Manžel a odmietanie sexu

ellen
25. nov 2006

ani neviem ako zacat. som asi mesiac cerstvo vydata a mam pocit, ze moj manzel ma odmieta. uz sme mali aj debatu o tom, trochu som si poplakala, nejak sa to poriesilo, teraz sa snazi, ale... stale mam pocit, ze to robi len preto, ze sme kvoli tomuto mali 2-3 pre oboch nemile dni... aj som mu povedala, ako sa citim, hladala som dovod, ale on mi doteraz nepovedal, ci ma k tomu nejaky dovod... vo vztahu sme uplne v pohode, nic nam nechyba (si myslim), s bejby este trochu chceme pockat, takze neviem. zvazovala som, ci to nie je preto, ze byvame s mojimi rodicmi (s ktorymi super vychadza), ale zavrhla som to, pretoze ma odmieta, aj ked sme sami...

zaneta333
17. nov 2011

@maryx ja sa strasne bojim, ze sa uplne odcudzime casom... ved prejdu dalsie 2-3 roky a my chceme dalsie deti... ale deti nenosi bocian... a uz teraz mi to pride ako kámosi na intraku ☹

maryx
17. nov 2011

@zaneta333 toto som skúšala aj ja a nepomohlo. Mužovi to vyhovovalo, že som nechcela nič...a robila drahoty...

maryx
17. nov 2011

@zaneta333 no to je naša situácia, manžel by druhé tiež chcel ale ako všetky vieme, tak spermie nelietajú vo vzduchu a k splodeniu detí treba aj sex... Ale zas ja odmietam len splodiť dieťa a potom žiť v celibáte.
A odcudzenie proste týmto smerom, zrejme príde... ja už pár mesiacov zvažujem o ukončení takéhoto pseudo manželstva...

zaneta333
17. nov 2011

@maryx och. Takze vlastne neexistuje riesenie. Niektorych chlapov proste prejde chut a so zeny bude domaca pani kvazi sluzka. Nikdy by som nepovedala, ze to bude nas pripad. A vsetci na okolo si myslia, aky sme my idealny parik ☹

dooscoby
17. nov 2011

no baby neviem ci patrim sem ale u nas to zacina byt naopak zaujem prestavam mat ja ☹ a manzel tiez prejavi zaujem raz za 2 tyzdne. viem ze to je malo ale pri tych nasich detoch mam totalne vybite baterky a vecer uz nemam ani pomyslenie. sme spolu 3 roky a tiez to u nas vyzera ako spolubyvajuci ale kamoska tvrdi ze to je normalne casom sa kazdy vztah dostane do takych kolaji tak ja neviem. bavili sme sa spolu ze chceme sa posunut dalej,riesit to a milovat sa castejsie ale jednoducha nam asi chyba chut a hlavne ta energia. do toho este kopec stresov z prerabania kuchyne. pevne verim ze ked dokojim,deti povyrastu tak este nebudeme natolko odsudzeny aby sme si konecne nasli cas aj pre seba

maryx
17. nov 2011

@zaneta333 aj o nás si ľudia myslia, že sme ideálny pár... Ale ja ťa nechcem demotivovať, možno to u vás bude iné...u nás to proste je v troskách

filipal
17. nov 2011

kocky, poculi ste uz o asexualnych ludoch? neexistuju oficialne statistiky, ale sexuologovia odhaduju, ze ich je priblizne tolko , kolko homosexualov.
mozno ste narazili prave na takeho partnera. sex im nic nehovori, je to pre nich len nastroj na plodenie deti a nic viac....nepocituju ziadnu tuzbu, preto sa musia do aktu nutit ako do telocviku.
nevravim, ze aj vas pripad je taky, len som to sem uviedla ako jednu moznost....

zaneta333
17. nov 2011

@dooscoby je to fajn, ked chcete, ked mate zaujem obaja to riesit 🙂 U nas by som to chcela riesit len ja a ked dopoviem svoje, manzel sa mi zacne vyrazne vyhybat, aby o tom nemusel hovorit. Takze som to vzdala po cca 3 pokusoch. Ved ho este viac znechutim! Ako keby som ho urazila. Zvlastne, ze to predtym fungovalo ok.

maryx nedemotivujes ma 🙂 ja rozmyslam realne a riesim problemy. Tento vsak neviem vyriesit. A u Vas vie manzel, kam to speje? Uvedomuje si to? Aj ked predpokladam, ze si mu to naznacila uz, dojde to tym chlapom? Mozno ten mail by bol fakt dobry...mozno ked je to napisane, zaberien to viac...

zaneta333
17. nov 2011

@filipal pocula som o tom, priznaky sedia 😀 Ale je mozne, aby sa to zmenilo u niekoho, kto to predtym v pohode?

filipal
17. nov 2011

@zaneta333 mozno sa len snazil. vies, je to tazke, pre niekoho kto neciti tuzbu a vie, ze sa to od neho vyzaduje (caka). mozno milovanie citi ako nejaku masaz. ze je to celkom prijemne, ale zase nie euforia.
a myslim si, ze aj medzi asexualmi su rozne stupne. niekto ma mozno len znizene libido a niekto mozno uplny odpor. a mozno to v zivote kolise....

dooscoby
17. nov 2011

zaneta333 a nerozmyslala si odneho odist? mozno len nacas aby pochopil co doma ma a co moze stratit. u nas snaha je len sa bojim ze kym sa to rozhybe uz bude neskoro ☹ uz som par krat rozmyslala od neho odist ale predsa su tu uz 2 deti a o to je to tahsie. my sme tak riesili krizu minuly rok pred svatbou,pred druhym mimi ze co s nami a vyjadril sa ze on chce mat so mnou rodinu,deti.dakedy mam hlavu v smutku,on trpi depresiami bol aj nato lieceny a este stale hladam cestu ako nanho ked ho to chyti.on sa vyjadril ze mozno nie je stvoreny pre rodinu,ma rad svoj klud,pohodu a viem ze mal aj obdobie ked sme boli spolu ze nevychadzal aj tyzden z domu len spal a spal.no ale sme spolu a musime to dako dobojovat hoci to lahke nebude

maryx
17. nov 2011

@zaneta333 naznačovala som mu to často, dokonca sme sa skoro pred dvoma rokmi rozviedli ale povedala som si, že ešte raz to skúsim, predsa len máme spolu krásnu slečnu 4 ročnú. Ale ďalej sa to nedá. Proste jeho nezáujmom o mňa, neochotou pomôcť v domácnosti, neustálym hraním sa na pc a playstatione vo mne zabil všetku lásku, čo som k nemu cítila... Žiaľ my spejeme jednoznačne k rozvodu

@filipal no na môjho muža to jednoznačne pasuje, že je asexuálny typ!!! Aj preto máme toľko problémov...ktoré žiaľ neskončia, a ja už nie som ochotná takto fungovať...a žiť. Je to ubíjajúce, ponižujúce...

filipal
17. nov 2011

@maryx ano, verim....pre druheho partnera je to hrozne... ☹
a horsie pre zenu. lebo ak je to anopak, tak sa to akosi viac ocakava ....ale ked je zena sexualne odmietana je to velka frustracia....

maryx
17. nov 2011

@filipal asi tak, a ono to odmietanie pomaly ale isto zabíja všetky city...u mňa sú už komplet preč. Manžela berem ako super kamaráta, ale nič viac... teraz už ani nechcem sex od neho, niežeby sa snažil... jemu takýto stav vyhovuje...
Sme 6 rokov po svadbe a spali sme spolu dokopy cca 8 x.... to už hovorí samo o sebe

filipal
17. nov 2011

@maryx urcite by som ta neodhovarala od rozchodu..... zit takto cely zivot... ☹
nebolo od neho ferove, ze ti to nepovedal dopredu. je to nieco ako zatajenie zdravotneho stavu.
ale mozno to sam nevedel a vyvinulo sa to postupne.

maryx
17. nov 2011

@filipal viem že by si ma neodhovárala 😉 ja už som presvedčená o tom....
Viem že nič sa nezmení...

filipal
17. nov 2011

@maryx inac vam vsetko funguje? a k dcerke ma aky vztah?

maryx
17. nov 2011

@filipal k dcérke má dobrý vzťah, ale inak doma nefunguje vôbec...žiadna pomoc, žiadna ochota...proste je to kus lenivého chlapa... 🙂 najradšej trávi čas na pc a playku...

zaneta333
17. nov 2011

@dooscoby vies ja od neho nechcem odist. Mozno som staromodna, ale chcela by som zit v manzelstve, samozrejme vo fungujucom. Naozaj vela sme toho spolu uz preskakali, len preto, aby sme mohli zit spolu, ovela zlozitejsie veci ako vecerne milovanie. Preto mi to pride ako keby sa vzdal toho, co tak strasnemoc velmi predtym chcel. Je to sklamanie ☹ Keby som odisla, kam by som sla? K mame? a musela by som sa priznat preco? Prepadla by som sa pod ciernu zem, hanbila by som sa strasne za to, ze on to nechce.

vejula
17. nov 2011

@zaneta333 dokažeš takto žiť do konca života pokial sa nezmeni? Ak ano tak nieje o čom. Len aby si po par rokoch života s dalšimi detičkami na krku nezistila že sa už nedokažeš na svet usmievať. Podla mna ak ťa manžel miluje mal by mať snahu to riešiť, ked vidi že si z toho nešťastna.

zaneta333
17. nov 2011

@dooscoby s tou depkou skus byt trpezliva, kamoska tiez spala nenormalne vela. Asi 3 roky jej to trvalo. Normalne sa vyspala z tej depky, ako keby "prespala" to zivotne obdobie. My sme sa spoznali pocas toho obdobia. Bolo to cudne pre mna a tazke pre nu, aj pre jej rodinu. Potom sa jej aj zacalo trosku darit a to ju velmi posunulo, ako keby nakoplo. Dnes je uplne ina. Ako keby to bol iny clovek. Niekedy ju to chyti, ale len mierne a dalsi den je to prec.Pomohli jej aj lieky a hlavne rodina a priatelia. Takze drz sa, ono sa to spravi. Mozno ta psychika tiez potrebuje akysi reset. Potom bude dobre. Drzim Vam palce, aby ste to zvladli 🙂

filipal
17. nov 2011

@zaneta333 este by ste mohli skusit manzelsku poradnu. ak chces vase manzelstvo udrzat, mal by ti tvoj manzel aspon vynahradit svojou pozornostou nedostatok intimneho zivota.... moj muz ked bral antidepresiva vobec nemal chut na sex. ale uvedomoval si, ze ma zanedbava, tak sa ponukal ze mi namasiruje nohy, objimali sme sa pod....nejaka fyzicka blizkost by tam mala byt. a to by sa mohol tvoj muz naucit v tej poradni. vies, chlapom musis dat presny navod.

filipal
17. nov 2011

@maryx tak nemas velmi co lutovat....ale pre dcerku to asi bude tazke...je na otca velmi naviazana?

maryx
17. nov 2011

@filipal moja malá je naviazaná na mňa, s manželom sa vie akurát tak blázniť ale inak si ju vychovávam sama...jedno je však isté, že ju to zrejme raní a bude ťažké jej to vysvetliť...

mandragora22
17. nov 2011

@filipal netvrdila by som, ze clovek, ktory ma menej chuti, je automaticky asexual. ja som bola kedysi taka masina, ze hajaaaaaj, a teraz? takmer dva roky kmitam okolo decka, ktore vyzaduje maximalnu pozornost a som tak vystavena, ze tiez si na sex spomeniem tak raz za dva tyzdne a podobne aj partner. aj on je z dietata dost vycerpany, pretoze po prichode z roboty prebera "sluzbu" a ja sa konecne venujem domacnosti a trosku sebe. takze sme obaja vypluti a akosi tym odchadza chut. pritom sa nejak nehadame, tiez zrejme vyzerame na pohlad idealne, co uz. myslim si vsak, ze cim menej sexu, tym vacsie odcudzenie nastava 😖 😖 😔

filipal
17. nov 2011

@mandragora22 prosim ta neprekrucuj moje slova. dakujem, ze si prispela svojimi skusenostami, ale laskavo nehodnot moj nazor podla toho, co postihlo teba.
ja keby som vychadzala zo svojich skusenosti, tak napisem. ja napriklad nemam chut na sex, lebo som stara a uz mam toho dost! iste to tak citi aj tvoj muz.
chapes, ja som hodnotila inu situaciu, ako prezivas ty, alebo ja.....och joj

mandragora22
17. nov 2011

@filipal ja som neprekrucala tvoje slova. to bola reakcia na tento tvoj prispevok:

kocky, poculi ste uz o asexualnych ludoch? neexistuju oficialne statistiky, ale sexuologovia odhaduju, ze ich je priblizne tolko , kolko homosexualov.
mozno ste narazili prave na takeho partnera. sex im nic nehovori ☹ ☹ ☹

ja som reagovala hlavne na tu vetu, ze mozno ste narazili na takeho partnera 😉 😉 😉 a pridala som iba svoju skusenost, tym som ta neprekrucala, teda, nebolo to v mojom zaujme 😉
a chcela som tym povedat, ze mozno aj tuto tieto baby, ktore maju podobnu skusenost ako ja, su v takej situacii mozno aj pre vycerpanie oboch partnerov, ja uz tiez nemam osemnast, neboj sa. a viem, ze sex mi velmi chutil este dva dni pred porodom. dokonca aj par tyzdnov po porode, a teraz? sme fakt total vystaveni, samozrejme, z celkovej situacie. dieta, domacnost, praca, biznis, vzdelavanie... to vsetko dohromady "naladi" taku chut na sex, ze az 😀 😀 😀 😀 😀

maryx
17. nov 2011

žiaľ u mňa je to presne ten typ ako napísala @filipal - asexuál...

filipal
17. nov 2011

@mandragora22 ano, uviedla som, ze takyto ludia existuju a co? ja som nikoho nediagnostikovala, na dialku by to ani nebolo mozne.
keby si ma poznala dlhsie, vedela by si, ze vzdy zvazujem viac moznosti a v tychto temach som uz sto krat opakovala, ze treba vylucit stres, chorobu, uzivanie liekov, rozne sexualne disfunkcie....u zeny tehotenstvo, sestonedelie, poporodna depresia... atd.....
dalej milenku, opacnu orientaciu, rozlicne libido.......atd.
ako chces zhodnotit, ked mlady zdravy chlap po sobasi za rok a pol ma 4 styky?

mandragora22
17. nov 2011

@filipal ja len nerozumiem, preco si na mna taka utocna, ved ja som nic z toho nemyslela absolutne v zlom, ja som necitala celu diskusiu a nie som kompetentna hodnotit, ci je chlap alebo zena asexual, alebo len velmi unaveny, -a... skratka som len reagovala svojou skusenostou, pricom som chcela tym poukazat, ze my dvaja doma nie sme asexualni ludia, preto som to dala ako odpoved tebe 😖 netusila som, ze sa takto urazis, zrejme sme sa nepochopili...