedeje, ze je to ok a na urcitu dobu by som s nou prestrihla akykolvek kontakt (aj s vnucatami)...ak si to neuvedomi, tak asi pre nu jej rodina nie je dolezita...
To je moj nazor na vec....

Vy si majte opacny - ako sa mozes svojej mame hrabat v pocitaci, si jej decko, co si to dovolujes....

Peace

bodka13
19. máj 2015

@zojaaa som sa celkom zabavila .... ako tvoja matka,by som ťa asi niekam odporučila keby si mi nariadila kedy pôjdem do obchodu ,kedy budem variť a podobne .... s mamou sa možeš/môžem porozprávať , povedať jej o svojich pocitoch, poprosiť ju aby sa zmenila,lebo že ti je ľúto čo si o nej ľudia hovoria

silvijam
19. máj 2015

akoze som zhrozena z niektorych komentarov...ja si myslim, ze dcera sa moze starat do vztahu svojich rodicov, minimalne preto, ze osobne by sa mi tiez nepacilo, kebyze ako pise zakladatelka, do domu mama vodi cudzich chlapov.... si predstavte, keby to robila vasa mama, alebo otec, to je jedno, alebo muz, zena, keby vas brat, alebo sestra podvadzali svoju polovicku, to by ste len tak nechali tak bez slova? bez aspon dohovoru?
uz vidim, kebyze hociktora z vas ma nejake podozrenie , ci by ste fakt nenakukni do mobilu alebo mailu, a tak si podvrdit podozrenie... ci je lepsie, ked to vie cela dedina, krcma, okrem toho, koho sa to najviac tyka??? a ze preco je svet taky, ked je kazdy kazdemu lahostajný dokonca aj najblizsiemu radime aby sa nestarali,
ja osobne by som mame poriadne vycistila zaludok

zojaaa
19. máj 2015

@bodka13
Nejdem sa hadat, pisala som za seba a ked ti to vycarovalo usmev na tvari, tak super!!!
Ty si ries svoj vztah s matkou ako uznas za vhodne.. Ja som nepisala navod ako sa to ma riesit, napisala som ako by som to riesila ja s mojou mamou...to je cele...

Prelozim ti slovo peace - MIER 🙂

majaxy
19. máj 2015

Že wau...Ja si myslím že každý má právo na svoj život a druhý nemá právo mu don zasahovať...Samozrejme pokial su partneri alebo manželia, zdielaju spoločny život, ale aj v tomto prípade ide o osobnosti ktorých názory sa možu rozchádzať, ale to je debata zas na inu tému. Mýlim sa?

marmete
19. máj 2015

Ach, čo ti poradiť... evidentne má veľa času, možno tým, že ocino pracuje často mimo a tak nemá nad ňou dohľad. Píšeš, že robí pre ňu prvé posledné, možno preto má pocit, že jej má niečo v živote splácať a tak si dovoľuje o dosť viac. Povedala by som to otcovi jednoznačne, nech vie, čo za ženu má doma. Lebo ak vy všetci o tom viete, nemali by ste mu klamať. A potom to nechať na nich, ako sa dohodnú resp. rozhodnú. Evidentne si mama vlastného muža neváži, nudí sa a preto robí veci, ktoré by nemala. A osobne som prekvapená, že sú ešte spolu... Verím, že sa vám to podarí vyriešiť k spokojnosti tomu, na kom vám viac záleží...

bodka13
19. máj 2015

@zojaaa však sa s tebou nehádam a ani nebojujem 🙂

moonlight1210
19. máj 2015

ja by som ta velmi nezdoraznovala, ako k informacii prisli.
dokonca ani to, ze je to sukromna vec rodicov.

ja vidim problem v tom, ze ked sa mamine afery prevalia, tak budu mat dopad na celu rodinu.
ako na vztah rodicov, tak na deti.
tazko sa od toho deti distancuju.

v kolkych rodinach staci napríklad jeden hasterivy pribuzny, ci pribuzny so sklonmi byt riaditelom zemegule.
a narobi mutnej vody aj v sirsich rodinných vztahoch, nielen v tych úzkych.

nie vzdy sa da tvarit, ze mna do toho nic, davam ruky od toho prec.

nie je spravne, ako k tej informacii prisli. to nie.
ale zase je dolezite, ako sa rozhodnu, ze s nou nalozia.
je to citliva vec, nemalo by sa s nou ist ako s bubnom na zajace.
ale zase by to asi ani nemali nechat uplne tak a cakat, ako to cele dopadne samo od seba. a potom plakat nad rozliatym mliekom.
a to preto, ze ta vec, podla toho, co pise autorka, zacina byt verejne tajomstvo celej dediny. takze to, ze sa to preflakne, sa da skor cakat, ako necakat.

timea7
19. máj 2015

@zojaaa "matka" ktorej hlavným koníčkom je naháňať chlapov sa ti na stráženie vnúčaťa a varenie vykašle....

adri266
19. máj 2015

@bodka13 bola by si prekvapena, ako lahko tu niektore mamy beru napr marisku ci lahke drogy.
A uz len jedna vec, keby som bola ja ta sprosta, zeby som sa vykaslala na rodinu kvoli nejakemu somarovi, chcela by som, aby ma niekto vyfliaskal a prebral k zivotu

konikovamamina
autor
20. máj 2015

@timea7 presne tak, nema zaujem varovat, kolko x som ju prosila, ci postrazi deti, ze by sme si s muzom radi zasli do kina alebo tak...nehroziiii !!! ma xy vyhovoriek preco nie. a ked aj nahodou tam deti su co sa stalo asi 2x, tak bola s nimi sestra. ona sedela za pc...

ked pridu s ocinom na kavu, tak s ocinom kecame a ona uz ho po 10 min. nahana domov, lebo ju slak trafa za pocitacom. ked sm tam byvala este ako slobodna, starala som sa o vsetko ja, zahradku som urobila, parenisko a tak, teraz ? zanedbane, nepouzivane a to som sa dozvedela ot tety-jej sestry, ze to ona sama robila a ze ja nic nerobim, a to iste vravi o sestre. sestra si vari sama a ked navari pre nasich, tak matka sa toho ani nechyti..a teraz ? ona je mimo. pridala si tych chlapov aj na FB a zdiela ich fotky ? no ona je uplne mimo...