Manžel a odmietanie sexu

ellen
25. nov 2006

ani neviem ako zacat. som asi mesiac cerstvo vydata a mam pocit, ze moj manzel ma odmieta. uz sme mali aj debatu o tom, trochu som si poplakala, nejak sa to poriesilo, teraz sa snazi, ale... stale mam pocit, ze to robi len preto, ze sme kvoli tomuto mali 2-3 pre oboch nemile dni... aj som mu povedala, ako sa citim, hladala som dovod, ale on mi doteraz nepovedal, ci ma k tomu nejaky dovod... vo vztahu sme uplne v pohode, nic nam nechyba (si myslim), s bejby este trochu chceme pockat, takze neviem. zvazovala som, ci to nie je preto, ze byvame s mojimi rodicmi (s ktorymi super vychadza), ale zavrhla som to, pretoze ma odmieta, aj ked sme sami...

maryx
29. nov 2011

@livka299 žiaľ vitaj...a prajem nech sa to polepší 😉

livka299
29. nov 2011

@maryx ďakujem, tak on užje taký nikdy to nepotreboval toľko ako ja... 😅 Ale ma zas ine prednosti xixi

katy1979
29. nov 2011

@livka299 no ale pri troch detoch to vyzera nadejnejsie 😀 😀 😀

stardust
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zaneta333
30. nov 2011

@kk77 velmi pekne napisane 🙂
@maryx budes urcite stastna aj sama s dcerkou, ked najdes znovu sama seba, taku veselu, ako predtym, spokojnu, vyrovnanu. A hovorila si uz s nim?

zaneta333
30. nov 2011

@livka299 vitaj, ale v takom pripade vies, ze to bolo rovnako stale. U nas to bolo zo zaciatku uplne v poriadku a potom nic dlllllho dlllho nic. Potom Ta uz napadne vselico, preco sa to takto zmenilo. Ty aspon vies, ze to chce menej, ale chce a to je podstatne. Staci mu to menej, ale stale vies, ze Ta miluje.

maryx
1. dec 2011

@zaneta333 ahoj, áno hovorila dokonca oba večery po sebe...pochopil, že takto to dalej nejde...zhodli sme sa, že teraz je dôležité aby som sa ja dostala do psychickej pohody 😉
Ale obaja vieme, že to smeruje k rozchodu...vraj mám pravdu a že ho to mrzí ale že on inak nevie a iný nebude... Ale zjavne ked príde k rozchodu tak, to prebehne našťastie v priateľskom duchu... Dúfam

zaneta333
1. dec 2011

@maryx ano to je najdolezitejsie. Pochopitelne je to vysoko stresova situacia, kazdeho by to rozhodilo. Som rada, ze Ta netrapil naschval, ze ste sa vedeli dohodnut. Mozno sa mu ulavi, ze sa nebude musiet donucovat k tomu, ale ked pochopi, co vsetko stratil, vtedy bude mimo 🙂 pretoze strati cely servis domacnosti, prijemnu priatelku, ked aj nie milenku, nebude uz tolko so svojou dcerou. Vtedy mu to vsetko dojde, lenze ako vravis nevie inak.

maryx
1. dec 2011

@zaneta333 zatiaľ sme neriešili tak dopodrobna náš vzťah, len sme si prebrali všetko ako sa deje a uznal, že toto nie je manželstvo...zjavne ho to mrzí ale ako sám povedal, proste jeho pokusy o zmenu nie sú dlhodobé a uvedomuje si to...chce aby som bola šťastná, ale proste že on sa nevie zmeniť... sám mi povedal, že m zanedbal a aj to s tým sexom, nežnosťami, prejavmi záujmu o moju osobu...že to dodrbal... 😒
Teraz som na liekoch a preto sme to zatial uzavreli s tým, že najprv nech sa dostanem ja do pohody a potom budeme riešiť to, čo sa stalo z nášho manželstva...ale že rozhodnúť sa budem musieť sama! Vie, že aj ked sa rozhodneme ja mu nebudem robiť problémy stretávať sa s malou a ani iné nepríjemnosti...len chcem byť šťastná a on mi to nevie poskytnúť...

annabel4
1. dec 2011

@maryx to sa tak neuveritelne podoba tomu co mame doma ze by som si aj myslela ze niekto pise za mna pod dvojim nickom 😉 Aj my ked sme sa o tom rozpravali tak mi povedal ze on uz proste taky je a asi sa nezmeni, jemu to proste nechyba tak preto za mnou ani nepride s objatim alebo bozkom. Uvedomuje si ze ja to potrebujem a chyba mi to no kedze on nema tu potrebu tak jasne ze to od neho nedostanem. Mohol by si na pc zavesit nejaku pripomienku ze tak dobre, teraz napr. 3x denne jej to preukazem, raz ju pobozkam, potom objimem ale to by bolo take silene a to nie je ono a tiez by to dlho netrvalo. Co sa ale malej tyka tu aj vybozkava a vystiska ale to je laska k dietatu a keby to tak nebolo tak by ma to velmi mrzelo. Tiez mam na to taky nazor ako ty ze ak sa aj rozideme tak za malou bude moct prist kedy bude chciet alebo si ju zobrat, otca jej brat nechcem. Mohli by sme spolu chodit aj na vylety alebo dovolenky ak by sme dokazali zostat priatelmi, viem ze z mojej strany to mozne je a pre spokojnost malej spravim vsetko.
@zaneta333 ja si tiez myslim ze si to uvedomia az ked bude neskoro, ked o vsetko pridu a potom budu oni ti nestastni a pritom stacilo tak malo - preukazat ze im na nas zalezi. Lenze to ako by sme chceli od nich nieco nemozne ☹

maryx
1. dec 2011

@annabel4 zdieľam rovnaký názor, to že nám to nevyšlo v manželskom živote neznamená, že skončíme aj s priateľstvom...totiž ako kamaráta si ho vážim veľmi...ale proste ako manžel zlyhal...

zaneta333
1. dec 2011

@annabel4 a preco dokazu dieta vystiskat, obimat a Vas nie? Bude im potom fakt nanic, sice pridu za babom, kedy len chcu, ale to nie je to iste, ako ked spolu byvaju. Zvlastne je na tom, ze si to uvedomuju, ale nechcu to zmenit. Alebo teda nedokazu, ako oni vravia. Moj to chce zmenit, vidim na nom, ze sa snazi. Raz mi @maryx vravela, ze mozno uz spilnili svoje tym, ze maju dieta a to im staci.

annabel4
1. dec 2011

@zaneta333 to sa pytam samej seba aj ja, ked lubi malu preco nedokaze aj mna? Alebo je mozno laska uz z jeho strany minulostou i ked tvrdi opak. Su schopni lubit, ved kebyze su takito na zaciatku vztahu tak uz s nimi davno nie sme a predsa to nevedia, je to zvlastne. Dostat ho tak ku psychologovi.. mozno by sme sa dopracovali ku problemu no on nepojde ☹ Na jednej strane nechce rozbijat rodinu, na druhej sa nesnazi o jej zachranu. Nepochopitelne.
Som rada ze aspon u vas sa to pohlo dobrym smerom 😉 len tak dalej!

zaneta333
2. dec 2011

@annabel4 dakujem, velmi by som chcela, aby sa to zmenilo, aby sme zili tak, ako predtym. Dostat ho k psychologovi, to je dobra myslienka, lenze chlapi nechcu, nepojdu. Podla nich tam chodia len zeny a je to hanba, pritom je to upne normalne. Alebo ist za urologom, fuj, to by nesli a pritom zeny chodia ku gynekologovi bezne. Najviac by pomohlo, keby o problemoch hovorili, ale oni mlcia. Mozno ked pride cas, ze uz bude naozaj zle a bude citit, ze Vas strati, pojde aj k tomu psychologovi. Napadlo ma, ze mozno psych. v tomto vie pomoct daleko viac ako vlastna zena. Mozno sa pred zenou hanbia povedat niektore veci, u psych. by sa im ulavilo.

annabel4
2. dec 2011

@zaneta333 tiez neviem preco sa psychologov a manzelskych poradni boja ako certa... Mne povedal ze vie ako sa citim, aj to co by potreboval robit aby tuto situaciu zmenil a ze len by pocuval to iste co doma - takze v hlbke duse vie ze mam pravdu ked mu hovorim ze takyto vztah nie je ozajstny partnersky len kamaratsky no nie a nie sa dokopat ku zmene. Par krat som mu uz povedala ze takto zit neviem no este stale sme spolu tak si asi mysli ze ho nikdy neopustim no pohar trpezlivosti skor ci neskor pretecie. Mozno az potom si to uvedomi, ako si ty pisala, ze ked uz bude zle a bude sa to naozaj schylovat ku koncu, mozno vtedy si uvedomi co vsetko straca...

livka299
3. dec 2011

@katy1979 No moja tie prve dve nie su jeho...😵 a ta najmenšia sa mu šmykla 😀 😀 😀 keď som odmietla brať "zbytočne" antikoncepciu...

@zaneta333 to zas je pravda 😅

Inak čo tu rozoberáte...aj ten môj už má problém mi povedať ľúbim ťa ..do očí ani nepamatám kedy mi to povedal..on skôr ešte tak do telefónu..
A pritúliť? No to stále ja musím prísť za ním..😒 ale keď prídem vidím aký je spokojný stisne si ma. Ale sám od seba to neurobí,,čudáci sú tí naši chlapi.

vejula
18. dec 2011

@zaneta333
@maryx ako dievčata? ako sa vyvyja situacia u vas?

maryx
20. dec 2011

@vejula u nás tak, že sme s mužom prehodnotili všetky alternatívy pokračovania nášho vzťahu...a najreálnejšie sa nám javí rozvod...pomaly začíname riešiť aj ako by to bolo s malou po rozvode... práve teraz sme dospeli k takému stavu, že sme dokonalí kamaráti 😀 😀 😀 muž by aj chcel zachovať manželstvo, ale proste vie, že mnohé veci zmeniť nevie...a práve ten sex k tomu patrí....

kveta45
20. dec 2011

U nás je to velmi zriedka, pretože manžel vždy tvrdí, že je unavený, bolí ho chrbát, hladný, alebo príliš najedený, nestihol sa osprchovať... Akurát včera som ho konečne zlomila no zasa to trvalo asi tak dve minúty. Manžel má problém to ovládnuť a ja sa niekedy nestihnem ani poriadne uvolniť a už je po sexe. Včera som mu jemne naznačila, že by bolo fajn keby to trvalo dlhšie no nezobral to športovo a urazil sa. Ináč je s ním sex super akurát, že je to šup šup. Má aj niektorá z vás taký problém?

zaneta333
20. dec 2011

@kveta45 tak to nie je bohvie co. A preco sa urazil? Ved to by bolo len dobre.
@vejula no musim povedat, ze je to lepsie, snazi sa stale viac, akosi uz prechadza aj ta nervozita okolo toho. Tesim sa na Vianoce, ze bude doma s nami 🙂 Mam pocit, ze by sme to vedeli dat do poriadku.
@maryx a psych. Vam nikdy nenavrhol, aby Tvoj mm bral viagru? ci to nie je riesenie? len ma to tak napadlo 😎

zaneta333
21. dec 2011

@kveta45 este ma napadlo, ze mozno preto je to zriedka, ze je mu to neprijemne, ze to nevie ovladnut. Tie vyhovorky su nam doverne zname 😉 Mozno potajomky "to" v sprche a tym padom sa nemusi hanbit. On o tom zrejme vie a mozno by to aj chcel predlzit, mozno preto ho to urazilo, ked si mu to naznacila. Je to velmi citliva tema, asi by to trebalo velmi diplomaticky riesit.

vejula
21. dec 2011

@zaneta333 jej tak to sa tešim ž vam to tak ide a odburavate prekažky medzi sebou. 😵 supiš. počkaj par tyždnov a nakoniec budeš ty migrenu predstierať 😀 😀 😀

@maryx hmm ten tvoj manžel vyzera byť celkom rozumny, len škoda že jeho lenivosť je silnejšia ako jeho pozitivne vlastnosti 😔

zaneta333
21. dec 2011

@vejula dakujem 🙂 si zlata, ale aj tak si myslim, ze ja tu migrenu predstierat asi nikdy nebudem (musiet) 😉

maryx
29. dec 2011

@zaneta333
@vejula
a ostatné, ktoré ste boli mojou oporou... tak chcem sa pochváliť 😀 mám job 😀 a od 9-teho začínam makať...na jar potom poriešime rozvod a začínam žiť 😎 😎 😎 po dlhej dobe sa mi zdá, že možno bude predsa len všetko raz v poriadku a norme 😉 a možno aj so sexom hehe

vejula
30. dec 2011

@maryx supeeeeeeer gratulky ku pracičke. vidiš že po tme vždy vyjde slniečko 😵 potom priebežne informuj ako sa všetko vyvyja 😉

filipal
30. dec 2011

@maryx velmi sa tesim. 🙂 🙂 🙂 🙂 napis nam, ako sa to bude vyvijat..... 😉

annabel4
30. dec 2011

@maryx tak super, Novy rok sa teda zacina uspesne, dufam ze tak bude aj pokracovat a vsetko pojde podla tvojich predstav!!!

maryx
30. dec 2011

@vejula
@filipal
@annabel4
ďakujem baby...dúfam že to už pôjde správnym smerom 😎 😎 😎 konečne to začína vyzerať dobre a ja sa začínam smiať na tento svet

Prajem všetkým super Silvestra a úspešný a šťastný celý rok 2012 🙂

zexi
1. jan 2012

Pekný večer žienky,
niekoľko dní som vás dočítavala a potom som sa odvážila napísať aj ja.. Mám podobný problém, aj keď asi nie v takom rozsahu ako napr. @maryx ☹ ale viem čo to je, zažívam túto frustráciu už skoro dva roky, a frustrácia je podľa mňa ten správny výraz, možno ešte beznádej 😖 Tiež som totiž zistila - samozrejme neskoro - že sa s manželom v tejto oblasti nezhodneme čo sa frekvencie týka.. a odkedy takto v tichosti "trpím" tak už chápem, alebo možno nie chápem, ale určite neodsudzujem viac nikoho, kto je neverný preto, že doma nemá dostatok sexu.. možno nebudete súhlasiť, ale podľa mňa, ak sa človek snaží a snaží ale druhá strana jednoducho nie je schopná alebo nemá záujem alebo jednoducho nemôže vyhovieť, tak potom zostáva už len ticho trpieť alebo si to hľadať inde..
U nás je to tak, že ja mám povedala by som taký normálny, zdravý sex. apetít, uspokojilo by ma milovanie 3-4x týždenne.. môjmu manželovi stačí frekvencia raz za mesiac, alebo aj dva mesiace.. aj keď tvrdí, že by si dal povedať aj častejšie, ale je unavený.. pre mňa je sex relaxom, neviem si predstaviť aká unavená by som musela byť, aby som nemala chuť na tieto radovánky 😉 jednoducho, únava pre mňa nie je prekážkou.. No a tu je kameň úrazu, pre mňa je ten jedenkrát za dva mesiace žalostne málo, väčšinu dní som ako sopka pred výbuchom, na muža pozriem a mám chuť sa naňho vrhnúť ale začínajú mnou lomcovať pocity o akých ste písali aj vy - prestávam mať chuť byť stále aktívna ja, byť odmietaná, prestávam mať v tomto trpezlivosť.. zašlo to až tak ďaleko, že prestávam mať na to vôbec chuť, akokeby som si to sama zakázala, a keď sa blíži deň, keď vidím, že muž by si dal povedať tak sa zdráham, lebo viem, že zasa získam pár minút rozkoše a plno dní zbytočnej túžby..
Trošku som sa rozpísala. Paradoxom je, že pred manželom som mala 8-ročný vzťah s mužom, ktorý mal ešte väčší sex. apetít ako ja 😅 pri ňom sa každá pusa, objatie končilo sexom, takže tam som zasa nestíhala ja 😅 a teraz mám zasa opačný extrém.. a ja by som tak prijala taký priemer aký som ja..
Čo s tým??
Manžela ľúbim, po ostatných stránkach nám to vcelku klape.. ale neviem si predstaviť stráviť zvyšok života v neustálom sexuálnom napätí.. s nahromadenou energiou, ktorú nemôžem vypustiť von /samoobsluha pomáha, ale veľmi dobre vieme že to nie je uplne ono/ nechcem ho ani podviesť, donedávna som si to nevedela ani predstaviť.. v posled. dňoch sa tej myšlienke až tak nebránim 😖 ale to predsa nie je riešenie, hmm

eaka
1. jan 2012

@zexi No a on o Tvojich myšlienkach vie? Pretože to je priepastný rozdiel medzi Vami, Ty 3-4x týždenne (čo si nemyslím, že je priemer) a on raz za 2mesiace? A nemá niekoho iného? Veď to je divné...