Manžel a odmietanie sexu

ellen
25. nov 2006

ani neviem ako zacat. som asi mesiac cerstvo vydata a mam pocit, ze moj manzel ma odmieta. uz sme mali aj debatu o tom, trochu som si poplakala, nejak sa to poriesilo, teraz sa snazi, ale... stale mam pocit, ze to robi len preto, ze sme kvoli tomuto mali 2-3 pre oboch nemile dni... aj som mu povedala, ako sa citim, hladala som dovod, ale on mi doteraz nepovedal, ci ma k tomu nejaky dovod... vo vztahu sme uplne v pohode, nic nam nechyba (si myslim), s bejby este trochu chceme pockat, takze neviem. zvazovala som, ci to nie je preto, ze byvame s mojimi rodicmi (s ktorymi super vychadza), ale zavrhla som to, pretoze ma odmieta, aj ked sme sami...

maryx
23. nov 2011

@katy1979 je to jeden z argumentov, ktorý súd berie do úvahy...

vejula
23. nov 2011

@zaneta333
@maryx
@katy1979 včera mi prave mm hovoril že čital najnovšie štatistiky a prave vyrayzne stupa čislo mužov, ktorý nesexuju z pohodlnosti. Myslim že to je dan tejto dobe. človek chce byť čo najefektivnejší, dosahovať veci pri čo najmenšej namahe. Bohužial na to musia doplacať manželky.
Neviem ako vy ale niekedy sa mi smerovanie spoločnosti moc nezda. City sa stracaju a ludia sa čoraz viac podobaju strojom :-/

maryx
23. nov 2011

@vejula no to si ma nepotešila...ale obávam sa, že nechuť môjho nie je daň tejto doby 😀 ale obyčajná lenivosť a aj výchova z domu, lebo tam bola nahota a sex vždy tabu 😲

Inak baby zajtra prosím držať palce, idem do ZA na výberko k advokátovi 😀

yanni
23. nov 2011

ahojte kocky, no musela som sa trosku zasmiat. Aj ked mi vtedy davno do smiechu nebolo. Zazila som podobnu situaciu. Nastastie sme neboli este zobrati, zili sme ale uz 3 roky spolu. A zrazu tiez nebolo nic. Chodil z roboty domov stale neskorsie, potom sa dokazal cele noci hrajkat na PC a intimnosti len ked som ho "kopla do riti" a niekedy ani nic nebolo lebo on bol nemozny a ani sa mu nepos... Islo to takto pol roka. Potom sme sa koli tomu fajn pohadali, ze co sa deje, potom bolo chvilu dobre a zase to zacalo. Mne to nedalo a nakoniec som sa dozvedela ze kefuje (fuj ake skarede slovo, ale inak sa to neda nazvat) s nasou spolocnou kamoskou. Sme sa aj rozisli. S nou mu to vydrzalo asi rok. Tu myslim tiez podviedol.

To jedna skusenost staci. Keby som sa mala zase dostat do takejto situacie, ze to nejak chladne, asi by som ho hned podozrievala. Samozrejme, ze su aj ine dovodu, ale milenka by ma napadla asi prva.

Takze treba ho donutit na rozhovor. A cielene na milenku. Ako bude reagovat. A inak, ja som to aj niejako tusila. To zena jednoducho vyciti. Ja uz by som sa nedala vodit za nos a pocuvat vselijake vyhovorky.

vejula
23. nov 2011

@maryx držim palčuchy 😀

katy1979
23. nov 2011

@yanni to mas pravdu vyciti ja som sa ho pytala milionkrat dokonca zistovala kade tade ci sa mu hrabala v mobile. jedine co som zistila boli tie kavy. k nicomu sa nepriznal stale hovori ze nikoho nema a ja mu aj verim ze nema pri jeho zivotnom style.

@maryx aj u nich to bolo tabu. moji svokrovci su teda krestania takze u nich sa take veci doma neriesili a netusim ako funguju vlastne oni dvaja. ja si len pamatam ze moj muz ked sme zacali spolu chodit tak mal problem s oralnym sexom, pricom ako som sa potom dozvedela predtym zvykol chodievat do bordelu tak neviem ci tam to tiez nerobil. ale potom som mala pocit ze to berie normalne teda tieto veci. a tiez sme mali problemy pri samotnom milovani ze to nedotiahol do konca teda prve roky ano ale castejsie sa zacalo stavat ze nie. a ked sme naposledy spali pred nejakymi dvomi rokmi tak bol problem vobec aby bol aj uzitocny. co som sa ho pytala ze ci ma nejaky problem a posielala ho k lekarovi ze taketo veci sa daju riesit.

maryx
23. nov 2011

@katy1979 no tak tieto problémy sme mali aj my...okrem toho bordelu... môj má doteraz problémy s orálnym a zo začiatku bol schopný sa spraviť len pri P-čku sám...čo bolo pre mna dosť ponižujúce...a teraz naše milovanie dokopy so všetkým čiže aj prehohrou trvá asi tak 5 minút... takže nič moc... ani neviem čo je orgazmus niekedy...teda väčšinou 😒 Z toho vyplýva, že nemám čo banovať 😀

katy1979
23. nov 2011

@maryx no ked uz sa takto priznavas tak ja som pri nom orgazmus nezazila nikdy ani sa to len nepriblizovalo. hold vyzera ze niektorí chlapi nie su na taketo veci stvoreny.

maryx
23. nov 2011

@katy1979 ani neviem, prečo tu takto o všetko píšem, lebo o mojej situácii vie len moja sestra... ale akosi som mala potrebu sa vyrozprávať a možno aj zistiť, či nie som vadná ja... ono mať orgazmus počas sexu, ktorý trvá 5 minút aj s cestou je fakt obtiažne...

katy1979
23. nov 2011

@maryx nie si vadna si uplne v poriadku 😎 😉

maryx
23. nov 2011

@katy1979 hehe ďakujem 😀 ono len v takýchto prípadoch začne žena spravidla o sebe pochybovať a to bol aj môj prípad 😒

katy1979
23. nov 2011

@maryx ja ta uplne chapem ja o sebe pochybujem aj teraz

maryx
23. nov 2011

@katy1979 nenechaj sa dostať do takých stavov moja, ja som bola dlho...skoro dva roky ale potom som si povedala, že žiadny chlap mi nestojí za to, aby som sa cítil ako posledná handra a pochybovala o sebe 😉 zdvihla som sa a nadobudla postupne stratenú sebadôveru... a ty vyzeráš vážne super (podľa foto) tak nemáš dôvod o sebe pochybovať!!!

vejula
23. nov 2011

@katy1979
@maryx baby nechcem rypať, ale ja len nechapem ako ste si mohli ziať muža, ktorý sa ani nepokušal vas uspokojiť v tomto ohlade. Ved to jasne vypoveda o jeho sebeckom pohlaade na vec, že ich ani nezaujimalo ako to citite vy. Toto je sila. Teda moj mm by s milovanim neprestal, kebyže nedosiahnem orgazmus. Ako chapem že počas 5 minut sa to ani dosiahnuť neda, tak ale ak nevydrži dlhšie, su aj ine spôsoby ako sa k tomu dopracovať. To ich nenapadlo? A vy ste im to nepovedali?

maryx
23. nov 2011

@vejula máš pravdu, ale u nás to začalo trochu inak...začiatky boli poznačené len problémom aby došiel do konca on...takže to riešil "robením sa" pri p-čku...dokonca ani ked som ja priložila ruku k dielu sa mu to nedarilo...bola som jeho kvázi prvá sexuálna skúsenosť, preto som to brala ešte vtedy v pohode...
Mali sme vzťah na diaľku, keďže ja som vtedy žila v Nemecku a on vo Francúzsku a vídavali sme sa len cez víkendy...takže vtedy nebol problém s kvantitou...
Až neskôr ked sme sa vrátili na svk, to bolo cca pol roka pred svadbou začala kvantita slabnúť...následne sa oslabila do nuly a kvalita zaostala spolu s kvantitou...Po pôrode ked sme sa aj milovali, čo je za posledných skoro 5 rokov možno 6x tak to bola záležitosť 5 minút... snažila som sa mu to povedať, ale proste to akoby som sa rozprávala so stenou... takže som bola vtedy vdačná aspon za ten kvázisex... Ale to ti dlhodobo nestačí a mne to nestačí už posledné dva roky...

vejula
23. nov 2011

@maryx ach, mne sa to tak ťažko čit. Ťažko uveriť že aj taketo veci sa deju. Ja by som mu na rovinu povedala, že ked sa ani len nepokuša ma uspokojiť, tak to vnimam ako jeho nezaujem o mna ako o ženu a nemam prečo pri nom ostavať. Alebo by som mu dala prečitať tuto diskusiu a možno by sa nad sebou zamyslel. Ale s najväčšou pravdepodobnostou asi ani nie.
No a s tym pečkom, tak to je už uplny bonus, musela si byť prišerne zamilovana, ked si dokazala ostať pri človeku, ktorý ťa takto zranoval a hlavne ponižoval. LEbo ked si to predstavim, tak ja by som mala sebavedomie na bode mrazu z takeho niečoho, a určite by som to netolerovala 😔 neviem čo ťa viedlo k tomu aby si si ho vzala, či fakt nejake slepe zamilovanie alebo v tom bol iny dôvod ? 😕

maryx
23. nov 2011

@vejula slepé zamilovanie...celý čas som ho milovala... Ide o to, že som mala dosť nepríjemnú skúsenosť ked som mala 17-násť a dlho som neverila chlapom globálne...potom sa to mierne zmenilo, niečo som si preskákala a následne som spoznala terajšieho... bol iný a zamilovala som sa... takže som bola ochotná prehliadať tieto "veci" ale ubližovalo mi to...zraňovalo...
No po svadbe sa zmenil komplet a to som už nebola ochotná akceptovať...a posledné roky sa tá láska postupne vytratila...snažila som sa vrátiť ten cit, ale už nie je cesty späť 😒

vejula
23. nov 2011

@maryx aha 😔 tak to maš fakt nešťastie na chlapov, ked to nieje prvy krat čo si sa tak velmi sklamala v nich. Tak ti prajem aby si si našla niekoho, kto bude stať za to. Ani ťa nepoznam, ale tak mi je to luto ☹
A chodiš sa aj baviť? Daj niekedy malu postražiť malu pekne sa obleč a vybehni na lov 😉 KEd nič ine určite ti to vrati sebavdomie a možno nadviažeš aj nejake nove kontakty. Nevravim že zrovna milenca, ale nejaku partiu do dešte 😉 😀

maryx
23. nov 2011

@vejula baviť sa idem tak raz za pol roka raz 😉 Ale ja už teraz nepotrebujem naprávať sebavedomie, už som si uvedomila, že kvoli mužom sa neoplatí smútiť a ani sa cítiť zle... To že mám smolu na chlapov, by som skôr definovala ako nos na tých nesprávnych...len dúfam, že už som si tieto typy vyčerpala 😀 A ja som rodená optimistka, tak verím, že niekde na mna čaká ten PRAVÝ 😎
Inak ďakujem za prejavené sympatie...

zaneta333
23. nov 2011

Dievcata aj u nich to bolo tabu!!! a vobec nie ste vadne!!! Oni su taky chladny k sebe. Aj v rodinnych vztahoch, napr. ani si pusu nedaju, ked sa vidia, alebo objatie, to uz by bolo vela! Aj komunikacia tam viazne. Preto aj moj muz o tom nechcel hovorit. U o takej teme by bol hriech rozpravat!!! Aj ked si vsetko hovorime, toto proste viazlo...no ma to v sebe zakodovane!!! Zial.
Katy vobec nepochybuj o sebe. To ze oni to nechcu, alebo chcu menej ma dovod. Kto vie aky, mozno psychicky, mozno fyzicky, lenivost, milenku, zavislosti, v kazdom pripade je to nieco ine. Urcite sa to nedeje bezdovodne. Lenze rozdiel je v tom, ze Vy ten problem riesit chcete a oni nie. Cize Vy ste ok, oni nie.

fialka71
23. nov 2011

zaneta333: ako tu niekto spomínal pocit menejcennosti, to je ten správny smer, ktorým sa treba vydať, aby si prišla na príčiny ... korene siahajú k dominantnej, "prisilnej" matke {zrejme tiež sama v detstve nejko zranená, neriešila to (zrejme nevedela) a svoje zranenie presunula aj na svojho syna, len u chlapa sa to prejavuje inak}. Matka Tvojho muža v ňom v jeho detstve svojou tvrdosťou (nevedomky) potlačila jeho zdravý citový rozvoj (o nežnosti nehovoriac) a pocit sebaistoty ako muža {nie je dobré, že je stále tak veľmi pod jej vplyvom}. Pochopiť príčiny Ti pomôže, ak si prečítaš dole uvedený link, konkrétne schizoidný a depresívny typ osobnosti {ten prvý je Tvoj muž - aj môj 🙂 } Chlapi s takouto minulosťou a takýmito zraneniami utekajú od akejkoľvek intimity (dotykom a nežnosti ich treba opatrne učiť), akejkoľvek intimity sa boja ako čert kríža, pre zranenia z detstva. Taký muž sa ženy dotýka, pokým ho ženú pudy (obvykle nie je veľmi nežný), keď sa tie nasýtili, a mal prísť čas na intimitu a prehlbovanie vzťahu, vzájomné kontakty paradoxne začnú upadať, muž chladne, buduje si odstup. Materstvo to pochopiteľne zosilní, lebo zranenie prišlo od matky ... to sú ale podvedomé veci, o ktorých Tvoj muž podľa mňa ani nevie. Zrejme sám nevie, prečo je taký aký je. Dá sa to riešiť, ale je to ťažká práca a na dlho. Dokáže to len naozaj silná a vytrvalá láska zo strany partnerky ... bude to ešte bolieť a treba veľa trpezlivosti (tento víkend som sa dočítala, že čínsky znak pre trpezlivosť je vraj nôž zabodávajúci sa do srdca, ak je to pravda, je to viac než výstižné ...) Skús s nim príležitostne hovoriť o jeho detstve, o svojom detstve, čo Tebe i jemu ubližovalo a pod. (lebo ak je ako môj chlap, tak ho ku psychológovi ani k ničomu podobnému nedostaneš 🙂 Kedykoľvek Ti príde mužný, príťažlivý, alebo urobí niečo, za čo budeš cítiť, že si ho vážiš, povedz mu to. Hlavne neprestávaj/te s dotykmi, aj keď len pusa na líce, pohladenie. Jednak sa musí učiť nežnosti a po druhé: ja som si svojho času povedala, že keď on nie, tak ani ja, "aby videl aké to je" ... toto na zraneného schizoida nezaberá, vytvorí si ešte hrubší pancier, medzi vami vznikne ešte väčší odstup a rieši sa to potom ešte oveľa ťažšie, ak sa to vôbec ešte dá. U nás tento môj protest ("ukážem Ti aké to je") skončilo 5 rokmi bez sexu a akýchkoľvek iných dotykov a nik sa ma prosím nepýtajte, ako som to vydržala 🙂 Tá jeho "lenivosť" a partnerská pohodlnosť sú dôsledkom pocitu "som nanič", o ktorom Ti takýto chlap ale nepovie ani s nožom na krku 🙂 Toto je veľmi ťažká téma, sama ju lúštim už roky, ale povedzme, že konečne vidím "svetlo na konci tunela". Tu je sľúbený link: http://klubslunicko.cz/slunce/strach.htm
A ak je v tejto diskusii podobne nešťastná žena, kto je zároveň kresťankou, vrele odporúčam túto knihu, mňa v istom zmysle "doviedla do cieľa": http://www.martinus.sk/?uItem=42331
vejula : v tomto mojom príspevku je aj odpoveď na Tvoju otázku, ktorú si mi dala v inej diskusii 🙂

vejula
23. nov 2011

@fialka71 tvoj prispevok dava zmysel. Tak vraviš že vy ste krizu prekonali???? A môžeš mi prosim ťa pripomenuť diskusiu v ktorej som ti davala otazku na ktoru mem odpoved v tej teme. Vieš prispievam do vela tem, a nepamatam si všetky nicky. Dakujem

vejula
23. nov 2011

@fialka71 už som to našla vdaka 🙂

nercia
23. nov 2011

ja mam zase opačný problém

dadqa86
25. nov 2011

@ellen:Ahoj ja mam ten isty problem ako ty ja som z mojim muzom 2-rok a niekedy to je tak dlho ze sa mu musim doprosovat zo sexom ja ☹ ,ale ja uz nemam nato nervy tak si asi budem pomali zvykat... 🙄

zaneta333
26. nov 2011

@dadqa86 ak Ti mozem poradit, nezvykaj si, potom to bude horsie. Bude to velmi tazke napravit.

zaneta333
26. nov 2011

@fialka71 velmi zaujimavy clanok, este som nestihla cely docitat, teraz citam pozadie. Je tam vela pravdy. Aj ked niektore veci sa u nas neobjavuju, su aj take, ktore ano.

vejula
26. nov 2011

@zaneta333 ako vy, ako sa to s mm vyvija?

dadqa86
26. nov 2011

@zaneta333:Lenze ja uz nemam nervy sa mu stale doprosovat radsej ostanem bez toho 😒

zuzkaremiaska
26. nov 2011

Baby,pridávam aj svoj krátky,ale o to smutný príbeh: Som druhýkrát vydatá 2 roky. Máme spolu 15mesačnú dcérku.Od jej narodenia spíme oddelene.Ja s malou v spálni,on v obývačke. Veľmi sme sa odcudzili.Už ani nepamätám,kedy mi naposledy povedal ĹUBIM ŤA. Tuším niekedy v júni. Žiadne bozky,pohladenie,pritúlenie...o sexe ani nevravím. Ten je raz do roka. Keď som mu popísala môj problém,tak bol ticho,akoby sa ho to ani netýkalo. Niekedy mám pocit,že by som ho dokázala podviesť. Chápete,,,žena musí mať pocit bezpečia,ochrany,niekoho,na koho sa môže obrátiť,pritúliť..Nechcem sa v 60tke spamätať,že som si život neužila. Môj manžel je šikovný,zručný,ale čo sa týka lásky a iných vecí......nula bodov. ☹ ☹ ☹