Manžel a odmietanie sexu

ellen
25. nov 2006

ani neviem ako zacat. som asi mesiac cerstvo vydata a mam pocit, ze moj manzel ma odmieta. uz sme mali aj debatu o tom, trochu som si poplakala, nejak sa to poriesilo, teraz sa snazi, ale... stale mam pocit, ze to robi len preto, ze sme kvoli tomuto mali 2-3 pre oboch nemile dni... aj som mu povedala, ako sa citim, hladala som dovod, ale on mi doteraz nepovedal, ci ma k tomu nejaky dovod... vo vztahu sme uplne v pohode, nic nam nechyba (si myslim), s bejby este trochu chceme pockat, takze neviem. zvazovala som, ci to nie je preto, ze byvame s mojimi rodicmi (s ktorymi super vychadza), ale zavrhla som to, pretoze ma odmieta, aj ked sme sami...

cecusa
13. sep 2007

😒 Ono sa mozno ani neda nic ine poradit, lae mne sa nechce rozoberat svoj intimny zivot pred niekym cudzim zoci-voci. To by som urcite ani nebola uprimna. A hypnoza by nepomohla? Alebo budeme zit cely zivot takto? Da sa to vobec? Alebo je nas vztah uz dopredu odsudeny na zanik? ☹

certica
13. sep 2007

cecusa, poslala som ti IP

veva1
13. sep 2007

cecusa a co nejaka romantika a dopomoct si alkoholom? Mozno blby napad na prve milovanie,ale vam treba len nejako zacat a verim ze potom to uz pojde a ked si tak dobre rozumiete tak to urcite bude pre oboch len upevnenie vstahu.

certica
13. sep 2007

ono je to po takom hrozne dlhom case stravenom spolu "bez" urcite velky napor na psychiku a zrejme aj dost stres, podstatne je, aby ich vzajomna tuzba bola vacsia, nez vsetky tieto negativa a rusive momenty okoly a hlavne nemat hned na prvy krat prehnane ocakavania. a ako som uz spominala obojstranny zaujem s tym nieco zacat robit, ved vsetko je raz prvy krat 😉

certica
13. sep 2007

cecus, vy sa vlastne tak nejak minate v tych svojich pocitoch a iniciativach, neviem teraz ste v akej faze? ze chce on, ale ty mas blok alebo je to len tak odznene, ze sa nikto nechopi slova ani cinu? a rozpravali (-te) sa o tom alebo je to len tak nezodpovedane niekde v povetri?
neviem, chce to proste prelomit, jednoducho zmena, zvrat a bud to zacne fungovat alebo...
len si vazne myslim, ze ak to je na vas dvoch prilis napor, chcelo by to aj nejaku pomocnu odb.ruku zvonka,lebo fakt je to uz strasne dlha doba a ja si neviem dost dobre predstavit takto fungovat, ci uz z pohladu chlapa alebo zeny (aj ked v tvojom pripade su na to dovody), kompenzovat sa to nejak/niekde predsa musi...
pokial si inak vo vsetkom super rozumiete, je podla mna na com stavat (uz len to, ze si ta zobral aj napriek odmietaniu) a za pokus to urcite stoji. drz sa 🙂
a o zalozeni rodinky v buducnosti ste sa trebars bavili???

ellen
autor
13. sep 2007

certica - absolutne s tebou suhlasim

veva1 - neviem, neviem... ono alkohol ma na kazdeho ine ucinky a u neho to moze vyvolat necakane reakcie a u nej toboz - melancholia a podobne...

potichu citam a jedine, co ma napada, je, ze sme stale tomu neprisli na "koren"... 😅
asi by sme sa mali spytat nejakeho odbornika, ktory nam zrejme poradi, aby sme ho navstivili.. takze aj tak to doma neporiesime...

hm... udel stastnych mam??? 😖 (vsetko o.k., len TOTO nie?)

certica
13. sep 2007

jej ellen ahoj, ved ty uz za chvilu rodis 😎 😀

cecusa
13. sep 2007

Certica, teraz sme v takom stadiu, ze spolu mame "cosi", ale je to len kratko a podla mna tomu chyba vasen a nikdy sa k "tomu" nedostaneme. A musim priznat, ze je to niekedy aj preto, ze ja sa bojim. Je to cele zamotane a ja neviam, ako z toho von. Aj alkohol sme uz zopar krat skusali, na mna to aj celkom priaznivo posobi, len to nesmiem prehnat. Rozpravame sa o tom pomerne casto a vzdy dospejeme k tomu, ze ty hento, ja toto a nic sa nezlepsi...Ja s nim nemam problem o tom rozpravat. Aj o rodinke sa bavime a obidvaja chceme deti, ale AKO?

certica
13. sep 2007

hlavne si navzajom nesmiete vycitat a vyhadzovat na oci - ako si napisala nieco typu - ty hento, ja toto... ja viem, ste vlastne pod tlakom obidvaja a to je brzda.
a co takto zacat s inymi praktikami, bud celkovo a postupne pridat, resp. sa casom prepracovat aj k normalnemu styku? myslela som napriklad oralne sa uspokojovat alebo jednoducho nieco, co je vam prijemne a vzrusive

sharlotta
13. sep 2007

Certica, k tomu sme sa uz dopracovali. Mne tam chyba ta vasen, mozno by som sa aj nastartovala, keby to nebolo take"roboticke" ☹

certica
13. sep 2007

sharlotta, mas pravdu, lenze tu vasen aj treba niecim vyprodukovat, podnietit, ja neviem, ono to samozrejme nie je len fyziologicka zalezitost, teda fyzicka, vsetko je to predovsetkym v hlave a myslienkach, predstavach, aspon u zien myslim, ze je to dost podstatna sucast

certica
13. sep 2007

a pokial je v hlave nejaky blok, mas ju plnu rusivych momentov a myslienok namiesto tych spravnych, ktore ta maju nabudit a pomoct uvolnit v spojeni aj s tym fyzickym, ako dotyky a pod., je to tazke

cecusa
13. sep 2007

Skusime nejak postupne.Mozno skusime aj nejakeho odbornika.Ale to vidim ako najposlednejsiu moznost.
Sharlotta, vasen by mozno aj bola, najma zo strany manzela, ale ja som taky blok, ani neviem, co to je, proste strach a ...neviem.

sharlotta
13. sep 2007

Moj manzel zase nechape, ze to nechcem schematicky. On je nauceny jeden sposob a to je vsetko. Kazdopadne, u nas to nie je az taky problem, ako u vas.
Cecusa, myslim, ze ked mas v sebe ten blok a uplynula taka doba, tak by si predsa len mohla skusit sa s nejakym odbornikom o tom porozpravat.

certica
13. sep 2007

sharlotik, to bola prva vec (prvy moj prispevok), ktory som cecuse napisala, len ked ona to chce riesit touto cestou az v krajnom pripade. i ked ja si myslim, ze ten krajny pripad to uz vazne je.
mozno aj tu hypnozu by som vyskusala...

certica
13. sep 2007

este k tomu schematu 😀 - moj je tiez typ, ze by mu stacilo nejakych par schem a je max.spokojny (ved ciel je splneny), lenze ja ho nenecham, tiez potrebujem obcas zmenu a inovaciu

sharlotta
13. sep 2007

No, ta hypnoza by aj mohla byt, citala som, ze sa tak liecia fobie, tak mozno by to ucinkovalo.

sharlotta
13. sep 2007

Ja sa tiez obcas posnazim prevziat iniciativu, len by som rada, keby aj on niekedy nieco. Presne ako si napisala, ciel je jasny 😀 , tak naco by sa trapil a vymyslal... 😕

certica
13. sep 2007

muzi su priamejsi a mozno jednoduchsi, ale nemyslim to teraz doslovne duchovne. vyhra je aspon to, ze sa tym zmenam a obmenam nebrania 😀

sharlotta
13. sep 2007

No, aspon ze tak. Ale dakedy na mna pozrie, ze co zasa vymyslam. Ale ked mna to tak nebavi. Ja na to nastartovanie potrebujem nieco viac, lebo inak nic necitim a fakt mam pocit, akoby to robil robot. Ja som skorpion vasnivy a potrebujem iskru. On je byk pohodlny.

certica
13. sep 2007

co sa tej hypnozy tyka, otazka este zohnat niekoho seriozneho, nie nejakeho sarlatana a potom ci je dana osoba aspon ako tak vhodne medium.

certica
13. sep 2007

hej, hej pamatam, ze si skorpik 😉 ja mam zase sice vytrvaleho, ale trosku konzervativnejsieho kozorozca

sharlotta
13. sep 2007

Kozorozci su na tom podobne s konzervativnostou, ako byci.A ja uz od svojej podstaty nie som konzervativna. Ja osobne by som sa ale asi bala pustat do hypnozy. Je to v celku nepreskumana oblast, kto vie, ake to ma vedlajsie ucinky. 😅
A ty si ake znamenie, ja si napamatam, sorry.

certica
13. sep 2007

inac kolko ste spolu sharlotta? v tych prvych fazach vztahu je toho vymyslania a skusania urcite viac, potom sa to vacsinou trochu ustali. mna tiez hlavne v minulosti obcas ubijalo, ze zase ja musim vymyslat, ak chcem nieco navyse alebo zaujimavejsie a viac by ma to bavilo, keby aj z druhej strany prisiel nejaky spontanny napad. ja niekedy potrebujem trochu blaznovstva v zivote, on ma zas ine prednosti, takze sa v podstate doplname a uz som si nejak zvykla

certica
13. sep 2007

vobec sa nehnevam, ja mam na znamenia proste pamat alebo je to uchylka? 😀
ja som ryba

sharlotta
13. sep 2007

Ja sa vzdy kazdeho pytam, ake je znamenie a pamatam si ludi viac podla znameni, ako po mene. My sme spolu skoro 6 rokov. Na zaciatku toho bolooooo, ale to uz je davno. Teraz je to ale o niecom inom. Je to skor o laske a nehe, ako o sexe samotnom. Aj ked v konecnom dosledku...

sharlotta
13. sep 2007

Ja mam problem hlavne s tym startom, nechapem ako muzi vedia hned ist na vec.

certica
13. sep 2007

ja presne, ludi si pamatam podla znameni (ak ho uz raz poznam, nezabudnem), datumov, celkovo som na cisla, ale mena, tvare - v tom som dost slaba chaba.
my sme spolu 8r., ale zas kazda ta vyvojova faza ma nieco do seba a aspon je na co spominat 😀

sharlotta
13. sep 2007

To urcite, ja si pamatam datumy narodenia aj spoluziaciek zo zakladnej. Je pravda, ze 7. rok je kriticky?

certica
13. sep 2007

u nas je to vo vacsine pripadov tak, ze ja uz nastartovana som, tak zacnem otravovat, ale samozrejme byva navrh aj z jeho strany a aj ked trebars v prvom momente mam dojem, ze sa mi vlastne ani extra moc nechce, chut sa objavi a nejak vykrystalizuje pocas.
idem, uz mam krpateho doma