Manžel a jeho rodina. Máte podobné skúsenosti?

mischelle
9. nov 2006

Čaute baby,

chcela by som otvoriť aj túto tému, lebo si myslím, že každá z nás prežíva rôzne zážitky a reakcie s najbližšou rodinou manžela a nie vždy je to príjemné.
Ja napríklad nechápem veľa vecí. Manžel vo mne hľadá svoju matku a sestru, snaží sa ich chrániť a pomáhať im (otec mu zomrel) a to "hlavne" na úkor nás dvoch...veľa krát sa mi dokonca stalo, že sa postavil na ich stranu a nie na moju...a to veľmi bolelo, hlavne keď sa potom vyškierajú "akože si nič nevšimli"

Máte podobné skúsenosti???

briluxina
22. nov 2006

Kvetka, to je hrozne, nenachadzam slov....ja mam zase iny pripad ale nie az taky vazny.Raz som cistou nahodou prechadzala okolo bloku kde byva moj brat, tak som si povedala, ze ho pojdem pozdravit. Taky bol rad ze som prisla...bola doma aj jeho mila cize moja svagrina. Bola som fakt len na skok ani kavu ani vodu som nechcela, sla som po 15 min. prec domov. No a ja som sa dozvedela od mojho brata, ze som vyzvedacka- to povedala ona o mne. Vobec som to nechapala lebo ja nikomu nic zle nerobim ani nemam blbe reci...som taky neutral. Radsej si davam pozor co pred nou poviem aby som zbytocne "nevirila hladinu", teda radsej sa s nou ani nestretavam aby zase nebola z niecoho vykolajena. A ked sa uz nahodou stretneme u mojej mamy tak je taka nervozna zo mna, ze s nou normalne trha a ja neviem preco. Radsej to ani neriesim.

joka
22. nov 2006

Ahojte babulky.Vidim, ze vsade je nejaky problem.
No neviem ci sa da pochopit aj toto co vam ja napisem.
s manzelom sme zobrany 7rokov, brali sme sa z manzelom aj z toho dovodu aby mohol vypadnut od svokrovcov.
No a prosto moj drahy svokor ma frajerku,este pred svadbou ju mal.Museli sme ju zavolat na svadbu, ja som bola proti, ale svokra nam dala jasne najavo, ze kto nam plati svadbu? Ked ja som mal len 20rokov a penazi neboli, ale keby to bolo teraz tak aj za tu cenu, ze nebudu na svadbe, viete si to predstavit, ze na paske vsade tancuje s tou fuchtlou.
Este aby som nezabudla svokrovici niesu rozvedeny, ziju spolu a vtedy sa svokra vzdy postavila na svokrovu stranu a mi s muzom sme boli potom najhorsi.
A najviac ma vie porazit ked prideme v nedelu na navstevu (uz sme to zredukovali tak raz za mesiac a to byvame 5km od seba) a oni sedia v obyvacke jak najlepsia rodina 😠
Teraz zacala jazdit rano so mnou busom a predstavte si, ze si normalne ku mne sadla, ale len raz 😀 dala som jej najavo, ze moze ist do .........
No ja prosto vobec svokru nechapem preco s nim zije, mohla by ist k svojmu otcovi, oproti byva jej dcera s rodinou, no a mi sa mame teraz stahovat do domecka a muz jej ponukol, ze by mohla ist byvat s nami a nechce
Takze no comment
A to sa svokor tak urazil ked sme im oznamili, ze budeme stavat, ze nechceme ist byvat k nim. Povedal, ze nam ani hodinu nepomoze. No viete si to predstavit, ze by som tam byval sak ja by som tu fuchtlu asi zahrdusila hned medzi dverami

katyd
22. nov 2006

Joka, čo Ty vieš, čo sa tým trom páči? Možno im to tak vyhovuje žiť v trojici. U nás je mnohoženstvo zakázané, ale takto sa to dá, no nie 🙂. A oni nie sú takí, že čo povedia ľudia? To ich už musia poriadne ohovárať, aj keď druhým do toho nič nie je. A ešte ak náhodou žijú na dedine.

joka
23. nov 2006

No to zijeme na dedine.A tie reciiiiiiii. To by si mala pocut, lepsie povedane to pocuvam ja,manzel a moji rodicia.Lebo im to nikto nepovie.
Juj a dosto podstatna vec ta fuchtla je stara ako jeho dcera 33rokov.
No najviac ma vie nastvat, ze odopiera svojim detom (dcere a synovy)a vnucatam. No, ze na mna prdka to mi je suma fuk.

katyd
24. nov 2006

Tak si z toho nič nerob a nevšímajte si ich, nechajte ich žiť svoj život (aj keď svojím spôsobom čudný) a vy si žite svoj. Bude vám tak všetkým lepšie. A jej vnúčatá si o nich urobia svoj vlastný názor, keď budú väčšie. Myslím si, že je úplne zbytočné sa tým ďalej zaoberať, niektoré veci nezmeníme.

joka
24. nov 2006

To aj robime a tym padom sa ani oni do nas nestaraju. Je to super ked nevieme co sa tam deje aspon nas z toho neboli hlava. A ked si to nevie svokra vyriesit, tak bohuzial nech trpi

liba0203
25. nov 2006

No baby na tuto temu by sa dalo kecat donekonecna.Mam skusenost s hroznymi svokrami.Ale je to hlavne o muzovi,ci sa dokaze odputat od mamky.Viacej ich je takych co nedokazu.Ale v dnesnej dobe uz su aj ti co dokazu.Treba si rozmysliet,ak je maminkovsky typ.Ja so mala peklo,mala som jedinacika a mama proste manipulovala s nim.On sa nevedel rozhodnut medzi mnou a mamkou,tak som rozhodla ja!Hovoril mi vety typu:co sa ja mam medzi Vami roztrhat,ja najviac trpim ked sa hadate.My sme sa nehadali,ona stale vyrivala a chcela byt stale ta prva.Chodila s nim na nakupy namiesto mna,vyberala mu oblecenie a nech nepisem co vsetko.Mala s nim tajomstva co predomnou kryli a potom ked bolo po vsetkom mi akoze povedali.Chodila polunaha po dome a ja som ani kratasy nesmela nosit,hned prisiel za mnou ze ako som neslusne oblecena.Ze ona moze lebo je to jeho mama.
Teraz mam manzela starsieho,ma aj dve dcerky z prveho manzelstva a v pohode.Jeho mama je uz stara a mila.Casto jej jedlo posielam ked navarim,jej sa samej nechce varit.Svokor uz zomrel.
Som rada ze nemusim riesit taketo veci ktore ma vtedy stali vela nervov

katyd
27. nov 2006

Niet nad dobrú svokru 🙂

sanija1
28. nov 2006

Ahojte babenky vsetky vas zdravym tak si vas citam velmi dobre temy tu rozoberate.Tak som sa rozhodla svojim malom prispiet.Ja som so svojim manzelom uz pomaly 6rokov s toho 2roky sme manzelia.Mame vlastny byt a byvame tak na pol k jednym aj druhym rodicom.A nevieme si to vynachvalit pre obidvoch rodicov sme vzacny.Svokra a svokor su uzasny ludia.Svokra vidno to mala u deti a muza od zaciatku pod palcom ale nie nezdravo maju medzi sebou krasny vztah aj deti ako manzel zo surodencami aj svokrovci medzi sebou samozrejme terz tam patrim tiez.Ja som taketo spoluzitie s rodicmi nemala mamu mam uzasnu ale otec s nim sa vychdzalo tazko aj ked teraz uz ked je starsi a mame rodiny polavil a je to o 50% lepsie no nikdy s rodicmi som nemala taky vztah ako ma moj muz.Som rada ze tam patrim.Aj ked som toho nazoru a to aj mama a svokra ze mlady maju byvat sami ktovie ake by to bolo s nimi.Ako sa hovori sto ludi sto chuti a je to pravda pravduca no nie?No nemozem sa stazovat ani na mamku ani na svokru obe su zlate a ja ich velmi milujem.Mozem to tak povedat lebo od oboch sa doteraz vela ucim.Mam rada svoju rodinu bez ohladu na to aky su.Drzim vsetkym zenam a ich manzelikom ktory mozno dobre svokri a svokrov nemaju aby sa co najskor odstahovali to je asi jedine vychodisko ako si ich udrzat od tela.Nemat ich na ociach kazdy den hlavne ked ste si neprirastli prilis k srdcu.Pa

katyd
28. nov 2006

Ja som dobre vychádzala so svojím otcom, keď som ešte bývala u nich, ale keď sme už dlho spolu chodili s mojím mužom, tak mi raz povedal, že by som sa už mohla odsťahovať 🙂. To preto, že obidvaja sme tvrdohlaví a keď bol nejaký konflikt, tak sme to nevedeli vyriešiť. Teraz je to lepšie, keď už tam nebývam. Lepšie vychádzam aj s rodičmi aj so svokrovcami, pretože aj u nich sme zvykli prespávať 🙂. Baby a čo vaše švagriné? O tej mojej by sa dala napísať kniha 🙂.

katika1
29. nov 2006

Tak aj ja sa pridám babenky.. My sme s priateľom chodili pár mesiacov, ale nebývali sme spolu. A tak sme prespávali jeden u druhého. So svokrou som mala super vzťah. Rozprávali sme sa o všetkom. Pomáhala som jejk každý deň, lebo synčeov má lenivých. Dokonca som zvykla navariť za ňu, keď bola v práci. Veľmi sa tešila a chutilo jej. Raz sme tam boli, ako skoro stále. Boli sme v jeho izbe. On však musel odísť na chvíľu do práce, tak som sa išla zatiaľ osprchovať. Vtedy prišla k svokre švagriná. Keď som vyšla zo sprchy počula som z dolnej izby svoje meno. Tak som zastala a počúvala, že čo je. Svokra so švagrinou začali, že načo som tam u nich stále, keď som aj tak určite len jedno z priateľových pobláznení na pár týždňov, aká som ja neschopná, neviem navariť nič, aká už ja môžem byť priateľova opora, keď som od neho o dosť mladšia.. Že jeho ex ( s ktorou chodil pred 6mi rokmi) je super, prečo nie je s ňou. Ona je už poriadna žena, vzdelaná a podobne(mala strednú, ja si robím výšku 🙄 ). A že ja mám určite nejakú hlúpu rodinu, keď sme častejšie u svokry, ako u našich. (naši odtiaľ žijú 150km). A podobne.. 😲
Nič potešujúce. A to ja som tam stála, počúvala to všetko dobrých 20 min. od ženy, o ktorej som priateľovi básnila, že aká je super a úžasná mama. S plačom som sa pobalila a odišla od nich. Predtým som sa jej ešte slušne poďakovala za všetko a to ste mali vidieť ten výraz.
Priateľ sa na ňu vtedy veľmi nahneval a nerozprávali sa veľmi dlho. Tak mi začala vyvolávať a vypisovať, ako ju to mrzí. Pár mesiacov som o nej nechcela ani počuť, takže ma nezaujímala.
Až nakoniec som sa rozhodla aspoň ako tak sa s ňou zmieriť, pretože tým veľmi trpel jej syn.. Ani sa nečudujem. jeho priateľka a mama sa neznášajú.
Ale najhoršie pre mňa bolo, že všetko, čo hovorila, bola lož.
A tak teraz sa aj stretávame aj sa usmievame jedna na druhú, ale stále tam cítiť také napätie. Podľa mňa to už nikdy nebude pekný vzťah ako medzi nevestou a svokrou. ja ju už budem len rešpektovať, nič viac..

snilko7
29. nov 2006

katika to je presne jak moja svokra...aj ona sa usmieva, tvári že je všetko super a keď sa vzdialim už ma ohovára a dokonca sa snaží aj pred mojím manželom...našťastie on si vždy povie svoje a už jej vysvetlil, že nie je podstatné čo sa páči jej ale to že čo sa páči jemu

ervotoc
29. nov 2006

ty brdo,,to ti dala..horké kafíčko...
napate vzťahy..nápodobne,aj bez byvania spoločneho,to je u nas nepredstavitelne..asi ako moznosť gulku či pobyt u svokrovcov?no vyberte si 😀 😀

katyd
29. nov 2006

My keď sme prespávali u svokrovcov, tak sme stále s manželom niečo uvarili aj pre nich a upratali. Oni prišli domov, za chvíľu bolo všetko hore nohami a môjmu mužovi ešte vynadali, že ani neupratal. Vtedy som si povedala, že dosť a odvtedy sme si varili len pre seba a upratovali len jeho izbu 🙂. A ešte som mu aj zvykla prať, lebo jemu mama už od 18-tich rokov neprala, alebo oprala, ale vtedy, keď to ona uznala za vhodné a nie, keď niečo potreboval. A ešte čo bol vrchol drzosti, ja som mu poprala ponožky, vyvešala na radiátor a jeho sestra, keď išla ráno do školy, si kľudne jeden pár zobrala, lebo ani ona nemala opraté. Ale ona si pekne zvykla počkať, kým jej mama operie, ona to doteraz sama nerobí 🙂. Dobre, že sme už stade preč. A ešte čo neznášam, keď si švagriná aj so svokrou začnú pred nami niečo šepkať. Robili to predtým a robia to doteraz.

briluxina
29. nov 2006

katyd 😠

samuelko
29. nov 2006

katyd,ako čítam tiež to nemáš ľahké 😠

katika1
29. nov 2006

Ervotoc.. Veru, nandala mi to 😀 Teraz mi je už z toho na smiech, ale vtedy to bolo riadne sklamanie..

Snilko.. Čo narobíme? Zabijeme sa, že sme také skvelé? 😀

sanija1
29. nov 2006

No asi tak je to rodinu manzelov a priatelov si fakt nevyberieme.Asi je to osud ale mozeme s nimi bojovat no len Boh vie ako to dopadne. 😀

katyd
30. nov 2006

Tak bojujme ďalej 🙂

katika1
12. dec 2006

Babule, prečítajte si v novej Eve článok Teroristka. Je super! Vystihuje 90% svokrí na Slovensku 😀

jajavany
27. jún 2010

ahojte najde sa tu niekto s kym sa da pokecat o tejto teme aj v tomto roku ? 😀 😀 😀

ninka.b1
28. aug 2010

@jajavany ahoj, ja rada pokecam 😉

jajavany
28. aug 2010

@ninka.b1 ahoj 🙂 tak aj ty mas vinimocnu rodinu? 😀 😅

suzik77
28. aug 2010

@jajavany hahaha, aj rodina mojho draheho je vynimocna.... to nesmiem ani pol kriveho slova povedat na jeho matku ci sestru, inak je schopny sa so mnou pohadat do nepricetna..... ☹

jajavany
29. aug 2010

@suzik77 😀 vsak to presne ako u nas ked nieco na nu poviem tak sa bude somnou hadat ze to tak neni aj keby na vlastne oci videl ze to tak je 😀 😅

ninka.b1
29. aug 2010

No kočky tak presne takto to funguje aj u nas. Mamička a sestrička su uplne dokonale a môžu urobiť a povedať čokolvek, manželova odpoved je "oni to tak nemysleli" ale ja ked niečo poviem hned som ta najhoršia furia... 😀 ale môj manželik ma aj bratčeka a ten za nimi nezaostava, ma pomali 35r (je starši od manžela) a čaka aby sa ho môj manžel zastava pred ich spoločnymi kamaradmi. tak to je sila- mna sa môj manžel ešte nikdy pred nikym nezastal, ale svojho brata sa zastava dodnes 😅

suzik77
29. aug 2010

@ninka.b1 trochu chore haha 😉

@jajavany a kolko mate rokov? ty a on?

jajavany
30. aug 2010

@suzik77 ja 23 a on 26 😅 a vy?

@ninka.b1 no a moj brat ma tiez brata 30r s down.syndr. a to keby som zacala rozpravat by ste mi neverili 😅 🙄

suzik77
30. aug 2010

@jajavany on 26, ja 33 😀 😀 😀

jajavany
30. aug 2010

@suzik77 😀 paraaadicka 😀