Máme s prepáčením "osraný" celý dvor

lucinka2ho
12. nov 2012

Byvame uz vyse roka u priatelovych starych rodicov vo vacsom rd.Mame samostatny vchod a vedla este byva priatelova sesternica s priatelom,2 psami a malym babatkom,podotykam v jednej izbe.Uz si neviem rady.Skoro pol roka sme sa nebavili,nakolko sa mi nepaci,ze jej psy osravaju a ocuravaju cely dvor.Neupratuje po nich.Uz som sa s nou viackrat pohadala,ale ja neviem,ci je negramotna a nechape to,ze na dvore sa hra aj moja 4 rocna dcera a uz buducim rokom aj syn.Uz si neviem rady.... ☹

sevi
12. nov 2012

akože fakt nechápem ako tak môže žiť a byť kľudná keď vie že ma okakany dvor.fuj .mi sme mali psíka venčili sme ho iba na jednej strane dvora a tam som deti nikdy nepustila ani len pre zagulanú loptu napriek tomu že tam bolo čisto.hovienka som pravidelne zbierala. Ja by som sa s ňou skúsila porozprávať, ak nepomôže nech to riešia chlapi. Ak ani to nezaberie jednoducho pozbieram a šup ho pred jej dvere.aj s poznámkou že sú to jej psikovia tak aj vykali po nich sú jej. Ak by ani to nezabralo jednoducho ju naposledy upozorniť že keď sa nebude starať jednoducho ich nahlasis ako tulavych a budu mat novy domov v utulku....ako to tu uz bolo spomenute.

emily_666
12. nov 2012

@sevi super nápad, pozbierať a dať jej ich pred dvere, to by mohlo zabrať 😀

lucinka2ho
autor
12. nov 2012

@janinah no tak ten jej je este lenivsi ako ona.Robili sme plot na dvore medzi nami a susedom.Robil ho moj svokor,priatel a on dva tyzdne chodil okolo bez hanby a ani sa neopytal ci nepotrebuju pomoct.A oni ich tak vencia,ze otvori vchodove dvere,psy vybehnu ona im aj v noci svieti,asi aby chudence neslapli do hovienka a za pat minut im otvori zasa dvere a je po vsetkom.

janinah
12. nov 2012

@lucinka2ho tak urob ešte jeden plot,medzi vami a nimi,hocijaký nevkusný,len nech je,surovo to prehraďte,iné riešenie nevidím 😒

lucinka2ho
autor
12. nov 2012

@sevi Uz som to skusala ale vraj som na hlavu.A uz sme im aj niekolko krat v noci volali,ze stekaju a zavijaju a ona sa nepolepsila.Ja si myslim,že to robi schvalne.

lucinka2ho
autor
12. nov 2012

@janinah No len skoda,ze ona chodi okolo nas k brane.Ja si myslim,ze nas chce vystvat,aby sa sem mohla nastahovat,lebo my tu mame dve izby,kupelku,vacsiu kuchynu,vecko a verandu.Ona ma len jednu izbu,malu kupelku a malicku kuchynku.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinka2ho
autor
12. nov 2012

@dominika1988 Babenky neda sa to,nakolko za nou vzadu mam pas zahrady,naproti zahradke mavame bazen cez leto,a pri nej maju decka hupacku,mame tam krb,kde grilujeme a opekame.Ja som nad tym plotom uvazovala.

sue
18. nov 2012

@lucinka2ho no ale podľa mňa by toto naozaj mal riešiť tvoj priateľ - aj s ňou, ale aj s jej polovičkou... ženská mesiac po pôrode určite nepôjde odpratávať výkaly...to by jej fakt mal helfnúť ten jej priateľ.

lucinka2ho
autor
18. nov 2012

@sue pozri,ked sa vie flakat aj s malou po nociach,tak tych par sekund ju nezabije to po nich upatat,nemyslis?

dari
19. nov 2012

ja by som ich zbierala, 1xdenne, to by mi neprekazalo a nemala by som os.any dvor. myslim, ze podstata tvojho problemu je aj tak mimo tych hovienok.

ukana
19. nov 2012

@zankaj ale zasa keby si psov vyhnala, potrestala by si len psov, nie majitelov...to že je pes nevychovaný, za to možu majitelia a aj tak by si do pár dní doniesli nových psov.. 🙄 🙄 🙄 ..ja mám psa, ale tot by som netolerovala, 😠 😠 😠 😠 súhlasím s @rough 😝 príp. dostat aj v chovproduktoch nejaké spreje, čo psov odpudzuju, aby na to postriekané miesto nešpinili... 🙄

ukana
19. nov 2012

@lucinka2ho
http://www.rogz.sk/greenfields-stay-away-zakaz-...

aspon okolo domu to vyskušaj, i ked plot by bol najlepsí

zankaj
19. nov 2012

@ukana to ano to mas pravdu. ja mam tiez psa ale je vychovany proste musi mat pravidla ved nemoze mi po hlave skakat.

lucinka2ho
autor
19. nov 2012

@ukana dakujem urcite skusim 😉

lucinka2ho
autor
19. nov 2012

@dari nemam iny problem s nimi.Len ma stve,ze ju nezaujima,ze su tu aj deti.Vies ako by si sa citila ty.Skusila som to po dobrom,slubila,ze to bude upratovat,ale vidis.Vsade kam sa pohnem.A akonahle ich pusti,takv priebehu par sekund mam ocurane vsetko pred dverami.Raz som si vyvesila na pavuka pradlo a za cca minutu som isla von a mala som aj pradlo ocurane.Ona mi povedala,ze vsetci to tak robia,preco by s nimi mala chodit von na prechadzku,ked ma dvor.

lucinka2ho
autor
19. nov 2012

@ukana ja by som ich nevyhnala,ja viem,ze za to moze ona a nie psy.Ja mam rada zvierata.Vyrastala som na dedine a mali sme vela zvierat.Dokonca dvoch psov.Mne to je jedno nech ma aj 10 psov,ale nech sa o nich aj stara.A hlavne nech po nich upratuje.

lucinka2ho
autor
19. nov 2012

@zankaj tak by to malo byt a nie len tak vypustit psov a nech si robia co chcu.A mrzi ma,ze zena,ktora ma babo a kupovala mu postielku s proti alergickym matracom,paplonom a vankusom si nevie uvedomit,ze malej to skodi.Psy jej skacu do postielky.No hnus!A ked niekam idu vsetko vnutri jej ocuraju a cely cas zavijaju a stekaju.A k nam to je dost pocut a maleho mi budia.

lavyrle
19. nov 2012

my mame dva psy a velku zahradu, ale napriek tomu ich denne vencime na luke (rano, vecer je to samozrejmost) a oni vedia, ze kandit a curat maju na luke 😉 da sa to krasne naucit

zankaj
19. nov 2012

@lucinka2ho Je to strasne poznam to byvali sme u svokry a kludu sme nemali :( Dohodnut sa s nimy asi nema vyznam vsak? A prestahovat sa? Alebo oplotit priestor kde sa deti hraju?

happyfrog80
19. nov 2012

@lucinka2ho a na mestsky abo obecny urad zajst nemozes podat stiaznost?Ved je to jeden dom ale zije tam viac rodin ,staci sa stazovat na nu ,a ked nepomoze stazovat sa stale mozno po 3x už razne zakrocia,abo idz sa spytat na vybor co by si mohla robit s tym ze niet pomoci .
Ja zijem v panelaku na prvom poschofi a jeden cernoch vencil obrovskeho psa pod nasim balkonom ktory nechal po jednom venceni 3 hovniska,(zijem v Uk),a denne to robil a hovna nebral ,som napisala tím co maju nastarosti nasu budovu a prisla mu uponienka ,aj tak msli s nim problemy bo tsky velkY pes ked ho nechali na balkone sameho pol dna tak sme museli pocuvat hrubý brechot.Neviem co to za rasa ,taky trhač doberman tusim .Tiez som rozmyslaka ze mu to hovno hodim jedno do schranky ale sa mi nechcelo spinit.Nakoniec sa musel vystahovat.Podotykam ze ten kusok travy je tu vzacny ,ked v lete svieti slnko tak sa tu ludia opaluju abo griluju .Vencia na tom travniku dost psov ale si to aj beru so sebou ale aj tak jedny lesby tu vencua poctivo stale psa dokonca aj vytahom ho vybazaju neraz sa vyštal do vytahu ,moj tam nalepiloriginal samolrpku ,z prace doniesol ,ze No dogs ;-D ale za chvilu bola fuč.Je tu zakazane v bytoch mat zviera ale o patro vísej na pravo maju dvaja gayovia kocura ,nad nami byval policajt mal dvoch psikov ktory sravaki stavali na balkon a vsetko padalo stekalo na naš bo su medzeri v podlahe na balkone ,nakoniec sme majitelovi nasho bytu poprosili nech to vyriesi ze neviem kedy mozem pradlo susit na balkone a kedy budu chcet srať psi .Teraz mame pokoj.
A ked tam sraval ten velky psisko pod balkonom tak som tam zacala hadzat stare jedlo ,ved psi nech to ňuchaju ,oni beztak zeru len granule a nakoniec som aj kosti z kurcata potiadne okorenila a hidila dole ale mozno to straka odniesla bo ich tu mame dost ,iba smiruju co by ukradli 😀
Tak ak nic nepomoze tak si povedz ze no jeden tyzden budes hadzat kosti na dvor poriadne okorenene a ked bude namietat no tak si budete kvit.Ale neber tie hovna ako niektore ti radia ,jedine v pripade ked jej ich das pred dvere ,aby si jej hovna upratovala to zase nie ,tak sa neponizuj ,ked je drbla tak jej ukaz ze ty si to nenechas ,zacni provokovat aj ty a hotovo.Psi budu onuchavat korenene ,pepřove kosti a budu kychat z toho .A hlavne zacni byt kludna usmievava to ju bude zozierat.

lucinka2ho
autor
19. nov 2012

@happyfrog80 ja by som sa natolko neznizila,aby som to po nej upratovala,nech si mysli kto co chce.Ja mam dve deti a ona ma viac casu na to.A ked na nich nema cas nech ich da prec.Urobime taky maly plotik a uz ked tam bude nasrane,tak ju roztrham.

pumuckl
19. nov 2012

@lucinka2ho máme příbuzný, kteří mají na zatravněným dvoře labradora (ven se chudák moc nedostane ☹ ) a i přesto, že si na tom dvoře hrají jejich dvě děcka 7 a 9 let, tak po něm ty h.vna neuklízí. Občas to udělá tchán, se kterým žijí, ale je to ani nenapadne a přitom pes je jejich. Když jsme u nich byli nedávno a uspávala jsem tam v kočárku svýho prcka, tak jsem tam těch koblih napočítala 13!!!! To tam muselo být několik dní!!! Někteří lidi to prostě nechápou. Už jsem jí několikrát naznačovala, že je to nehygienický. Můj dvouletej prcek si tam s jejich děckama v létě hrává a příjemý mi to teda nebylo. Dokonce jsem jim tam ty koblihy jednou sbírala lopatkou sama, protože při představě jak do toho ten můj spadne mi bylo extra zle. 😖

lucinka2ho
autor
19. nov 2012

@pumuckl viem aky to je pocit 😢 .Ja by som sa s nou takto nemazlila,keby to neni priatelova rodina.Mne by nechybalo ani to,ze sa nezdravim a pohadam aj s jej mamkou.Ale viem,ze to robi cielene a naschval.Uz dlho sa preto nebavime spolu.Horko-tazko sa pozdravime.Ja by som chcela pekne vztahy na spolocnom dvore a myslis,ze sa to da?A u nas to zbiera dedo ktory ma 77rokov a okrem toho sa 24 hodin denne stara o svoju uz dva roky leziacu zenu po porazke,ale neprekaza jej to.Ona je rozmaznane decko po ktorom vsetko spravila mamicka,alebo babicka.