Manžel a jeho rodina. Máte podobné skúsenosti?

mischelle
9. nov 2006

Čaute baby,

chcela by som otvoriť aj túto tému, lebo si myslím, že každá z nás prežíva rôzne zážitky a reakcie s najbližšou rodinou manžela a nie vždy je to príjemné.
Ja napríklad nechápem veľa vecí. Manžel vo mne hľadá svoju matku a sestru, snaží sa ich chrániť a pomáhať im (otec mu zomrel) a to "hlavne" na úkor nás dvoch...veľa krát sa mi dokonca stalo, že sa postavil na ich stranu a nie na moju...a to veľmi bolelo, hlavne keď sa potom vyškierajú "akože si nič nevšimli"

Máte podobné skúsenosti???

mischelle
autor
10. nov 2006

Viem to pochopit zuzu,

niektore veci len tak neprebolia...Ty sama najlepsie vies...drzim palce, aby to raz prestalo boliet...

Pekny dnik 😅

ninocka
10. nov 2006

nezaviim vam ja mam uzasnu svokru aj svagrinu neviem si predstvavit, ze by som sa s nimi nebavila

smejkaa
10. nov 2006

Baby damia a andrea.m. Teraz to zoberte z druhej strany. Ak matka miluje svojho syna, ako moze nieco skarede povedat resp. urobit jeho polovicke???
Aby bolo jasne, nikoho tu nezastavam, ani neodsudzujem. Len chcem tym povedat to, ze rodicia su proste taky, ze radi daco povedia mladym do zivota. Obcas je to fajn, ale obcas nie. A ked im raz povies, sorry, ale toto je uz nas zivot, tak by mali prestat. A milujuci rodicia to pochopia. Len im to TREBA povedat.
A manzelia musia stat pri sebe, o tom predsa manzelstvo je.
A co sa tyka zuz11, tiez si myslim, ze to je dobre. Ked je to tak, ze jej svokra nieco nepekne povedala a sa za to neospravedlnila, tak preco by sa mala tvarit, ze su si blizke, ak nie su. Ale jej manzel potom robi spravne, ze respektuje jej rozhodnutie, ze sa s nou nenavstevuje a ona robi spravne, ze respektuje jeho rozhodnutie, ze ju chce navstevovat. Proste ked sa s niekym neda, tak sa neda. Nebudeme si predsa nahovarat, ze vsetci ludia su dobri a da sa s nimi vychadzat. Nie, nie je to tak. 😉
Drzim vsetky palce, aby boli statsne vo svojich rodinach, ale aby hlavne vedeli vsetko vyriesit prave so svojou polovickou.

damia
10. nov 2006

Ja mam taku skusenost s mojou svagrinou,tiez povie vselico a urazi,ale aj ked sa na to neda tak lahko zabudnut a odpustit,dalej sa snazim vychadzat s nou,lebo predsa len sme rodina a nemozeme zit v hadke po cely zivot.Ale samozrejme,ze ten vztah je uz potom iny,davam si pozor na to,co poviem a ako poviem,nie je to moja kamaratka,ale bratova manzelka,takze tak ju aj beriem.
Podla mna sa vzdy treba snazit,najst medzi sebou nejaku tu normalnu komunikaciu,aj ked len zo slusnosti.

certica
10. nov 2006

babky, ja si vazne myslim, ze tieto stranky tu nie su kvoli tomu, aby sme sudili, lebo ziadna z nas nemoze a nedokaze objektivne posudit situaciu a stav veci. Ani sa to neda z tych niekolkych viet, zvlast, ked sa prakticky vobec nepozname a uz vobec nie vsetky okolnosti. A niekedy je tiez dobre poznat aj nazor opacnej strany, tej na ktoru sa stazujeme alebo nam na nej nieco vadi...Nic nie je celkom cierne ani biele.
Takze si myslim, ze by to malo byt skor o nasej vzajomnej podpore, o moznosti sprostredkovat prostrednictvom tychto riadkov nase pocity, skusenosti a podelit sa s nimi 😉

andrea.m
10. nov 2006

zuz mňa tiež svokor 2 mesiace po svadbe vyhodil z domu a poslal do p... tak sme vtedy z manželom odišli ale po 3 týždňoch sme sa na môj podnet vrátili-prišli na víkend.stálo ma to veľ síl a sebazaprenia,ale prišla som s úsmevom na tvári a odpustila som.nikto z nás tú udalosť nespomenul a teraz po rokoch som sa dozvedela od švagrinej,že masvokor má rád a váži si ma lebo som nezdupkala ale prišla a odpustila.ja to aj cítim že ma svokrovci rešpektujú a dosť nám aj pomáhajú,aj s malým aj finančne.podľa mňa kto chce byť rešpektovaný si ten rešpekt musí získať.
zuz ja ťa nesúdim to by som si nikdy nedovolila,prepáč ak somsa ťa dotkla.snažímsa všetkých ľudí prijať takých aký sú.
vrátila somsa z lásky k manželovi lebo som nechcela aby stratil rodičov a rodičia syna ani malému osm nechcela ukradnúť babku a dedka a stálo ma to veľa síl,lebo už pred svadbou prišiel svokor na zásnuby opitý a urážal mojích rodičov aj na svadbe sa opil.a spravil ešte veľa vecí ktorými mi neskutočne ublížil.ale som mu odpustila a zo to mám rešpekt a úctu celej manželovej rodiny aje to pre mňa dostatočná odmena.tak sa zuz neurážaj lebo ja ťa viem pochopiť a chápem aj to že nevieš odpustiť.prajem ti pekný deň

zuz11
10. nov 2006

andrea, odpustim hocico ale aby mi mama mojho muza den po svadbe vynadala za to ze som v den svojej svadby bola na hrobe svojho brasku a ze koli tomu ze my mame smutok a ona ho nema a tak nam za nasimi chrbtami urobila osplavu pre jej rodinu a co ja viem co vsetko..... no proste vsetko bolo o mojom braskovi, ktori sa mojej svadby nedozil 😢 ... a ona to dodnes nepochopila a nepovedala ani sproste prepac ani mne a ani mojim rodicom 🤐 a ked som tam na Vianoce bola tak namiesto aby aspon drzala hubu tak zasa som bola ja zla a zasa mi vynadala 🤐 pochopim raz nezvladla sytuaciu ale zakazdym? este aj na sproste Vianoce co som tam sla s laskou a pokojom 🤐

zuz11
10. nov 2006

ale nechcela som o tom a hlavne nie spomynat na to 😢 lebo tej co si nevazi zivoty inych moje Drobcatko povie babka, kedze az tak som ju z rodiny nevynechala ale pre mna ako osobu skoncila do konca....... a mojmu braskovi uz ten Drobcak nikdy nepovie stryko 😢

mischelle
autor
10. nov 2006

Uprimnu sustrast 😢 😢

Ja mam niekedy pocit, ze by som brachovu smrt asi ani neprezila...mam nanho strasnu slabost....ale az nekriticky neobjektivnu, uplne bezhranicnu...a Tvoje svokra je asi kus ladu... 🙄

mischelle
autor
10. nov 2006

Asi by nebolo od veci vratit sa
troska k teme..nejako sme zvazneli..

Napr. moj manzelik bol vcera uzasny,
uz vymyslalm, ze musime pockat do Vianoc, a
potom to pod stromcekom rodinke povieme, ze cakame mimi...

Take sa mi to zdalo krasne🙂)

Len ci som? Tod otazka..mrcha meska...uvidime 😀

andrea.m
10. nov 2006

zuzi skús sa nad to pavzniesť...a tú oslavu urobila ona(predpokladám že za svoje peniaze)a pre ich rodinu tak nech oslavuje mrcha jedna šak sa jej to vráti.a ked bude nadávať tak jej povedz svoje a nedrž hlavu sklonenú to sa tiež nevypláca.ona si musí uvadomiť že máš svoju cenu a poznáš ju.ja som po zásnubach tiež tak vynadala svokrovi až plakal a to som ešte ani v rodine nebola,no hnusná som bola vtedy naňho.
ja na tvojom mieste by som jej s úsmevom na tvári povedala,že ked si neprestane obtierať hubu o môjho zosnulého súrodenca tak jej po tej hube vylepím a hotovo.

zuzulik
10. nov 2006

mischelle,tak to je super ....a vsetko sa na dobre obrati 😀 drzim palce 😅

mercy
10. nov 2006

Ja sem musím napísať niečo z iného súdka.Moja svokra je jeden z najlepších ľudí,akých poznám. Mala som po pôrode Riška popôrodnú depresiu, už som o tom písala. Vôbec ma neodsúdila,napoak, pochopila ma, starala sa o mňa celé dva týždne ako o malé decko, kým mi bolo veľmi zle, aj o malého, lebo ja som sa nevládala ani umyť. A ešte povedala, že keby som aj išla na do nemocnice ležať na psychiatriu, tak sa nič nedeje, hlavne,že by mi tam pomohli. Maminku mám ďaleko, ale túto ženu tiež kľudne oslovím mama a mám ju strašne rada.Viem, že sa jej na mne určite mnohé veci nepáčia,ale ona je ten typ, že by si asi radšej odhryzla jazyk, než by mi to povedala 😉

zuzulik
10. nov 2006

jeeeeeeeeej mercy az mi po tele presli zimomriavky,je to krasne aky mate nadherny vztah...mozem Ti len tisko zavidiet a velmi Ti to priat!!!

mischelle
autor
10. nov 2006

To je krasne mercy, co si napisala...ja mam takyto vztah s matkou mojho byvaleho...vydrzalo to az doteraz...skoda, ze ona nakoniec neni moja svokra...ale mojho muzicka s moj ex...ani len porovnavat nemozem...nechapem ako moze mat taka super zena, takeho hrozneho syna (moj ex) 😠

domcek
10. nov 2006

mercy krasne vaz si to. 🙂

juliana
10. nov 2006

dievcata, neda mi, aby som sa nezapojila do tejto temy...
pred piatimi rokmi, ked sme s mojim dnes uz manzelom zacali chodit som si myslela, ze mam tu najlepsiu svokru pod slnkom...
no rok pred svadbou som si uvedomila, ze zdanie niekedy velmi klame... to, co dokaze postvarat, sa asi hocikomu nepodari... a co je najhorsie, ze je stale presvedcena a do oci mi dokaze povedat - vsak som ta najlepsia svokra??? vtedy mi mraz po chrbte beha... a postupom casu si zacinam upravovat nazor aj na mojich svagrovcov... vsetci su totiz vychovani tak, ze im nikdy nic nechybalo, a po tom co sa manzel prestahoval ku mne (a k mojim rodicom) maju vsetci pocit, ze sme zlata bana a tym, ze nemame vlastny byt, mame penazi tolko, ze mozme sponzorovat vsetkych naokolo...
z takych par skusenosti so svokrou spomeniem napr. - hoci nas moji rodicia velmi podporuju, pomahaju nam hladat byt, zaujimaju sa o nas a svokrovci sa tvaria ze ani neexistujeme (okem toho, ked potrebuju pozicat), mi svokra raz zahlasila, ze preco moji rodicia nepredaju byt a nejdu do mensieho, vsak taky velky nepotrebuju, a nam by sa zisiel viac....
no co som jej na to mala povedat???

ukana
10. nov 2006

mercy, ja mám podobnú svokru, fakt som rada, že moj muž má takú super mamu a aj som jej to povedala. Obe sme si dobre poplakali. Je pravda, že sme vtedy mali každá v sebe 2 poháre vína... 😀

ukana
10. nov 2006

juliana, a svokrovci sa prečo neprestahujú? to si jej mala povedať alebo niečo v tom zmysle.. 😠

juliana
10. nov 2006

ukana,
ja som bola vtedy tak zaskocena tym co povedala, ze som na nu kukala ako puk a nezmohla som sa na slovo...

ukana
10. nov 2006

to ti verím , aj mne by to vyrazilo dych..Nechceš, požičiam ti moju svokru... 😀

juliana
10. nov 2006

pekne od teba, ale obavam sa, ze dalsiu svokru by som uz nepredychala... ☹

iliria
10. nov 2006

Baby, čo sa čudujete, veď sú to úplne cudzí ľudia, na ktorých si zvykáme... ja stále tvrdím, že som sa vydala za manžela, nie za jeho rodinu 🙂 Aj keď teda naše vzťahy nie sú nijako dramatické, tak ako to tu opisujete niektoré, pár heftov sa už podarilo aj nám. Napríklad, keď som sa zo srandy "sťažovala" , že drahý nie je naučený pomáhať s upratovaním a necháva šaty po celom byte, tak mi svokra povedala, že moja drahá, muža si musíš najprv vychovať. Prišlo mi to tak absurdné, že som jej odvrkla, že ona ho nevedela vychovať za 29 rokov a ja mám teraz spraviť zázrak za pol roka? no, nastalo tam potom dosť trápne ticho, ale mne prišlo fakt divné, že ho mám učiť také základy...... 🙂
Inak môj drahý už pochopil, že ja teda okolo neho nebudem behať jak okolo malého decka a postupne si zvyká...

andrea.m
10. nov 2006

no áno každá ked sa vydavame sme presvedčené o tom že si berieme chlapa anie jeho rodinu.no nie je to celkom tak,lebo krv nie je voda.v prípade ak mladí bývajú u "jeho"rodičov to neplatí vôbec.Bohužiaľ

luckavil
20. nov 2006

ahojte babenky som rada ze je tu tato tema..u mna je to zlozite nemam s kym o tejto veci diskutovat...iba s mojou mamkou fakt zlata zena a vlastne aj svokra...Takze my byvame u mamy mojho muza, svokra uz nemam ale svokricka ma priatela ten s nou nezije ale sem tam pride je celkom ok. Ako som spominala byvame u svokry.Svagrina je vydata ma byt a vyjadrila sa ze k mame byvat nepride, svagor je momentalne v zahranici a ked bol doma tak hovoril ze pojde do bytu, potom povedal ze si dom kupi v Anglicku a najnovsie ze mu ma manzel zistit po kolko idu pozemky tam kde byvame...no nenastvalo by vas toto? Ja som stale chcela maly domcek ale kedze sa manzelovi surodenci vyjadrili ze pojdu do bytov mne bolo luto ze svokra bude vo velkom dome byvat sama tak som suhlasila ze budeme byvat ze si budeme ten starsi dom prerabat...a on si teraz chce postavit novy dom a ja mam byvat so svokrou? Nie je to od neho trosku drze? ma riadne nahneval a ked si predstavim ako na tej stavbe maka moj manzel a nie na svojom dome tak ma ide roztrnhut ...sme sa vcera aj na tom chytili...No co by ste robili vy?

katyd
20. nov 2006

mischelle, uvidíš, keď sa vám narodí bábo, tak Tvoj manžel úplne zmení svoj vzťah k Tebe a k dieťatku a tiež k ostatným a budete pre neho najdôležitejšími ľuďmi na svete a ešte keď pôjde s Tebou k pôrodu, tak si to tam určite uvedomí. Nehovorím, že nie si pre neho najdôležitejšia už teraz, ale tie veci čo píšeš o svokre a švagrinej, tie určite prestanú. Už sa nikdy nepostaví na ich stranu.Uvidíš 🙂)))

kveta
20. nov 2006

Damia, niekedy sa so svokrovcami /alebo inými ľuďmi/ naozaj nedá normálne vychádzať, aj keď sú rodina a človek sa veľmi snaží. Vtedy má morálne právo snahu vzdať a prestať sa stretávať.
Predstav si, že by Tvoja švagriná hľadala niekoho, kto by vybil zuby Tvojej rodine, lebo ich máš radšej než ju. Tvojmu mužovi by vykrikovala, ako má spáchať sebevraždu a nech Tvoje dieťa ochorie za trest na rakovinu, aby si potrebovala jej peniaze na liečbu. Asi by si vtedy tiež cítila, že veškerá snaha o slušnú komunikáciu má svoje hranice.
P.S.: To som parafrázovala mojich svokrovcov.

katyd
21. nov 2006

To je teda sila 😲

mischelle
autor
22. nov 2006

Preboha Kvetka !!!

To co je?

To je na liecbu...ta zena nemoze byt normalna...tomu sa hovori neskyvana zlost !!! 😖 😖

Dakujem Katyd,

dufam, ze mas pravdu...lebo ked nie, neviem si predstavit to svoje sklamanie..teraz to sklamanie prekonavam tak, ze sa nejako otrasiem a viem, ze si viem v zivote aj sama pomoct, ale ked budem mat mimi..budem chciet aby nas niekto ochranoval...ale nepochybujem, ze manzelik nebude, urcite, hej, len aby nechytal tie svoje navaly bezbrehej nezistnosti.-))

ninocka
22. nov 2006

kvetka to co je za ludi