Manžel a odmietanie sexu

ellen
25. nov 2006

ani neviem ako zacat. som asi mesiac cerstvo vydata a mam pocit, ze moj manzel ma odmieta. uz sme mali aj debatu o tom, trochu som si poplakala, nejak sa to poriesilo, teraz sa snazi, ale... stale mam pocit, ze to robi len preto, ze sme kvoli tomuto mali 2-3 pre oboch nemile dni... aj som mu povedala, ako sa citim, hladala som dovod, ale on mi doteraz nepovedal, ci ma k tomu nejaky dovod... vo vztahu sme uplne v pohode, nic nam nechyba (si myslim), s bejby este trochu chceme pockat, takze neviem. zvazovala som, ci to nie je preto, ze byvame s mojimi rodicmi (s ktorymi super vychadza), ale zavrhla som to, pretoze ma odmieta, aj ked sme sami...

adusaa
3. sep 2009

bobulka ahooj.
u nas je to podobne 😒

pensadorcallisto
4. sep 2009

S exom sme to mali rovnake... raz za mesiac..Katastrofa... A ja som sa fakt snazila.. 😀
Bohuzial, nic nepomohlo.

riana12
4. sep 2009

No ja mam tiez akosi chlapa, ktory to moc nemusi. I ked ma chvile, ked ho nemusim 2x prehovarat (co by som kvoli nim aj vystrojila velku oslavu), ale vo vztahu som ja ta, ktora ma vacsi apetit 😝 😝 🙄 🙄 😠 😀
Volakedy som si aj poplakala, jedovala sa. Obcas mam este z toho depku, ze ja som ta, co chce a velakrat obidem naprazdno, akosi to uz teraz lepsie nesiem, aj ked ma to stale riadne zamrzi 😒

afrika
8. okt 2009

ahojte, podelím sa s vami o môj príbeh. s mojím manželom sme spolu 2,5 roka a z toho 1rok a 5 mesiacov manželia. ja mám onedlho 25 a on zachvíľu 27. náš sex bol odzačiatku úžasný. v posteli sme si super rozumeli, cca 4-5 krát do týždňa. niekedy aj viac. minulý rok som otehotnela, trochu sme poľavili, lebo ma bolievalo dosť brucho. v decembri som potratila a všetko sa to vo februári zmenilo. strašne moc chcel, ale vôbec mu to nešlo. bol naňho hrozný pocit ako sa trápi. vzrušenie uňho bolo, ale akonáhle sme začali skončilo to. sex zhruba 1x za 2 týždne a aj to s trápením. bol u urológa-všetko v poriadku. bol u sexuológa p. Kubiša a on skonštatoval, že u niekoho to príde neskôr u niekoho skôr. no a môj manžel sa mal v 26 zmieriť s tím, že pomaly ale isto je impotent. bolo to hrozné. dostal recepty na viagru. doki mu povedal, že mu už pomôže iba prosiť v myšlienkach...tú cestu od dokiho-to bolo niečo strašné. v prvom momente keď som videla tie recepty sa mi chcelo smiať a potom mi to došlo, že ich nemáme na zábavu ako iní. okolo mája nastal zlom. prestala som plakať kvôli potratu, prestala som sa mračiť, že nám to už nejde. manželovi to pomohlo. viagru sme odložili do šuplíka na horšie časy a zas si užívame krásnych chvíľ. aj keď už nie tak často, ale to kvôli jeho pracovnej vyťaženosti. vydíme sa každý deň aj keď nie moc dlho. ani si neviete predstaviť koľkokrát ma pri sexe napadne pocit, že sa to vracia keď zrazu len tak prestane. vždy sa naňho pozriem a on ma upokojí, že je všetko ok 🙂 . držím vám moc pršteky 😵

tinika
8. okt 2009

afrika tak vam držim palce, my za slobodna sme to tiez mali častejsie, potom sa to akosi povinnostami trocha zmenilo a čo som tehu tak bol sex len raz a mne to ani nechyba a myslim ze ani jemu, občas mam z toho obavy zeči sa neodcudzime

karly26
4. nov 2009

ahojte som tu prvy den tak neviem co by som napisala asi ma zaujala vasa tema som momentalne v 9.mesiaci manzel sa ma nedotkol uz 5mesiacov s vyhovorkou ze ublizi malemu alebo ze je unaveny.aky je vas nazor nato?ja mam pocit ze sa navzajom odcudzime.milujem ho nadovsetko ale casto sa mi chce z toho vsetkeho plakat.velmi sa na tom hadame.vykrikuje mi ze ina tema ma ani nezaujima.nevie pochopit ze po nom tuzim.rada by som poznala vas nazor.

januarova
4. nov 2009

karly26 a to mas este v 9.mes. tehot. chut? mne sa teda veru uz v nejakom 7 mes. vytratila. nemyslim si, ze sa musite zakonite odcudzit. neboj, po porode sa to vrati 😉

pensadorcallisto
4. nov 2009

januarova...
Su zeny a zeny... Preco by nemala chut hoci aj v 9. mesiaci?
Su zeny, ktore sa citia plne energie a velke brusko im neprekaza. A su zasa take, co maju problem sa este aj nadychnut a s tazkymi problemami sa blizia do finale...
Ja som mala a mam chut na manzela stale, nastastie je to obojstranne. Aj ked v tehotenstve to od 6. mesiaca bolo ine, pretoze sa bal, aby neublizil malemu. Ale zasa to nebolo take, ze by sa ma vobec ani len nedotkol. Riesili sme to inak...
Po porode sa naspat vsetko vratilo do normalu. Manzel je pracovne dost vytazeny, ale na takyto relax si vzdy najdeme cas. Aspon 3-4 krat do tyzdna

danu
2. mar 2010

slnecnica174 • Dnes o 13:17
Ahojky, rozhodla som sa napísať a podeliť o názor na vec. Som vydatá rok a pol a samozrejme, že sex v manželstve začal byť zriedkavejší ako na začiatku nášho vzťahu. Muž je väčšinou unavený z práce a ja niekedy tiež. Na začiatku to bol práve on kto sa bál, že ja prestanem mať o sex záujem. No teraz je to naopak. Večer sa vyhovára, že je unavený, ale naopak každé ráno, keď ja odídem z domu a on kým ide do práce si to spraví sám. Nie je to každé ráno, ale je to dosť často. Už som sa o tom s ním bavila, že to preháňa. Samozrejme, že sa nahneval. Tak sa pýtam, či je to normálne. Pochopila by som, keby ma nemal, alebo by som ja nemohla, ale v tom problém nie je.

terezka044 • 1d • Dnes o 13:52
a preco ho rano nespravis ty? rano je viac energie, deti predpokladam nemate ked si ich nepsomenula, takze to riesit nemusis, a aj erekcia je lepsia. rano sa ti nechce?

terezka044 • 1d • Dnes o 14:01
a ci je to normalne, to ti nepoviem, neviem, to, ze sa spravi sam urcite nromalne je. akurat by som videla chybu v komunikacii. skus sa s nim porozpravat preco sa s tebou nechce milovat, ci sa nieco zmenilo vo vasom vzahu, vo vas dvoch, ci je to len pracou alebo nieciminym, nech ti uprimne povie. chut nemizne zo dna na den, a ak ano tak to vedie pomaly k upadku.. hod s nim rec 😉 😉

suszi
13. máj 2010

Ak môžem tak sa chcem pridať a poprosiť o názor. S manželom sme spolu už 10 rokov a z toho 1 aj 5 mesiacov manželia.
Nikdy u nás nebol problém so sexom. Vzrušoval ma, vzrušuje a aj vzrušovať bude, tak to cítim... Lenže ako som otehotnela, tak sa všetko zmenilo.
Som v polovici 7.mesiaca, netvrdím, že mám postavu modelky, ale až také zlé to myslím neni. Pribrala som, bruško sa zväčšilo a pomaly finišujeme.... 🙂 Lenže manžel prestal mať o mňa po sexuálnej stránke záujem. Na jednej strane je pozorný, milý, ohladuplný, ale na druhej strane odmieta sex. Nikdy sme nemali problém povedať si čo nás trápi,v čom je problém, čo sa nám nepáči... Tak aj tento problém som sa snažila riešiť komunikáciou. Počas rozhovoru na túto tému sa dozviem z jeho strany len toľko, že ma miluje, že by ma nevymenil za nič na svete, ale je mu hlúpe somnou teraz spávať, keď vie, že mám v brušku bábo... Jednoducho mu to je nepríjemné a nedokáže sa tak uvoľniť... Neviem čo si mám o tom myslieť, to ako ja nepotrebujem nehu,dotyky,zažívať pocit, že "mi je dobre"? ☹ Túžim po ňom,neskutočne ho ľúbim, ale...To ako len jemu nech je "dobre" a hotovo ? 😒 Už sa začínam zahrávať aj s myšlienkou, či si nezačne hladať nejakú "náhradu", ktorá ho bude viac vzrušovať a nebude mať problém sa pri nej uvoľniť. 😠
Kde je problém? čo mám robiť?

dzio2
14. máj 2010

sus je to normalna reakcia , neboj potom sa to vrati donormalu , len sa boji ,aby vam neublizil 😉

berika
18. máj 2010

suszi, každý má svoj príbeh, ako si čítam, veľa ludí má s týmto problémy. Sme manželia rokov, dcérka sa nám narodila po 5 rokoch. Dovtedy sme so sexom nemali žiadne problémy, robili sme to skoro každý deň, aj počas tehotenstva aspoň 2-3 krát do týždňa. U nás nastal zlom, keď sa mi narodila malá. je točím ďalej zriedkavejšie, popravde nemám ani ja chuť tak často, len mi príde čudné, že manžel ma predtým doslova so sexom naháňal, a teraz to potrebuje ovela menej ako ja. Tvrdí že je všetko OK, ale neverím. jednoducho sme moc mladí na to,a by to z nášho vzťaho vymizlo. Aj ma to trápi, a bojím sa, že sa odcudzíme, aj keď nám to okrem toho celkom dobre klape. Asi najväčšia zmena v našom živote je dcérka, ja sa o ňu starám non stop, je veľmi mamičkovská, a manžel ostal nejako (dobrovoľne) bokom z nášho života. Máme málo spoločných programov. ja sa to síce stále snažím riešiť, tak dúfam že sa ešte všetko môže zlepšiť.

dajna11
18. máj 2010

suszi....presne toto prežívam a pociťujem teraz ja. tiež som v 7.mes. a nejako to po sex.stranke stagnuje. ale verím a dúfam že je to len tým tehotenstvom,že sa to potom upraví...tiež si myslím že je to len koli tomu že je mu to možno hlúpe ked vidí ako ma malý kope a vie že je tam.....aby nám neublížil.....hovoriť o tom velmi nechce.

murinka
18. máj 2010

u nas bol problem presne opacny-po otehotneni som uplne stratila chut na sex cim manzel nenormalne trpel.sexsme nemali v kuse 6 mesiacov no manzel ma chapal aj ked mu to nebolo jedno.a to trva doteraz-chut mam aktivnu maximalne raz do mesiaca 😅 😝

dajna11
18. máj 2010

akože teraz to velmi nerieším aj ked bojim či je to ok....ale po tom ma bolí brucho,tak mam obavy a radšej na to netlačím

dajna11
18. máj 2010

ja len dúfam že sa to dá do poriadku lebo m moj manželkko nenormalne priťAHUJE

barbyes
18. máj 2010

ahojte,
ja mám tiež problém s manželom. predtým sme boli ako králiky, ale ako mi začalo rásť bruško muž postupne prestal javiť o sex ☹ on je v tomto bohužiaľ hrozne povtchný a s tým veľkým bruškom ho nepriťahujem ☹

dajna11
18. máj 2010

AJ JA SI MYSLíM žE NIE SOM PRIťAžLIVá,KILá NAVYššE,TELO TAK NEJAK ZMENENE....NIE SOM VERU SEX SYMBOL.

suszi
19. máj 2010

dzio,berika... ďakujem za povzbudivé slová 🙂 , verím aj ja,že sa to zmení a všetko sa na dobré obráti 🙂
Dôležité je to, že sa ľúbime a musíme si veriť... 🙂

zuzka2011
13. sep 2010

ahojte kočky, čítam, plačem a je mi na neuverenie, že niekto môže mať sex 2-3x do týždňa. Ale je mi aj smutno, že toľko nás má podobný problém. My sme s manželom spolu skoro 4 roky, som v 8. mesiaci a nedotkol sa ma skoro 2 mesiace. Stale o tom hovorime, je milý a trdí, že ma má nado všetko rád. No i napriek tomu sa vyhovara na vsetko mozne, až je to patetické. Nikdy sme nemali nejakú prevratnú frekvenciu, vždy to bolo na môj podnet. Tak raz za 2 týždne, no a ked sme sa snažili otehotnieť, tak sa dokázal premôcť aj viackrát. Píšem pre to, že mám dojem, že viem, v čom je problém. Manžel berie každý deň lieky, ktoré pravdepodobne otupujú jeho libido. Nemôže ich vysadiť, a tak ja nevidím riešenie nášho problému. Tu nejde o stres z práce, ktorý môže pominúť. Ešte k tomu, samozrejme, že ma táto situácia ovplyvňuje (evidentne trápi iba mňa) a človek už nemá chuť ísť sa ani len tak "pomojkať", keď viem, že aj tak nič neurobí... môžem tak hladkať nášho psíka :(

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
filipal
13. sep 2010

@zuzka2011 niektore lieky sa daju nahradit podobnymi, ktore nemaju az taky vplyv na znizenie libida.
tvoj muz by sa mal zverit lekarovi.

zuzka2011
13. sep 2010

@filipal dakujem, no ved to, prave tieto lieky su uz zmenene a maju taky isty efekt ako tie predtym. :(

filipal
13. sep 2010

@zuzka2011 je to na porazenie! citim s tebou! ☹ a najhorsie je, ze ked citime, ze chlapovi sa nejako nechce, o to viac po tom tuzime..... ☹
skus mu rovno vysvetlit, ze potrebujes, aby ta hladkal, prejavoval lasku, aj ked z toho nebude sex.
muzom to treba priamo hovorit.
vyhyba sa aj obycajnemu fyzickemu kontaktu?

zuzka2011
13. sep 2010

praveze nie, nevyhyba. A tiez je to ten typ, ktory toho vela nakeca, ako ma ma rad, atd.... uz som presla fazou, ze som to ignorovala, potom som sa zase hnevala, potom zase ja odmietala, ale nic z tohto nemalo ucinok, aky clovek chcel. no nic, asi sa s tym musim zmierit. a prejst cez to vsetko, akoby to nebolo az tak dolezite ☹

filipal
14. sep 2010

@zuzka2011 nie si v tom sama. 🤐 stale viac zien sa stazuje na muzov nezaujem.... 😖
ja neviem, ci je to dobou, stresmi, alebo mozno presytenim vzruchmi z okolia...
fakt smutne... ☹

zuzka2011
14. sep 2010

dakujem filipal aj fidkal79. 🙂

ellen
autor
21. sep 2010

ahojte, ani som netusila, ze je tato tema este "ziva"... taka nostalgia ma chyta, aj ked mi nie je smutno za tym tazkym obdobim, ktorym sme presli.
vela sa zmenilo a mozem povedat, ze zatial nam zmena iba prospela, takze ja sa priklanam k tej strane vah, kde je napisane "snaha oboch zainteresovanych vela spravi". drzim palce, aby to tu uz zamrelo a my vsetky, aj ked narocnejsie na frekvenciu (ale aj kvalitu), sme boli spokojne po boku tych, ktorych lubime 😵

lorrana
24. sep 2010

Zaregistrovala som sa sem, lebo som našla túto tému... myslím, že horší príbeh ako môj si neviete predstaviť...
Ja som s mojím partnerom 5 rokov a NIKDY sme nemali poriadny sex!! Prečo? Neviem.
Na začiatku bol vášnivý, vrhal sa na mňa, ale sex sme spolu nemali, lebo vtedy som ja nechcela, že je to skoro... ok... potom sme začali spolu bývať a už nič tomu nebránilo, ale proste nebol záujem... ani vtedy, ani nikdy viac... ja som šla do vzťahu s ním ako panna, hoci som mala 25, ale krava som čakala na toho pravého!!! O panenstvo som síce prišla s ním, ale bolo to úplne otrasné, bol to styk, ale nie sex... strašne ma to s ním bolelo a som si myslela, že to je moja chyba a že ho to odrádza a neviem čo... on je starší, skúsenosti má... ALE on nemá záujem vôbec o dotyky, o nič... on sa ma nedotkne sám od seba takmer nikdy... o nežnosti nevie on vôôôôbec nič... celé mesiace je naše jediné spojivo letmý bozk, aj to zväčša ten, ktorý mi dá ráno pred odchodom do práce, keď ja ešte spím...
Rozhovorov bolo tisíííííce... bez výsledku... vraj aj jeho to trápi a mám sa snažiť ja... lenže ja si už po xy odmietnutiach pripadám strašne... to kto nezažil, nevie si predstaviť... ja vyslovene bojujem s jeho knihami a počítačom o kúsok pozornosti... on je proste taký, že sa nedokáže ani usmiať...
Lenže má kopu iných vlastností, pre ktoré som s ním... hlavne ho teda ľúbim...

Ale čo je moc, to je moc, dospelo to až tam, že som povedala dosť a rozišli sme sa... lebo samozrejme nie som z kameňa a začala som sa stretávať s inými mužmi, sex nebol, lebo som furt chcela byť verná, ale ako sme sa rozišli, tak som si našla frajera a sex veru bol a mňa nič nebolelo a v pohodke sme fungovali... lenže po 10 mesiacoch som sa vrátila k tomu môjmu "kusu ľadu" .. proste som nedokázala byť s niekým iným... on sľuboval, že sa zmenil, že to bude inak, že sa budeme milovať, že on ma ľúbi a bude sa snažiť... aj sa snažil... asi 2 týždne... možno 3, aby som mu nekrivdila ...takže pokusy boli, zase ma to hovadsky bolelo, lebo akože toou jeho absenciou nehy sa do mňa snažil dostať už po minúte, kedy to je u mňa vylúčené... proste celééééé zle, celéééé zle... a ja už mámtoho po krk... chcem aby sa ma niekto dokýtal, objímal ma, bozkával, chcem mať normálny sex... viete aké sú u nás večery? cca do 22 sme na PC a potom ide spať... a stretla som minulý týždeň chalana, ktorý ma že brutálne priťahuje, šialene sme sa bozkávali a on chcel, aj ja som chcela, ale zase som nedovolila... proste mi to neprišlo správne! ja som fakt na hlavu padnutá, či čo...

proste ja viem, že v tomto vzťahu nemôžem byť nikdy šťastná, že to nebude fungovať, lebo pokusov bolo neskutočne veľa... ale viem aj to, že sa s ním nerozídem... resp. ak sa aj rozídem, tak sa k nemu vrátim....ale ja som tak strašne frustrovanááááá ...

naty
25. sep 2010

no, vypadáš, že ti dost vadí, že sex nemáte, ale on je asi jinak založenej...není třeba gay? Já nevím, ale u chlapa mi to nepřijde moc normální...kam chceš aby to vedlo? chcete mít někdy rodinu? k tomu je potřeba sex a nejen ten samozřejmě... 😒 ...pokud s ním chceš opravdu zůstat, zkus se s ním domluvit na volným vztahu, pokud to zkousne, ale dlouhodobý řešení to stejně není...jinak si myslím, že se budeš pořád jen dokola trápit, pak jednou třeba zjistíš, že za to nestál, a budeš si vyčítat, žes mohla potkat někoho, s kým by ti to klapalo...což už podle mě děláš...