Manžel a jeho rodina. Čo mám robiť?

matkacs
19. okt 2009

Uz dlhsie medzi mnou a manzelom panuju hádky..... mozno by to aj clovek pochopil, keby keby islo stale o nejaku inu vec. Vtedy by som si povedala, ze sme si skratka nesadli a vobec mozno by sme neboli ani spolu....
Len kamen urazu je jeho rodina.... je od nej závisly.. cokolvek sa deje tak vytaca cislo svojej sestry aby sa jej mohol pochvalit alebo postazovat... a uplne normale mu pride ked mu mamka zavola nech si pozve sestru na kavu lebo sa doma nudí, hoci vie ze sme v strese lebo sa niekam chystame alebo mame nejake plany, ktore sme sa uz vdakaBohu naucili planovat aj bez ich dvoch.. samozrejme manzel uz vytaca cislo a vola jej ... a nase plany sa odkladaju....
Aj ked jeho sestra ma vztah a zije v jednej domacnosti s priatelom jemu to akosi nevadi... on ma svoj svet a vyhovuje mu ked svoj volny cas strávi s kamosmi a moja svagrina s mojim manzelom....a samozrejme so mnou.... inak by sa manzel pohneval ze ako sa to k nej spravam, ze ju ignorujem.... ona vsak tvrdi ze mu chodim za zadkom a nedovolim mu dýchat..... o iných urázkach ani nehovorím, lebo rozumnemu cloveku sa rozum pri nich zastaví......
... a samozrejme ak nechcem ist s nimi ohen je na streche a to co sa u nas deje vedia vsetci susedia v panelaku....
deti este namame a aj nase manzelstvo je kratke.... rozumieme si fakt vo vsetkom a nechcem ho stratit.... len neviem ako mu to mam vysvetlit, ze chcem byt prva s kým sa ma delit o radosti a starosti....

hasleerka
19. okt 2009

no matkacs máš to veru ťažké ... ale pokial ešte deti nemáte, tak ja by som tomu urobila rázny koniec, bo ťa čakajú ešte ťažšie chvíľe ... už tu boli viac krát podobné problémy a chlap bud sa zmení hned, alebo koniec ... podľa mňa jeho rodina bude vždy na prvom mieste

duska1122
19. okt 2009

ahoj mozno je aj trochu dobre ze si v rodine aj rozumeju , my sa vsetci hadame tak mu trochu zavidim. viem ze to nemas lahke ale skus s nim o tom hovorit, vysvetli mu ako sa veci maju. snad ta jeho rodina neni az taka hrozna ze to nevydrzis, skusala si sa k nim adaptovat ved uz je to aj tvoja rodina

matkacs
autor
19. okt 2009

ja svoju rodinu nemam..... som sirotek a prve co bolo som sa skusala adaptovat.... v srdiecku som stale tuzila mat niekoho koho mozem opravnene nazvat mama.... lenze neda sa... ja im stale kradnem najmladsieho syna.... stale som najhorsia ... som ku...a ... ako ma nazvala jeho sestra, hoci neopravnene.... v zivote by som svojmu manzelovi nezahla... milujem ho a som nestastna ze nedokazem byt dobrou svagrinou a dobrou ,,dcerou,,... neviem ako na to.... ako mu to mam vysvetlit? ....niekedy mam pocit, ze zijem v inej dimenzii....

jonatanka
19. okt 2009

matka nieco podobne len v miernejsej forme prezivam aj ja, zmenit sa mi to este teda nepodarilo, a zatial som ja ta zla 😒 , netvrdim ze nie je pekne mat v rodine dobre vztahy ale co je vela to je moc, u nich sa kladie velky vyznam na rodinne oslavy, ktore mne lezu krkom, nikto sa tam so mnou nikdy nebavi, dokonca s i vedla mna sepkaju, no nemam na to slov. Vcera sa akurat konala jedna taka oslava, kde som aj s detmi chybala (maly je chory), no to boli reci, aka som zla a neviem co podobne, no ja snad kvoli ich meninam nepotiahnem chore decko aby bola vseobecna spokojnost 😠 😕

a draha mamicka vyvolava synackovi ako bolo v praci a podrobne to prebera z kazdeho uhla, na porazenie, chudacik on ide na nocnu, ako by v zivote okrem neho nikto nocne nerobil, to ze ja som pred RD robila aj 24 hodin to je nic. No mohla by som pisat roman.....

eva7780
19. okt 2009

vie tvoj manžel o tom,že švagriná ti hovorí,že mu chodíš stále za zadkom? 🤐

matkacs
autor
19. okt 2009

jonatanka tak to sme v tom spolu..tie posuskavacky a otazky po telefone ci moze rozpravat ci nahodou nie som pri nom a nepocuvam..vtedy to chyti za srdiecko..... clovek by povedal, ze ja nemam deti tak s tým mozem nieco robit... nie.... bola by som stastna keby som ich mozno aj mala, aby som mohla povedat, ze je von chladno tak nikam s nim neidem... alebo by ich vychovavali oni namiesto mna....
a presne tie reci - idem do nocnej, ja uz nevladzem vsade mam modriny z tej roboty.... no vsetci tam v rodine su akoby invalidi akoby nikto na svete nikdy nepracoval... to sa mi tiez nechce pocuvat....
dakujem, ze si sa ozvala...aspon tak viem, ze v tom nie som sama....

matkacs
autor
19. okt 2009

vie Evka .... a prizvukuje aby som si ju nevsimala.... ale ked Ti to vykrikuje za kazdym , co sa stretnete tak si z musis byt na nervy... skusala som jej aj odporovat, ze manzel si to zela, tak mi hovori ze on to robi zo slusnosti .... ze on potrebuje slobodu.....

jonatanka
19. okt 2009

matkacs tiez soms i uzila pred porodom som mala idealne miery a tak som pribrala ze sa mi vobec nedari chudnut, tie ich reci okolo toho, nech idem idem natlacit kapustu do suda bo najviac vazim ☹ , pritom draheho maminka je raz tak tazka ako ja, ale zo mna si posmech bude robit, vzdy ked tam ideme tak mam slzy na krajicku z coho sa budu smiat, ich prva nevesta je dokonala a ja som len nejaky druhotriedny tovar

matullienka
19. okt 2009

kocky:ja sa pridam takych nas je asi viac tiez si svokrovci potrpia na rodinnych oslavach my smi odchadzali v stredu na svadobnu cestu tak som nas utorok potrebovala pobalit ale zrovna mala svagrina narodky 28- nie je dieta hej, tak sme museli ist v utorok gratulovat lebo svokra hned naziapala do telefonu ze ako si to predstavujeme ze neprideme. tak sme museli ist a ja som nas potom do pol noci balila. a najlepsie na tom bola svagrina tej sme zagratulovali a ona sa zdekovala do izba ako majte ma radi. tak sme tam akko puci museli sediet a o osmej sme sa s manzelom zacali dvihat na odchod tak nas svokra zbuzerovala ze kde sa uz hrabeme ze este je malo hodin a ona aj chlebiky prichystala. sedeli sme tam od piatej a nikto nam nic neponukol a ked sme odchadzali tak nas strasne nukala chlebikami a este urazena ze kde sa tak nahaname. tak jej vravim ze este nas musim pobalit tak na mna vyletela ze aby som sa neposrala aj so svadobnou cestou ze ona nebola nikde a zije. no chapete to? ma uplne dojala

suki
19. okt 2009

ach jo holky, to je hrozný 😒 Já teda naštěstí nic takovýho nezažila a jsem ráda, protože věřím, že tohle klidně může být důvod ukončení manželství 😝
Jediiné co mě napadá je prostě si o tom promluvit a v podstatě dát ultimátum ve smyslu, ža manžel bude stát za vámi a zastane se vás nebo konec 😝 Musíte mít v něm přece oporu 😲
Držím pěsti, tohle je fakt napytel 😝

iris
19. okt 2009

Ahoj, tak se přidám, tchánovci mě pomlouvají za mými zády manželovi, prý jsem se děsně změnila - hm, vás by nezměnila manželova nevěra?Pořád musím něco zkousávat, hloupé připomínky, nevhodné dárky, to, že mám pocit, že manžel žije víc s nimi, než s námi...Po narození našeho syna ( a doteď) mám pocit, že jsem byla jen prostředke tom abych porodila jejich vnouče...a stále mám na talíři, jak ho vychovávat, starat se o něj...hádáme se čím dál tím víc a mám tak děsný pocit vnitřní nespokojenosti, až mě to zaráží.Tchýně by mě nejradši přikovala k domácnost, dle ní nemám nárok na nic jiného, než se starat o domácnost, manžela a dítě.Syna miluju, ale myslím, že mám právo vyrazit s na kafe s kámoškou, ke kadeřnici apod.

jonatanka
19. okt 2009

suki u nas debata na temu rodina proste bez hadky nejde, uz som to skusala x krat a nic ziaden vysledok, ked to neslo pekne tak som aj hlas zvysila a bolo mi to prd platne, ja netvrdim ze jeho rodina je vylovene zla ale spravaju sa ku mne max. odmerane ako k malemu decku, pre mna su tie ich rodinne "zurky" fakt utrpenim, keby nebolo deti tak si nemam s kym pokecat, vsak netvrdim, ze musime byt naj kamaratky s jeho svagrinou a brqtom, chcelo by to len aby ma prestali neustale zhadzovat, ale toto moj drahy nevidi on je k tomuto hluchy slepy ☹

suki
19. okt 2009

jonatanko to je fakt smutný 😒 Já nevím, tak co kdyby jsi tam prostě přestala chodit anebo jim při nějaké té oslavičce řekla, že se k tobě chovají strašně a ať si laskavě uvědomí, že jsi matka jejich vnoučat a matka dětí jejich syn a že si minimálně zasložíš respekt 😠 😠 😠 Já bych si asi dala štamprdlu a normálně to na ně vybalila 😝

jonatanka
19. okt 2009

suki ja na to nemam guraz, tak som radsej ticho buduci tyzden ma svokra 60tku, uz teraz mi je do placu, ked si pomyslim, co ma tam zas raz caka ☹ ☹

lamarika
19. okt 2009

holky hlavu vzhúru, nejste v tom sami 😉 S manželovou rodinou ani trochu navycházím a s některými členy ani můj manžel a to je co říct, protože jak já říkám,tak mu zapomněli odstřihnout pupeční šňůru. Manželovi sestře po tom co jsem se dozvěděla, že nás nemůže ani vystát jsem zakázale chodit k malýmu. Manželův bratr nám akorát vyhrožuje. Jinak místo toho aby můj chlap byl s nama doma když má volno a není v práci, tak jede rychle k rodičům a prakticky tam ztráví celý den. . . 😠 😠 😠 😠 A rodiný oslavy jsou pro m+ noční můry. . . ☹

suki
19. okt 2009

holky, když to čtu, tak jsem ráda za to, jak to mám v pohodě...člověk si to ani neuvědomí, jak je to důležitý 😝

jonatanko, tak já nevím, co bych poradila...co ti při hádce na to řekne manžel?

sarinkam
19. okt 2009

Soužití s rodinou manžela ..já mám naštěstí tchýni 200 km daleko, ale z díky jistým okolnostem jsem svědkem tohoto: Syn, podnikatel, KAŽDY den, než jde domu, zajde za svou matkou, prinese jí nakup, půl hodinky pobyde a věřte, že ta stará paní na to čeká celý den, těší se až ho uvidí..

Mě jako manzelce by se to nelíbilo, přemyslela jsem o tom, jak tohle vyřešit, kdybych byla v tomto zaiteresova nějak já. To bych chtěla po manželovi, aby starou matku nechal být? Já mám praci na smeny, manzel musi ob den vyzvedávat kluka ze skolky, potom domů psat s holkou ukoly atd.

macka01
19. okt 2009

matulienka,nemuseli ste tam ísť len preto,že svokra štekala do telefonu,tým skôr by som tam ja nešla,týmto ste jej dali tronf do ruky,bude si s vami robiť čo chce,stačí že pokričí na vás...Matkacs,píšeš že si vo všetkom ináč rozumiete,doplním že asi vo všetkom nepoctatnom,v tom najdôležitejšom si nerozumíte,vzájomné vzťahy.Pred svadbou si to nevidela,aky je?či si to prehliadala?Moja zlatá,ale to sa nezlepší,skôr naopak.Predstav si že budete mať miminko,budeš potrebovať jeho pomoc,bude chore ono či ty,vto zavolá mamička a .... 😠 A ver tomu,že celú výchovu bude chcieť dirigovať.Čaká ťa veľmi nešťastný život po boku takehoto muža čo sa maminej sukne drží aj keď už z chalupy je preč.Utekala by som kým ešte nie sú deti 😒

matullienka
19. okt 2009

macka: no to by som neriskovala ona by bola schopna prist k nam dopratat aj svagrinu a ze jej mame zagratulovat lebo ona ma dnes narodeniny 😠 a po ich navsteve som vobec netuzila a oni maju neskutocny problem sa potom vyhrabat domov

macka01
19. okt 2009

no máš to ťažke,kedysi svokra bola tiež taka akasi....No s mužom sme sa nedali,robime len to,čo my považujeme za správne,nikto n ám nebude kecať do života ani ho manipulovať,chvíľu to trvalo,ale zvykli si a teraz mam fajn svokru,nemôžem povedať nič zlé.ťuk,ťuk,ťuk 😀 Skúste byť trošku viac neoblomní,potrvá to ale musia vás rešpektovať.A ešte k Matkacs,myslím,že keď si bola sirotka,hľadala si rodinu a blízkeho človeka,asi si nečakala že narazíš na tu nespravnu.Tvoja svokra je manipulátorka.Muž len taká bábka na špagátiku.Verím že túžiš po rodinnom teple,ale dá ti ho tvoj manžel?

auriane
19. okt 2009

Baby, to je nič. Poznám prípad ako zo zlého amerického filmu. Kamarátka má muža, teraz už majú aj dieťa. A tak tri roky dozadu boli na rodinnej návšteve a spali s manželom na rozkladacom gauči a príde svokruška /jeho mama/, že ona nebude spať sama a šuchla sa k nim a MEDZI NICH na ten rozkladací gauč a tak si hajuškala. Nehovoriac o tom, že má kľúče od ich bytu PRE PRÍPAD že by sa niečo stalo, keby raz boli preč a ona si tam chodí bez opýtania, ako sa jej zachce, nikdy nezavolá ani nič, kamarátka príde domov z práce a svokruška si tam sedí ako doma a pozerá si telku. Skúša si jej veci, hrabe sa jej vo veciach, intriguje, vymýšla si na ňu a kamarátkin muž si VŽDY zastane svoju mamu /vychovávala ho sama, keď ich otec opustil, takže je na ňu naviazaný/. Takže kamarátka si vytrpí dosť, ale hovorí si, že všade, v každom vzťahu je niečo a inak si vo všetkom vyhovujú a sú spolu šťastní, tak prečo to kaziť pre jeho matku, ktorej by iba urobila tým zadosť..

auriane
19. okt 2009

Môj manžel má tiež rodinu že ACH MôJ BOže. Jeho matka je kapitola sama o sebe a neštíti sa s nami ísť žiť, zavesiť sa nám do konca života na krk, lebo jej milovaný synáčik, že áno. SOm na ňu alergická a odpočítavam sekundy, keď som s ňou, ale našťastie má manžel všetkých päť doma a vždy si zastal mňa a je na mojej strane. Zatiaľ 😉

macka01
19. okt 2009

je to smutné a stresujuce,ale uvedomte si,že tí ľudia len využívajú a zneužívajú situaciu.urobia len to,čo im dovolíte.Ako malé dieťa,keď mu dávate mantinely a ono skúša kam až môže ísť.

helena56800
19. okt 2009

aurine, no to je teda dobré, asi by ma roztrhlo, alebo by som z toho gauča zliezla a išla si ľahnuť inde 😠

helenkaaa
19. okt 2009

matkacs, moja rada je, aby si si chranila svoje nervy a v prvom rade svoj vztah.
Snaz sa netrapit sa zlymi vecami, ktore robi Tvoja svokra so svagrynou. Pochybujem, ze ich nejak zmenis. Iba sa dalsimi spormi budu prehlbovat vase problemy. Snad sa tvoj muz postupne odtrhne od tej pupocnej snury a pochopi, ze ma novu rodinu.
Ked sa o tomto probleme bavite s muzom, skus sa zdrzat zbytocnych emocii a skonstatovat len fakty, ze co ti urobili a koniec. Aby nemal pocit, ze to prehanas, ale na druhu stranu by mal vediet coho su jeho matka so sestrou schopne.
Snaz sa vidiet pozitiva. Tvoja svokra vychovala Tvojho muza na takeho, akeho ho mas rada, preto by si nemala na nu uplne zanevriet, aj ked chapem, ze je to tazke. Svagryna ziarli, lebo si jej ukradla bratceka, ale casom si snad zvykne. A velkym pozitivom je, ze Tvoj muz povazuje rodinne puta za velmi dolezite a podla toho vzoru bude fungovat snad aj jeho nova rodina.

matkacs
autor
22. okt 2009

no babenky.... skusala som to s emociami aj bez nich.... uplnou nahodou som narazila na smsky od jeho sestry, ktore moj manzel preposielal na kamosov telefon..... poucovala manzela ze ma ma dat na psichyatriu liecit, ze nie som normalna ze mu - ,,zakazujem stretavat sa s rodinou,,a ze je chore ze mi taji ked s nou telefonuje a pise si ....takze mi uz aj klame ked mu poviem ze rozprava ustami jeho sestry....vtedy krici ze si namyslam ze s nou nevolal aky je týzden dlhý.... a ze ho manipulujem atd.... samozrejme on drzi pri nej a najnovsie mi zacal aj rozkazovat.... je to strasne... pred svadbou to nebolo...som na dne... brali sme sa 22.8.2009 a uz myslim na rozvod..... stratim s tým vsetko.... to fakt nervovo nezvladnem.... pred kazdym ma znemoznili.... uz je zo mna psychycky labilna osoba.... uz neviem co je realita..... neviem ako to zvladnem ale svoju buducnost fakt ruzovo nevidim.... dala som do toho vztahu vsetko

nnikka
23. okt 2009

matkacs - to je vzdy hop alebo trop... ale sa vyfarbil... ja tiez na mm objavujem stale nove a nove veci...

vybav si to rovno s jeho sestrou, ze ci vam chce rozbit mazelstvo... a rovno jej povec ze by sa ona mala liecit??? neobvinuj jeho (tadial cesta nevedie) nic mu nepovec a chod rovno za nou a rob z nej ty blbu uvidis ci mu bude zalovat a ak hej tak sa sprav, ze ty o nicom nevies...

tot moje intrigy 😀 drzim palce... 😉

aponchie
23. okt 2009

jezisi teda ja mam stesti ,ze manzel stoji celou dobu za mnou a detma sam od sebe ne kvuli me..uz toho mel plne zuby teda a skoncoval s nema provzdy a je svatej klid..nez si nechat rozbit manzelstvi..v jednom clanku sem cetla jak si tchyne stezovala na svou snachu a sveho syna jak ten uprednostnuje svou zenu a je uz nema rad/citove vydirani/a jak je jen s nema a stoji za nema a je treba neco podniknout atdatd a pan psycholog ji oznamil,ze to tak byt musi ..syn si vzal zenu ta je na prvnim miste pak ma deti na druhem miste a pak je jeho matka uz na tretim miste a tak to byt musi jinak je ta konstelace spatna a neco je v neporadku a nevede to k nicemu dobremu 😝

na mmb mam krasnou tapetu pro tchyni kdyby nekdo mel zajem 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jabber
23. okt 2009

matkacs - jeho sestra je zřejmě starší než on, ne?

Souhlasím s nnikkou - promluv si s jeho sestrou, ne s ním, on je mezi vámi jako mezi mlýnskými kameny - on má rád jak tebe, tak svoji původní rodinu a nechce se mezi vámi rozhodovat 😅 Být tebou tak se ho ani nesnažím tlačit do toho, aby se rozhodoval mezi mnou a sestrou, protože riskuješ, že se rozhodne pro sestru, což se mi zdá v jeho případě i dost pravděpodobné.
Ty potřebuješ dobře vycházet s jeho sestrou, protože on je na ní zřejmě dost závislý a hodně na ní dá. Chápu, že tě to štve, ale tak to prostě je, s tím sis ho vzala, i když jsi to netušila. Nechce se mi věřit, že by vlastnímu bráchovi chtěla zničit manželství, spíš mezi vámi došlo k nějakému nedorozumění 😅

pancake
23. okt 2009

matkacs jedine co ti mozem poradit je rozid sa s nim cim skor. a ked neveris mojim slovam, tak chod ku psychologovi a vyrozpravaj mu svoj pribeh. uvidis co ti on na to povie.
tvoj muz je obycany hajzel co chce s tebou manipulovat a ukaja sa na tom ako ti ublizuje.
je len na tebe ako sa zachovas, ci budes trpiet, alebo sa mu postavis a on si prestane dovolovat.
psychicky ta tyra. ale len po tial po kial mu to TY dovolis. 😉
prajem ti vela stastia a silnych nervov.musis byt silna
ako si zivot zariadis, tak ho budes mat. 😉