Manžel a odmietanie sexu

ellen
25. nov 2006

ani neviem ako zacat. som asi mesiac cerstvo vydata a mam pocit, ze moj manzel ma odmieta. uz sme mali aj debatu o tom, trochu som si poplakala, nejak sa to poriesilo, teraz sa snazi, ale... stale mam pocit, ze to robi len preto, ze sme kvoli tomuto mali 2-3 pre oboch nemile dni... aj som mu povedala, ako sa citim, hladala som dovod, ale on mi doteraz nepovedal, ci ma k tomu nejaky dovod... vo vztahu sme uplne v pohode, nic nam nechyba (si myslim), s bejby este trochu chceme pockat, takze neviem. zvazovala som, ci to nie je preto, ze byvame s mojimi rodicmi (s ktorymi super vychadza), ale zavrhla som to, pretoze ma odmieta, aj ked sme sami...

eaka
5. jan 2012

@zexi Veľmi by som Ti chcela poradiť niečo, čo by zafungovalo, aby sa inak sľubný vzťah nemusel rozpadnúť...ale poviem Ti, že Tvoj muž v tejto oblasti koná veľmi sebecky.. neviem ako v iných..preto nepíšem, že je sebec...ale v tomto je a obrovský.. ☹

eaka
5. jan 2012

@zexi Debatovala si na túto tému s nejakými mužmi? My ženy sme tu očividne bezradné... ☹

zexi
5. jan 2012

@eaka no ja by som veľmi chcela vzťah zachrániť ☹ nie je vôbec sebec, a to ho neobhajujem, normálne je to veľmi obetavý muž a otec. Pre deti sa obetuje toľko koľko by som sa ani ja nie, a je pravda, že tak, ako som ja jeho sklamala v istých preňho dôležitých momentoch v minulosti, tak naňho je vždy spoľah, vždy mi bol oporou. Jasné, má aj svoje chyby, ale inak by bola veľká škoda, keby sa náš vzťah rozpadol, lebo v ostatných oblastiach spolu fungujeme úplne perfektne a zhodneme sa skoro vo všetkom vrátane výchovy, financií, záujmov...
Na druhej strane už rok bijem na poplach, veľmi jasne a zrozumiteľne mu dávam na vedomie, že to už dlho nevydržím, že je to pre mňa dôležité, že to kazí strašne veľa iných vecí. A on je ako hluchý. Teda počúva ma, sľubuje zmenu, ale potom sa vždy na to vykašle. Preňho je toto proste prinízka priorita na to, aby tomu venoval väčšiu pozornosť. Preňho to nie je niečo podstatné a nevie pochopiť, že pre niekoho môže byť. On je jednoducho večer unavený a koniec, viac nerieši. Nevenuje tomu pozornosť, neporozmýšľa, ako to vymyslieť, aby sme si našli čas aj na to.
A ja som z toho uplne mimo. Nechápem, zraňuje ma a zároveň privádza do zúrivosti, že po mne celý ten čas nezatúži????

zexi
5. jan 2012

@eaka debatila som o tom len s kamoškou, ktorá má rovnaký osud 😀 krásna to žena.. ale tá to už nerieši, hľadá si milenca, o manžela prísť nechce, takže rozvod neprichádza do úvahy. Už v minulosti to milencom riešila, teraz si hľadá nového.
S nikým iným som to neriešila, až keď som tu objavila túto tému, tak som našla odvahu sa zapojiť. Ja by som sa ju sama hanbila založiť. A hanbím sa o tom debatovať s kýmkoľvek, koho poznám a kto pozná nás.

vejula
5. jan 2012

@zexi 😖 Bože to je otrasne. Ja by som takto nedokazala fungovať. Na rovinu by som mu povedala že ak ho viac vzrušuju videjka nad telefone ako vlastna manželka tak nema žiaden vyznam s nim ostavať. (viem že to tak ani nemusi byť ale mna by to isto napadlo ako pohrdnutu manželku) Ale ťažko sa hovori vaš vzťah je vaš a nemôžem ho porovnavať s našim. Ale toto by som fakt netolerovala. Neviem či si to uvedomuje ale laska je aj o tom že si šťastný ked je ten druhy šťastný. A toto sa o tvojom manželovi neda povedať. Že by mu nejako zaležalo na tvojom šťasti... 😔

vejula
5. jan 2012

@zexi a ak sa smiem spytať, neviem či si to tu už spominala. V akej oblasti si ho ty sklamala? Teda ak ti nevadi o tom napisať

eri28
5. jan 2012

@zexi tak to neviem moja, nastras ho , ze zbehnete ku sexuologovi, nezabere to 😀 😀 😀 😀
no a, ja kedze este nie sme vo svojom byte, ako sa to povie, tak okej 😉

eaka
5. jan 2012

@zexi Čeknite si online termíny swingers party a môžete tam vybehnúť. Ženy tam môžu chodiť aj bez partnerov... Posexujete, užijete si.. nemusíte riešiť žiadneho milenca, lebo chlapi tam sú zadaní a ich partnerky niekoho ku sexu chcú... S milencom môže byť oštara.. (keby sa zamiloval, chcel prezradiť vzťah...a pod)
🙂

zexi
5. jan 2012

@vejula nie nechcem o tom písať.. Boli to dva veľmi dôležité okamihy v jeho živote, keď potreboval moju podporu a ja som mu ju neposkytla. Mala som stáť pri ňom a podporiť a neurobila som to. Ale nemyslím, že toto je naozaj dôvod. Ja by som si tiež mohla nájsť dôvody prečo sa naňho hnevať.. No on mi tvrdí, že mi to ešte neodpustil a že to ho brzdí. Podľa mňa je odpustenie v jeho réžii, ja s tým nič nenarobím. Ale on akoby odo mňa stále čakal nejaké očividné prejavy ľútosti či čo. Mmch aj tak si myslím, že by to nezabralo, rozhodnutie odpustiť predsa musí prísť od neho. Myslím, že mu svoju lásku dokazujem pri mnohých iných príležitostiach, v mnohých iných situáciách som ho podržala a pomohla mu. Toto ja nepovažujem za dôvod, je to výhovorka.

vejula
5. jan 2012

@eaka Bože ty maš napady 😀 😀 😀 😀

vejula
5. jan 2012

@zexi takže žiadna nevera ani nič take. To som chcela vedieť, lebo viem si predstaviť že by ho take niečo zablokovalo. Ja by som totiž po nevere tiež nevedela s mm už nejako intimne fungovať, proste bolo by to cele zle.
Ale toto asi niečo celkom ine. Ja neviem, ale pokial si uvedomuješ že to bola chyba tak sa mu skus za to uprimne ospravedlniť, ved na tom nič nieje, ked si sama uvedomuješ že to bola chyba. A aspon uvidiš či to zabralo alebo to fakt bola iba ta vyhovorka

eaka
5. jan 2012

Myslela som to ako @zexi s tou svojou kamarátkou, čo má rovnaký problém. Podľa mňa je to lepšie riešenie ako milenec... 😉

vejula
5. jan 2012

@eaka ale keby sa toto dozvedel jej muž tak zrejme by ho to blokovalo už nadobro kedže aj menšie veci berie dosť tragicky a je z toho frustrovaný aj tam dole

zexi
5. jan 2012

@eri28 no ty máš v byte aspoň na výber ďalších dvoch mužov 😉 😀

@eaka 😀

@vejula nie, žiadna nevera, tú ešte len chystám 😀 A ospravedlnila som sa mu za to už stokrát, na kolená kľačať nejdem, kurnik..

eaka
5. jan 2012

@vejula @zexi už písala, že neverná mu nebola.. a ani nechce byť...

eaka
5. jan 2012

@vejula No to je samozrejmé...je to proste logický dôsledok jeho sexuálneho zanedbávania ich vzťahu.. na swingers party ľudia nechodia tak, že si nechajú na FB status "som na swingers party"... to je "tajná" záležitosť... a tak by to muselo byť aj pri @zexi... a má pritom určite väčšiu šancu udržať to v tajnosti ako pri milencovi, ktorému môže hrabnúť a chcieť ju prezradiť...

vejula
5. jan 2012

@zexi uhm tak asi fakt len vymyšla akoby sa z toho vykrutil 😖 a pritom je to len jeho pohodlnosť. Ja fakt neviem, osobne by som sa postupne od neho uplne odputavala aj psychicky a pripravovala sa na pomalý koniec, lebo takto sa fakt dlho žiť neda, pokial chceš žiť šťastne 😖

vejula
5. jan 2012

@eaka vieš nahoda je blbec, mohol by sa to dozvedieť.. Ono ja mam radšej veci na čistom a svedomie čiste,ked by som jednoducho citila že takto nedokažem byť šťastna, povedala by som na rovinu že čo mi chyba a ak mi to on neposkytne budem nutena to hladať inde a že pokial to chce zachraniť nech sa snaži inak potom nech nadava sam sebe že to nechal zajsť tak daleko.

eaka
5. jan 2012

@vejula 100% istotu mať nebude, ale má na utajenie určo lepšiu šancu ako s milencom... a jej muž jej vo všetkých ostatných smeroch maximálne vyhovuje... je veľmi dobrým otcom jej detí.. a dokážu sa dohodnúť na všetkých ostatných veciach, ktoré sú vo vzťahu dvoch ľudí dôležité.. @zexi nechce inak funkčný vzťah rozbíjať kvôli svojej fyzickej neuspokojenosti... takže takéto riešenie by udržalo rodinu pohromade a zároveň po fyzickej stránke uspokojilo @zexi, ktorá jediná týmto problémom trpí... jej muž ani jej deti tým netrpia...

vejula
5. jan 2012

@eaka chapem, ale ja som človek asi proste iný, toto by som nedokazala. Podla mna ma druha polovička pravo vedieť na čom je a aj sa rozhodnuť či chce v takomto vzťahu zotrvať. Na rovinu by som povedala čo zamyšlam a ak s tym nesuhlasi a nedokaže takto žiť tak nech sa posnaži ju uspokojiť on alebo nech sa rozvedie.
Ale to je zas len moj nazor, každy si spraví ako mu vravi jeho svedomie

zexi
5. jan 2012

@vejula som na tom presne rovnako.. a presne rovnaké slová mu omieľam posledný rok.. jeho reakcia? v prípade mojej nevery to bude len a len moja chyba, nie jeho.

eaka
5. jan 2012

@zexi No takže úprimný prístup si skúsila... Vieš... chcela som tu odobrovať jeho nechuť k sexu tým, že trebárs aj ja neradá varím a upratujem... a podobne...proste to môže byť aktivita, ktorú nerád robí..ale zase treba sa k tomu postaviť čelom a umožniť partnerovi neuspokojenú potrebu riešiť ... napr.keď nerada hrám bowling, nebudem sa nútiť chodiť na bowl s partnerom, ale jemu v tom brániť nemôžem, ak on to miluje... Možno niekto namietne, že bowling a sex sa nemôžu porovnávať... pre niekoho nie, pre niekoho áno, ale princíp je rovnaky... Zexi jasne komunikuje svoj problém, dáva najavo jeho vážnosť tým, že naznačuje, že ju doháňa k nevere a prípadnému rozbitiu vzťahu.. avšak partner nereaguje, nezjedná nápravu, ale neakceptuje ani nenavrhne žiadne iné riešenie, len proste očakáva, že sa tejto situácii prispôsobí, čo je pre ňu nemysliteľné...
Keby ste si prečítali príbehy žien, ktoré zažili neveru, tak niektoré priznajú, že nevera vzťah v konečnom dôsledku prebrala k životu... nie je to pravidlo, to by som nechcela povedať, ale zexin muž nič pre riešenie problému nerobí... vlastne zaujíma dosť laxný prístup, odíde na pivo a pri spomienke nevery reaguje tak, že to bude jej chyba...pritom každej žene, ktorú muž podvedie, všetci povedia "asi mu vo vzťahu s Tebou niečo chýbalo" a už sa hľadá, čo mu chýbalo a čo by mu mala saturovať, aby ju znova nepodviedol...tento rozdiel ma privádza k šialenosti...
Krokom, ktorý by mal predchádzať rozchod, je podľa mňa v tomto prípade nevera... ako som už spomínala, na swingers party je väčšia šanca absolútneho utajenia, ako s milencom..jediným problémom by mohlo byť, že na swingers stretne svojho manžela!!!! 😀

sissmiss
5. jan 2012

@zexi Spytala som sa muza (mame normalny zdravy a podobny apetit obaja (pre nas je "normalne" 3-5krat do tyzdna, obcas menej, obcas viac)) a mysli si toto: ak si to tvoj muz robi sam 3x do tyzdna, to nie je vela (ak nema sex inde, a ma normalne chute a potreby), to je tak akurat ako asi ma muz chut na sex...lebo aj to je teda sex. Ale tvoj muz nema chut na sex s tebou, takze to nebude apetitom, ale tebou. Co sa teda zda aj mne. Rozpravas velmi sebavedomo, trosku povysene ohladom toho ze si mu nepomohla, ked ta potreboval. Problem mate niekde inde, nie v sexe, sex je az dosledok. Ak su vase hadky zvycajne o sexe, tak tym myslim len zakryvate iny problem. Plus, ak ho neustale konfrontujes s tym ze on nechce a ty ano a on je neschopny a ty ziadostiva a ziaduca, tak vraj to chlapi neznasaju a vraj je to normalna reakcia, ze uz je z toho vlastne znechuteny (mysli si moj muz). Toto aj ked je stavane ako fakty, ber prosim len ako nazor, mozny pohlad, nechcelo sa mi kazdu vetu zaobalovat do "ja si myslim ze by si sa mohla zamysliet ci to nahodou nebude tak a tak". Je to trosku hrubsie napisane, ale snad nieco z toho pomoze. (inak tiez si myslim, ze ak je unho problem, tak bud v psychike, ze ma na teba tazke srdce, alebo ma milenku, nemyslim si ze je to apetitom. Kedze 3x do tyzdna ma samoobzluhu, ma normalne chute. Ja ked som s exom nechcela spavat bolo to preto, ze ma zanedbaval v kazdej inej oblasti, ponizoval ma, ublizoval mi a raz za cas priesiel a chcel odomna sex, pricom tomu tiez predchadzalo obdobie, ze on odmietal mna a este to aj prekrucal, ze mne sa napr nechce (laaakala som ho vecer ked som ulozila dieta, on nechcel, ale pozeral tv a dosiel po polnoci a budil ma ze uz chce a ked som bola unavena tak som bola akoze ja frigidna). Tak sa to postupne pokazilo uplne, ale najskor neslo o sex, ale o ine veci a sex bol len dosledok. Potom som uz nechcela sex lebo som sa necitila milovana. A este jedna poznamka: ak som v predch vztahu mala chut na sex a nedokazala som to formulovat mierne, s laskou, ak som tlacila na polovicku, tak to bolo preto ze som bola frustrovana v inej oblasti vztahu (napriklad city, opora, istota, komunikacia, pochybnosti), vynucovanie sexu a obdivu a zvadzania bol len dosledok 😉

eri28
5. jan 2012

@zexi ty si robis srandu, bola by som na ulici 😉 , len raz a ako on hovori kopem ta do riti, cize ahoj 😠

vejula
5. jan 2012

@sissmiss neviem v poslednom čase sa dosť rozmohol trend že chlapi nechcu sex z lenivosti. PRoste je im pohodlnejšie sa spraviť za 3 minuty ako pol hodiny sa natriasať na ženskej. Tiež som myslela že to snad nieje možne, ale prečitaj si celu tuto temu a uvidiš že lenivosť je velmi časty dôvod prečo chlap zanedbava manželku v oblasti sexu. Minule mm čital nejaky vyskum podla ktoreho tiež velmi vzrasta tento jav, je to asi dôsledok dnešnej doby. V3etko robiť čo najefektivnejšie, za čo najkratší čas s čo najmenšou namahou 😖

sissmiss
5. jan 2012

@vejula moze byt, netvrdim ze nie. Ale tu sa spominaju stare krivdy ako dovod. A nesulad v apetite....to mi nepride ako nesluad v apetite...

eaka
5. jan 2012

@sissmiss Jeho apetít je 3x týždenne, takže s apetítom problém asi nebude...

Zexi si sama uvedomuje, že už naňho asi príliš tlačí a možno aj preto sa mu nechce, ale zase písala aj to, že skúšala tie fintičky, sexy prádielko, rôzne tanečky... a dokonca aj to, dať mu pokoj a to sa jej stalo osudné, lebo zlenivel ešte viac a v konečnom dôsledku sa to, čo mala možno raz za 3-4 týždne stavá teraz raz za 2 mesiace...

zexi
5. jan 2012

@sissmiss Jej, ďakujem za pohľad z druhej strany 😉 Noo, tak v prvom rade - určite sa neurazím, ja znesiem kritiku takže kľudne úprimne a priamo na mňa.. No a musím uznať, že tvoj chlap to odhadol úplne presne 😀 pretože - presne toto uvádza ako dôvod aj môj muž - že on určite nemá žiadny problém, že on sa určite so mnou chce milovať namiesto samoobsluhy, ale že problém je vo mne a síce nie fyzický, ale ten, ktorý som tu už spomínala - teda to sklamanie v minulosti. Teda okrem iného, lebo ako ďalší dôvod uvádza únavu - že chuť by aj bola, ale únava je príliš veľká.

Toto všetko ja beriem na vedomie. Ale - je možné, a toto je to, čomu nemôžem uveriť alebo to pochopiť, aby sa za prehrešky minulosti na mňa hneval natoľko, že na jednej strane je schopný ma objímať, bozkávať, správať sa ku mne milo, ale na druhej strane milovanie je preňho už natoľko intímne, že toho schopný nie je? Kvôli prehreškom z minulosti? Boli dva a posledný sa stal pred rokom! A za ďalšie - raz za dva mesiace sa so mnou miluje, vtedy mu to neprekáža?
Vieš, čo tým chcem povedať? Proste podľa mňa toto nie je ten pravý dôvod.
Ja to vidím skôr tak ako @vejula - podľa mňa, za to môže hlavne lenivosť. Mne sa tiež zdá, že muži tejto doby príliš spohodlneli. A pri milovaní sa predsa treba o trošku viac snažiť ako pri sebaukájaní, tak načo.
Ide aj o rôzne priority, ktoré my dvaja kladieme milovaniu. Pre mňa je sex dôležitý rovnako ako denná hygiena, spánok, strava. Je to pre mňa zákl. ľudská potreba, ktorá ak nie je uspokojená, chradnem. Pre muža je to zrejme niečo ako doplnok navyše. Ak to nemá - nevadí, ruka zastúpi. Veď ako inak by vedel fungovať posledné dva roky s takou mizernou frekvenciou? Veď ako tu už bolo napísané, takto by trestal aj sám seba, nie?

zexi
5. jan 2012

@eri28 no jasné, chápem 😉 však to bolo myslené položartom 😉 inak zaujímavé, ako muži kašlú na to, či sme v tejto oblasti uspokojené ale ako presne vedia vyjadriť čo by sa stalo, ak by sme si to našli inde, hm 😖

eaka
5. jan 2012

@zexi A prezradíš, čo za fyzicky vyčerpávajúce zamestnanie má Tvoj muž? 😉 Proste že je tak na smrť furt unavený.. to je hrozné.. Neuškodila by asi zmena jedálnička, nejaké lepšie stráviteľné a energiou nabíjajúce jedlá.. Namiesto piva do fitka, nech trochu zamaká na fyzičke; nemáte zlý matrac? očividne sa dlhodobo dobre nevyspal, treba zmeniť matrac, kvalitný spánok = viac energie!
😉