Manžel a odmietanie sexu

ellen
25. nov 2006

ani neviem ako zacat. som asi mesiac cerstvo vydata a mam pocit, ze moj manzel ma odmieta. uz sme mali aj debatu o tom, trochu som si poplakala, nejak sa to poriesilo, teraz sa snazi, ale... stale mam pocit, ze to robi len preto, ze sme kvoli tomuto mali 2-3 pre oboch nemile dni... aj som mu povedala, ako sa citim, hladala som dovod, ale on mi doteraz nepovedal, ci ma k tomu nejaky dovod... vo vztahu sme uplne v pohode, nic nam nechyba (si myslim), s bejby este trochu chceme pockat, takze neviem. zvazovala som, ci to nie je preto, ze byvame s mojimi rodicmi (s ktorymi super vychadza), ale zavrhla som to, pretoze ma odmieta, aj ked sme sami...

maryx
29. nov 2011

@irriss ďakujem, je zaujímavé zistenie, že cudzie baby mi viac rozumejú ako vlastná matka... 😖

vejula
29. nov 2011

@maryx 😢 no fAkt ťažka situacia 😔 No a rozvodom by ti ale vlastne polovica bytu patrila, či????

maryx
29. nov 2011

@vejula ono rozvodom by mi patrila polovica bytu, ako aj vybavenia a aj vyplatenie z ročného auta... čiže po vyporiadaní BSM by som bola finančne nezávislá...

irriss
29. nov 2011

@maryx
vlastna matka muze byt to jedine, co "vlastni matce" zustane ...t.j. jeji titul"vlastna matka"..
Ja mam sve vlastni motto:
"Byt matka je zivotni Dar, stat se MAMINKOU je celozivotni stesti" 😉

Ja nikdy nemela maminku, mam jen "matku" zapsanou v rodnem liste.. 😢
a pritom jsem si vzdycky prala, aby mne milovala prave ona a ne nikdo jiny..jen ona..ale ona to proste neumi, nevim ani jestli se snazila, ale proste ji to neni dano od prirody..proto i tvrdim, ze "matersky cit" neni automaticky projev lasky....(vsak mi rozumis) 😔

vejula
29. nov 2011

@maryx tak asi treba v prvom rade ten rozvod čo najrychlejšie aby si si už mohla isť po svojom bez ohladu na manžela

maryx
29. nov 2011

@irriss len ma proste sklamala jej reakcia, proste ona ked niečo potrebuje a aj potrebovala popri rozvode tak som stála stále pri nej...vybavovala som čo potrebovala a vždy som ju držala...ale práve teraz ked potrebujem ja, prvý krát pomoc od nej, tak nie je ochotná vyjsť mi v ústrety...a to som od 18-tich nezávislá... 😒

@vejula moja, ale to nie je len také ľahké...tým že neviem kam ísť tak budem musieť zatiaľ do rozvodu ostať tu, čo nám zrovna na pohode nepridá...dnes idem večer mužovi povedať prečo mám také depky a zlú náladu posledné mesiace... 😒 pomaly ho pripravovať na nevyhnutné...

A zajtra si mám ísť po lieky na ukľudnenie, lebo už to prerastá do blbých stavov... Kua čo všetko môže spôsobiť nedostatok sexu a porozumenia od manžela...

stardust
29. nov 2011

@maryx nad prechodnym riesenim sexualnej abstinencie vo forme vibratoru si este nerozmyslala?

vejula
29. nov 2011

@maryx no isto to na pohode neprida.... ale ako tak pišeš o tvojom mužovi, mam pocit, že ten je lenivy aj nejaky vystup urobiť. 😅

vejula
29. nov 2011

@stardust ako nemyslim že maryx ide len o taketo uspokojenie. Podla mna vibrator tieto frustracie nedokaže odstraniť. U muža je to ine ale u ženy je ten sex podla mna aj o niečom inom ako o orgazme. a podla mna jej prave abstinencia tej mužskej blizkosti spôsobuje najväčšie traumy.. Ale nakoniec
@maryx sa k tomu može sama vyjadriť

maryx
29. nov 2011

@stardust mám jeden už 5 rokov...ale tak ruku na srdce, nie je to to isté...lásku ti ani ten vibrátor nedá....

@vejula uvidíme, počítam že jeho reakcia bude, "ked myslíš, že budeš šťastnejšia mimo manželstva tak ja ti nebudem brániť" ... potom sadne k playku a bude pokračovať v bežnej každodennej činnosti...

maryx
29. nov 2011

@vejula to s tým vibrátorom si vystihla 🙂 nejde o prežívanie orgazmov ale o pocit lásky, nehy a šťastia vo vzťahu...

vejula
29. nov 2011

@maryx mno takže si myslim že sa až tak nemaš čoho obavať, vieš nieje to žiaden psychopat čo by ti robil doma peklo a sceny. Aspon nejake male pozitivum na tej jeho lenivosti 🙂 😉

maryx
29. nov 2011

@vejula ale možno sa mýlim...neviem uvidím...najviac ma odrádza to, že je pred sviatkami a nechcem nikomu pokaziť vianoce...a najmenej mojej malej...lebo tá je to najlepšie čo z tohoto manželstva vzišlo...

Ale musím toto už začať riešiť aj práve kvoli nej, lebo tú vnútornú nervozitu prenášam aj na nu, a som dosť podráždená a reagujem krikom... a to nechcem...lebo ona je to najväčšie šťastie čo ma postretlo v celom mojom spackanom živote...

vejula
29. nov 2011

@maryx ale myslim že vaša mala nemusi zatial o ničom vedieť, a tebe samej sa ulavi ked to dokažeš oznamiť svojmu mm a budeš kludnejšia aj ty a teda aj šťastnejšia tvoja dcerka 🙂

maryx
29. nov 2011

@vejula máš pravdu, ale aj tak sa obávam toho oznámiť mu to a okrem toho mi to príde sebecké odo mňa...bože ja som fakt už asi psycho... 😒 pesnička od elánu (zanedbaný sex) je zrejme pre mňa osobne písaná... 🤐

irriss
29. nov 2011

@maryx
"v nouzi potkas priitele"

Ty jeste veris na oplaceni pomoci? To je jako verit na Jeziska 😉
Ja jsem take stala pri rozvodu na mamine strane...myslela jsem si, ze mne konecne aspon pohladi nebo obejme (bylo mi okolo 22let)...nepohladila, neobejmula a i kdyz diky mne a memu malickemu synovi "vyhrala byt", nasledne mne z neho vyhodila... 😉

vejula
29. nov 2011

@maryx vieš to je presne to že ženy sa stale obvinuju hladaju chybu v sebe, a zabudaju na to že aj ony maju pravo na šťastie a lasku. jediny kto je sebecky je tvoj mm. Vôbec sa tymto nezožieraj. Ver že malokto by to vydržal v takomto vzťahu tak dlho ako ty 🙂 😉

stardust
29. nov 2011

@vejula podas prst a dotycna chce hned celu ruku. Na akutne stavy nedostatku je dobry aj ten vibrator.

maryx
29. nov 2011

Bože baby, vy mi vážne vháňate slzy do očí...ale tentokrát od dojatia...posledné dni revem kvoli svojej situácii ale teraz preto, že som našla niekoho komu sa môžem vyrozprávať a kto ma chápe ...

@vejula ja som sa snažila dva roky to prekonať, dokonca jeden čas som si myslela že kašlem na seba a rezignovala som...ale proste neviem takto...stáva sa zo mna troska a to sa nedá...

@irriss ďakujem irriss za slová a otvorenie očí... nemyslela som si, že sa mama takto zachová...

vejula
29. nov 2011

@stardust však pisala že doma ma, takže nejde o nedostatok takehoto uspokojenia, ja sa nečudujem že ma depku ked už roky sa nema ku komu prituliť a maznať sa a hrkutať si. Vieš toto je riadne na nervy... Ale chapem že si to myslela dobre 🙂

maryx
29. nov 2011

@stardust myslela si mňa tou dotyčnou? "podas prst a dotycna chce hned celu ruku. Na akutne stavy nedostatku je dobry aj ten vibrator" ak áno, tak prepáč ale dúfam, že sa nikdy neocitneš v situácii kedy budeš manželovi ľahostajná...
Neviem prečo, ale domnievam sa že vibrátor nerieši problém...

stardust
29. nov 2011

@vejula laska vyprchala, uz roky mohla byt stastne rozvedena alebo mat pri sebe ineho cloveka, ktory by ju miloval.

stardust
29. nov 2011

@maryx tak sa rozved.

vejula
29. nov 2011

@maryx bud šťastna že ti ta rezxignacia nevydržala, aspon o sebe vieš že ešte nemaš zo srdca kamen a stale davaš možnosť laske. Neplakaj 🙂 Bud rrada že maš tolko ohna v sebe a bud zan vdačna.. život s tymto ohnom je sice aj bolestnejší ale aj ovela intenzivnejši a krajší

maryx
29. nov 2011

@stardust máš pravdu, už roky mohla byť šťastne rozvedená (2 roky) ale ono ked je niekto v situácii pred rozvodom tak si sakra rozmyslí, najmä kvoli dieťaťu, či sa neoplatí to nejak držať ešte pokope...až ked už nie je iné východisko tak potom je to ako posledná alternatíva...
Ale díky za inšpiratívne príspevky...

vejula
29. nov 2011

@stardust myslim že na toto už zodpovedala, chcela sa vzdať vlastnych tužob, len kvlôli tomu aby mala dcerka uplnu rodinu, ale až teraz pochopila, že pre všetkych bude lepšie aby od seba odišli

annabel4
29. nov 2011

@maryx uplne ta chapem, to akoby si pisala o mne, okrem toho zrutenia no je dost mozne ze aj to bude nasledova ☹ i ked dufam ze nie. Aj mne naposledy povedal ze ved ked chces tak chod ale ono clovek nikdy nevie ako zareaguje, preto sa aj ja toho trochu bojim. A ano, mala je to najlepsie a navzacnejsie zo vztahu 🙂 a chceme pre tie nase babiky len to najlepsie a spokojnu a stastnu matku 😉

paloma1979
29. nov 2011

@maryx aj ja ta uplne chapem, presla som si tym istym, presne akoby si o mne a o mojich pocitoch pisala...aj moja mama mala na nic reakciu, ked som jej povedala, ze sa chcem rozviest - povedala mi, ze ci mi nieco take ako sebaobeta koli detom nic nehovori 😝 jasne ze mi to nieco hovori, preto som v nefunkcnom manzelstve zotrvavala 4 roky kym som s rozviedla...Ale mama to rozchodila a pomohla kde mohla nakoniec, takze dufam ze aj ta tvoja sa uvedomi a poda ti pomocnu ruku.Mimochodom ja som ozaj mala cely cas strach, ako to zvladnu deti, no a tie to zvladli bez problemov, ale iste je to aj preto, lebo s exmanzelom vychadzame dobre a deti su s oboma rodicmi casto.Ja som ovela kludnejsia a tym aj deti, lebo na ne nehulakam.
Prajem ti na dnes vecer na ten rozhovor vela sily, urob co musis a chod si za svojim stastim 🙂

paloma1979
29. nov 2011

a to s tym vibratorom...kto nemal nikdy absenciu lasky, tak to nikdy nepochopi 😢 sex je az na poslednom mieste vo veciach, ktore mi chybali, ovela viac mi chybali dotyky, objatia a take to ludske teplo, pocit, ze ta ma niekto rad a ze niekomu na tebe zalezi 😢

maryx
29. nov 2011

@paloma1979 ďakujem, dosť ma rozhodil príspevok vyššie že som mohla byť už pár rokov šťastne rozvedená...preto som zvažovala či vôbec ešte napíšem... Presne to o čom píšeš, som prežívala posledné dva roky...obetovala som sa kvoli malej a vlastne aj mužovi, lebo som sa domnievala že je to moja "povinnosť" Myslela som si, že je to to správne. Ale proste teraz, ked mi to už začína ubližovať na mojej psychickej pohode, dalej nemôžem...
Žiaľ názory - rozved sa hned a obetuj sa kvoli deťom, už považujem za extrémy, ktoré by neboli správne... 😒 Myslím, že som musela dôjsť do tohto štádia, kedy proste už nie je cesty späť...