Manžel a odmietanie sexu

ellen
25. nov 2006

ani neviem ako zacat. som asi mesiac cerstvo vydata a mam pocit, ze moj manzel ma odmieta. uz sme mali aj debatu o tom, trochu som si poplakala, nejak sa to poriesilo, teraz sa snazi, ale... stale mam pocit, ze to robi len preto, ze sme kvoli tomuto mali 2-3 pre oboch nemile dni... aj som mu povedala, ako sa citim, hladala som dovod, ale on mi doteraz nepovedal, ci ma k tomu nejaky dovod... vo vztahu sme uplne v pohode, nic nam nechyba (si myslim), s bejby este trochu chceme pockat, takze neviem. zvazovala som, ci to nie je preto, ze byvame s mojimi rodicmi (s ktorymi super vychadza), ale zavrhla som to, pretoze ma odmieta, aj ked sme sami...

zexi
17. jan 2012

@petkave to je blbec, sorry 😠

wrok
17. jan 2012

baby neblbnite, Vasi chlapi Vas s najvecsou pravdepodobnostou miluju a nemaju problem s vami mat sex... ale napisem z vlastnej skusenosti - aj Vy si uvedomte, ze inokedy ked sa chlap chce pritulit a maznat a manzelka ho zrusi, alebo mu stale opakuje, cely vecer, aka je unavena, tak sa chlap uz ani o nic nesnazi... casto to nie je o tom, ze by som nechcel, ale jednoducho manzelka bola uz tak naladena, take veci hovorila, tak reagovala vecer, ze som sa uz ani o nic nesnazil..

zexi
17. jan 2012

@wrok ale toto je iný prípad.. ty si predsa na jednej z lodi s nami a nie naopak.. ja som manželovi túlenie a maznanie nikdy neodmietla.. lenže tu ide o to, že on neprejaví záujem žiadny..

vejula
17. jan 2012

baby po prečitani prispevku toho chlapa dakujem bohu že mam muža, ktoreho vzrušujem aj v rozzčťahanych teplakoch a nema problem mať so mnou sex aj ked niesom namalovana či učesana. Ako, čo ja viem, ja sa s nim tiež pomilujem ak ked nieje oholený. Mne to pride take normalne medzi manželmi...
Neviem mne ten prispeok prišiel dosť nechutny cely. Aj to s tym bordelom. To akože si radšej užije s upravenou štetkou ako s maanželkou ktora po celom dni v ktorom sa starala o jeho pohodlie a o ich spoločne deti nevyzera ako zo žurnalu. Mne je z toho prispievatela dosť na tyčku

zexi
17. jan 2012

@vejula tak mne išlo najmä o tie pocity ktoré tam vyjadril.. s tou úpravou to bolo možno trošku pritiahnuté za vlasy.. aj mňa muž vzrušuje neoholený a v rozťahaných teplákoch.. ja tiež nechodím v štekloch a s červeným rúžom na perách..

vejula
17. jan 2012

@zexi jj, to mi tam velmi bilo do oči... na jednej strane sa sťažuje že ieje sex a na druhej strane, sam nechce spavať so ženou pokial nieje upravena 😖 By som sa nečudovala keby taketo veci riešil pri jednorazovke na diskoteke, ale nie pri žene s ktorou sa poznaju v rôznych situaciach. Nielen v tych dobrych ale aj zlych

vejula
17. jan 2012

neviem či som sa bvlbo nevyjadrila, myslela som to tak, že by som pochopila že pri nejake jednorazovke by riešil ako je žena upravena čo ma oblečene atd, ale nie pri svojej manželke. Pride mito divne

zexi
17. jan 2012

@vejula tak ja chcem veriť, že to nemyslel tak, že má byť nalíčená a nahodená v silónkach - snáď mal na mysli len bežnú údržbu 😒

vejula
17. jan 2012

@zexi nO ja neviem, mne to tak nepripadalo. Su takí chlapi čo potrebuju mať pri sebe stale krasnu žensku. Celkovo mi je na grc z chlapov, ktorí počas tehotenstva maju pindy voči manželke že priliš pribrala, tak isto po pôrode hned chcu aby bola ako pred otehotnenim. Teda toto ja nepoznam, KEd som bola tehu velmi som sa mu pačila po pôrode sa tiež netvaril ako kysla uhorka a nemal na mna žiadne naroky (ako schudni alebo cvič)

zexi
17. jan 2012

@vejula tak to jednoznačný súhlas a našťastie mám v tomto manžela tiež naporiadku 🙂

eaka
18. jan 2012

@zexi VEĎ CHOĎ!!! Výlet, sex... má to nejaké negatívum?? 😉

wrok
18. jan 2012

za seba mozem povedat, ze mna moja manzelka vzrusuje aj nenamalovana, aj v teplakoch... pretoze ju milujem ako osobnost, ako objekt mojej tuzby a nie ako obrazok... zial ona so mnou nedokaze komunikovat, nepovie co jej vadi, ona si vnutorne v sebe pali mosty, pestuje nenavist za to co som jej ublizil, aj ked ja neviem, ze som jej ublizil, lebo mne to nepovie... ☹

vlasticka185
18. jan 2012

babenky,ja som minule uz ani neviem kde citala,ze aj chlapi v mesiaci "maju svoje dni" 😀 su podrazdenejsi,ani z koca,ani do voza,...tiez mame s muzom obdobie,ked mame sexu malicko,ale je obdobie ze by sme sa milovali celu noc 🙂 ,...velakrat si to sprijemnime romantickou vecerou,svieckami,vinkom,...a samozrejme vo vybave nesmie chybat sexy pradielko,...nejde o to kolkokrat sa milujete,ale o to,aky pozitok ste mali z toho,ci ste obaja boli naozaj spokojny a ci ste to rovnako krasne prezivali,ci to bolo z lasky,alebo iba z dakej manzelskej povinnosti,...inac ked sme byvali s rodicmi,tiez to bolo o nicom,ale teraz ked sme sami,nemusime sa obavat,ze mama bude klopat,alebo ci nas mama nebude pocut,...

siwinka1717
18. jan 2012

@eaka a nákupy....

vlasticka185
18. jan 2012

@zexi ten clanok je fakt velmi zaujimavy,ale myslenie zeny a mylsenie chlapa je odlisne,ale nic v zlom,baby,ak mate s muzom sex 4x do mesiaca,nechcete byt aspon raz v mesiaci prenho trosku pritazliva?trosku sa skraslit,sexy?
ale zase ako vie ten muz zit s tym,ze opakovane podvadza svoju manzelku?kde ma svedomie?toto sa vo vztahu nerobi! 😠 ,ved sluboval vernost,...
vsetko je to o diskusii medzi vami dvoma,urcite nehovorim,ze som pri sexe vzdy upravena,ale ja viem,co ocakava moj muz odomna,co sa paci mne,a zase naopak,aj o tejto teme treba diskutovat s manzelom,... 😉

zexi
18. jan 2012

@vlasticka185 joj kedy som ja naposledy zažila milovanie s mojim mužom celú noc?? Nejak mi pamäť nesiaha alebo sa to vôbec nestalo 😀 aj teraz, čo sme mali tých pár dní sexu tak to bolo také, no tak sme to spravili, hurá, mám byť na čo hrdý, ženu som predsa len uspokojil.. Ja neviem ako ostatné žienky tu, ktoré majú rovnaký problém /zaujímal by ma váš názor v tomto/ ale u nás nie je problém len ten, že je toho málo, ale aj v kvalite 😖 aké šťastie majú ženy, ktoré okrem svojho muža nemali iného partnera - nemajú s čím porovnávať.. a o čo horšie to máme my, čo porovnať vieme ☹ mne chýba vášeň, spontánnosť, vyjadrenie lásky cez milovanie... pritom viem, že ma veľmi ľúbi, dokazuje mi to denno-denne inak, len nie sexom. Pri tom milovaní sa cítim taká.. ako by som to nazvala - prázdna /aj keď ok prázdna nie som, prosím nechytať za slovíčka @eaka aspol 😀 proste ma ten akt neuspokojí.. joj načo som ja vôbec stretla toho predchádzajúceho partnera /a niekoľko ďalších po ňom ale tento bol zvlášť intenzívny/ s ktorým sex bol vyjadrením hlbokej lásky a nesmiernej vášne... ktorého predohry boli také že samotný akt bol už len vyvrcholením... vtedy sa podo mnou zem naozaj triasla... teraz sa trasú max naše tukové vankúšiky 😀

zexi
18. jan 2012

@eaka vieš čo, nejdem 😀 je mi na grc z tohto chlapa. je to môj bývalý šéf, po odchode z firmy mi na každého valentína posielal obrovské kytice ruží a zlaté retiazky či náramky so srdiečkami 😕 vtedy som bola slobodná, neriešila som to, bol ďaleko. Jeho ženu som poznala, príjemná osôbka. No a potom prišla tá ponuka na víkend, ešte stále som bola slobodná ale už som chodila s manželom - vtedy som ho vysmiala či s nami v posteli bude aj jeho žena, že jedine tak som ochotná prísť 😀 potom sa pár rokov neozval a teraz znova 😠 ale ako vravím, ja na tie nákupy pôjdem, to si baby píšte, ale nie za ním 😀

zexi
18. jan 2012

@wrok tak u vás je problém v komunikácii, rovnako aj u nás, odtiaľ to všetko pramení. skús jej navrhnúť, aby to, čo ju trápi ti napísala mailom - my často riešime problémy takto, zistili sme, že skôr k niečomu rozumnému dôjdeme ako pri osobnej komunikácii. Ďalej - ako reaguješ, keď ti predostrie nejaký problém, niečo čo ju trápi? Vypočuješ ju do konca, uznáš jej názory aj keď sa ti zdajú absurdné, smiešne, atď.? Mne napr. manžel skočí do reči s vetou "to je blbosť" - to ma zväčša odradí od akejkoľvek ďalšej komunikácie, lebo moje názory a pocity nie sú blbosť 😠
Ja rozmýšľam aj nad nejakým kurzom komunikácie pre nás dvoch - zatiaľ si to neviem logisticky predstaviť, ale budem sa snažiť niečo také vymyslieť.

eaka
18. jan 2012

@wrok dávam za pravdu @zexi a jej návrhu emailovej komunikácie, rodina, pre ktorú som robila aupair, si takto mailovala, keď niečo riešili, niektorí už sme z netu takí zdegenerovaní, že osobnú komunikáciu nezvládame a lepšie sa vyjadríme, keď píšeme... človek má inak viac času formulovať svoje myšlienky a znižuje riziko toho, že sa zle vyjadrí a druhému ublíži... no má to plusy a mínusy...najlepšie najprv napísať a potom dobrať osobne...

a len tak mimochodom @zexi pri spomienke Tvojho prázdneho pocitu pri milovaní ma teda žiadne pripomienky nenapadli 😉 bože to ako som sa tu prezentovala?? 😕 keď máš odo mňa také očakávania... 😅

wrok
18. jan 2012

@zexi tak ja som bol vzdy za komunikaciu, nikdy som nemal problem ju vypocut, ona mi stale opakovala, ze na komunikaciu z domu nie je naucena... nikdy som nerobil inac ako vyplynulo z nasej diskusie, vzdy som bol ochotny rozpravat sa, stale som to ocakaval.. zistujem vsak, ze aj ked sme sa na niecom dohodli, ona to prezentovala aj na verejnosti tak teraz tvrdi, ze to bolo moje rozhodnutie, s, ktorym ona nesuhlasila, ze vnutorne o tom nebola presvedcena.. teraz mi to spetne vycita....

wrok
18. jan 2012

@eaka tak nam mailova komunikacia nepomohla, ona s nou zacala, ked som jej ja odpovedal tak mi zacala vycitat, ze jej to nedokazem povedat do oci, ze o com to je napisat mail...

zexi
18. jan 2012

@eaka joj si ma sklamala 😀

@wrok skús jej navrhnúť ten kurz?

zuzkag2
18. jan 2012

@wrok ahoj...necitala som vsetky tvoje prispevky, ale "zaujalo" ma, co si pisal, ze tvoja zena ti vycita, ze ak ste sa na niecom dohodli, v podstate si sa dohodol len ty, a ona s tym vnutorne nesuhlasila, ale pritakala...
ja ti poviem moj priklad...ked som spoznala mojho sucasneho partnera, niekedy na zaciatku s humorom odpovedal na otazku, ci nam to bude navzdy spolu klapat, ze ak si osvojim vsetky jeho nazory, tak bude...vtedy som sa smiala, ale casom som pochopila, ze to az taka sranda nie je...niekedy naozaj ustupim, pritakam na jeho nazor, len preto, aby bol klud, aby sme neviedli zabomysie vojny o blbostiach. ale na druhej stranie viem, ze toto mu nikdy nemozem vycitat, lebo som sa v podstate rozhodla ja, ze ustupim...
co tym chcem povedat...na jednej strane by si mal manzelke vysvetlit, ze ste dospeli, ze ak sa ona niekedy rozhodla ustupit v nejakom spore, rozhovore, dohode, bla bla...tak to bolo jej slobodne rozhodnutie, a ze ked ste sa vtedy o tom bavili, mala predsa priestor, aby tvoj nazor zmenila, ak s nim nesuhlasila. a na druhej strane skus porozmyslat, ci naozaj nebola taka situacia, ked ona jednoducho fakt pritakala, ok, dobre dohodnute...len preto, aby ste to dalej neriesili...
je super, ze mas takuto obrovsku snahu riesit nieco, mala by si to tvoja manzelka velmi vazit...lebo by si sa mohol aj na pate otocit a povedat "maj sa"...fakt klobuk dole

vlasticka185
18. jan 2012

@zexi presne ste to vystihla,milovanie nieje len o tom aby ste obaja vyvrcholili,ale aj o neznosti,laske,iskrenim medzi vami,peknym pohaldom,usmevom,peknym slovom a tak,jednoducho tym,ze ked si na to vase milovanie pomyslite,dostanete znova chut si to zopakovat 😉 ,zanecha to vo vas krasny pocit
no a co taka manzelkska poradna?
dnes je velmi blba doba,kazdy druhy par sa rozpada,a ako sa hovori,co muz nedostane doma,hlada inde,...taki su muzi,idu za dalsou sukou-a tych je tiez vela,
ja si svojho manzela drzim,ved ked som sa niekedy vedela na rande chystat aj 3 hodiny,tak preco by som sa teraz aspon trosku neprikraslila za 5 minut?niekedy staci iba dobra vonavka,myslim si ,ze kazdy manzel oceni,ved taka lepsia vide okolo 20€ a daka z baru by ho stala viac,.... 😀
ale popravde,ja mojmu manzelovi,ak nieco na mne zacne kritizovat vykricim,ze taku aka ja,nenajde,a ze potom by zbadal,aky zivot by som mala ja a aky on,...on by si nasiel iba daku kur...a ja by som sa vyvazala na mercedese,chodila po nakupikoch,hoci by som mala na krku dedka,ale aspon by som sa nemusela obavat,ze by ma podvadzal 😀 😀 😀 😀 no a mala by som kopec prachov,...-ved dnes je to moda...

wrok
18. jan 2012

@zexi teraz mi to asi uniklo, aky kurz?

wrok
18. jan 2012

@zuzkag2 DDD, problem je, ze ked sa pozriem do minulosti manzelka v istych veciach ustupila bez toho aby boli vypovedane, nic nepovedala, ked sme sa o niecom rozpravali a diskutovali spolocne sme sa dohodli co a ako, ked sme sa hadali, vzdy som ustupil ja... v sucasnej dobe vsak stale pocuvam len vycitky, ze nic nebolo dobre... no vsak uvidime zajtra... stretavame sa na sude.... ☹

zuzkag2
19. jan 2012

@wrok je mi to luto...asi tazko zastavis rozhodnuteho cloveka ☹ ale drzim palce

vejula
19. jan 2012

@wrok to je fakt smutne čo tu pišeš. Ale na rozvhod je treba podla mna skutočny dôvod (teda aspon čo som zo sudnej siene odpozorovala 😅 ) Nevieš čo ona uvadza ako dôvod rozvodu? A ty zrejme nebudeš suhlasiť, či? Dohodli ste sa na niečom? LEbo všetko čo pišeš je velmi nekonkretne a moc tomu nerozumiem

wrok
19. jan 2012

@zuzkag2 DD, tak mame odrocenie a poradnu.. dufam, ze manzelka pride... Prijemne ma prekvapila sudkyna, ako aj socialna pracovnicka, ktore obe skonstatovali,z e sme mlady, ze je to len o tvrdohlavosti a zlyhani komunikacie, ze musime obaja zacat od seba, ze komunikacia je zaklad, ze partner musi druhemu povedat co mu vadi, co hozranuje, zaroven, ze vztah neznamena stereotyp ale vyzvu stale sa snazit partnera potesit, prekvapit...

wrok
19. jan 2012

@vejula tak ja tvrdim, ze som ju nechcel zranovat, odkedy viem co jej vadilo snazim sa to nerobit, byt viacej aktivny a napomocny, no kedze nezijeme spolu (odstahovvala sa) tak je to dost nerealne, neda mi priestor sancu. Ona povazuje za dovod to, ze som na nu kaslal, nevenoval sa dost dcere, nepomahal.... (zenie to do krajnosti... jasne, ze som sa nevenoval tolko ako ona, pracoval som..., ale ked som ju ja posielal napriklad na Zumbu tak nesla..., byval som s dcerkou sam, prebaloval som ju, pravdou je, ze som sa ju bal sam kupat do nejakecho 16 mesiaca, ale vzdy som pri kupani pomahal, strazil malu vo vode, utieral, natieral, obliekal po kupani...)
na rozvod zjavne staci, ze sa ludia chcu rozviest.. navyse co vyriesi nerozvedenie dvojice ked spolu neziju....