Manžel a odmietanie sexu

ellen
25. nov 2006

ani neviem ako zacat. som asi mesiac cerstvo vydata a mam pocit, ze moj manzel ma odmieta. uz sme mali aj debatu o tom, trochu som si poplakala, nejak sa to poriesilo, teraz sa snazi, ale... stale mam pocit, ze to robi len preto, ze sme kvoli tomuto mali 2-3 pre oboch nemile dni... aj som mu povedala, ako sa citim, hladala som dovod, ale on mi doteraz nepovedal, ci ma k tomu nejaky dovod... vo vztahu sme uplne v pohode, nic nam nechyba (si myslim), s bejby este trochu chceme pockat, takze neviem. zvazovala som, ci to nie je preto, ze byvame s mojimi rodicmi (s ktorymi super vychadza), ale zavrhla som to, pretoze ma odmieta, aj ked sme sami...

katy1979
29. nov 2007

abebo ja to poznám tiež, ale nezáujem je z jeho strany.
ak si nájdem čas prečítam si vás.
Ja už neviem čo je to trištrvrte roka sex a v podstate ani objatie či poriadna pusa. Naposledy to bolo v našu svadobnú noc a predtým no viac než pred rokom. Ked som bola tehotná tvrdil mi že malému nechce ublížiť. Ok brala som to aj ked je to v podstate blbosť. Prešlo sestonedelie a zopár mesiacov. Je to stále horšie a horšie. A baviť sa so mnou o tom nechce. Tvári sa akoby sa nič nedialo. Ale ja už bláznim. Večer si lahne na svoju polovičku postele otočí sa a spí. Toto je horšie ako zlý sen. Takto som si partnerský a manželský život teda nepredstavovala. Vibrátor nie je riešenie, to je len na nejaké to ukojenie chtíča. Ale vzťah to nevyrieši. V tom pomôže iba diskusia a vlastne pochopenie prečo to nie je tak akoby sme chceli.
Ja už nevládzem. Co to vyrieši milenec. To tiež nie je ono. Asi najkôr nový vzťah. Povedať mu zbohom a nájsť zasa niekoho pre ktorého budem atraktívna a bude ma chcieť a milovať.
Ak viete poradiť tak to skúste. Môžno niečo pomôže. Mne už dochádza fantázia.

lauri
29. nov 2007

ahoj katy,
skor ako navrhovat riesenie je potrebne hladat dovody a priciny... zmenil sa vas vztah kvoli tehotenstvu a dietatu, alebo by sa to stalo aj tak? ako casto ste sa milovali predtym? ako dlho ste spolu, odkedy spolu byvate? myslis ze tvoj manzel nema "potrebu" sexu a neznosti vseobecne alebo je teoreticky mozne ze ma milenku? robi si to sam? zmenilo sa tvoje spravanie v intimnych chvilkach?
je totiz rozdiel medzi odmietanim sexu a vyhybanim sa aj vsetkym neznostiam, ako je pusa, objatie...obavam sa ze to co popisujes je ten horsi pripad. 😖 ☹

ella1
29. nov 2007

katy tak mu skús povedať,že ak to takto pôjde dalej,že si niekoho nájdeš a či mu to nebude vadiť.by som bola zvedavá,čo na to povie.
lebo raz za rok....

a ak povie,že mu to nevadí ,je to jasné. potom by som sa naňho....

katy1979
30. nov 2007

lauri tiež hladám tie dôvody a príčiny. Ale na nič svetoborného som teda neprišla. Hladala som za tým prácu alebo aj to že sa mu troska zmenil život odkedy sa narodil malý a to hlavné či zasa náhodou nestávkuje. Ono blbo sa to hovorí, ale viem že zarába vcelku slušne a aj tak si je schopný požičať, aj ked samozrejme ja o tom nemám vedieť. Cudujem sa kam miznú jeho peniaze a ako to že nemá ani na to aby mi kupil niečo na narodeniny. Už ma napadlo že chodí aj do bordelu, ale to naozaj neviem kedy by stíhal, kedze po veceroch a cez víkendy je doma. Lauri mám pocit že by sa to zmenilo aj tak aj bez tehotenstva, ono to tak postupne smerovalo až ku dnesnej situácii. Ako často, no kedze sme nebývali predtým spolu ale každý u svojich rodičov, tak aspon raz týzdenne, kedze častejšie to akosi neslo. Sme spolu pat rokov a bývame spolu skoro trištvrte roka. Ono reálne sú obe možnosti aj to že nemá potrebu sexu - otázne je prečo a aj to že má nejakú občasnú milenku.
Este som ho nepristihla že by si to robil sám. Moje správanie sa myslím nezmenilo a to ani počas tehotenstva. Vie o tom že mi to chýba aj mi raz povedal že sa o tom doma porozprávame a nič. Akosi na to zabudol. Budem mu to musieť pripomenúť. Lebo ta príčina zaujíma aj mna.
ella už som mu to raz povedala, teda lepšie povedané napísala do sms a na to mi odpísal že však kde by som našla niečo lepšie ako je on. Jeden čas sa velmi hneval ked som si vypisovala s kamarátmi a ja som mu to jednoducho vysvetlila tak že možno sa niekto nájde kto mi povie že som pre neho atraktívna a že mu chýbam a že ma lubi.
musím to začať radikálne riešiť, lebo takto to už dalej nejde. Stále som si hovorila že to je len dočasná situácia ale vôbec nič sa nemení

ella1
30. nov 2007

jáj,bože!títo chlapi! zabiť ich je málo!
aj mne ten môj niekedy povie,že kde by som našla lepšieho!no kde?!no hocikde.
nejaký rozdiel medzi nimi nevidím.aj tak sú všetci rovnakí,tak isto ako my ženy.
no aj u nás to bolo všeliaké.až to prišlo do takého štádia,že sme vlastne boli len spolubývajúci.nič nepomohlo.pekne som naňho,kričala som,taniere rozbíjala... 😀 no a potom som to vzdala a jedného dňa som natrafila na milého človeka a časom sa to začalo vážnejšie vyvíjať.no,lenže manžel na to prišiel. 😅 a potom akoby zázrakom sa otočil o 180 stupňov.to ste mali vidieť.ako keby sme znova spolu chodili.a aj ked je to už viac ako tri roky a samozrejme tá ,,euforia" opadla,konečne mám pocit,že sme naozaj manželia a celkovo sa to zlepšilo.
asi mu toto bolo treba.
lebo ked videl,že sa mu naozaj vzdalujem,tk mu to asi konečne došlo,čo by stratil....
tak u nás to malo šťastný koniec a dúfam,že nakoniec aj u teba.
nech to dopadne akokoľvek 😉

digysa
6. dec 2007

🙂 Hmmm, ja mam asi uplne "jedinecny" problem. Resp. ja neviem, ci je to aj problem. Preto sem pisem, aby ste mi napisali, co si o tom myslite vy. Ci sme normalny par, alebo nie. 😅
S manzelom sme boli az nadmerne aktivni asi tak prve 3-4 roky. Rok pred otehotnenim sa u nas v rodine udiala jedna "velmi, velmi zla vec". Manzela aj mna to velmi poznacilo, myslim tym: psychicky, depresie, smutok, vela starosti...atd. Nas vztah sa zmenil iba sexualne. Najskor zacalo milovanie ubudat z denneho rezimu, potom s tyzdenneho a teraz aj z mesacneho.
Pri prvom synovi sme samozrejme zase skocili do rutiny a pocas tehotenstva sme sa milovali asi tak 3-4 krat. Kedze sme chceli dalsie dieta, tak sme zase nasadili "pracovny rezim"- ktory bol skor pracovny ako romanticky. Robili sme to len, aby sme otehotneli.
Problem je ale v tom,ze obaja sme spokojni- nepodvadzame sa, odkedy som otehotnela sme sa este nemilovali. Uz sme sa o tom rozpravali a povedali sme si,ze musime zacat zase odznova, zaradit romantiku do zivotneho rezimu. Obaja suhlasime, obaja vieme, ze mame malo sexu, ale obaja sme tak trochu lenivi a nejako sa do toho pustame pomaly. Vo vztahu nemame ziadne problemy- iba zvycajne manzelske hadky, ako kazdy. Teraz mame 7-rocnu manzelsku krizu, hadame sa asi castejsie ako zvycajne. A tak isto aj ta "zla udalost" o ktorej som pisala na zaciatku, ta stale pretrvava...je to trochu zlozita a dlhodoba vec, z ktorej sa pomalicky dostavame....
Ja si myslim, ze po druhom dietati sa zacneme viac venovat nasemu "problemu", ak sa to tak da nazvat. Zatial sa tesime na babo a aj ked bozkavanie, hladkanie a skrabkanie ine prejavy lasky stale zachovavame, tak sa bojim, ze bezmilostny zivot moze ohrozit nase manzelstvo. Co si myslite, mala by som nieco podnikat v nasom vztahu, aj ked u nas to funguje aj bez casteho sexu, alebo mam byt rada, ze to obom vyhovuje a nechat tomu volny priebeh???? Ja nikomu nevravim, ze som nemala sex uz 7 mesiacov, lebo si myslim,ze som divna....aj ked ja mam sex velmi rada....

veronika13
6. dec 2007

digysa, nemyslím si, že by to malo ohroziť vaše manželstvo, aj sa milujete. Asi by ste skôr potrebovali znovu naštartovať, viac oživenia v tejto intímnej sfére, skúsiť niečo nové, ísť niekam inam (možno najaký výlet) ale určite sa o tom rozprávajte, prekvap ho niečim (čipkové prádlo, tvoja iniciatíva, nové techniky, knižka o sexe, ktorú budete čítať spolu a potom "praxovať"...)
Prajem veľa úspechu 😉

evaje
9. dec 2007

Ahojte bando, TAk my tady dovolenkujeme. Jaksi nestíhám sedat ke komplu a navštěvovat vás. Dřív když byl manža stále v práci to šlo častěji. Teď jsem častěji v práci já. Chu´t na sexík mám stejnou jako dřív a frekvence je tak o 2% vyšší. To je úspěch né? Jsem šťastná i za pidiúspěch. Hlavně že je frekvence vzesupná 😵 Opačný směr už ani snad nebyl možný 😖
Tak jo lidi, jdu spát. Mužík už dnes vytuhl na gauči a takho budu muset asi přenést do ložnice.😉 Mějte se !

anjelik20
27. dec 2007

Ahojte. Zaujimava tema 🙂 My s manzelom sa k tomu staviame trocha inak. Nepovazujeme sex za podstatny. Prvy krat sme sa milovali az po svadbe (chodili sme spolu 4 roky a obaja sme boli "nevinni") a potom v ramci snazenia sa o babatko raz do tyzdna. Teraz som v 7. mesiaci a sex sme nemali odkedy som otehotnela. Dalsie babatko by sme chceli o rok a tym by sme nas sexualny zivot ukoncili. Mozno sa tomu vela ludi cuduje, ale proste si to tak prajeme. Sex povazujeme za potrebny iba k splodeniu dietata a inak ho praktizovat nechceme. Chceme totiz, aby sa nas vztah aj nadalej zakladal na hlbsich a dolezitejsich zakladoch.

certica
27. dec 2007

anjelik, ak vam to obidvom vyhovuje, nie je co riesit...
len mi nejde do hlavy, resp. keby si mi mohla vysvetlit - preco by sa vztah akoze nemal zakladat na hlbsich zakladoch, ak je jeho prirodzenou sucastou este prirodzenejsi sex?

zoya1
27. dec 2007

anjelik nehnevaj sa, ale toto ja nepochopím. Neviem si svoj život bez sexu predstaviť, podľa mňa je sex pre dvoch ľudí ktorí sa milujú - tou najprirodzenejšou a najkrajšou vecou v živote. Sorry, ale váš pohľad sa mi zdá chorý - tak príliš náboženský - alebo ani neviem aký.

mixka
27. dec 2007

wau, ja nemat sex, tak je zo mna o chvilu striga lietajuca na metle... to moj manzel urcite riskovat nebude... 😀

svetluska.p
28. dec 2007

ahoj babule. citala som anjelikov prispevok a prepac anjelik, ale aj mne sa to zda chore. myslim, ze aj medzi veriacimi ludmi nie je sex chapany len ako prostriedok na plodenie potomkov, ale ako akt lasky medzi dvoma ludmi, ktori sa navzajom miluju....Neuznavam taketo ludske vymysly a prekrucacky toho, co by v podstate mozno ani nebola la myslienka, ale ludia z toho dokazu spravit dobru haluz....Aj vyrazy typu "boli sme nevinni" ma popudzuju. moj manzel bol pre mna prvym milencom a ja pre neho tiez - ale nie z dovodov viery - muzik je ateista a ja som taky "lajdak" - v nieco verim, ale este v sebe nemam spraveny "poriadok" vnutorne. Sme svoje prve lasky, dali sme sa dokopy, ked som mala 17. Sexik sme mali aj pred svadbou, ale nemam ten pocit, ze predtym sme boli nevinni a potom nie nevinni...neviem, ci ma chapete, ale zda sa mi to postavene na hlavu.......A sexik bol krasny predtym a je takym aj teraz 😵 . Mam rada ten pocit telesnej aj dusevnej blizkosti, ked sa s muzickom domilujeme a potom len tak lezime v objati, al. vedla seba....
Inak vsetkym rpajem krasne sviatky 😵 .

sue
28. dec 2007

...podobne ako Mixka... po týždni by so mnou nebola reč 😀 (samozrejme píšem o prípade, kedy sme obaja zdraví... )

certica
28. dec 2007

tak to som rada, ze nie som jedina nervna furia, ak nemam sex alebo sladke 😀

ukana
28. dec 2007

anjelik20, tak pokial som dobre citala mas tu 6 prispevkov a jeden sokujucejsi ako druhy 😲 To potom ten tvoj manzel co? Mohol rovno ist do klastora. 😀 Mne ostava jedine : lutovat vas, ze budet mat tak ochudobneny zivot, bez prejavu lasky, co sex urcite je...

susik77
28. dec 2007

anjelik: my sme tiez veriaci a myslim si, ze sex patri k manzelstvu, ze ak ho praktizujete v manzelstve, je to prirodzene a nie je to hriesne, ani zbytocne...ale ak vam to obom vyhovuje, tak nie je co riesit 😎
inak, my, odkedy sa nam mala narodila sme hrozne unaveni a tiez teraz sexujeme mozno 1x za dva tyzdne...predtym aj 3x tyzdne...

ukana
28. dec 2007

anjelik, a manzel suhlasil dobrovolne? 😲 😲 😲

chrobaak
28. dec 2007

absolutne neprirodzene..... 😕
vo vztahu muza a zeny musi byt iskra... urcite nielen sexualna, ale vsetko so vsetkym suvisi...

certica
28. dec 2007

asi nema zmysel polemizovat, vzdy sa najdu jedinci, ktori niecim vycnievaju z radu a pokial sa nasli dvaja rovnakeho druhu, citenia a su tak spokojni, preco im to brat 😉
ja som len rada, ze az tak nevycnievam 😀

chrobaak
28. dec 2007

ale nechapem, kde beriete tu istotu, ze toto presvedcenie prameni z nabozenskeho fanatizmu. iste, je tu ta moznost, ale o nicom takom zatial anjelik nehovorila. 😅

susik77
28. dec 2007

chrobaak: nemusi to byt z naboz.fanatizmu...

certica
28. dec 2007

skor to bude narocne vo vychove ich deti celkovo - co to vsetko spravi s ich psychikou a zaradenim sa v zivote, ale to uz je o inom a uprimne nezavidim 😔

susik77
28. dec 2007

certi: suhlasim, pripada mi to neprirodzene...

ukana
28. dec 2007

pozrite sa na to tak, anjelik20 nam napisala ich pohlad na svet, diametralne iny ako bezny standard, ale ked im to tak vyhovuje, tak nech to tak maju. Tazko o tom diskutovat bez nej 🤐 Vzniknu zas hadky a urazky. Ked chcu, nech to tak maju, mozno by nas zaujimalo viac jej nazorov, tak pockajme, kym sa naloguje 😉

certica
28. dec 2007

to som teraz pisala v nadvaznosti aj na ine temy, do ktorych anjellik vniesla nejaky ten svoj prispevok

chrobaak
28. dec 2007

mne to pripada ako neschopnost plne rozvinut svoju sexualitu... potom sa naozaj sex moze zdat nepodstatny.
ale nie som psycholog 😀
susik, mozno ta podrazdilo slovo fanatizmus.... ale nemohla som si pomoct.... 😅

susik77
28. dec 2007

chrobaak: nie, nepodrazdilo, ja nie som moc fanatik 😀 skor som myslela, ze to nemusi byt len nabozenstvo, ale napr. aj niekt. intelektuali to maju podobne 😎
v pohode, mozu to tak mat, len mi to pripada strasne nalinkovane: uerobit 2.dieta a uplne prestat so sexom...

chrobaak
28. dec 2007

jej, no ved presne to som chcela povedat: ze mozu byt aj ine dovody, netreba to hned hadzat na nabozenstvo 😀