Manžel a odmietanie sexu

ellen
25. nov 2006

ani neviem ako zacat. som asi mesiac cerstvo vydata a mam pocit, ze moj manzel ma odmieta. uz sme mali aj debatu o tom, trochu som si poplakala, nejak sa to poriesilo, teraz sa snazi, ale... stale mam pocit, ze to robi len preto, ze sme kvoli tomuto mali 2-3 pre oboch nemile dni... aj som mu povedala, ako sa citim, hladala som dovod, ale on mi doteraz nepovedal, ci ma k tomu nejaky dovod... vo vztahu sme uplne v pohode, nic nam nechyba (si myslim), s bejby este trochu chceme pockat, takze neviem. zvazovala som, ci to nie je preto, ze byvame s mojimi rodicmi (s ktorymi super vychadza), ale zavrhla som to, pretoze ma odmieta, aj ked sme sami...

filipal
17. nov 2011

@mandragora22 ved prave, ze si necitala celu diskusiu , preto ma to nastvalo, ze si zacala hodnotit moj nazor. nepoznala si pozadie a hned si zotrela to, co som napisala ja.
ani by som nemukla, keby si napisala Maryx, alebo Zanete, ze si myslis, ze problemy jej muza budu z unavy a pod.
to by bolo korektne vyjadrenie nazoru. ty si vsak napisala mne, hoci ja ziaden problem s mojim sexom v tejto teme neriesim. chapes?

filipal
17. nov 2011

@mandragora22 dobre, beriem to. nehnevam sa na teba, len ma nahnevala ta reakcia.....
O.K. 🙂

mandragora22
17. nov 2011

@filipal preboha, ved ja som ta nezotrela! uz dvakrat sa ti snazim vysvetlit, ze som to nemyslela v zlom, nerozumiem, preco sa stale zlostis, ved som nic z toho nemyslela v zlom! co mas zlu naladu? ved ta poznam aj z inych tem a taketo nedorozumenia bravas s nadhladom! som trosku zarazena, ale nevadi, OK, uz nebudem reagovat na tvoje prispevky, pokial si neprecitam celu temu, co asi nikdy, lebo na to ja nemam cas ☹

mandragora22
17. nov 2011

@filipal jaj, aha, v poriadku, uz reagujem 😀 😀 😀 😉

zaneta333
18. nov 2011

ahojte Baby 🙂 vcera som sa porozpravala s manzelom. Teda rozpravala som iba ja a on si robil svoje. Len obcas pridal, ze "tak to nie je". Dlho som rozpravala, asi zo mna vsetok zial vysiel. Vsetko co som Vam povedala, som povedala aj jemu. ☹ Bola som smutna, to je jasne, aj ponizujuce to bolo, ale som sa rozhodla, ze to naposledy skusim. Na konci som sa aj rozplakala, ze ako sme to teda dopadli. ☹ Prekvapilo ma vsak, ze on sa tvaril, ako keby to pocul prvykrat, neuvedomil si zrejme, ze to je az tak zle... Potom prisiel ku mne a objal ma. Uz davno ma takto neobjal 🙂 a konecne som videla snahu a ochotu bojovat o nas vztah 🙂 Aj v noci ma objal 🙂 Som si uvedomila ako sa postupne u nas vytratili tieto drobnosti prejavu lasky. Takze odpovedi som sa nedockala, ale snahy ano, dufam, ze to bude lepsie 🙂

maryx
18. nov 2011

@zaneta333 budem držať palce aby vám to vyšlo a úprimne fandím. Predsa len zachránenie manželstva stojí za všetky pokusy.
Žiaľ my sme si už touto fázou prešli, kedy manžel sa snažil ale vydržalo mu to mesiac. Ale on je vážne "jedinečný" 😉

filipal
18. nov 2011

@zaneta333 aj ja ti velmi velmi prajem, aby sa vam podarilo vztah zachranit. chlapom treba vsetko vraviet polopate, oni nemaju schopnost ako my zeny - nieco "vycitit".

zaneta333
18. nov 2011

@maryx dakujem 🙂 no tiez sa dopredu neradujem, len dufam 🙂 Presne z toho mam obavy, ze to snazenie bude trvat kratko. Je velmi tazke najst si opät cestu k sebe bez toho aby som tam citila tu prichut, ze "musi". A pritom sme dobry kamarati. Ale laska je nieco uplne ine.

Filipal mas pravdu 🙂 ja si tiez velmi velmi prajem, aby sa to podarilo. Velmi svojho manzela lubim, chcela by som s nim byt zase stastna 🙂

zaneta333
20. nov 2011

ahojte Mamičky. Som taka smutna. Nemozem ani spat. Myslim, ze sa to vobec nezlepsi. Sice snaha je, ojatia - 3-4 za den, trosku milsie spravanie, ale milovanie z toho nebude. Ani dnes ani zajtra, ani za tyzden... Co teraz ??? Vsak je evidentne, ze sa tomu vyhyba. Porozpravat sa o tom uz nema zmysel... Myslela som si, ze sa mi aspon ulavi, ked napisem na konika, ale akosi sa vo mne len smutok hromadi. Uz aj otvorene hovorim o tom, ze s nim stastna uz nie som. A on povie: "To bude dobreee." Asi sa to samo spravi, len tak, z nico ho nic... Je to akasi hra na mna? Aby som uverila, ze to bude dobre? Ci??? Mne to pride ako: bude to dobreee, zvyknes si a ked uz ani ty nebudes chciet, tak budeme stastni. ??? ☹

michelleuk
20. nov 2011

@zaneta333 ahoj ja som mala podobny problem ako ty obcas aj stale mam ale zlepsuje sa to...moj tiez neni nijaky sexualny borec staci mu sex tak 3x za mesiac niekedy castejsie,,,vela sa odvija od problemov niektory chlapi su taky ze proste ked ich nieco trapi tak nemozu bud praca alebo peniaze rodina...v prvom rade na neho netlac lebo to bude este horsie bude sa trapit este aj nad tym ze ta neuspokojuje,nechaj tomu volny priebeh,k tomu objatiu v spanku proste niektory ludia nemaju radi lepenie aj mne stale moj hovori aby som sa nelepila ze radsej spi volne musi sa poprevracat kym zaspi,,,

zaneta333
20. nov 2011

@michelleuk neviem preco to tak je. Na vsetko mi povie, nie nic ma netrapi, nemam stresy, nie som chory, ziadny problem, vsetko je ok. A naozaj sa tvari, ze je to v najlepsom poriadku. Za posledny rok aj daco sme sa milovali len raz. ☹ Ja vidim, ze je to este horsie, ked som sa o tom snazila rozpravat a riesit to, ale jednoducho ja to neviem pochopit. Sme spolu 5. rok a predtym som naozaj citila, ze ma miluje, aj fyzicky 2x do tyzdna.

zaneta333
20. nov 2011

musim ale dodat, ze pocas toho som bola aj tehotna, takze 9 mesiacov nic koli tomu - to som este vedela pochopit. Aj ked som mu vravela, ze su aj ine formy, ani sa ma nedotkol. Tak som vymyslela, ze teda aspon on, tak mi odvetil, ze on radsej sam. 😖 On ma proste uz absolutne nechce ☹ Pred otehotnenim to bolo aspon raz za 4 mesiace.

michelleuk
20. nov 2011

@zaneta333 no ja si myslim ze tam bude nejaky problem hlavne ked to zapiera skus na to ist okrajovo ako v robote ako s janom,jozom (kamaratom..)mozno sa prekecne...a mate dieta?aj to dokaze v niektorych pripadoch urobyt zmenu,,,s mojim ked sme uz dlhsie spolu nesexovali tak mi normalne povedal ze sa ma uz hanbi 😕 a chodite von do kina alebo niekde neviem co mate radi...mi sme boli vcera v kine mala bola u mami cez noc kupila som si vino pokecali sme posexovali a bolo dobre 😅 mne aj povie ten moj ze ked sedi cely den doma tak sa mu nechce skocit...a on napr nema rad ked ja chcem od nejo aby sme sexovali vtedy sa mu vzdy nechce 🙄

michelleuk
20. nov 2011

@zaneta333 pocuj a nebol pri porode?nevidel nieco co nemal vydiet?moj bol a ma do teraz s toho fobiu so sexu ani nie ale s oralu,,,,

zaneta333
20. nov 2011

@michelleuk ja si tiez myslim ze tam bude problem a myslim si aj to, ze to zatajuje. Nechce o tom hovorit...aj to je divne. Pri porode bol, ale problemy zacali ovela skor pred otehotnenim. Ked som sa ho spytala, ze preco sa milujeme len raz za 4 mesiace, odpovedal, citujem: "To nie je pravda". ??? Ked som mu teraz pri rozhovore povedala, ze ma odmieta, tiez povedal "To nie je pravda". ??? Uviedla som konkretne priklady a ostal ticho.
Tiez si myslim, ze sa hanbi, aj ked vyzera ovela lepsie, ako ked sme sa spoznali, proste zmuznel.
Von nechodime, lebo ked pride z roboty, cita knihu, alebo zapne pc, malo so mnou komunikuje a cez vikendy bezi k svojej matke (ktora ma nema v laske). Hostia chodia ku nam, aspon ze to 🙂 vzdy sa tu citia prijemne 🙂 su to jeho priatelia, lebo moji su daleko, alebo jeho rodina, a predsa, casto je to on, kto zdrhne do izby a sa citim potom trapne. Nechce som mnou ani na prechadzky chodit kocikovat, ale to moze byt aj unaveny z prace, chce si oddychnut, to pochopim.

michelleuk
20. nov 2011

@zaneta333 vies pre niektorych muzou je tehotna zena proste nieco nedotknutelne maju uctu k tehotenstvu ani moj nechcel mu kolegovia nahovorili blbosti v robote ohladom sexu s tehotnou tak nechcel 😅 on mi pripada ako samotar ked je taky ze aj pred kamosmi uteka,pred tym taky nebol?nepovedal ti niekedy vetu ze si svoje splnil tym ze ma uz dieta?viem ze to bude zniet ako blbost ale ja som pocula aj toto ze preco tak casto nesexujeme 😅

zaneta333
20. nov 2011

@michelleuk presne tak mi to pride. Ze svoje uz splnil. Lenze co potom s nasim manzelstvom? Ved sme chceli viac deti... Ja som nesmierne stastna, ze mame take krasne babo, je to moje jedine potesenie 🙂 Mozno je dieta to co chcel a tym to konci. Nechce sa mi verit. Ale ked citam, ze samotar, ze zataji nejaky problem, ze jeho snaha bude kratka, jednoducho sa musim priznat, ze je to tak.
Napadlo ma aj to, ci za tym nebude svokra. Nikdy ma nemala v laske, slovne ma napadala aj pred nim, je to zena, ktora nema rada nikoho (ani kolegov, ani susedov, ani vlastnu najblizsiu rodinu co ma teda zaraza) IBA a jedine svojho syna. Odkedy sa nam narodilo babatko, snazi sa, usmieva sa na mna, ale vidim, ze to nie je uprimne. Ja sa priznam, ze ju nemam rada. Vela mi uz ublizila, ja sa od nej distancujem ako len viem.
Strasne mi je luto, ze v manzelovi uz obcas vidim aj jej gesta. Tym, ze ma nemiluje ako muz ma aj stve, hnevam sa nanho a ked vidim tu podobnost medzi nim a jeho matkou och 😖 Proste je to ten isty pocit: nema ma rad. Ani jeho mat ani on... to potom je o com?

maryx
21. nov 2011

@zaneta333
Ahoj, no vidím, že to dlho nevydržalo ☹ mrzí ma to. Dúfala som, že aspoň u vás sa to podarí. Žiaľ všetko čo píšeš je navlas rovnaké (až na pár maličkostí napr. že môj nebol pri pôrode) a zdá sa mi, akoby si mala za muža môjho... U nás to bolo zo začiatku tiež dva - tri krát týždenne....a nakoniec sa frekvencia znížila na dva razy za rok...počítam že budúci rok to bude raz 😠 Ale čo už, ja som tomu môjmu povedala, že ak ho raz opustím kvoli inému tak nech sa nečuduje a nech hľadá vinu len u seba...lebo takto sa donekonečne žiť nedá....

Skúste ešte toho sexuológa...možno....

zaneta333
21. nov 2011

@maryx a co sa u sexuologa robi? ako to prebieha?
ale asi 90%, ze ho nenahovorim na to ☹ pre mna by to bolo tiez trapne...vsak ja taky problem nemam. Teraz to znie tak strasne sebecky, ale este aj to si vytrpiet a potom aj tak nic z toho nebude... 🙄 a rozpravat niekomu akymi vseliakymi sposobmi ma uz odmietol och. ☹ Aj tak sa hanbim za to, ani v rodine to nikto nevie, ani kamosky.
Je dost tazke s tym zit a drzat to v sebe neustale 🤐

maryx
21. nov 2011

@zaneta333
Poznám tieto pocity moja, ale žiaľ ak chceš niečo spraviť na záchranu a zmenu tak by bolo vhodné vyhľadať odborníka. Prídete tam, a on zisťuje prečo muž nemá chuť na sex...aké polohy uprednostňuje, čo sa mu na tebe páči....a pod... prebehlo to v pohode, a dokonca to ani nebolo trápne. 😉 Ved si to vezmi tak, že ty nie si navine...si normálna že chceš byť pomilovaná svojím mužom - skôr jeho správanie nie je v norme, a bud ho bude riešiť alebo žiaľ je to kruté ale spejete do situácie akú prežívam ja!

zaneta333
21. nov 2011

@maryx mas pravdu

maryx
21. nov 2011

@zaneta333 žiaľ hovorím z vlastných skúseností...

katy1979
21. nov 2011

@zaneta333 ries kym sa riesit da lebo raz to uz nebude mozne a cesta spat obcas nie je. ak citis potrebu bojovat a vediet co sa deje a preco a zaco tlac na neho. chlapi sice tlaku odolavaju dlho ale raz prasknu a povedia co je vo veci. ja som bojovat prestala uz velmi davno uz ani neriesim aj som mu povedala ze uz ho nemilujem lebo zena je tvor citlivy a potrebuje vediet a citit ze ju niekto lubi a niekomu na nej zalezi. u nas to bola niekedy aspon pusa ked prisiel z roboty ci si aspon prisadol pri pozerani telky. jeho objatie ak pride raz za rok je mi uz neprijemne. vyhrazala som sa mu uz pred 3rokmi ze ak sa to nezmeni niekoho si najdem. snad rok predtym sluboval ze ked sa prestahujeme vsetko sa zmeni nic sa nezmenilo. teda zmenilo k horsiemu. zjavne mu sex nechyba. u nas je s tymto problem viac ako pat rokov. t.j. zacalo to este pred detmi. za poslednych pat rokov bol sex u nas asi 6x za poslednych 2,5 roka ani raz. prve roky som bojovala uz nie. ale s bojovou naladou odislo zo mna vsetko akykolvek cit k nemu. ak by sa aj nahodou zobudil a chcel by sa milovat ja uz ho nechcem.

maryx
21. nov 2011

@katy1979
ako vidím nie som jediná s týmto problémom...a ak sa môžem spýtať ako to chceš riešiť? U mňa už tiež umrela posledná štipka lásky k mužovi, beriem ho ako brata...vlastne sa stalo to čo som mu tvrdila už pár rokov... docielil to svojím nezáujmom o mňa...

zaneta333
21. nov 2011

dakujem za uprimne slova ☹

katy1979
21. nov 2011

@maryx myslim ze takym istym sposobom ako to riesis ty. jednoducho pa pa a nech si ide svojou cestou. bohuzial som doma na materskej a bez prijmu a z toho sa ani podnajom neda zaplatit. asi tak ako tiez ho skor beriem ako brata ci nejakeho spolubyvajuceho kamarata ako partnera. ja som mu urcite veci tvrdila tiez ale to je ako hadzanie hrachu o stenu. aj tak sa stav ze z nas pri rozvode urobia chudery. a este bude vsetko nasa vina. vsak pockaj tie reci zena ho opustila a ineho si nasla. no a tak nasla a co ma byt.

maryx
21. nov 2011

@katy1979 no toho sa obávam....a ty máš niekoho?
Ja mám v tomto minimálne jednu výhodu oproti tebe, mám len jedno dieťa...teda aspon to vyzerá ľahšie....

maryx
21. nov 2011

@katy1979 ja už proste nemám chuť, silu ani energiu zachraňovať toto manželstvo....čakám len na to posledný tzv. kvapku a končím....vlastne som rozhodnutá budúci rok byť už šťastne rozvedená....

filipal
21. nov 2011

@maryx vy ste uz boli u sexuologa? tak pekne o tom pises....

maryx
21. nov 2011

@filipal áno boli sme, pred dvoma rokmi keď som ešte chcela zachrániť toto manželstvo...vtedy som vybavila sexuologa, boli sme tam a na mesiac sa stav zlepšil...muž sa snažil, dokonca behom toho mesiaca sa veľkodušne so mnou "raz" vyspal... ale po mesiaci sme spadli do starých koľají a ja som precitla... od tej doby začali moje city k mm chladnúť a už som sa nepokúšala zmeniť danú situáciu... veď načo aj vyvíjať snahu ked na druhej strane je stále blokovaná...
Napriek tomu, že som sa cítila ako kur.a lebo som stále mužovi nadbiehala, a on vyzeral akoby ho chcem znásilniť som sa snažila postupne postaviť na nohy...moje sebavedomie v tej dobe bolo na bode mrazu...pripadala som si strašná...napriek tomu, že na ulici sa stále za mnou otočí pár chlapov a vyzerám vraj celkom k svetu...ale ked vlastný mm nemá záujem tak to ubíja...
Teraz už nie! Povedala som si dosť! Keď nemá záujem on, nevadí...isto existuje chlap, ktorý bude vďačný tomu môjmu, že nechcel ...