Manžel a odmietanie sexu

ellen
25. nov 2006

ani neviem ako zacat. som asi mesiac cerstvo vydata a mam pocit, ze moj manzel ma odmieta. uz sme mali aj debatu o tom, trochu som si poplakala, nejak sa to poriesilo, teraz sa snazi, ale... stale mam pocit, ze to robi len preto, ze sme kvoli tomuto mali 2-3 pre oboch nemile dni... aj som mu povedala, ako sa citim, hladala som dovod, ale on mi doteraz nepovedal, ci ma k tomu nejaky dovod... vo vztahu sme uplne v pohode, nic nam nechyba (si myslim), s bejby este trochu chceme pockat, takze neviem. zvazovala som, ci to nie je preto, ze byvame s mojimi rodicmi (s ktorymi super vychadza), ale zavrhla som to, pretoze ma odmieta, aj ked sme sami...

zexi
20. jan 2012

@space1 lebo je príliš nazvem to neštandardný chlap.. vie sa vcítiť do jej pocitov, presne ich vie opísať - aj preto chápem @irriss že ho považuje za ženu 😉 čiže je to citlivý a vnímavý chlap, takí nebývajú až takí "mužní" alebo ako by som to nazvala - no a nie každej žene je takýto typ chlapa po vôli.. zväčša týmto ženám na nich práve tá mužnosť chýba.. a nie je to v tom, že sa zaujíma o dcéru a snaží o nápravu..

eaka
20. jan 2012

@zexi a inak jedna vec je debatovať a neporiešiť a trebárs aj odísť a tak...a iná byť pohádaný tak, že s partnerom nechcem spať... to nevie debatovať bez toho, aby z toho bola hádka?

zexi
20. jan 2012

@eaka vieš čo, mne sa to zdajú všetko také výhovorky.. je pravda, že je tiež z tých citlivých, ale sorry, nie som padnutá na hlavu, viem ako funguje zdravé mužské telo.. a proste mu to nezožerem - neexistuje, že my sme tri dni pohádaní a on potom dva týždne predýchava a preto spolu nemáme sex. Ako sorry beriem že tie tri dni nie. Ale na štvrtý, piaty, by každý normálny a zdravý chlap chcel sex.

eaka
20. jan 2012

@zexi no veď to, že zahmlieva a pes je zakopaný niekde úplne inde... a ešte aj uráža Tvoju inteligenciu takými trápnymi výhovorkami...

space1
20. jan 2012

@zexi aha dík 🙂 tak to je pravda 🙂 čítam aj tvoje príspevky no ale poviem ti, nezávidím ti ☹

zexi
20. jan 2012

@space1 hehe ani ja si nezávidím 😀 ale vieš čo, je mi to síce strašne ľúto, lebo chlap je to inak do koča i do voza ako sa vraví 😀 ale tak keď to nejde, tak to nejde... ☹ 😒

space1
20. jan 2012

@zexi tak to je fakt škoda...ale určite to ide , len neviete ako.. my slováci si myslíme, že všetko zvládneme sami a keď to nejde, tak šup rozvod..ja som už pomýšľala, keď bolo u nás zle, nad odbornou pomocou-poradňou u psychologičky, kamarát mali tiež problémy/kto ich nemá/ a veľmi im to pomohlo..asi to len v amerike s každou blbosťou chodia ku psych. 🙂 hlavne to nevzdávaj, pamätaj ,že v decembri končí mayský kalendár 😀 😀

vejula
20. jan 2012

Tak ja si na rozdiel od vas baby nemyslim že @wrok ovej žene by nejako chybala jeho mužskosť. Vôbec nemam z toho taky pocit.. Ani to že hasi požiar ked už dom zhorel.
Podla mna sa len nešťastne zamiloval do velmi komplikovaneho človeka... Toť moj nazor.

wrok
21. jan 2012

@irriss ja uz vojak nie som 🙂 ja som sa stale lisil, vzdy som chcel komunikovat, pracovat v kolektive a nie sam sa rozhodovat a rozkazovat... na povolanie vojaka som sa preto ani nehodil....
co sa tyka vztahov je pravda, ze na muza davam do vztahov asi vzdy prilis vela - som ochotny sa sebaobetovat a zeny, partnerky to doteraz vzdy po niekolkych rokoch zneuzili proti mne.... nepomozem si, ja beriem partnerku skutocne ako partnerku, s ktorou sa chcem o vsetkoom rozpravat a nie, ktora mi ma sluzit, ktora je na moju okrasu...

wrok
21. jan 2012

@space1 poradna je dobra, odporucam, to vsak musia chciet obaja, obaja musia byt ochotni si vypocut rady, pri mne to skoncilo tak, ze manzelka poradnu najskor sabotovala a potom sa s psychologom pohadal... takze nam nepomohla...

irriss
21. jan 2012

@wrok
kdo se pohadal s psychologem? 😉

wrok
21. jan 2012

manzelka... zacala ho skusat ako pozna formy mediacie a ako chce s nami postupovat....
aj na sude prezentovala, ze ma vystudovanu socialnu pracu, ako keby to bola zaruka toho,z e jej konanie je spravne.... neuviedla uz, ze astudovala ko dialkarka, ze zaplatila tak ma titul...

space1
21. jan 2012

@wrok no hold, keď "še nedá, tak še nedá", "nie si ani prvý ani posledný, komu to nevyšlo, ja som už tiež druhý krát vydatá🙂 hlavné je, že si pre záchranu manželstva urobil všetko a môžeš sa po čase posunúť ďalej...netráp sa, horšie sa v živote stáva..možno tú pravú nájdeš tu na koníkovi,je tu veľa ubolených duší...

wrok
21. jan 2012

vratme sa k sexu.... teda ake su moznosti
- povedat partnerovi - uzna - zlepsi sa to
- neuzna - nezlepsi sa to - zmierit sa s tym, v inom je predsa skvely partner
- nezmierit sa s tym, byt uprimny, ist zivotom dalej bez tohto partnera
nesuhlasim s neverou - toto nie je riesenie, o com ma byt ten vztah ak sa k partnerovi mame vracat s tym, ze ho klameme, v com si ho potom akoze vazime... to uz je len existencia vedla seba a nie zivot, nie rodina.... osobne sa domnievam, ze aj pre deti je lepsie, ak si ludia nerozumeju, aby isli od seba, aby dieta skonstatovalo, ze ma rozvedenych rodicov, no obaja ho lubia, zaujimaju sa on, podporuju ho, ked dieta nezaziva ziadne hadky, ako to, ze sa mu budu rodicia hadat, ze bude stale zazivat doma sceny....

irriss
21. jan 2012

@wrok
no ted mne napada, - spis si vzpominam, ze u nas doma bylo vecne "na stole" predhazovano STUDIUM jednoho ci druheho...
Jeden se citil min nez druhy a to vse i diky studiu..nevyvazeny vztah obou dvou..ale ted jsi mi to pripomnel...

Tim, ze si vzpominam DOBRE, na hadky mych rodicu, vim, ze casto se timto zpusoboem "zranovali a schazovali"...

Pokud jsi ji rekl i trebas nekdy jen ze vzteku, to , co pred chvili nam..ja bych to povazovala za velke zraneni..ono, kdyz si nekoho nevazis a nevazis si jeho prace, spoji se to s duverou a oporou..
Neni pekne napsat, ze si koupila titul a ze ze pozice VS studia dalkoveho je a rovna se koupeny titul..
pokud jsi jemny, citlivy a nekdy to timto zpusobem "prikorenis"..zraneni muze byt hooooodne hluboke...
Tezke je se srovnavat osobne, vnitrne s tim, ze nas partner NAS podcenuje, nedocenuje, ne-li s nama a nasima vysledkama pohrda..
To pak uz zadne mazleni nema cenu, nastoupi "zimnice pri doteku, a utek od "styku"

irriss
21. jan 2012

@wrok
na "nesex" se da zvyknout, privyknout...zalezi proc k nemu nedochazi... 😉
a jak silne je pouto mezi partnery ..pokud se pouto "uvazovalo" a resily neshody sexem, "nesex" Vas rozdeli..
pokud mate i jine formy mazleni a vzajemnou uctu, oporu, lze zit bez "sexu" a uzivat si ho jen sporadicky 😉

space1
21. jan 2012

@irriss pravdu máš, sila slova je podceňovaná 😒

wrok
21. jan 2012

@irriss pohoda, nikdy som to takto nepovedal, ona sama o sebe vsade hlasila, ako "studovala"
ja som ju praveze vzdy podporoval, motivoval, chcela zacat podnikat, radil som, pomahal som... ona sa vsak rychlo nadchne a potom uz len sniva... ziadne realne skutky... 9 mesiacov si nebola schopna najst robotu, ja som nepovedal ani jednu vycitku, podporoval som ju a motivoval aby si nadalej hladala robotu v svojom obore, ktoremu by sa chcela venovat, aby nesla robit predavacku ked ma VS a podobne... - opakujem vzdy som ju podporoval a nie zhadzoval.. ona mala skor problem s tym, ze ja som realne robil karieru, postupoval a ona len snivala, aj ked s mojou podporou nikdy nespravila ziadne realne kroky aby uspela...

bez sexu, hmm, tak jasne, ze sa da, nejde len o ten fyzicky kontakt ale aj o to psychicke zblizenie a citenie blizkosti druheho...

irriss
21. jan 2012

@wrok

ona vycitila "nepomer" a zrejme Ti Tvuj uspech zavidela..nemysli si, zavist a podpora jde paralelne a casto se vymyka zdravemu rozumu... 😉

...a ted jsi si jisty s tim, co ji chybi? Rika Ti sve bolesti a nebo je Ticho? Je mozne, ze se pred tebou stydi a tak Ti utika, je mozne, ze uz Ti neveri Tvou chapavost a podporu...mozna, ze ve Tve silne motivaci a podpore hleda taktiku negativni...
Mohla se setkat s tim, pri svem sneni a provozovanim si svych"mentalnich filmu", ze neni mozne, aby ji mel nekdo "AZ" tak rad..proto utika sama pred sebou a pred Tebou...a ponorila se do sveho sveta neduvery...jak v Tebe tak v sebe..
Mozna chce byt chvili Sama - a ujistit se, ze i SAMA neco dokaze, ze nepotrebuje mit neustale zivot v bavlnce, ktery ji zarucujes po radu let...mozna se citi ve Zlate kleci a potrebuje odstartovat a citi se az ted silna k tomuto odhodlani a kroku...
je to tezke vysvetlit, protoze obcas "nas" cas prijde "pozde", az kdyz se zda, ze je vse OK...prijdeme na to, ze nam minulost nezapada do pritomnosti a tak chceme "zastavit cas"..ona se snazi zastavit i Tebe..silou...a DOKAZAT TI, ze ona si TVOU lasku zaslouzi... 😉

wrok
21. jan 2012

@irriss DDD, pekne napisane, no odpoved pozna len ona... dufam, ze aspon ona ju pozna...

irriss
21. jan 2012

@wrok
Mel bys byt zvedavy..i kdyz uslysis 1000x ne..urcite najdes diky trpelivosti a setrvacnosti odpoved...
Nenech se odradit..casto rikame NE a chceme rict ANO jen chceme si byt jisti, ze o nase ANO je opravdu velmi velky zajem a tak se nenech odradit a vyzvidej..
jestli muzu poradit- slova o sexu vynechej, najdi jine moznosti "uspokojeni" nemyslim masturbaci, mam na mysli spolecnou cestu k pozitku..a dusevniho krasna... 😉
Hodne stesti

annabel4
21. jan 2012

@irriss na "nesex" sa da privyknut, to je pravda, aj ja som si to myslela no u nas nie su ziadne ine prejavy, ziadne objimania, bozky, dotyky a to ma zoziera. Mam rada tvoje prispevky, vzdy maju nieco do seba 😉

annabel4
21. jan 2012

A este ma tak napadlo: ten moj nemal prave najlepsie detstvo, rodicia sa dost hadali, tiez vraj taketo prejavy lasky u nich nevidel, myslite si ze aj to moze mat vplyv alebo je to len vhodna vyhovorka? 😒 Jedna z mnohych..

irriss
21. jan 2012

@annabel4
u nas to "funguje"...sporadicky sex..
Musim rict, ze jsou obdobi stridava, kdy mne to pohlti a zpochybnim vse... 😉Nerada bych se tu rozepisovala...ale stav bez sexu je nekdy jako stav bez tize a stav pri sexu se muze stat doslova jak "vytazeny"z mrazaku... 😉
Funguje do te miry, ze kazdy z nas vi, kde "zmena" prameni..a kdy k ni doslo a proc...
Ja jsem kdysi byla velmi aktivni - ale kdyz jsem si dala ruku na srdce, zjistila jsem, ze se jednalo i o "snahu udrzet si partnera" - videla jsem to jako mladicka a priserne zarliva jako jeden z nejnutnejsich bodu pro zachovani partnerske stimulace i tepla..(i chlapa)
Kdyz doslo ke zmene, polozil si "ruku na srdce" i manzel..zjistil, ze "casty sex" byl podminen mou aktivitou a on si na tento rytmus "jen" zvyknul...ale sam do neho nic nevlozil... 😒 😉 a tudiz nebyl schopne ani mne vystridat v aktivite, protoze by sel sam proti sobe - (neumi to) 😉

Cili ja jsem se dostala do polohy "normalnosti" - t.j. nepretvaruju a nezintenzivnuju uz sve sex. choutky...
a on nema na to, aby byl aktivni sam od sebe..
Tyto 2 UPRIMNE polohy se dostaly do reality a vlstne jsme "kdysi" zili nad nase sexulani pomery..
mne to nechybelo (mam k tomu i jiny duvod) 😉 a jemu to "stacilo"...
U nas dojde k vyvrcholeni i pouhym "pouhym" hlazenim po zadech...a vyvrcholeni nemusi byt ejakuace, ale jen dusevni naplneni, ze ten, kdo Te ma rad, je tu a Ty s nim...
Ja osobne miluju, kdyz si umyju vlasy a manzel mi je rozcesava... 😉
Nemluvim, o tom, ze to nahrazuje SEX..jezis to ne.. 😉 ale cit a vedet kam a komu nalezis nepotrebujes dokazovat..

p.s. Dulezite jsou i body, ktere odradi od sexu - zena muze byt frigidni po porodu...muz muze byt tak rychly, ze ho ani zena nepostrehne...zalezi pak, co dva lidi spojuje..zda je to urcity zivotni cil a styl a nebo "perina"
Nekdo si udobruje manzela v perine, nekdo v obede... 😎

irriss
21. jan 2012

@annabel4
detstvi ovlvnuje nas dospely zivot...

Ja jsem dostala jako dite pusinku jen pri foceni mych narozenin - klasicka fotka s pusou a dortem..
muj manzel take nepoznal lasklu rodicu...zadne pohlazeni NIC...(ani pri foceni) 😉

Ja jsem ale tuto potrebu kompenzovala okamzite vlastni touhou..a predala ji jemu, i kdyz se "ucil" velmi dlouho..
😎
Verim, ze jako "dedecek" neudela chybu...

Obcas jsou doslova VIDET bloky...ale musis mu pomoct..kazdopadne mu verit... 😉

Nekdo to, ze nemel kompenzuje a snazi se dat a darovat 1000x vic nez je normal..
Nekdo to, ze nemel se boji umet dat... 😉 mysli si, ze by to neudelal dobre...musis mu to ukazat... 😉

space1
21. jan 2012

@irriss 🙂 mala by si sa tomu venovať profesionálne, síce nie vždy s tebou súhlasím, ale väčšinou máš krásne myšlienky 🙂 to , čo si opísala sa hodí aj na mňa 🙂 je ťažko uveriť ešte niekomu, kto to s tebou myslí naozaj vážne a skutočne ťa miluje, hlavne keď si si nie istý sám sebou, alebo si v minulosti stratila dôveru,že niekto taký naozaj existuje, lebo máš veľmi ťažkú minulosť,rep.sa stalo veľmi veľa bolestivého..vtedy odháňaš od seba ľudí,či osobu, aby si mohla opäť trpieť, lebo je to jednoduchšie ,ako sa naučiť veriť,milovať a byť milovaný

irriss
21. jan 2012

@space1
No vetsinou je partnersky krach nebo naopak zpevneni zalozeny na tomto:

Vetsinou nechavame PLATIT za hrichy spachane v minulosti "treti osobou"prave milovanou a milujici osobu ..
😠
😖
Zalezi na tom, jak to nase milujici osoba zpracuje a jak dlouho je schopna nest vinu NEPRAVEM za nekoho a za neco, co sama nezpusobila...Miluje nas a chce nam pomoct...
😉
No a je to i na nas, jak dlouho tahame za provaz..obcas za nej tahame tak dlouho, dokud nam to ten druhy (milujici a chapavy) povoli...dovoli...
Casto nam milujici osoba neukazuje, jak ho to primo trapi, protoze nam chce pomoct, dovoli nam jit za hranice i pro neho snesitelne..my jdeme, cerpame z jeho dobra...profitujeme z jeho lasky a trpelivosti a neuvedomujeme si, ze se neco pretrhava....
Vetsinou ten, kdo pomaha, pomaha celym srdcem, na urok vlastniho..ale jakmile to "prezeneme" neodpusti, a ma na to PRAVO, protoze udelal maximum, a vic nez by mel...dokazoval dokazoval, ale my jsme si toho nevazili..
meli jsme ho...podcenili jsme to...a proto vetsinou milujeme nejvic to, co jsme ztratili
😉

p.s. Priste kdyz se mnou nebudes souhlasit..napis mi hned. 😉 .mam rada jiny nazor...nejsem vestec ani vedma...
Casto jsem doslova "nadrzena" na protismer - protistranu - opacny nazor 😉

annabel4
21. jan 2012

@irriss Velmi pekne napisane. Myslim ze kebyze su tam take prejavy ako u vas tak na tomto fore nepisem, vy navzajom viete ze sa lubite a nasli ste si sposob ako to tomu druhemu preukazat a obom vam to vyhovuje.
Viem ze detstvo ovplyvnuje buducnost ale nechce sa mi verit ze az do takej miery ze by nebol on sam schopny lubit. Dcerku lubi, to je vidiet tak preco sa takto sprava ku mne zostava zahadou. Myslim ze je to len vhodna vyhovorka obvinovat minulost.

irriss
21. jan 2012

@annabel4
no on totiz muze znat jen "materskou lasku" a je to prave jeho "matka", co ho blokuje...

dite nemuzes stavet na stejnou uroven Lasky...
je spousta druhu i stupnu Lasky... 😉
Neporovnavej a neprirovnavej Lasku
Preci nebudes zpochybnovat Lasku k dceri, kdyz k Tobe ji neprokazuje...mluvim o mire, kterou by sis prala...
V nekom muze byt hluboce zakotvena "materska laska" - nekdo ma zenu spojenou pouze v roli Matky..a neni schopen jit dal..
On Te miluje, ale jako "matku" - matku svoji a matku sveho ditete..
komplikovana laska..
ale jen Ti prozradim, uz jsem tu neco o mem muzi napsala..ale i mne obcas rekne "Mamma" 😉 😖
Doslova si nas splete.. 😠
Bude mu 60 let, jeho mamince 90 let...a je tam silne (bojacne a respektujici) pouto, aniz by to bylo pouto Velke Lasky..naopak, bez pusy a objeti...a pritom tam zustala ta velka Figura matky..silna osobnost 😉 😒

space1
21. jan 2012

@irriss kam ty na to chodíš 🙂 máš pred sebou určite nejakú knižku a opisuješ 😀
p.s:neviem už teraz, možno to bola téma, na ktorú -do ktorej sa mi už nechcelo zapájať,inak by som určite reagovala 🙂