Manžel a jeho rodina. Máte podobné skúsenosti?

mischelle
9. nov 2006

Čaute baby,

chcela by som otvoriť aj túto tému, lebo si myslím, že každá z nás prežíva rôzne zážitky a reakcie s najbližšou rodinou manžela a nie vždy je to príjemné.
Ja napríklad nechápem veľa vecí. Manžel vo mne hľadá svoju matku a sestru, snaží sa ich chrániť a pomáhať im (otec mu zomrel) a to "hlavne" na úkor nás dvoch...veľa krát sa mi dokonca stalo, že sa postavil na ich stranu a nie na moju...a to veľmi bolelo, hlavne keď sa potom vyškierajú "akože si nič nevšimli"

Máte podobné skúsenosti???

sara1
9. nov 2006

Áno, ja mám také skôsenosti. A keď sa vyškierajú, tak ma ide poraziť. A manžel je ako vždy slepý a hluchý a nekonečne všetko zľahčuje.

lenusa
9. nov 2006

pekná téma mischelle....raz sme tu tuším ohovárali svokry no to bola debata......ja nemám rada svojho svokra, pretože využíva svojich synov môj manžel mu na to nič nenamieta, on je taký kľudas po svojej mame a ja som tá, ktorá si nenechá nič dohovoriť... 🙂 Jeho brácho je ako ja vzdorovitý a preto sa s otcom skoro ani nerozpráva a radšej zdrhá z domu za frajerkou...
My sme u svokrovcov v dome bývali cca 2 roky a nepáčilo sa mi to, potom sme si prerobili u nich vo dvore takú prístavbu a teraz bývame tam, ale aj tak je to blbé, bo on chce, aby mu manžel furt so všetkým pomáhal a stále mu nadáva, že sa vyvaľuje pred telkou a tak a my sme pritom skoro vôbec neni doma, bo niekade žbrýlame alebo sa zdržujeme u našich....už som môjmu mužovi povedala, že ak sa takto nechá urážať tak mu poviem svoje... 😠 ja sa so svokrom hádam dosť aj švagrova frajerka si to všimla že sme ako mačka a pes. 😅

ivush
9. nov 2006

Lenusa, to je "normálne" ...proste Tvoj svokor chce mať celú synovu pozornosť iba pre seba ...
Moja nastávajúca svokra aj so svokrom akoby chceli "citovo vydierať" svojho syna, neustále mu fňukajú, že kto sa o nich postará keď budu starí a nebudú schopní sa o seba postarať ...A ajlepšie na tom je, že ich jedna dcéra žije priamo v ich dedine, druhá dcéra hneď vo vedľajšej dedine a my na opačnom konci republiky ... 😀 😀 JA som tiež taká papuľka, takže ak to raz povie priamo predo mnou, tak sa jej fakt opýtam, že prečo plače nám a nie dcéram, ktoré ma fakt pod nosom..... 😠

petruska77
9. nov 2006

ja mam zase divny pocit zo svagrinej. Od mojho manzela je o rok mladsia, vydavat sa zatial nejde ani babetko nie je na obzore. Niekedy neviem ci nam to nase miminko praje alebo skor zavidi. Lebo minule ked som povedala ze by som radsej mala dievcatko tak mi zahlasila, ze nam praje chlapca, lebo ked uz ona nemoze mat prve vnuca v rodine nech ma aspon prvu vnucku. Trochu ma to vtedy od nej zamrzelo, akokeby to boli nejake preteky alebo co...

ivush
9. nov 2006

petruska77 a prečo myslíš, že by vám bábo mala závidieť ak ona v dohľadnej dobe vlastné neplánuje? hm..vieš, kebyže sa usiluje o bábo a nedarí sa jej - v tom prípade by to bolo akože pochopiteľné...ale takto ? hmm

okta
9. nov 2006

ivush - dobreee 😀 . Mne sa tema tiez paci.... svagrina ma dva roky ignorovala a prehliadala, lebo som jej "zobrala" brata. Teraz sme si na seba uz zvykli 😀 .Svokrovci doteraz v pohode a odkedy sa im narodilo vnuca, tak sa do vsetkeho miesaju. Ked tu bol svokor tak sa spraval, akoby vychovaval poslednych dvadsat rokov len taketo babatka - to maleho tlaci, to mu vadi, to zle lezi, jemu je zima a pod. Svokra ma slabe epilepticke zachvaty, no jej to asi nedochadza, ona by maleho chcela mat stale na rukach, dokonca aj kupat by chcela. A ja jej to nedovolim, lebo moze dostat zachvat a maly nema ani dva mesiace - na dosledky nechcem ani len pomysliet. Tak je oduta, ze ona je babka a nemame na nu cas a nemoze byt s vnucatkom. Ked mal svokor chripku, tak sme mu museli trikrat vysvetlit, ze k nam nemoze, lebo babatko ma len mesiac a to sme podla neho prehanali, vraj maleho izolujeme....

lenusa
9. nov 2006

Nám chvalabohu nič také zatiaľ nehovoria, len ma štve ten pozemok, odkedy sme spolu začali chodiť mu rozpráva jak nám ten pozemok dá, že si tam postavíme, ale min. rok keď sme už chceli začať tak povedal, že on nám to ešte nedá bo tam nič nerobíme...ale ja do cudzieho prachy vrážať nebudem! Teraz sme tam spolu so susedom dali porobiť kanalizáciu a prípojku na vodu a stojí to napolovicu so susedom 10000,- ale ja som mužovi povedal, že dokiaľ nebudem mať nič na papiery tie peniaze na to nedám. Tak už by sa mohol umúdriť, veď ceny všetkého idú hore a on nás takto priblblo zdržuje a chceme to postíhať aj kvôli bábetku...a manžel sa tomu vyhýba, aby ho to zase nezranilo bo min. rok keď nám oznámil, že nám to nedá tak sme plakali obaja ako malé deti, že načo nás bulikal... 😠 ale teraz v lete nám povedal, že nech sa o to staráme, že to bude naše...tak sme si poupravovali záhradu a teraz chcem od muža, aby šiel za ním a porozprával sa s ním o tom a keď nám to hneď nedá tak nech to povie narovinu a my si budeme zháňať pozemok... 😔

petruska77
9. nov 2006

ivush, to by si ju musela poznat, tazko sa to takto vysvetluje. Mam z nej proste taky pocit... Ale inak, zvysok rodiny v pohode, svokra svokor aj dalsia svagrina, vsetci su velmi mili... Musim si 3x zaklopat, mam celkom stastie na manzelovu rodinu 😉

sara1
9. nov 2006

lenusa,
Daj si na to pozor, naozaj sa neoplatí vrážať peniaze do niečoho, čo nie je tvoje. Ak sa rodina rozvadí, tak väčšinou kôli majetkom. Mám niekoľko priateliek, čo takto doplatili na vlastnú dobrotu. Ani peniaze, ani majetok.

lenusa
9. nov 2006

No veĎ to sara my sme už raz tak pochodili, mama môjho otca nás vykopla z domu keĎ bola moja sestra 3mes. bábetko bola zima, plno snehu a nám odrezala kúrenie to sme bývali u nej v takej prístavbe a to naši akurát vybavovali stavebné povolenia a tak bo kúpili pozemok vedľa maminej mami no a boli sme nútený z povaly u maminej mami si urobiť bytík a tak sme bývali a teraz naši prerábajú celý barák a už je lepšie a otcova mama sa teraz tvár ako keby sa pred 14 rokmi nič nestalo a chodí synáčikovi gratulovať k sviatkom....velice by sa rodinkárčila no oco jej to nikdy neodpustí a pekne jej to povedal na rovinu.........tak teraz aj mňa vystríha a ani by mi to nedovoli vraziť prachy do cudzie a urobiť tú istú chybu ako on... 😒

terezicka
9. nov 2006

ja sa vlastne tiež veľmi sťažovať nemôžem, len niekedy ma do nepríčetnosti privádza manželov brat so ženou.Oni sa brali v apríli tohto roku, o dva mesiace sme sa dozvedeli, že čakajú dieťa-podľa rastúceho bruška...Keď sa ich niečo spýtame, tak od nich nikdy nedostaneme odpoveď(popritom sa pýtame na normálne obyčajné veci typu ako sa majú, pred narodením čo už majú pre dieťatko...)Ale najviac ma napálili dve veci:tá prvá, že na druhý deň po našej svadbe sa švagriná dorútila do našej spálne a začala tam rozbaľovať fotky z ich svadby a vravela že ako tam bolo dobre, na ich svadbe.A tá druhá, keď sme dávali vyvolávať foto zo svadby, dali nám aj oni svoj film.Fotky sme vyvolalai, na niektorých boli aj oni, ale keďže sme týždeň po svadbe odišli na dovolenku, nemali sme kedy s nimi byť a dať im ich fotky.Deň pred našim príchodom z dovolenky boli u svokrovcov a na druhý deň keď sme sa my vrátili, tak som si našla v spálni albumy inak položené a medzi fotkami chýbali tie, na ktorých boli oni!!!Tak to som vo vnútri bola taká z toho napálená, že som skoro pukla...Ale niekedy mám pocit, akoby sa ona so mnou pretekala-skôr sa vydala o pár mesiacov, teraz už má dieťa...Ale asi to robí preto, lebo trochu aj závidí-jej manžel(manželov brat) jej ruku nikdy sám od seba nepodal, zato môj sa aj správal tak na verejnosti že ma naozaj veľmi miluje, pohladkal ma hocikedy, dal mi pusu aj pred ostatnými, chytil ma za ruku...Ale ich sme to nikto nevideli spraviť.A ešte sme sa aj tak rozprávali, teda s manželovou sestrou a s našimi manželmi, že keby asi nečakala, tak sa možno ani nikdy nezoberú...Ale nech je aká je, hlavne že s ňou nemusím byť veľmi často 😉

mischelle
autor
9. nov 2006

No caute baby,

uz som po obediku...som rada, ze sa to tu tak pekne rozbehlo..aspon sa necitim tak sama vo svojom trapeni...

Petruska, to s tymi pretekami je asi fakt pravda..aj moja svagrina to urobila naschval...ked sme povedali, ze sa ideme brat, tak sa tak nejako divne zatvarila..rok som si chystala svadbu a mesiac pred svadbou rozhlasila po rodine, ze je tehotna...

bola, som vobec rada, ze niekto nasu svadbu prisiel, kedze ona ju mala tri tyzdne pred nami na tom istom mieste A TO SOM SI TO ROK CHYSTALA !!!

A teraz sa tam vsetci tvaria ako keby som ja bola neplodny strom (este som od nej aj starsia) a vsetci sa idu z nej posrrrrrrr....

Citim sa tak menejcenne...moj manzel jej robi co jej na ociach vidi...kvoli babetku...a ja a moje snazenia a pocity su uplne "nepodstatne"..rozumej "neplodne"..vrrrr 😠 😠

mischelle
autor
9. nov 2006

Terezicka,

toto mi tiez nieco pripomina, ked sme s manzelom u nich doma (je to rodicovsky dom, ked zije matka/svokra/, co nepracuje a teraz aj svagrina s muzom a s mimi..manzelovi aspon decka izba ostala...i ked polka baraku je jeho (a to mi sa tlacime v podnajme v Ba - a nikto sa nas na nic nepytal..o peniazoch nehovorim)...tak sa nam stava, ze spime..rano - sobota...a ona jak na just zacne za nasimi dverami vysavat o 6-tej rano (lebo mimi je uz hore)...toto nechapem, dobre vie, ze obidvaja makame cely tyzden a potrebujeme sa aspon raz do tyzdna vyspat... 😠

petruska77
9. nov 2006

mischelle, presne tak som to myslela. Ako keby to nebolo jedno kto bude mat prvy svadbu a babetko. Moja svagrina dostala na nasej svadbe strasnu debku a vyse hodiny len sedela na hostine strasne uplakana. Ani neviem co jej vlastne bolo, ked som sa jej spytala tak som z nej nemohla nic dostat... No a s tym babetkom je to tak, ze mi pripada ze lutuje, ze my ho budeme mat skor ako ona...

zuz11
9. nov 2006

mischelle ale to ako sa k tebe sprava tvoj muz neporiesis tu ale iba rozhovorom vas dvoch a myslim ze tam je prvy problem nie vo svokre alebo v svagrinej 🤐 a to si si mala uvedomit este pred svadbou aky je... bo mi pripada ze nie si velmi stastna ani s manzelom nie to este s jeho rodinou 🤐

mischelle
autor
9. nov 2006

Zuzi,

neviem definovať či moje šťastie je také aké má byť alebo nie. V manželstve sú problémy a ja zasa na druhej strane chápem, že pre keď im pre piatimi rokmi náhle odišiel otec a manžel rodiny zaujal môj muž miesto ochrancu a stále to v ňom je i keď svokra má už priateľa a segra je vydatá...stále má pocit, že ich musí chrániť a ja niesom zrovna typ "krehkej" ženy, ktorá si poplače a odpustí..a preto má pocit, že si v živote poradím aj sama...a preto ho to ťahá domov...

myslím, že to chce čas...stratiť milované otca a stať sa v 22 živitľom rodiny muselo byť ťažké...

smejkaa
9. nov 2006

Ahoj mischelle.
Suhlasim so zuz 11, musite si to vysvetlit vy dvaja. A prvy problem nie je vo svagrinej,ale podla mna v Tvojom manzelovi. On sa ozenil a teraz si TY pre neho ta prva. A ked sa oni uskrnaju, ze nieco vyviedli napr. a on im da za pravdu, tak to je co? Ze neveri tebe? Skuste sa porozpravat a mu vysvetli, ze samozrejme ma mat rad mamu aj sestru, ma im pomahat, ale ma stat po Tvojom boku.
Skor si myslim, ze vo vacsine rodin, nie su problemom svokry, ale skor manzelia. Manzel by mal hned na zaciatku povedat:"Sorry mama, mam Ta rad, ale ja som uz velky chlapec a som sa ozenil a toto je moja najdrahsia polovicka, ktoru kedze lubim ja, tak by ju BUDETE respektovat aj vy." 😉

zuz11
9. nov 2006

tak preco tu zakladas takuto temu a "ociernujes" svokru a svagrinu ked problem vlastne nie je a ked je je niekde inde 🤐

mischelle
autor
9. nov 2006

Dakujem smejkaa,

je mile co si napisala. Z praxe viem, ze dcery, ktore sa vydaju, to znasaju lahsie ako synovia, ktori sa ozenia...ide im to tahsie, tak musim byt trpezliva 😕 🙄

mirka3
9. nov 2006

Ahojte dievcata, u nas v manzelstve mam problem so svokrom - ani nie tak s tym ako sa ku mne sprava (moc sa nastastie nestretavame, nezije so svokrou), ale preto, ako model rodiny mojho manzela ovplyvnuje jeho spravanie v nasom manzelstve. Svokor nedokazal riesit problemy v svojom manzelstve a rodine, a manzel robi to iste... Namiesto riesenia by najradsej usli od toho problemu ☹ .Viem koho som si zobrala, ale teraz to prislo prave v dobe, ked sme zacali navstevovat centrum asistovanej reprodukcie a konecne sme mohli vyriesit bezdetnost. Prisiel problem (nic nezvycajne v manzelstve) a moj manzel rozprava o rozvode namieso pokusu riesit to . A tento jeho postoj vyplyva len z toho, ze doma nevidel, ze problemy treba riesit a nie od nich utekat...a neviem to momentalne vyriesit, neviem ako ho vratit spat 😢

katulilinka
9. nov 2006

mirka3
v tvojom manzelovi sa vidim. u nas sa problemy neriesili. a konflikty sa nikdy nerozdiskutovavali. proste prehrmeli. mne pomohol veeelmi manzel k zmene. i ked nie uplnej. hlavne ked som si uvedomila, ze nic nesmie byt tak silne,aby nas rozdelilo.a ze vztah ma byt o vzajomnom porozumeni a dobijani energie a nie naopak o jej odoberani a vycerpavani sa hadkami. ze proste sme spoluhraci a nie protihraci.
tiez sme riesili ivf a ked sme sa prestali snazit, tak sme otehotneli. 😉

ajap78
9. nov 2006

mirka, prajem ti, aby sa vsetko vyriesilo a aby ste si nasli k sebe cestu. ty mu musis dat vela porozumenia a podla mna je najdolezitejsia komunikacia. ukaz mu, ze sa to da aj inak a ze prave preto, ze manzelstvo jeho rodicov stroskotalo, nech mu je to prikladom, ze to tak nemoze dopadnut aj u vas. drzim palecky

zuzulik
9. nov 2006

zuz11 tak matne si spominam,ze ani ty si o svojej svokre velmi pekne nehovorila...zabudlo sa??? 😉
v kazdom pripade mas pravdu a aj ostatne babenky v tom,ze ak sa uz naskytne nejaky problem,tak by ho mali riesit manzelia medzi sebou a jeden stat za tym druhym,nech sa uz deje cokolvek,ved o tom to mnazelstvo je .... samo sa nic nevyriesi a lamentovat nad tym,ze nam niekto ublizuje vela ,,osohu,,neprinasa ...tot moj nazor 😉

mirka3
9. nov 2006

Dakujem babenky, problem je v tom, ze manzel iba dokola rozprava ake je vsetko nanic a neviem ho z toho dostat. Trva to uz mesiac, ja sa snazim byt pri nom, som mila, ziadne hadky, ale obcas uz fakt nevladzem, odrovnava ma svojim spravanim - akoby som bola posledna na tomto svete, vobec so mnou nekomunikuje, odpoveda jednoslovne. Zacali sme aj s terapiou, ale terapeutka mu rovno povedala, ze ona zazraky nerobi, a ak sam nechce tak sa to nemoze nikam pohnut dalej, a on len hovori, ze aj tak neveri, ze to niekam dospeje. Nevladzem, a kazdy den napriek tomu idem dalej a snazim sa. Ja ho lubim a nemam dovod sa rozvadzat

lara1znk
9. nov 2006

Mirka, asi by si ho mala priviest na tuto stranku a ukazat mu zopar prikladov kedy sa to podarilo, mozno bude mat na to iny pohlad. Drz sa. 🙂

zuz11
9. nov 2006

zuzu, no ja to mam vyriesene zo svokrou sa nestretavam.... a moj manzel to akceptuje a ja akceptujem to ze on sa s nou stretava.. ale v ziadnom pripade by som problem medzi nami nehadzala na svokru ale svagrinu 🤐 u nas to bolo o inom 🤐 mne svokra povedala par nie velmi peknych slov a moj manzel to chape a akceptuje a v tomto ma chape stoji pri mne a do nicoho ma nenuti 😉
takze mam pocit ze ja to mam doma poriesene.. ale mam pocit ze mischelle problem co ma s manzelom a jeho postojom zhadzuje na svokru a svagrinu....

inak Mirka drzim palce aby sa to medzi Vami vyriesilo a Tvoj manzel pochopil ze od problemov sa neuteka ale sa riesia a ked niekto miluje dokaze ako aj odpustit tak aj vyriesit, drzim Vam palce 😉

damia
10. nov 2006

zuz....podla mna to tiez nie je prave najlepsie riesenie,ze sa svokre uplne vyhybas,aj ked ti povedala nieco skarede.Ale budes so svojm manzelom cely zivot a to tak chces fungovat stale? Ved aj ty sa mozes posnazit a obnovit ten vztah,uz aj preto,ze zijes s jej synom.

mischelle
autor
10. nov 2006

Damila,

mas pravdu...ja som sa Vam vsetkych chcela len postazovat, nie sa dozvediet, ze na niekoho len kydam hnoj, lebo to neviem riesit...

Prave naopak !!!

Snazim sa chapat aj svokru aj svagrinu, lebo viem, ze je to velky kus z mojho muza a tak isto chcem aby sa naucili chapat aj mna...len preto, ze mam podrezany jazyk..niesom zly clovek...

A neviem si predstavit,ze by som s nimi nemala kontakt, viem, ze mojho muza by to velmi bolelo. Predsa len to raz budu tety a babky, a ja chcem aby moje baby poznalo, kde vyrastali a zili rodicia, lebo to ze mame problemy, priznavam, ale vzdy vidim cestu....je to o tej komunikacii..jemu to ide zatial tazko, ale ja verim, ze ked budem k tomu citlivo pristupovat a budem trpezliva...pochopim, preco niektore veci urobil tak ako urobil ...

Podla mna je v manzelstve prvorade o problemoch a nedopovedanych vetach hovorit, vydiskutovat si to..a nie druhu stranu ignorovat, alebo nutit sa prisposobit...a ti, co sa tvaria, ze problem nemaju, tak som si ista, ze ich polovicky si to nemyslia....

Krasny dnik prajem 😀 😀 😀

andrea.m
10. nov 2006

zuz 11 lenže ak miluješ syna mala by si vediať odpustiť aj matke(aspoň sa pokúsiť).aj ty raz budeš matkou a tvoj syn sa ožení,a možno si zoberie devu ktorú ty budeš neznášať ale on ju bude milovať.toto je môj osobný názor.

zuz11
10. nov 2006

baby, nesudte pokial neviete co povedala 🤐 su veci co odpustite ale su veci co nie a ona povedala nieco co sa proste odpustit neda 😢