Manžel a odmietanie sexu

ellen
25. nov 2006

ani neviem ako zacat. som asi mesiac cerstvo vydata a mam pocit, ze moj manzel ma odmieta. uz sme mali aj debatu o tom, trochu som si poplakala, nejak sa to poriesilo, teraz sa snazi, ale... stale mam pocit, ze to robi len preto, ze sme kvoli tomuto mali 2-3 pre oboch nemile dni... aj som mu povedala, ako sa citim, hladala som dovod, ale on mi doteraz nepovedal, ci ma k tomu nejaky dovod... vo vztahu sme uplne v pohode, nic nam nechyba (si myslim), s bejby este trochu chceme pockat, takze neviem. zvazovala som, ci to nie je preto, ze byvame s mojimi rodicmi (s ktorymi super vychadza), ale zavrhla som to, pretoze ma odmieta, aj ked sme sami...

bodka70
29. nov 2011

@stardust , uff aká nabrúsená 😝 😀

stardust
29. nov 2011

@bodka70 ale vobec nie...a na teba s tvojim kultivovanym prejavom uz vobec nie 🙂

vejula
29. nov 2011

@stardust ja nie žije tam moj bratranec, maju trošku iny štandard života ako my, ale samozrejme berem to tak že nie každy sa ma tak ako on. Takže sa nejdem hadať na tuto temu. Ja len neviem prečo nedokažeš normalne reagovať. Aj toto mi jednoducho vysvetliť že v nemecku to nieje lepšie ako na slovensku lebo toto a toto ale hned reaguješ podraždene ako keby som ti nadavala alebo čo. Nechapem čo su v dnešnej dobe tí ludia niekedy takí hakliví na všetko. A najma tí ktorí rýpu do druhých.... 😖

filipal
29. nov 2011

@stardust paci sa mi, ze si ocenila Bodkin kultivovany prejav. 🙂
to co nadskrtla Vejula, by zaujimalo aj mna...vsimla som si, ze casto udries klinec po hlavicke, ale tvoj pisomny prejav moze posobit provokativne.... viac dosiahneme laskavym pristupom. chapem, ze niekedy je to tazke, ale prave v pripade Maryx to nie je....

annabel4
29. nov 2011

@stardust tak radsej sediet doma v teple, v pohodli, byt zabezpecena a? Nestastna? Aspon tak som ten tvoj prispevok pochopila. Radsej riesit situaciu a mat o nieco menej no nech je zena spokojna a stastna so svojim zivotom si myslim. Keby si aj ty doma mala takeho chlapa od ktoreho sa ti nedostane bozk alebo objatie ako je rok dlhy tak tiez by si asi premyslala vyliezt z tej komfotnej zony a radsej zit z mala ale spokojne.

bodka70
29. nov 2011

@annabel4 , nechcem robiť @stardust hovorkyňu, len ona to myslela presne opačne 😉 . Akurát že išla na to povedzme trochu zhurta 🙂 .

bodka70
29. nov 2011

@filipal 😀 😀 😀

bodka70
29. nov 2011

@annabel4 , no to sú tie nástrahy internetovej komunikácie. Zhruba 50% príspevkov ide k danej téme a zvyšok je o vysvetľovaní toho, čo kto svojím príspevkom myslel 😝 😀 .

annabel4
29. nov 2011

@stardust @bodka70 tak potom sorry, ospravedlnujem sa ze som to zle pochopila. Nepoznam stardust a jej styl, ja som to pochopila naopak. tak pardon 😉

zaneta333
29. nov 2011

@maryx poznam 2 matky o akych pisala aj Iris, je to nepochopitelne. Svoje deti len vyuzivaju a trapia. Dakujem Bohu, ze ja mam najlepsiu Maminu na svete, ktora ma velmi lubi. No ak by som jej povedala, ze sa chcem rozviest, uricte by reagovala, ze treba sa obetovat, ze nech si to premyslim, ze to treba zachranit, co si bude mysliet cela rodina atd. a po 3 dnoch by mi ponukla uplnu podporu. Mozno sa aj ta Tvoja potrebuje "schladit". Skus to o par dni. Ak to nepojde, tak nic.
Momentalne tie tabletky na ukludnenie je dobry napad, kedysi som koli svokre dusila v sebe vsetko a nakoniec mi uz pomohli len lieky na srdce (dodnes musim, lebo sa mi pokazilo). Vtedy mi dr. povedal, ze okamzite sa mam zbalit a odist od nej daleko. Bola som pripravena opustit aj mm (na zaciatku vztahu), aj ked som ho strasne milovala, nemala som kam ist, nikoho som tu nemala siroko daleko, nevedela som, ci mm pojde so mnou, len som vedela, ze som na tom zle psychicky aj fyzicky. Vedela som, ze svokra sa pomsti, ale ja som predsa nepresla polovicu republiky, aby ma nejaka sialena zenska utyrala psychicky. Su to velke vnutorne stresy hlavne preto, ze hladas problem v sebe a stale sa obvinujes. Skus vydrzat, viacere sme Ti uz napisali, ze sa nemas preco obvinovat. Skus si to naozaj zakodovat do seba, nehladaj chybu, prave naopak, najdi v sebe silu, aby si sa trosku podporila a vydrzala. Mas zlatu sestru, ona Ti tiez pomoze. To co Ta caka na konci celho je nezavislost, laskyplny zivot, vnutorny klud, radost z dcerky atd. Mysli na to. 🙂 Doveruj si 🙂
Paci sa mi prispevok, ze mala o tom nemusi vediet. Ak sa dohodnes s mm, nepokazi jej Vianoce a Ona je Tvoje slniecko 🙂 najdolezitejsia, tak sa nemas preco trapit 🙂 Neviem preco, ale mam taky pocit, ze sa Tvoj manzel postavi k veci normalne a nebute Ta trapit. Mozno uzna, ze to nema zmysel, ze bude lepsie ZIT zitvot a dopraje Ti to.

vejula
29. nov 2011

@zaneta333 a ako ty?? niečo nove?

zaneta333
29. nov 2011

@vejula tazko povedat, mm je milsi, ale nehrnie sa do veci. Ale ranajky do postele 😨 nákupy 😨 obajtia su. Aj celkovo so mnou viac komunikuje. Uz nesedi v jednom kuse pred pocitacom. Aj hovori o tom, ze ako ma pomiluje a potom vecer spi. Teraz dlhsie robi, asi je fakt vycerpany. Alebo sa hanbi zrazu ist na vec. Ani sa necudujem. Ja uz tie zenske triky praktizovat nechcem, nebudem sa ponizovat. Mylsim, ze snaha tam je, no bude treba mozno aj pol roka, aby som videla, ci sa to utrasie.

vejula
29. nov 2011

@zaneta333 🙂 jeeej to vyzera naaadejne. myslim že aj tie reči sa rataju, možno večer fakt odpadava od unavy. Tak treba skôr cez vikend xixi. Byť tebou tak teraz to využijem, že ked povie že ťa večer pomiluje, tak sa chytiš a nejaky komentar mu hodiš, aby na to NEMOHOL zabudnuť 😉

zaneta333
29. nov 2011

@vejula myslis? tak budeme ratat aj reci? 😀 jaj tak to hadam uz aj 15x 😀 😀 😀 to je vykon co? 😀

lubikan
29. nov 2011
vejula
29. nov 2011

@zaneta333 😀 😀 😀 😀 nieee nie tak ratať, ale je to podla mna dobry signal 😀 😀 😀 asi som sa blbo vyjadrila... Treba hned vtedy sa toho chytiť..... 😉 dufam že to naberie ten spravny smer a nepôjde to do utlmu... Možno mu je fakt aj blbe teraz zrazu začať byť taky aktivny. Tak mu to skus ulahčiť 🙂 😉 Viem že už to je blbe aj tebe, ked ťa už aj par krat odmietol....
A ozaj davaš pozor na sprchu??? 😀 😀 😀 Navrhni mu spoločne sprchy, tak ho budeš mať pod dohladom a môžete to aj využiť. hmmm?

lubikan
29. nov 2011

baby,tak ja som vyspovedala mojho MM na tuto temu...ukazala som mu tuto diskusiu,mimochodom,ma trochu vypite 😀 ,takze je zhovorcivejsi...a ze podla neho ak chlap nema po doma pohodlie (no chudatka unavene z prace) a co mi matky,non stop prevadzka...ze vtedy nema chut na zenu vobec 😒 ...takze navarit,oprat,upratat,pofukat muzske ego a je to 😠 😠 😠 😠 .......tak sme viedlu kratku diskusiu,ze mi zeny preco mame robit prvy krok..no a dosli sme k zaveru zacarovany kruh... ☹

zaneta333
29. nov 2011

@vejula si zlata 🙂 dobre si sa vyjadrila, sa mi to pacilo 😀 Mas pravdu vo vsetkom. Davam pozor 😎 dokonca to odlahcujem aj vtipom, ze aj na wc? ked tak casto chodi? 😀 Aby videl, ze sa nehnevam. Aj ked sa hnevam, ale aby mal chut ma mojkat 🙂 Tak sa tak zasmeje, zahanbi. Nechcem to napatie vystupnovat medzi nami, tak sa snazim radsej takto. Inak ja by som rada spolocnu sprchu, ale on odvtedy nechce, co nas jeho mama parkrat prichitila pred rokmi a on uz na to zanevrel asi. Ona isla prec na cely den a o hodinu bola doma a my v najlepsom. To bolo zakazdym take blbe. A to vzdy cez vikend.

zaneta333
29. nov 2011

@lubikan a ked je doma navarene, oprate, upratane, aj muzske ego sa vychvaluje? A do toho je zena vysmiata, vesela, dobre naladena, upravena kazdy den a este sa aj ponukne? sa ho opytaj. Nie je nic lepsie ako zhovorcivy muz 😀 Inak aky paradox, ze sa to stava zenam, ktore maju domacnost zmaknutu, deti, skolu, muza, vsetko stihaju a este su aj pekne (podla Vasich fotiek 😉 )

vejula
29. nov 2011

@zaneta333 🙂 to je dobre že to takto s vtipom..... Hej ale treba, nech vie že ťa to zaujima...
A to s tou sprchou to musleo byť fakt neprijemne, no 😖 Škoda že je takyto zablokovaný. ono by bola dobra taka riadna terapia. Trebars aj sexom 😀 😉
Myslim že tvoj mm može mať fakt nejake psychyckje bloky , ked ho toto dokazalo tak nadlho ovplyvniť. Lebo to väčšinou muži nemavaju, oni su tak ítacionalnejší a nedržia v hlave dlho taketo veci, ale samozrejme su aj vynimky. A tak sa mi zda že ten tvoj s i z detstva berie nejake zranenia... Hlavne od svojej matky. Podla mna by mu pomohlo keby sa od nej odputal. ALe podla toho čo si pisala, to by bolo asi velmi ťažke 😔

zaneta333
29. nov 2011

@vejula tak vies raz, 2x, 3x Ta prichiti, tak je to trapne. Tak uz tam nejdes a vtedy ako naschval nepride 😒 Tak dalsi vikend ides zas a prichiti Ta zas. My s nou uz dlho nezijeme, ja som odisla, mm so mnou, ale ona tu je stale, aj ked tu nie je. Aj ked ju vidi raz do tyzdna, niekedy raz do 2 tyzdnov. Zo zaciatku to bolo krute, volala ho kazdy den s akutnym problemom, hned po praci. Bola som stale sama, co som navarila, som vylievala, lebo tam sa najedol. Prisiel upracovany domov a miesto milovania mal svalovicu, alebo upal. Samozrejme urcite pocuval aka som zla. Koren problemu moze byt kludne tam. Opovazila som sa vzopriet a zit ako sebavedoma a sikovna zena. Ukradla som jej ho. Dnes sa nou nezaoberam, distancujem sa od nej. Ak je problem, ze ma ohovara, okamzite to osobne riesim z oci do oci, nech vidi, ze sa z nej neposeriem. Ja neviem ako sa mm moze odputat od nej, ked ona ho tak vychovala, ze si zrejme mysli, ze to je normalne.

vejula
29. nov 2011

@zaneta333 🙂 velmi dobre sa ku tomu staviaš 🙂
Ja mam aj tak pocit že tvoj mm je trošku akoby taky nevyrovnaný kvôli nej. PRoste mi to z toho tak vychadza, lebo chlapi prave väčšinou nereišia, tvoj mm je asi dosť citlivy na tieto veci, a nedokaže veci hadzať za hlavu, že ho stale prenasleduje napr ta predstava ako vas svokra niekolkokrat načapala. LEbo vieš napr ty by si s tou vanou zrejme problem nemala. To je postoj vyrovnaneho človeka. Vôbec sa tu nechcem hrať na psychologa, lebo to niesom, ale nejako mi to tak vychadza.

kk77
29. nov 2011

@maryx kocky, nepatrim do vasej temy len vas chcem povzbudit a hlavne teba maryx. ja si proste myslim, ze zivot je taky krasny a vzacny, ze by bol hrozny hriech zahodit ho za hlavu a neprezit ho najlepsie ako sa da. ked ma clovek zdravotne problemy, ked ma pocit, ze mu smrt dychla na krk, tak velmi bilancuje a neskutocne si ho po takychto zazitkoch vazi. preto si aj ja vazim a povzbudzujem zeny, ktori nenechaju veci len tak a popasuju sa so zivotom, lebo na konci boja ich caka odmena a nou je pocit, ze som svoj zivot nepremarnila ako niektore zeny, ktore vidim okolo seba. fuuha ake dlhe vety som dala, ale ja to takto citim v sebe a veeelmi vam fandim a povzbudzujem vas. inak mimochodom, vsimli ste si ake su zeny neskutocne zivotaschopne, ocarujuce a obohacujuce tento svet? niekedy sa nestacim divit, kde sa to v nas berie a niektori muzi mozu len lutovat, ked to nevidia. maryx vsetko prehrmi, len to treba prezit a ty na to mas!

zaneta333
29. nov 2011

@vejula ano on nedokaze hadzat veci za hlavu. Svokra je velmi chladna. Mna moja Mamina vychovavala uplne inak, hlavne s laskou, mala som velmi pekne detstvo. Vzdy stala pri mne. Svokra svoje deti kritizuje, ubija ich casto.

vejula
29. nov 2011

@zaneta333 tak tam bude asi pričina 😔 Ja si to ani neviem predstaviť, ako može byť mAtka chladna voči deťom, Ved ja by som toho mojho chrobčika najradšej zjedla od lubosti.. 🙂

zaneta333
29. nov 2011

@vejula aj ja 😀 a pusinku a mojkat. Mat dieta je neskutocne krasne, najsilnejsie puto. Laska a podpora je to najlepsie, co mozu od nas dostat ti drobci 🙂

maryx
29. nov 2011

@stardust žila som v nemecku 11 rokov, a napriek tomu môžem povedať, že sa moje zmýšlanie nezmenilo...ono je ľahké súdiť ludí len podľa prečítaných pár riadkov...ale skutočnosť je iná... V skutočnosti by bolo zaujímavé zistiť ako by si TY reagovala v mojej situácii...neviem prečo si taká negatívne naladená, ale tak to je tvoj problém... som vďačná babám, ktoré mi dávajú silu ale TEBA od teraz prestávam vnímať... proste nemám zájem reagovať a nechať sa vytáčať človekom ako si ty...nestojíš mi ZA TO!!!

@vejula
@irris
@zanetta333
@filipal
@annabel4
Ďakujem za podporu, vážim si to... vejula to vystihla tým, že nie som nejaká baba, ktorá len tak sedí a počíta mužove peniaze a reve, aká je nespokojná...Pracovala som počas materskej a počas štúdia v Nemecku a zarábala viac ako muž...takže o prachoch to nie je...

maryx
29. nov 2011

@kk77 ďakujem, a zdielam s tebou tieto názory..nevzdala som sa nádeje na šťastný a spokojný život...a verím že po prekonaní tejto situácie a problému, budem šťastná hoci aj sama s mojou dcérkou 🙂

maryx
29. nov 2011

@lubikan tak sa ho spýtaj, že prečo muž nemá chuť ked je doma všetko v pohode...čo je upratané, navarené a ostatné okolo? 😀 celkom ma zaujíma odpoved 😎

livka299
29. nov 2011

No baby asi sa to tu zvrhlo do inej témy, len sa chcem k vám pridať. Ja mám tiež málo svojho chlapa 😖 😀 😀 😀