Manžel a odmietanie sexu

ellen
25. nov 2006

ani neviem ako zacat. som asi mesiac cerstvo vydata a mam pocit, ze moj manzel ma odmieta. uz sme mali aj debatu o tom, trochu som si poplakala, nejak sa to poriesilo, teraz sa snazi, ale... stale mam pocit, ze to robi len preto, ze sme kvoli tomuto mali 2-3 pre oboch nemile dni... aj som mu povedala, ako sa citim, hladala som dovod, ale on mi doteraz nepovedal, ci ma k tomu nejaky dovod... vo vztahu sme uplne v pohode, nic nam nechyba (si myslim), s bejby este trochu chceme pockat, takze neviem. zvazovala som, ci to nie je preto, ze byvame s mojimi rodicmi (s ktorymi super vychadza), ale zavrhla som to, pretoze ma odmieta, aj ked sme sami...

lubikan
23. aug 2011

@red_kika ..no neviem a inak v komunikacii cez telefon,maily ked bol na sluzobke bolo vsetko ok?
nemoze to byt adaptacny problem na domov?vies,ked je dlho mimo domova,zvykne si a potom vlastne pride k tebe ako na navstevu?...neni uvolneny..

ale fakt,ako to tu citam,ti chlapi ale fakt ze nic nevydrzia..vecne deti..problem aj s po**** pipikom

lubikan
23. aug 2011

@maznacik007 si napisala........ale neviem si predstavit zit s manzelom vedla seba rok a viac bez intimnosti... ale mozno v mnohych rodinach je to standard.

nepoznam nikoho ,kto by bol rok bez sexu..a ked ano,tam to neni vsetko s kostolnym poriadkom,jedine,ze by tam bola choroba,alebo niekto treti 😖

cmulinko
24. aug 2011

@lubikan asi si neprecitala preco sme nemali rok sex,ze?obaja sme v najlepsom poriadku a ked zena prekona toho tolko co ja,tak si v zaujme zdraveho dietata 1 rok bez sexu kludne lavou zadnou zvladne...nie je to nic extra a nechytaju nas abstaky.momentalne mam len 3 mesiace po porode.....ja by som uz aj mohla,ale zasa zasiahol zivot a manzel ide pod noz....teraz budeme bez sexu kvoli nemu 🙂 a urcite sa z toho nezblaznime. 🙂

lodgermaniacka
24. aug 2011

aj mne je trošku divne žiť bez sexu, ale tak každeho osobna vec..a ked ma žena problemy počas tehotenstva, jasne, ale ako tu už niekto písal su aj ine možnosti, ale aby niekto sexoval len vtedy ked ide splodiť potomstvo, a potom dlhe roky nič, to mi pripada ako v časoch minulych 😀 a ked chlap odmieta partnerku a pritom ma pre kamaratov pikantne histroky, kde si všade šuchol, tak by som si myslela že ma bokovky, nič ine

cmulinko
24. aug 2011

@lodgermaniacka samozrejme,ze su aj ine moznosti a kazdy si moze vybrat-nevybrat podla svojho gusta...ci uz s partnerom-manzelom-milencom,alebo bez.ten,kto sa uspokojit potrebuje,tak sa aj uspokoji a v tom pripade forma uspokojenia je absolutne druhotna 🙂 ale zas mam respekt aj voci takej osobe,ktora z roznych pre nas nevysvetlitelnych dovodov odmieta akekolvek nahradne riesenie...jednoducho stoji si za tym,ze to co patri len partnerovi ci manzelovi,tak nebude nikdy patrit inej osobe a nebude si osobu nahradzat inou pomockou...a take osoby nenazvem,ze su chore a nemaju nieco v poriadku v hlave 😉 je velmi tazke pochopit spravanie sa inych ludi hlavne,ked to spravanie sa ani zdaleka nepriblizuje k tomu nasmu.ten ,kto to ma rad kazdy den nie je j u mna sexualny maniak a ten,kto to nema rad kazdy den nie je u mna frigidny chory clovek ci clovek s inou orientaciou 🙂 hlavne,ked ho-ju absolutne nepoznam.

lodgermaniacka
24. aug 2011

@cmulinko jasne beriem, len v prvej reakcii si pisala, že kedy ste sa spolu naposledy milovali a manžel ti už "týžden šepka že ma chuť" takže on by asi aj chcel, len tvoja reakcia na to bola, že chuť nemaš a vyhovuje ti to, neťaha ťa to k nemu aby ste spolu niečo prežli a o zdravotnych problemoch bolo pisane až neskor, najprv si pisala že ma počkať až si spravíš na "to" čas..verim že ťa deti vyšťavia, ale musiš myslieť aj na manžela a na vaš vzťah, na vas dvoch a aj tak ma do toho nič 😎 len ma to trošku zarazilo 😉

cmulinko
24. aug 2011

@lodgermaniacka neboj sa..slubujem,ze coskoro si vyhovieme navzajom...manzel teraz chce stihnut nieco este pred svojou operaciou...ale myslim si,ze po 1 roku cakania si obaja zasluzime viac ako rychlovku...na co mozno by aj ten cas bol.ja nie som sebecka manzekla,ktora si drzi acilpirin medzi nohami a tvrdi manzelovi,ze je chora.moj manzel pozna nas spolocny stav,len samozrejme,ze je chlap a niekedy suska nevhodnu chvilu 🙂 aj to je dokazom toho,ze je zdravy...ked zrazu zabuda na bolesti,ktore ma,len aby si uzil par minut...lebo na viac by sa kvoli bolestiam nezmohol 🙂 ale s tym,ze chut nemam to je pravda...fizicky by som uz mohla po porode,ale jednoducho sa na to este nedokazem nastartovat...co je prirodzene 3 mesiace po porode....nie kazda sa hadze do postele hned po 6nedeli 🙂

lodgermaniacka
24. aug 2011

@cmulinko mne nemusiš slubovať, ja som radila v dobrom 😉 všetko dobre a vela zdravia 😉 🙂

cmulinko
24. aug 2011

@lodgermaniacka dakujem..kazda slusna a uprimna rada sa ma prijat 🙂

deticky123
24. aug 2011

@cmulinko ahoj 😉 ,vidim,ze mas deticky dost tesne po sebe 🙂 tak sa ani necudujem,ze niekedy ti nezostava cas na milovanie s manzelom, a este aj on pracuje po nociach.ja ta uplne chapem. ale bude to lepsie ked deti podrastu,uvidis 😉 aj ja som mala pocas tehotenstiev (3) trocha tazkosti a tak sme nemohli, a stvrte mimi som nedavno potratila 😢 tak ak znova otehotniem, 😢 tak veru uz sa budem bat..., ale su obdobie ked je sexu viac a niekedy zas menej,to je normalne,ak su obidvaja partneri vyrovnani vo vztahu,nie je sa coho bat,niekedy ked je manzel mimo domu aj 3-4 dni (cestuje) uz sa tesim ako sa vymagame 😀 ,myslim,ze ani sex nie je zaruka na stastny zivot,partneri musia byt vo vztahu spokojni,mat spolocne ciele,plany a lubit sa 😉

cmulinko
24. aug 2011

@deticky123 krasne si to napisala.je mi luto ,ze si prisla o babatko.ja som potratila 2 krat a pri prvom synovi som bola na hormonalnej liecby,aby sa mi udrzalo tehotenstvo....a pri druhom synovi som neustale krvacala....s dcerkou neboli nastastie ziadne velke problemy.ja som jedna z najstastnejsich manzeliek na svete.dovolim si tvrdit,ze nas vztah je na uplne inej urovni ako vztahy,ktore vraj bez sexu nemozu existovat normalne. 🙂 myslim si,ze prave v takychto chvilach si clovek naozaj uvedomi,ze koho a preco si bral a co si navzajom slubovali....teda ja viem presne co som slubovala 🙂

deticky123
24. aug 2011

@cmulinko ano,spolu v dobrom aj zlom 😉 a veru ked sa s mojim drahym pohadam,tak by som ho najradsej poslala spat na dvor, a nie sa s nim este milovat 😀 ale ked je dobre tak by som ho zjedla od lasky,a z jeho strany je to podobne,a nase vsetky deti sme si krasne vymilovali,prve sme mali hned na 1.pokus,druhe po dvoch rokoch snazenia,a tretie po 5.mesiacoch snaz,a stvrte na prvy sup 😉 ,aj ja som brala lieky na udrziavanie,takze sme sa bali,my sa este tolko namilujeme..... 😀 vsetko krasne ti zelam 🙂

cmulinko
24. aug 2011

@deticky123 no ja som bola tehotna 5 krat...vzdy planovane a vdzy to bolo na prvu strelu 😀

deticky123
24. aug 2011

@cmulinko jaj nase stvrte bolo nahodne...tak velmi sme sa potesili,ze sa nam take nieco stalo (inak vsetky planovane) 😀 ,teraz som mala prist z porodnice,akosi ma smutok teraz zase chytil 😢 ,ale zivot ide dalej,doma opatrujem aj ine deticky,niekedy mam doma aj 7 deti,takze mame doma zabavu 😉 hlavne teraz ked je teplo,vonku sa kupkame a blaznime. Ved cas ukaze ci sa nam este taka krasna nahodicka vydari 😉

cmulinko
24. aug 2011

@deticky123 mozno netreba veci nechavat na nahodu 😉 a dufam,ze sa coskoro budes tesit znova z tehotenstva 🙂

deticky123
24. aug 2011

este chvilku pockame,malinky ma 21 mes,ked pojde do skolky tak potom uvidime,a chcem sa aj nadalej venovat detickam,tak preto si to musim nacasovat 🙂 akurat sa mi vratil manzel po troch dnoch,tak sa mu idem venovat 😀 dobru noc 🙂

lussy211
4. okt 2011

No..u nás je to naopak, ale to je na dlho a viem že ani neskôr sa to nezlepší:(

lussy211
4. okt 2011

@lujza123 Bez sexu sa dá žiť, bez lásky nie, ono je to jedno s druhým, keď nie je prvé, nie je druhé nie ? 😒

filipal
6. okt 2011

@lussy211 ani nie. su ludia, ktori spolu s rozlicnych pricin nemozu sexualne zit, ale fyzicka bblizkost tam je. myslim tym, objatia, pritulenie, pohladenie, masaze....teraz spominam len fyzicku blizkost, samozrejme, laska sa da prejavovat aj inac....

lussy211
6. okt 2011

@filipal Prepáč mi , teraz neviem na čo si reagovala🙂

filipal
6. okt 2011

@lussy211 na tvoju reakciu rovno nad mojou 😉

lussy211
6. okt 2011

@cmulinko Ta to jak moja mama povedala..o teba sa len trenky obtrú a si v tom:D Ja som sa na tom dobre zasmiala 😀

lussy211
6. okt 2011

@filipal Ahaa🙂No áno máš asi pravdu, v tomto prípade🙂

filipal
6. okt 2011

@lussy211 chcela som tym len povedat, ze ked sa dvaja ludia lubia, da sa zvladnut aj sexualny nesulad, alebo rozlicny apetit. ani nehovorim o ochoreni jedneho z nich. ale ked chyba laska, vztah sex nezachrani, iba docasne.

zaneta333
17. nov 2011

ahojte. Aj ja mam tento problem :( manzel asi rok a pol nechce (okrem 4 dni, ked sme splodili miminko). Odmieta sa na tuto temu bavit, nepovie mi preco, mlci. Neviem si rady a v podstate som uz aj podrazdena a smutna. Mne by nevadilo aj keby len raz za mesiac, lenze ono to je asi raz za 4 mesiace. Vadi mi ale to, ze sa vobec necitim ako zena, ked si ma ani neprituli vecer, necitim, ze ma miluje, ked sa otoci a boli ho hlava, brucho atd. a spi. Inak je to dobry chlap, vsetko nam zabezpeci, pomaha doma a aj dobre vychadzame spolu ako povahy. Sme spolu piaty rok. Ja som velmi vesela a optimisticka, ale uz ani nemam chut mu to navrhnut po tolkych odmietnutiach. Nemate nejake rady pre mna? Len prosim nie sexi pradlo, lebo odmietnutie, ked sa snazite tulit menej oblecena je velmi ponizujuce. Myslim, ze uz to ide na ukor nasho vztahu a nemam sa s kym ani poradit, kedze on sam nechce.

zaneta333
17. nov 2011

@filipal mas pravdu, ale asi to plati aj naopak. ak necitis blizkost toho druheho, alebo ako by som to lepsie povedala... necitis, ze by sa s Tebou chcel milovat (a teraz nemyslim sex, ale ozaj milovanie a k tomu tulenie) dlhuuuuu dobu, tak zial zacnes pochybovat aj o laske.

maryx
17. nov 2011

@zaneta333 ahoj, u nás bolo toto isté ako píšeš...a teda aj je... Sme spolu šiesty rok ako manželia a dostali sme sa k stavu, raz za pol roka. Tie pocity, ktoré prežívaš som mala aj ja pred troma rokmi. Presne ako píšeš - poníženie, strata sebaúcty lebo nevieš či si pre neho ešte atraktívna atd.
Stav teraz je taký, že sme dospeli do situácie, že už ani ja nemám chuť na sex s manželom. Ale sám si za to môže, neustálym odmietaním a nechuťou. Z mojej strany vyprchala už aj láska k mužovi, žijeme ako spolubývajúci na intráku. A riešenie? Pokiaľ nie je snaha aj z druhej strany, tak riešenie nie je. My sme boli aj u sexuológa a nepomohlo.

karinnka
17. nov 2011

@zaneta333 Nema nejake zdravotne problemy,ktore sa mu mohli podpisat na erekci?Nema viac stressu?pretoze toto su veci,ktore sa velmi mozu podpisat na nechutenstve..Alebo nemoze to byt vekom?
Ked sa s nim neda komunikovat z oci do oci,skus mu napisat pekny meil a napis mu,co Ta vsetko trapi,mozno sa mu lepsie,niektore veci napisu ako povedia 😉
Mozno budem zla,ale nemoze mat niekoho?

maryx
17. nov 2011

@karinnka ono je vždy možnosť zdravotných problémov, ale vyvstáva aj možnosť, že manžel od @zaneta333 má len menší sexuálny apetít.
Toto je náš prípad, kedy proste musím konštatovať a mám to aj mužom potvrdené, že sa mu proste nechce a nemá chuť na sex. Žiaľ sú aj takéto prípady mužov.
Teraz je už len na @zaneta333, či sa bude vedieť s tým zmieriť že sex bude časom možno raz za rok, alebo nie. Ja som jeden čas rezignovala, ale teraz sa začínam znova preberať z letargie...

zaneta333
17. nov 2011

@karinnka ahoj, to su otazky, ktore som mu uz aj ja polozila. Odpoved je nie na vsetko. To s tym mailom by som mohla skusit, ale on mi neodpise ☹ Ja newiem, ci sa mam o tom vobec bavit s nim. Nepride mu to, ze ho chcem nutit do toho? Lebo nutene milovanie och to by bolo horsie, ako ziadne.

Nemam skusit robit drahoty? Akoze teraz pre zmenu ja nebudem chciet napr. pusu, smiat sa, obycajne prijemne veci... proste budem chladna, aby porozmyslal trochu? 😝 😝 mozno ma bude chciet viac dobijat? Ci? Bude to este horsie?