Manžel a jeho rodina. Máte podobné skúsenosti?

mischelle
9. nov 2006

Čaute baby,

chcela by som otvoriť aj túto tému, lebo si myslím, že každá z nás prežíva rôzne zážitky a reakcie s najbližšou rodinou manžela a nie vždy je to príjemné.
Ja napríklad nechápem veľa vecí. Manžel vo mne hľadá svoju matku a sestru, snaží sa ich chrániť a pomáhať im (otec mu zomrel) a to "hlavne" na úkor nás dvoch...veľa krát sa mi dokonca stalo, že sa postavil na ich stranu a nie na moju...a to veľmi bolelo, hlavne keď sa potom vyškierajú "akože si nič nevšimli"

Máte podobné skúsenosti???

ninka.b1
1. sep 2010

@suzik77 Ja viem, že hej 😉

suzik77
1. sep 2010

@ninka.b1 poznam to........... 😠

ninka.b1
1. sep 2010

@suzik77 je super pokecať z ludmi, ktory maju rovnake problemy, kolko krat som mala pocit, že ma vystre s nich 😀

suzik77
1. sep 2010

@ninka.b1 😀 😀 😀 su dni, ked ti ani neviem, preco to nemenim 😀 😀 😀

ninka.b1
2. sep 2010

@suzik77 ajajaj poznam, velmi dobre 😀

mirko221
14. sep 2010

najlepsie to mam vyriesene ja ja sa so svokrou nestretavam uz niekolko rokov leboje neaka divna a asi to pochopil aj moj muz lebo on snou uz nebol 3 -rok a nevidela ani nasu princeznu a to byva vjednom a tom istom meste asi jej vnucence nechybaju a ani vlastny syn je to smutne a neviem ze bisom nevedela o vlasnej krvy a o vlastnych vnucencoch vsak co po nas zostane len tie deti....

ninka.b1
3. nov 2010

Ahojte, najobľúbenejšia veta môjho manžela je : ja to musím spraviť aby sa na mňa nehnevala moja rodina. Do pekla ale kto som potom ja? Ja nie som jeho rodina??? A takto to teraz u nás funguje, vôbec mu neprekáža keď sa na neho hnevám ja, a aj týždeň mu nevadí keď sa nebavíme, ale aby sa na neho nehnevala jeho mamička, sestrička s ktorými ani nebýva v jednej domácnosti.....Baby poraďte, veď ani porozprávať sa sním už nepomáha, normálne som na konci z nervami! ;(

michele11
3. nov 2010

Ahojte, tak uz aj ja sem patrim ☹ , doteraz som si myslela, aku ja mam skvelu svokru, svagrinu a vlastne celu rodinu. Ale minuly vikend mi otvorili oci. Boli sme u svokry, ako v poslednej dobe stale 😠 a kedze mal prist na navstevu jeden z muzovych bratov aj so zenou, co je zriedkave, robili tam poriadky a svagrina mi vyhodila na oci, ze si mam upratat po svojom dietati, lebo cakame navstevu. Potom este viedla monolog o tom, ze ked je v dome vela ludi, kazdy si ma po sebe okamzite upratat. Ok, beriem to, ale myslim, ze moja salka s kavou nejaky extra bordel hadam nenarobi. A ked som sa pobrala robit tie poriadky, splechla mi, ze si mame ist este s muzom okupat dieta, lebo zena ich brata ma zase ohovori, ze nasa mala smrdi.Baby, keby mi vylepila, tak by ma to viac nezamrzelo. Je to niekolko mesacne babo, nechodi na nocnik, tak logicky, ze pusti do plienky. Cela muzova rodina si chodi po moje vlastne dieta a urazene dupkaju, ked im ju okamzite nenaservirujem oblecenu v kociku. Kym tam nie som, napchavaju ju sladkostami, slaninou a podobnymi vecami. A ked som povedala, aby jej to nedavali, svagrina zahlasila, ze u nich uz aj 3 mesacnym detom potierali chleba slaninou a nic im vraj nie je... Ja uz nevladzem, muz ich ma vsetkych rad, stale tam chce chodit a mne sa to uz uz uplne hnusi, poradte mi, co mam robit, prosim vas ☹

klincek
5. nov 2010

ahoj @michelle11,
hnusne reci cudzich ludi, ktori sa nahodou nanestastie stali tvojou rodinou🙂 si neber velmi k srdcu, lebo to ublizi len tebe a tvojej dcerke -ta urcite vie, kedy je mama smutna..skus to pustit jednym uchom dnu a druhym von, a ak sa neda (teda ak si nahodou taky typ ako ja 😀), tak im to oplat tiez nejakou nelichotivou poznamkou, aby si nedovolovali..alebo ani nie poznamkou, rovno si to vydiskutuj na mieste, aby im bolo jasne, ze ti nikto po hlave skakat nebude. nemyslim hadat sa, len prejavit svoj nesuhlas alebo odpor, pokial ti nieco nesedi.

co sa tyka travenia privela casu u svokrovcov, to treba urcite riesit s manzelom. je jasne, ze svoju rodinu ma rad, ale jeho rodina ste uz teraz v prvom rade vy s malou. mozno by v prvom rade pomohlo pozitivne ho motivovat v tom zmysle, aby ste travili viac casu spolu vy traja alebo sa viac navstevovali s priatelmi-tym padom bude menej casu na svokrovcov. ak by to nepomohlo, skus si s nim pohovorit a vysvetlit mu, ze vsetkeho vela skodi, a stanovte si nejake pravidla, ze tam budete chodit len na sviatky plus napr raz do mesiaca. to by mohlo fungovat.

inak som asi v podobnej situacii..tiez si sa vydala do velkej rodiny a obcas mas pocit, ze ich je ako hadov a ty si v tom klbku zabludila? 😉 robim si srandicky, ale ono to zas az take zabavne nie je..ked je toho tlaku privela, cloveka to zacne ovplyvnovat aj fyzicky-mne to zacalo mensou poruchou spanku.. az potom si manzel nechal vysvetlit, ze tam fakt nemozme byt kazdy druhy vikend a stale riesit nejake ich zalezitosti. nenechaj to dojst tak daleko.

ninka.b1
1. mar 2011

Ahojte, tak som tu zase plna nových zážitkov 😉
Juj tak manželova sestrička mi pekne lezie na nervy, ako ja nechápem vždy keď sa mi ozve (čo našťastie nie je často) tak to začína slovami "potrebujem, chcem, nemáš náhodou" a čo som ja charita? 😀 Potrebujem sa vykecať, manžel toto nechápe- čiže nechápe mňa ako čo mi vadí na požičiavaní?! No ako ani nevadí mi požičiavanie kamoške ale veď švagrinka mi je cudzejšia ako neviem aký cudzinec- 5r sa nerozprávame, teda pokiaľ niečo nechce 😠. Vôbec sme si neni blizke a som si ista, že to citi rovnako. No a ten tón akym sa somnou bavi ako keby som retardovana 🤐 😵

mummy
3. dec 2012

@okta Nechapem preco sa tie svokry furt oduvaju, aj moja sa lebo som jej nechcela dovolit maleho drzat v sede pol rocneho pritom mal problemy s chrbatikom a odvtedy ten vztah ide dolu vodou, maju problem akceptovat ze my to chceme po svojom a vobec co sa tolko snazia? Akoby si chceli vynahradit akysi komplex z vychovy deti predtym alebo co tak mi to pripada, prehanaju, opravuju nas, vsetko vedia lepsie, na nervy.

bianca2
16. nov 2013

Ahojte,pridavam sa k vam,muzova rodina mi obcas velmi vadi.Vsetko by bolo v poriadku ale muz si nevie urcit hranice. Mame malu dcerku, roboty vyse hlavy a oni si stale nieco zmyslia co im treba pomahat. A moj muz ide....aj na svoj ukor, aj na nas ukor s dcerkou. Zbytocne sa o tom bavime,rozpravame,hadame,on je starsi brat a ma nejaky hlupy program z detstva asi, ze o rok mladsiemu bratovi a mame treba stale pomahat.Ja uz miestami nevladzem,aj nam by sa ich pomoc zisla,ved mame malu dcerku ale oni len seba vidia. Niekedy kvoli tomu nemozem spavat. Ale muza nic neovplyvni, niekedy mam pocit ze radsej seba znici akoby im nesiel k pomoct. Aj teraz ani sa nenaobedoval co uz mal pripraveny obed ale svagrina ci svagor zavolali a utekal k nim, niekedy mam pocit ze su taki neschopni ze sa ani uprdnut bez mojho muza nevedia. Jeho pomoc beru za samozrejmost. Ked im nieco poviem, ja som ta zla aj v ociach muza. O svokre ani nepisem to je na vela, ale svagor so zenou ma momentalne dost hnevaju, tak sa aspon u vas vyrozpravam.

ejmi25
17. nov 2013

Baby a moja svokra mám partnera malé dieťa spolu pol ročné on furt po nociach fľaka sa potom jej skáče s každým prdom dohovaranie jemu nezabralosom ho pobalila a on odišiel mamička mu dala prázdny byt kde sa požiera a o mne vyhlasuje že som ho obmedzovala aká p.....

ejmi25
17. nov 2013

No. A príde mi divne že stále jeho Mama čosi potrebuje a ona nám pomôcť nevie nič ani nebolo býva 3 m peňazí má. Nič nekúp. Malej akože nemám slov a on furt si ju zastáva a ja ju totálne nenávidím

miriam642
20. nov 2013

dobrý deň, prepáčte, že tu spamujem, ale chcela by som Vás poprosiť o vyplnenie anonymného dotazníka, ktorý sa týka problematiky týrania, a bude použitý výhradne na účely diplomovej práce https://docs.google.com/forms/d/1p_9aBLpIqXK89o...