Manžel a odmietanie sexu

ellen
25. nov 2006

ani neviem ako zacat. som asi mesiac cerstvo vydata a mam pocit, ze moj manzel ma odmieta. uz sme mali aj debatu o tom, trochu som si poplakala, nejak sa to poriesilo, teraz sa snazi, ale... stale mam pocit, ze to robi len preto, ze sme kvoli tomuto mali 2-3 pre oboch nemile dni... aj som mu povedala, ako sa citim, hladala som dovod, ale on mi doteraz nepovedal, ci ma k tomu nejaky dovod... vo vztahu sme uplne v pohode, nic nam nechyba (si myslim), s bejby este trochu chceme pockat, takze neviem. zvazovala som, ci to nie je preto, ze byvame s mojimi rodicmi (s ktorymi super vychadza), ale zavrhla som to, pretoze ma odmieta, aj ked sme sami...

digysa
26. jan 2012

@zexi Dievca, ked si to tvoj robi rukou, tak podla mna je iba velmi lenivy a nekreativny....proste pri zene sa muz musi predviest, pocas sexu aj polohy vymenit, hygiena a pod.... S rukou je to ovela jednoduchsie...Ale musim povedat, ze sa ti vobec necudujem, ze si zlomena...
Na zaciatku vztahu to bolo tiez tak, ze Ty si bola iniciatorom kazdeho milovania?

@vejula Teraz by som chcela posunut cas o 10 rokov dopredu, aby si mala 36 a nie 26 rokov... Pisem to preto, lebo som si citala tvoj nazor na to, ako by si sa citila v situacii, v ktorej sa citil manzel @petkave.
Dobre si zapamataj svoje slova, resp, ja by som si ich vytlacila a po 10-tich rokoch by som si porovnala svoj "citovy vztah"
Jednoducho a po lopate- ziarlivost je niekede "pekelne silna zbran", ktora nesluzi iba na rozpad vztahu, ale aj na utvrdenie vztahu.
Neviem, kolko ma @petkave rokov a ako dlho su manzelia... ale po 10-15 rocnom manzelskom vztahu to ozaj pomaha...ked clovek zisti, ze tvoja polovicka je este "ziadana"... Clovek sa nemusi hned s niekym milovat, alebo svojho partnera podvadzat...
Mne sa nieco podobne stalo na nejake party...kde bolo vela manzelskych parov, aj slobodni muzi a teda jeden sa tam po mne dost neslusne tocil. Samozrejme som na necitila prilis dobre, ale ten sex po party stal zato 🙂 🙂 ( s mojim muzom)
Ty si este prilis mlada, vas vztah, manzelstvo je uplne cerstve....Ty v podstate nemozes mat ziadne problemy...

Ak ma niekto problem v manzelstve po 1-2 roku, tam nejde ani o sex...ti dvaja sa proste k sebe nehodia...
Prva manzelska kriza prichadza po 7 rokoch...

digysa
26. jan 2012

@eaka suhlasim s tebou...

Manzelstvo sa stale meni....vztah medzi muzom a zenou sa stale meni....manzelstvo na zaciatku je uplne ine, ako napr. po 10-tich rokoch.... Ovplyvnuje nas tolko vonkajsich faktorov- praca, deti, priatelia, rodina, lokalita byvania, konicky, dovolenky,...kazdy velky krok ako- stavba domu, zmena prace, smrt v rodine, navrat do skoly koli vyssiemu vzdelaniu, svadba deti, vazna choroba v rodine............

Manzelstvo prechadza neustale skuskami.... a preto sa aj pravidla v manzelstve menia...

Pre priklad
Na zaciatku vztahu som vzdy vravela, ze ja by som v zivote nedokazala podviest svojho manzela... nepredstavitelna vec pre mna...nieco nemoralne
Dnes: este som ho nepodviedla, tak isto ako vy nevyhladavam milenca v ziadnom pripade, nepremyslam o tom,ake by to bolo s inym muzom......ale slovo "nikdy" uz v tomto spojeni nepouzivam...

Tiez som mala nazor, ze nikdy by som neodpustila neveru....
Dnes: pri dvoch detoch....definitivne by som odpustila neveru...(dufam, ze to nikdy neprezijem...ufff)

Je to fakt narocne mat kvalitny vztah....roboty jak na kostole... 😎

vejula
26. jan 2012

@digysa ale ten pocit že je moja polovička žiadana mam aj teraz. Ale o to si mojho manžela viac važim a o to po nom viac tužim, že napriek k tomu že by mohol mať hocijaku peknu babu o to nema zaujem. To je pre mna fakt velmi dôležite. JA som si plne vedoma toho že moj manžel ma užasnu charizmu a kopec bab by ho chcelo a on ked niekedy tak prirodzene robi srandičky s nejakou maldou uradničkou alebo dakym, tak sa na tom smejem, lebo mu 100% verim a viem o tom že ked sa niekto važne pokušal s nim nadviazať vzťah (aj byvala milenka) poslal ich kratkou cestou do pr*ele. A to je pre mna super. KEby zistim že sa nechal namotať a nadviazal by s nou nejaku nemiestnu debatu bol by to pre mna fakt šok.
Ešte to si na mojom važim, že pozna svoju cenu, vôbec si nepotrebuje nič dokazovať, lebo vie že si mohol vybrať a vybral si podla jeho slov to najlepšie pre neho 😵

eaka
26. jan 2012

@vejula Myslím, že @digysa chcela naznačiť to, že po 10 rokoch môžte upadnúť do stereotypu a hlavne istoty, čo môže byť zabiják a takáto mierna facka na prebratie to môže opäť oživiť 🙂

petkave
26. jan 2012

Fíha ženy, tak ste to tu rozobrali z každej strany 😵
@eaka ďakujem za pochopenie, myslím, že si to vystihla...
@vejula nemyslela som si, že mieriš proti mne, je to úplne v pohode... My sme počas tehu tiež spolu nespávali, mali sme vlastne zakázané.
@mandragora22 v poriadku, ale ani o tomto mojom písaní vlastne nemal vedieť. No stalo sa. V každom prípade, pre moje svedomie to nebol taký hriech, ako keby som sa s niekým reálne vyspala.
@digysa veď práve. U nás sa o žiarlivosti nedá hovoriť. Môj muž ako keby na mňa v tejto súvislosti ani nemyslel, že by som mohla byť atraktívna aj pre niekoho iného... Až týmto svojím skutkom som ho prinútila ukázať, že mu na mne záleží aj v tomto smere a že vie aj zažiarliť... A ten sex po vydiskutovaní si všetkého ozaj stojí za to 😀

digysa
26. jan 2012

@vejula ten pocit mas preto, lebo mas 26 a mate miminko a ste mlady par... prid sem o 10 rokov a potom sa budeme rozpravat 😵 😵 Ta intenzita tuzby opadne a nebude taka prirodzena...budes ju musiet manualne obnovovat...

@eaka Asi tak 😎

@petkave som si ista, ze si s tym muzom nedebatovala koli nevere, ale uz si bola nasrata a nejako ti to dobre bodlo ta lahodna komunikacia s clovekom, ktori si ta vsimne aj cez pocitac... 😉

petkave
26. jan 2012

@digysa presne tak. Aj svojmu mužovi som to tak vysvetlila... Som 1,5 roka po pôrode... Brucho rozpárané, prsia ovisnuté, pripadám si taká obyčajná, nezaujímavá - pre svojho muža som asi aj bola. A zrazu sa ozval niekto, kto si ma pamätá spred pár rokov a napísal mi, že na fotkách som stále krásna a že ako nám bolo spolu fajn a blabla... No jasné, že ma to potešilo a komplimenty som si vychutnávala 😵

vejula
26. jan 2012

@digysa možno som priliš velky snilek, ale ja dufam že sa budeme milovať stale viac 😀 Ale ono to tu vyzera že sme uplne idelany par. Ale my sa tiež pohadame a poriadne si vieme skočiť do vlasov, ale to väčšinou kvôli uplne iným veciam ako tu si pišeme. Môj ma totižto ovela väčšiu slabosť pre svojich kamaratov ako pre nejake krasky 🤐

digysa
26. jan 2012

@vejula Nie, nie si snilek... ALe ja uz mam toto obdobie za sebou... Jednoducho kazda zena a muz, kazde manzelstvo si musi prejst tym obdobim vasne a lasky...
Ten, kto povedal, ze NIC NETRVA VECNE.....vedel, preco to napisal.... 😀 Uzivaj si to obdobie a nepremyslaj o tom, ako sa bude mat radi o 10 rokov 😎 Som si ista, ze sa budete mat radi, akurat to bude mat ine "grady" 😉

vejula
26. jan 2012

@digysa no ved uvidime... oo mam kamaratku ktora je so svvojim už 10 rokov a su taký parik stale ako keby boli spolu tyžden. A teda my si z nich možme brať priklad. Oni sa nehadaju ani z polovice tolko čo my 😅 Ale fakt neviem. Myslim že každy par ma problemy, ale tie problemy nie su rovnake. niektorá maju pocit stereotypu a nejakej tej nudy a su z toho na prašky. Niektorí by zas ocenili vo vzťahu viac kludu a pokoja, lebo obaja su hrokokrvní... No ved ja nemôžem povedať čo bude za 10 rokov.. nikto z nas nevie čo bude o 10 rokov. Boh vie či sa toho vôbec dožije 🤐

digysa
26. jan 2012

@vejula Len taka pripomienka...co sa deje za zatvorenymi dverami, to sa Ty nikdy nedozvies.... Aky parik su v skutocnosti, to vedia iba oni dvaja... To, co vidime my je irelevantne...

Ja ked idem s manzelom von, na veceru, do kina, ked k nam pridu priatelia....a pod...tak my sa tiez nehadame... 🙂

zaneta333
26. jan 2012

@vejula aj o nas si myslia vsetci, ze sme idealny par a aj my mame problemy.

zaneta333
26. jan 2012

teraz mam pocit ze uz aj ja mam problem so sexom. Mm sa velmi snazi, nosi mi drobne prekvapenia, cokoladky, ktore ja milujem, vela mi pomaha s babom, je mily, obijma ma, necumi uz stale do pc. Ale po tolkych odmietnutiach nedokazem mat dobry sex. Na vikend by aj bol cas, ale stale ma napadne, ci to nerobi nasilu. A zrejme nerobi, aj to povedal, ale neviem si to uzit, akosi mi to stale vrta v hlave. Preco sme to robili pred tym tak zriedkavo? tak dlho, 2 roky? zrazu na mna dostal chut? Len preto, lebo som povedala, ze odidem aj s babom? Mozno chce len uplnu rodinu, nechce stratit dieta. Ked sa ku mne blizi, aj pri objatiach musim mysliet na toto. Casto som aj smutna. On sa zrazu dokaze premoct, ma snahu zachranit nase manzelstvo a ja som sa akosi zasekla na tom bode, ze ma nechce.

eaka
26. jan 2012

@zaneta333 Ale chce Ťa, nesmieš sa na to upínať. Upadol do stereotypu, možno si myslel, že to aj Tebe tak vyhovuje, teraz sa snaží, tak jeho snahu oceň 😉 Nemysli už na to, že Ťa nechce, keď dáva najavo, že chce... kukni na kočky tu, ich chlapi, keď nechcú, nič nie je... 😉

zaneta333
26. jan 2012

@eaka je velmi tazke nemysliet na to a uzit si s nim, ked ma tak mnohokrat odmietol.

vejula
26. jan 2012

@digysa
@zaneta333 ja somsi ista že im to klape 🙂 viackrat som u nich aj prespala. A to ste mali vidieť. On hned rano nam ranajočky spravil a obedik navaril... Sa ani nečudujem že im to tak klape 😀 😀 😀 😀

@zaneta333 to ma mrzi, ale chapem ťa uplne. Ach jo. Ale skus to prekonať. skus si resetovať hlavu a povedz si že toto si vlastne vždy chcela teraz to maš. Tak si to uživaj. Aj ked isto bude trvať dlhu dobu kym si ziska opať tvoju dôveru. Ale dajtomu čas 🙂

eaka
26. jan 2012

@vejula Ale veď to je krásne, že im to klape... Nikto netvrdí, že vzťah nemá po 10 rokoch šancu, aby klapal, akurát, že sa kvalitatívne zmení... A frekvencia prípadných hádok tiež nie je daná... nehádajú sa často, ale sem-tam taká očistná búrka možno - určite? - prebehne... ale hádky nie sú negatívum, ak sú hádané konštruktívne, tak, že ich výsledkom je vyriešený nejaký problém... hádka hádaná deštruktívne vedie akurát k negatívnym pocitom naďalej vyvolávajúcim ďalšie a ďalšie negatívne vnímanie ďalších situácií... 😉 juj, zamotávam sa... Tú frekvenciu som spomenula preto, že si sa proste nemusela trafiť do "hádavých" dní, hlavne, ak sa hádajú len zriedka 😉 Ale ak máš teda takýto vzťah vo svojom okolí, určo by nebolo odveci pozisťovať, ako vlastne fungujú a akým spôsobom zvládajú prípadné konflikty, aby si prípadne ich "recept" mohla skúsiť aplikovať, keby sa niečo začalo diať v Tvojom vzťahu.. prípadne sa tu môžeš aj podeliť.. 😉

vejula
26. jan 2012

@eaka tak ti poviem to je chlap čo pride z prace a on oddychuje tak že varí manželke obed na duhý den 🙂 pritom robi okolo domu a s malym ma tiež super vzťah. Rano ked sa maly zobudi skôr ako je on v praci, tak manželku necha spať a on je s nim až kym neodide do prace. Cez vikendy necha manželku pekne si pospať a on bačuje s malym 🙂
A ked som bola u nich videla som to navlastne oči. Takže niesu to len take nejake reči.. A ona je tiež super, jeho pracu ocenuje a važi si ho.

Oni mi pripadju fakt ako z rozpravky. ISto že sa sem tam trocha pochytia.

Ale tym nechcem povedať že ja by som menila.Ja som rada že mam takeho akeho mam. Aspon nezaspim na vavrinoch pri mojej povahe 😀 😀 😀

eaka
26. jan 2012

@vejula No možno preto sa tu tomu nikomu nechce veriť, ako píšeš, je ako z rozprávky... radšej už o nich nepíš, lebo niektorá naňho dostaneme zálusk... 😉
Ale ja mám tiež super chlapa, akurát že nevarí a nerozumie, keď mu niečo hovorím... pri debatách s ním mám pocit, že hovorím po hotentotsky...alebo teda, že priepasť medzi češtinou a slovenčinou je oveľa väčšia, ako som si myslela... 😉
Ale inak je fakt super 😀 😀 😀

vejula
26. jan 2012

@eaka 😀 😀 ja ho neprezradím 😀 😀

JA mam tiež niekedy pocit ked rozpravame že moj chlap niekedy akoby bol uplne v nejakej inej dimenzii a nerozumie reči mojho kmena.

Ale stale je to lepšie akos byvalym. tomu som len rozpravala tie moje myšlienkove pochody... A ked sme sa rozchadzali mi povedal, že on mi vôbec nerozumel čo mu hovorim.. JEmu uplne chybala ta sfera... teraz mie je smiešno ked si na to spomeniem

eaka
26. jan 2012

@vejula aj mne je smiešno, keď si to teraz napísala... 😉

zexi
27. jan 2012

@vejula ja mám rovnakého chlapa ako tá tvoja kamoška 🙂 celý týždeň mi po večeroch varieval obedy, po príchode z práce preberá starostlivosť o deti, staršiemu varí večeru, kúpe ho, hrá sa s nimi, mladšieho zaspáva.. Každý víkend chystá raňajky pre nás všetkých a častokrát aj obedy. Každé ráno zanesie staršieho do škôlky, vráti sa, uvarí kávičku nám obom a spýta sa ma, čo chcem na raňajky. 😉 Ráno cez víkendy ma necháva spať. V noci to máme podelené tak, že on vstáva a ide zarobiť mlieko pre malého, ja ho nakŕmim.. ALE 😀 je lenivýýý so mnou sexovať!!! 😀 😀 😀 A strašne deštruktívne sa háda 😀 napáda ma ako osobu, uráža ma 😒 a nevie s tým prestať 😒

@digysa páčia sa mi tvoje príspevky 🙂

@zaneta333 poznám to!! som práve v rovnakom štádiu.. on sa snaží a ja mu už neviem veriť...

digysa
27. jan 2012

@eaka Hahaha.......podobne ako ty.....Nevari a nerozumie mojej reci, ani ja jeho . 😎 Ked sa rozpravame, tak my si niekedy lepsie vysvetlime veci cez email, ked sme v praci alebo cez telefonne sms-ky...

@zexi 🙂 😉

Dievcata jedno si treba uvedomit- idealny chlap neexistuje a to plati aj o nas... Problemy boli, su a budu... 😎

Do prcic, preco nemoze byt zivot bez problemov??? 😝

bodka70
27. jan 2012

@digysa
@eaka , tak ja mám niečo podobné tiež doma, nevarí a nerozumie mi - ale je neskutočne zodpovedný (až príliš niekedy), uprace, umyje riad, dlážky, postará sa o deti, poskladá prádlo a vie ktoré gaťky a pančušky patria ktorej dcére a do ktorého šuflíka ich má odložiť... 😉
Len ten sex...v poslednej dobe bieda.... Včera večer som sa k nemu pritúlila, trochu sme sa rozprávali, pýtala som sa, či si myslí, že to spolu zvládneme - postarať sa a vychovať ešte jedno dieťa, či spolu vydržíme. A on že určite, dala som mu ruku do dlane, objal ju... Pohladkala som ho.... no a ďalej nič... o chvíľu kľudne spal.
A takto ide posledné týždne, keby sme sa aspoň hádali, ale nič také.... 🙄. Pýtam sa ho, že prečo nemá záujem, v čom je problém... V ničom, všetko je v poriadku, nič proti mne nemá, on MÁ záujem. 😝. A večer buď zaspí pri telke, alebo v posteli.

bodka70
27. jan 2012

najhoršie je, že už som sama vo fáze, keď už ani neviem, prečo to chcem a či to vôbec ešte chcem. Ale rada by som sa pridala, ak by NIEKTO prejavil iniciatívu, sama ju prejaviť nemám v súčasnom stave akosi energiu. Problém je, že to isté možno cíti aj môj muž, že by chcel, ale aby som ja prejavila iniciatívu, ale nie iba náznakom.

digysa
27. jan 2012

@bodka70 Uprimne... Podla mna vy dvaja nemate vobec ziadny problem....

A tak isto aj vacsina dievcat, ktore pisu,ze ta sexualna stranka v manzelstve sa nejako zredukovala.....
To je uplne normalne...na niekoho to pride skor, na niekoho neskor...a preto nastava problem v tejto sfere...

Ozaj sa to neda medzi muzom a zenou nacasovat... A do toho este statistika, ktora je uplne v nas neprospech, ze zeny a muzi maju vrchol sexualnej produktivity kazdy v inom veku.......No co dodat... Treba bojovat, nevzdavat sa a kompromisy, kompromisy... 🙂

briketa
27. jan 2012

@bodka70 tak uloz deti spat, nalej do seba dva pohare cerveneho, sadni si nanho ked pozera TV, vypni mu to, vyzlec ho a pre boha zacni ty. urob to takto tri dni po sebe (nemuslim ten isty scenar, ale skratka ho znasilni ty) a bude chodit ako v oblakoch.
ved to je hladanie problemu kde nie je....
ty vies co on chce, on vie co chce, TAK NA CO ESTE CAKATE?

vejula
27. jan 2012

@bodka70 to su chlapi... 😀 😀 😀 Oni naznakom nerozumeju. Je to tak. Ja kolkokrat mam len chuť sa s nim rozpravať, tak čakam kym sa odtrhne od internetu.. pomedzi to nadhadzujem temy aby sa chytil a on odpovie a dalej si čita spravy.

@zexi to vááážne... noi keby nemaš dve deti tak začnem pochybovať či ty niesi ta moja kamaratka 😀 😀 😀
A je to čudne že sa tvojmu neleni vstavať ku detom chzstať ti jedlo a na sex nema energiu. to je fakt čudne 😕

bodka70
27. jan 2012

@digysa , netuším, len akosi cítim, že tu nejde u nás len o sexuálnu stránku či o to, ako to vyzerá v partnerstve (nie sme manželia 😉 po x rokoch a čo je či nie je normálne a prirodzené. Že niekedy sa človek uspokojí s tým, že ide o prirodzený proces a medzitým mu vzťah prekĺzava pomedzi prsty a vytvára sa priepasť, ktorú nie vždy ide preklenúť.
Neviem, úprimne priznávam, že momentálne je moje myslenie skreslené čiastočne tehotenskými hormónami, možno tehotenská depresia... a akýmsi pocitom zraniteľnosti. ďalšie dieťa - už tretie a v takom veku. Vždy som to brala tak, že náš vzťah je založený na dobrovoľnosti, slobode a určitej nezávislosti - keď s partnerom ostávaš preto že chceš, nie preto že musíš. A toto budúce dieťa tú rovnováhu narušilo ... som s ním, pretože chcem, ale viem, že ak by som potencionálne chcela odísť, tak už to nebude také jednoduché...

Ale neberte moje úvahy nejako vážne, fakt akosi strácam zmysel pre pragmatizmus a môj životný postoj - nadhľad a irónia je trochu narušený.

bodka70
27. jan 2012

@briketa , momentálne som tehotná, takže 2 poháre vína nehrozia a namiesto skákania na partnera by som momentálne potrebovala nejakú jemnú masáž a k tomu ako bonus jemné milovanie. 😝 Ale máš pravdu, musím sa trochu rozhýbať 😉. Len prečo stále všetko JA?