Máme dieťa, poznáme sa dlho ale priateľ svadbu nechce

nina123
15. jún 2007

takze s mojim priatelom sa pozname uz vyse 15 rokov atak oficialne sme spolu 4 roky za ten cas nam pribudlo jenda dcerka a coskoro aj dalsia lenze ja by som uz straasne chcela svadbu lenze on odmeita vrajzer na nho nemam dost casu a po svadbe to bude este horsie co z nim spravit?

karla6
11. júl 2007

Verusky, mám za sebou oba případy. První manžel si mě vzal jen kvůli tomu, že jsme měli děti.
Druhý manžel mě požádal o ruku jen pro to, že chtěl mě a chtěl to ukázat celému světu, že já jsem partnerka, kterou si vybral.
Je to jiné, nesrovnatelné.

snezienka33
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dianga
16. júl 2007

my dvaja mame medzi sebou 27 rocny rozdiel a moj drahy ma 22 rocneho syna a nikdy nebol zenaty, o syna sa stara do dnes, prekonali aj leukemiu a museli predat dom a aj dva byty, ale zdravie syna mu bolo prednejsie a dnes byva v podnajme.... takze zalezi na prioritach. vztah nezmenis sobasom..... podla mna. My sa vezmeme len koli papierom, ak na to pride lebo chceme odist z Talianska na Maiami a ja ako Slovenka tazko dostanem viza.....

luminkasp
13. okt 2007

ahojte,
ani ja nie som vydata, moj ¨muzik¨tiez nechcel a ja viem, ze ani nikdy nebude chciet..., ci som sa s tym zmierila, asi nie, ale zijem. Medzi nami je 26 rokov rozdiel, zijeme v spanielsku a nasa dcera ma uz skoro 6 mesiacov

dadulik75
5. dec 2007

noo my tiez nie sme zobraty moj drahy ako ho ja volam manzel a on mna manzelka je o 10rokov starsi ma 20rocnu dceru s prveho manzelstva /ja som este vydata nebola ani raz/ a popravde zenit sa nechce aj ked niekedy mozno by to urbil .....ale to co si uzil v manzelstve apocas rozvodu s prvou zenou poveadl ze uz zazit nechce a ze radsej ak sa neurazim a budem chciet nech spolu zijeme sak zosobasit sa da vzdy pocas zivota ....

karolinkafe
9. mar 2008

Obnovim tuto temu 😉 Ja som v uplne rovnakej situacii ako dadulik75. Ja by som aj chcela, aby sme sa vzali, ale ten moj tvrdohlavec velmi nie. Tiez ma jedno 7-rocneho syna z predch. vztahu a to manzelstvo ho fakt "ztraumatizovalo" Ved koniec koncov co manzelstvo meni na vztahu? Striktne nic

myis
9. mar 2008

No, ja to mam zas naopak, kocky, on chce, ale ja nikdy!

konoupek
9. mar 2008

Já taky nechci a nějak to neřešíme,není pro nád důležitý 😉

karolinkafe
9. mar 2008

Tak to mate holky fajn, lebo ja neviem preco ale nejako o tej svadbe snivam 🙄 . Aj ked potom mi rozum vravi, ze ved tym sa nic nemeni. Tak ma presvedcte, ze preco vy nechcete, nech si to nejak "nabijem" do hlavy 😀

aponchie
9. mar 2008

vynuceny snatek neshvaluji,ale svatbam s enebranim pokud ovsem na nich nelpi cele stesti nevesty a nestoji majlant ja beru snatek tak ,ze je to mezi 2lidmi a tak ta saskarna kolem toho je nadbytecna,ale ja jsem sama vdana 😝 podruhe uz bych do toho nesla

konoupek
9. mar 2008

Tak já se nechci vdávat už jen kvůli tomu,že nenávidím veškerý zařizování a navíc bych určitě stresovala,jestli jako všechno klapne,tak jak má a navíc nějaký zkoušení šatů a botů...blááá,to mě vůbec neláká,ale někdo se v tom naopak může vyžívat 😉 .Těch peněz vyhozenejch...si říkám,že za to raději něco koupím malé ,nebo si někam zajedem,než škudlit na svatbu.Toš tak to máš u mě karolinkafe 😀 😉

jaduska
9. mar 2008

Karolinkafe, toto nie je z mojej hlavy, to raz povedala nejaká múdra osoba:

"Manželstvo je najväčším hrobom lásky..."

Ja som sa tiež nechcela vydávať z rovnakých dôvodov ako konoupek - vybavovanie, šaty atď.,nikdy som po svadbe netúžila, ani po bielych šatách, je to podľa mňa zbytočná "šaškáreň". Pravda je, že vydatá som, ale s manželom sme sa brali hlavne kvôli tomu, že mal ísť na misiu a keby sa mu, nedajbože, niečo stalo, tak nemám nárok na absolútne nič. Niežeby som bola zaťažená na majetky a peniaze, ale dieťa potrebujem z niečoho živiť. Bohužiaľ je u nás definícia rodiny podmienená manželstvom. My sme sa brali, keď mala naša dcérka 2,5 roka a bola to v podstate svadba "mojich snov". Ráno sme zašli na matriku, pani matrikárka crnkla pánovi primátorovi, či má v ten deň čas, on povedal, že popoludní má chvíľku, tak sme šli do obchodu, kúpila som si ružový nohavicový kostým, zavolala susede, či mi pôjde za svedka, manžel zavolal kolegu, ešte sme utekali pre malú do škôlky (už bola v pyžamku chuderka a chystala sa spať), prišli na matriku, tam nás zosobášili, šli sme na pizzu a bolo. A večer sme to len tak medzi rečou spomenuli aj rodičom.

Ale každá z nás je iná, niekto túži byť aspoň jeden deň princeznou, iný nie. Manželstvo naozaj vzťah zmení, niekedy k lepšiemu, niekedy bohužiaľ k horšiemu 😖

karolinkafe
10. mar 2008

Dakujem Vam devusky 😉 Ste milucke
Ja som vlastne taka "rozpoltena". Lebo na jednej strane by som chcela byt "princeznou" toho jedneho dna, ale na druhej strane mam podobne nazory ako vy ohladom vyhodenych penazi a celej tej sakarne, najma ked svadbou sa v podstate nic nezmeni a potom mysliet na to, co ine sme za tie peniaze mohli mat, tak az hlava rozboli. A ako si pisala Jaduska, tak u nas je rodina = manzelstvo. Aj ked sa to trochu meni, ale su ludia co pozeraju nakrivo na pary co ziju bez toho aby boli manzelia. No ale co nas tam po nich 😀

marya
10. mar 2008

Baby, ale veď svadba je úplne o niečom inom ako o tom, byť na jeden deň princeznou 😉

karolinkafe
10. mar 2008

Marya a cim? 😀 😀 😀

konoupek
10. mar 2008

Přesně tak co ja nám po lidech a teda já osobně jsem se ve svém okolí nesetkala s nikým,kdo by se na nás díval ,nejak divně,nebo ,jak to říct,prostě to berou,jak to je.Přece jen je to věc těch dvou 😉 .

emilyz
10. mar 2008

Manzelstvo je o rozhodnuti dvoch ludi - princeznovsku teoriu tiez neuznavam, dolezite je specatit svoj vztah. Svadba sa vsak da urobit aj za malo penazi...

verunnecka
25. apr 2008

ahoj,můj přítel se taky nechce ženit prý jsme spolu jen chvílu na to aby sme se brali.takže počkám těch 10 let až uzná že už spolu nějaký čas žijeme

venuss
28. apr 2008

verunnecka: Jak dlouho jste spolu?

poleva
28. apr 2008

aj ja si myslím, že svadba nie je len kus papiera.a ak niekoho úprimne ľúbim , nevidím dôvod nevziať sa.

verunnecka
29. apr 2008

sice spolu nežijeme několik let ale já sem si jistá že s ním chci být.jsme spolu skoro rok,vím je to krátká doba ale stačí na to abych věděla že s ním chci být.každopádně budu čekat

babulik22
5. aug 2008

emilyz: ani ja neuznavam princeznovsku teoriu.najradcej by som sa zobrala len my dvaja a svedkovia.ani by som v podstate nemala koho pozvat a nechcela by som,aby bola nudna svadba.mna to mrzi kvoli malej,ze niesme zobraty.

pensadorcallisto
5. aug 2008

Ahojky....

My sme mali aj civilny aj nabozensky obrad...
Mali sme len 2 svedkov... Vsetko to bolo dost narychlo, pretoze sme mali problemy s papiermi, nechceli mi v zahranici uznat, ze SR nevydava doklad o sposobilosti manzelstva, t.j., ze som slobodna a nie su ziadne prekazky. Tak sa to robi len cestnym prehlasenim a to bol problem. Tak sme sa museli akoze na 1 den prestahovat do mesta, v ktorom byva jeho rodina, tam nam to chlapik uznal, to sme mali zistene uz vopred.
V jeden den sme si boli vybavit vsetky potrebne veci ako aj urobit testy krvy a rontgen. Tu je na to zakon...heh....
A na dalsi den sme zasli na urad za chlapikom, podpisali papiere a bolo to.
Co sa tyka svadobnych ceremonii, tak tie sme nemali. Neuznavame to a takto sme sa dohodli este pred svadbou. Akurat sme pozvali jeho brata a sestru s rodinami na taky svadobny obed...

Ked sa vydavala moja sesternica, tak hned po svadbe si kupili taky stary osarpany dom niekde na dedine. Za peniaze, ktore si odniesli zo svadby od hosti, isli na dovolenku do Grecka. Ja na jej mieste investujem trochu do domu, pretoze ked sme tam boli s bratom v zime, tak tam mali neviem ake kurenie, ze bolo chladno a v obyvacke sme videli ako nam ide para z ust, co tam bola taka zima...
Dnes ma 3 deti, kazde po roku... A svadba? ostane len nejakou peknou spomienkou....

Osobne si myslim, ze svadba nie je len o ceremoniach, len o tom jednom dni... Pre mna je kazdy den tym najvzacnejsim a vzdy, ked si spomeniem na svoju svadbu viem, ze som urobila tu najspravnejsiu vec. A usmejem sa, pretoze som stastna

nanyka
5. aug 2008

😀 keby bolo na mne,tak som doteraz uz dva krát vydatá.. no patrím medzi tie ženy, ktoré nechcú o svadbe ani počuť .. a vôbec nie preto, že by som sa podriaďovala svojmu partnerovi alebo dobe.. bolo to smiešne, keď ma požiadali bývalí o ruku a ja som odpovedala "nie",práve preto som terajšiemu dopredu povedala, aby to nerobil, že si ho nevezmem,ani žiadneho iného..
jediná výnimka - ak budeme mať deti (pre ich dobrý pocit).. a aj to len tak, 2 svedkovia a finiš.. tie ceremónie, tradície a vyhodené peniaze - to nie je nič pre mňa.. takže kľudne v rifliach a tričku hocikde na svete 🙂 ..
drahý z toho moc nadšený nie je,ale nenútim ho so mnou ostať,ako som ani tých dvoch pred ním 😀 ..

babulik22
5. aug 2008

nanyka: ja mam take iste zmyslanie 😀

martkkk
6. aug 2008

ahoj ¨nino,
pokud můžu přidat svůj názor. Byli jsme s přítelem spolu osm let. On má dceru a spolu máme syna. Příjmení má po mě. Nejdřív jsme se chtěli vzít, ale časem z toho sešlo. Já jsem nedovolila, aby měl malý jeho příjmení, což byl zřejmě jediný důvod, proč nad svatbou přemýšlel. Možná, že svatba mnoho věcí usnadní, ale také mnoho věcí zkomplikuje. Není to recept na šťasný život, jenom jistota pro ženu a závazek pro muže, tak jsem to pochopila já. Musí chtít oba, jinak to nemá smysl zkoušet. Generace našich rodičů žila manželstvím, my žijeme náhodou a neustálými novými zážitky a věcmi a lidmi. Když někdo něco nechce, nenuť jej, jen by se to časem obrátilo proti Tobě. Důležité je, že se milujete a děti jsou zdravé. Na ničem jiném opravdu nezáleží!!!