Manžel a odmietanie sexu

ellen
25. nov 2006

ani neviem ako zacat. som asi mesiac cerstvo vydata a mam pocit, ze moj manzel ma odmieta. uz sme mali aj debatu o tom, trochu som si poplakala, nejak sa to poriesilo, teraz sa snazi, ale... stale mam pocit, ze to robi len preto, ze sme kvoli tomuto mali 2-3 pre oboch nemile dni... aj som mu povedala, ako sa citim, hladala som dovod, ale on mi doteraz nepovedal, ci ma k tomu nejaky dovod... vo vztahu sme uplne v pohode, nic nam nechyba (si myslim), s bejby este trochu chceme pockat, takze neviem. zvazovala som, ci to nie je preto, ze byvame s mojimi rodicmi (s ktorymi super vychadza), ale zavrhla som to, pretoze ma odmieta, aj ked sme sami...

miroslava124
2. jan 2012

@zexi ahoj uplne ta chapem a aj tvoje myšlienky. Ked možem poradit , my mame 3 deti a z toho dvojčata takže sme v kuse vyčerpaný..totalne ubolený a so sexom je to vačšinou tak že sa milujeme skoro ráno..obaja sme trošku oddychnutý a aj správne naladený ked pocitime hned z rana nahu pokožku..tak to skus nanho vtedy.
Milenec podla mojho nazoru nieje až taký zlý napad teda ked si fakt budeš vediet rozlišit sex a vztah..ale je to tažké a človek velmi lahko podlahne ilizii že by to s tým druhým mohlo byt lepšie. Preto toradšej skus ešte riešit z manželom
Čo sa týka uspokojovania sameho seba tak je to podla mna normálne. Aj ja som maximalne unavená ale sex som vždy chcela viac, keby sa dalo tak aj 3 krat denne. Ale ta unava mi to nedovoli. Ja sama mam z manželom sex asi 1 - 2 týdenne ale okrem toho sa uspokojujem sama určite každý den. Pride mi to ok a uplne normálne

zexi
3. jan 2012

@mahalo všetko je možné, nič nevylučujem, aj keď tvrdí mi opak aj sa tak správa, až na ten sex. Vieš, úprimne si myslím, že keď to my dvaja raz ukončíme, tak bude rovnako nečinný aj v inom vzťahu. Čisto teoreticky, ak by príčina spočívala v tom, že ho už nepriťahujem, ale potrebu by mal, tak by ma pomiloval hoci aj v noci zozadu keď už to mám takto natvrdo povedať.
S tým sebaukájaním sa pred ním máš pravdu - funguje to, v minulosti som to párkrát urobila a vždy zabralo, aj som na to zabudla, že toto zaberá.. Posledný polrok som tak strašne rezignovala, že už prestávam mať chuť neustále robiť niečo preto, aby si pán uvedomil, že som tu, mám dosť upozorňovania na seba v štýle haloooo ja som tu aj na sex 😠
Je to aj dosť ponižujúce a po viacerých márnych snahách som stratila motiváciu.

zexi
3. jan 2012

@miroslava124 ďakujem. keď sa zasa dostanem do toho správneho módu tak to vyskúšam ráno, snáď aj syn bude lepšie spávať a nebudeme ráno úplne mŕtvi.
Milenec asi nie, nie som ten správny typ, ktorý by to vedel ťahať na dve strany. Ani nie tak z morálneho hľadiska, skôr z citového. Lebo neviem si predstaviť milovať sa s niekým úplne bez citov, bez lásky, takže potom by som v tom mala riadny chaos.
Ja to skôr vidím na odlúčenie. OK, možno mám dnes zrána trošku depresívnejšiu náladu z toho celého, ale pravda je taká, že sa mi nechce čakať ďalších x rokov a zúčastňovať sa na pomalom rozpade nášho vzťahu. Sex nekladiem pred všetko ostatné ale pre mna je to jeden z pilierov vzťahu, ak nedrží, vzťah sa rozpadáva, jasné ako facka.
Posledný polrok si kladiem jednu otázku, či sa naozaj chcem vzdať všetkého pre tento jeden nesúlad. Lebo ako som už spomínala, otec je na 1*, manžel detto, priateľ, komunikácia, všetko klape. Dokonca sa zatiaľ aj ľúbime.

Už som aj stiahla nejaké vzory žiadosti o rozvod, ale strašne sa mi do toho nechce. Mám totálne zábrany písať o tom a posielať to niekomu neanonymne, nehovoriac o tom, že sa tam budem musieť ísť postaviť a zopakovať to naživo. Prečo má niekto iný rozhodnúť o tom, či máme alebo nemáme zostať spolu? Prečo sa manželstvo nedá zrušiť tak, ako sa napr. odhlasujeme z internetbankingu? 😀 Log off a šmitec. A do mesiaca by sa dal tento krok vrátiť späť pre tých, čo konali neuvážene. Prečo sa má niekto tretí hrabať v našom vzťahu, je to náš vzťah, naša intímna záležitosť.
Ale to som už dosť odbehla.

siwinka1717
3. jan 2012

@zexi úplne ťa chápem, všetko čo píšeš, akurát my si s manželom nerozumieme až tak ako ani kamaráti - toto všetko ma do roka roka a pol čaká....

miroslava124
4. jan 2012

@zexi no musim povedat že ja by som asi nemala problém sa milovat z niekym bez lásky..teda mam na mysli taku ozajstnu zamilovanost tak ako lubim svojho manžela proste za nho by som dala aj život..,ale sex je premna o niečom inom premna je to vlastne taka ,,pudová,, poterba a samozrejme že ked človeka milujete je to krásne a hlavne naberá to ine rozmeri..ale nemusela by som toho dotyčneho milovat skor po nom len tužit. Ja nepodvadzam len z toho dovodu že nechcem ubližit svojmu milovanému a nikdy by som nechcela riskovat jeho doveru.

Ale podla mna to vydrž a nsnad to prejde. My sme mali taketo divne obdobie cca 1 rok a prešlo to, tiež som rozmyšlala aj nad rozvodom a tak a teraz som rada že sa to vyriešilo a že sme to ustáli ale musite chciet obaja no podla mna hlavne ty. My sme našli kompromis a všetko sa časom dalo doporiadku a teraz dakujem bohu že sme to zvládli.

eaka
4. jan 2012

@zexi Tuším včera niekde v telke povedali, že "sex je lepidlo", to, čo ten vzťah lepí... hm.. okrem iného, samozrejme..ale je to veľmi dôležitá časť vzťahu.. no a pred tým rozvodom by som najprv skúsila tú poradňu a tú viagru.. a...tiež.. rozvod online ako log of.. síce zaujímavé riešenie, ale vieš si predstaviť, že Ti príde sms, že si bolo odlogovaná a že do mesiaca má Tvoj muž právo si to rozmyslieť, takže ...ako čo by si robila, plakala? začala sa citovo odputávať a stavať sa na vlastné nohy? alebo mesiac čakala, či si to nerozmyslí?? 😉

zexi
4. jan 2012

@miroslava124 chápem čo myslíš, no nemyslím to tak, že by som bez lásky nemohla mať sex jednorazovo, ale dlhodobo si to neviem predstaviť, hm, teraz som si spomenula na jednu z dvoch životných skúseností so sexom na jednu noc 😀 keď si spomeniem na tú poslednú /ale tá prvá bola tiež poriadne chrumkavá 😝 / tak mám chuť dotyčnému zavolať hneď 😅 a ktovie, možno jeho číslo ešte niekde mám, a možno je ešte free však prešlo len 5 rokov odvtedy 😀 to bola taká sexuálna kompatibilita aká sa len tak ľahko nevidí, na tú noc nezabudnem 😎 aj si zavše poviem, že som toho v živote zažila pred manželstvom veľa, už som tu písala, že som mala dlhodobý vzťah s mužom, ktorý mal ešte väčší sex. apetít ako ja, no a potom táto jedna noc a rôzni ďalší 😎 tak si vtedy poviem, že koľko žien nezažije poriadny sex, poriadny orgazmus, poriadneho milenca aj celý svoj život ☹ že som na tom predsa ako-tak dobre... ale aj tak sa nejdem zmieriť so súčasným stavom, ani za svet 😠 som v najlepšom veku, nemienim žiť v celibáte len preto, že môj vyvolený nechce 😒 Viem, že som sľubovala v dobrom aj v zlom, ale ja to chápem skôr tak, že keby bol dajme tomu chorý a preto by nemohol, tak som ticho... bola by som mu verná do konca života... ale keď vidím, že on aj môže, len z lenivosti to necháva plávať, tak to teda ee 😠

zexi
4. jan 2012

@eaka joj áno, viem si predstaviť, radšej sms ako spisovať list a dopodrobna tam všetko opisovať a potom to ešte hovoriť nahlas... tu nemám zábrany, som v anonymite, live je to úplne iné 😖 fakt sa mi nepáči, že sa ma niekto iný hrabať v našich problémoch 😠

zexi
4. jan 2012

Včera som prežila deň v depresii... ale takej riadnej, s migrénom a zvracaním, a to som celý deň nejedla.. Som spolovice rozhodnutá nedovoliť mužovi sa ma viac dotýkať a už vôbec nechcem mať teraz po dvoch mesiacoch sex.. načo?? Aby ma zbytočne navnadil, týždeň to budem zasa predýchavať.
Ale dnes prišiel z práce skôr, objíma ma a bozkáva a mimoriadne sa snaží..
Ja neviem, koľko šancí mu mám ešte dať?
Ja sa bojím, že to bude zasa o tom istom - dnes sex a potom dva mesiace pauza. V tom prípade ale nechcem radšej žiadny ☹

hariet
4. jan 2012

@zexi ahoj. neviem ti sice poradit, ale chcem ti aspon vyjadrit podporu. totiz tiez si myslim, ze nech to znie akokolvek povrchne, ked to v sexe skripe, ide vztah dole vodou... Co mi ale rezonuje v tomto celom je, ze mne sa vidi, ze za tym jeho odmietanim nieco bude, ze ta chce len vytrestat za nieco. . . Zelam ti aby sa ten tvoj prebral a zmenil svoj pristup skor ako s nim stratis trpezlivost 😉

zexi
4. jan 2012

@hariet hm, žeby...? on mi síce podľa mňa alibisticky tvrdí, že je to hlavne preto, že mi nevie odpustiť niektoré moje prehrešky z minulosti, že má na mňa ťažké srdce a kvôli tomu má zábrany, ale mne sa to tak nechce veriť... lebo objatia, sexuálne dotyky, všetko tam je /to by mal problém aj s tým, nie?/... podľa mňa, keby mal potrebu, toto ho nezastaví - mňa by nezastavilo

zexi
4. jan 2012

@hariet a ďakujem za podporu, veľmi potešila 😵

eaka
4. jan 2012

@zexi PROSÍM??? To si doteraz nespomínala! On Ťa trestá za prehrešky z minulosti? No to je imbecil! Nehnevaj sa na mňa, ale každej žene hocikto aj odborníci povedia, keď sa raz rozhodne odpustiť neveru, že treba urobiť hrubú čiaru a už to viac ani NESPOMÍNAŤ! Ty si asi nebola neverná, podľa toho, čo tu píšeš, čo už také príšerné si mu mohla urobiť, že Ťa roky trestá tým, že Ťa poriadne nepomiluje? Bože my si necháme tak skákať po hlavách.. neviem, na čo to je dobré... po tejto Tvojej správe normálne zúrim.. Dúfam, že mu dnes nedáš.. 😉

hariet
4. jan 2012

@eaka
@zexi no, takze ta tresce...nasiel na teba paku - sex. Ale preco ti nevie odpustit a takto programovo nici vas vztah? Podla mna by potreboval wake up call, ze co je v hre. A tu uz nejde iba o sex, ale o to, ze sa sprava ako lolo a co tym vlastne sleduje? Chce koniec vztahu a donutit ta, aby si to bola ty ktora to cele ukonci? Ja by som sa ho na rovinu opytala, ze ci si uvedomuje, ze ta vlastne drzi v sachu a permanentne tresta...a nici tym aj to pekne, co medzi vami je.

irriss
4. jan 2012

@hariet
a nenici se zaroven on sam? 😉

zexi
4. jan 2012

@eaka nezúr, škodí to zdraviu 😉
No nie že trestá.. tak to nevyjadril. Ale že ho to veľmi ranilo, nevie mi odpustiť a preto nie je schopný sa so mnou milovať. Neverím mu 😒 Myslím, že je to dôvod, ktorý si vymyslel pre mňa a vlastne aj pre seba.. nechce si priznať realitu ani len pred sebou a tak hádže vinu na mňa, klasika.
Nie, žiadna nevera, mal nejaké ťažkosti a ja som ho vtedy nepodporila.. je to pravda, správala som sa egoisticky.. ale veď aj on ma ranil pri iných príležitostiach.. myslím, že sme si kvit a nemyslím si, že to je dôvod prečo nesexujeme..

Veru nedám 😀 lebo sme sa zasa pohádali a tak odchádza na pivo 😕

eaka
4. jan 2012

@zexi ale to je fakt choré, ak má s niečim problém, musí riešiť tú konkrétnu vec a nie takto systematicky ničiť vzťah, ja si neviem predstaviť, čo také príšerné by si mu musela urobiť, mňa mladý podviedol a spávam s ním furt.. možno som blbá, ale ja v posteli nikoho iného nechcem a odmietaním sexu s ním by som trestala samu seba...
Jemu len robí dobre, že Ťa má v hrsti, je to od neho hnusné, je si veľmi istý, že ho nepodvedieš a ak si nie je istý, tak mu je to jedno a ani jedno z toho nie je pre Vás dobré, je to hnus hnus hnus a ten chlap by si zaslúžil, aby si ho poslala do riti... Nech si ide vedome a dobrovoľne ubližovať niekomu inému..

zexi
4. jan 2012

@hariet no vraj sa postupne snaží na to zabudnúť a odpustiť mi - ale ja mu fakt neverím, toto nie je ten dôvod..

eaka
4. jan 2012

@zexi On sa postupne snaží Ti odpustiť, povedz mu, že je TRÁÁÁPNY!! Aj on aj tie jeho výhovorky!

irriss
4. jan 2012

@zexi
jakmile dojde na "kvit x kvit" ... neni tomu konce..
zrejme jste si kvitovali dlouho...a nekdo z Vas to prepisknul... 😉
pokud jsi slapla na jesitnost chlapa a jeste ve spolecnosti ci pred rodinou..tak to se necha dlouho udobrovat a pokud jeden z Vas neustoupi, ponorite se oba dva..
Ja bych mozna zkusila opacny tah - aspon "zkouskovy" - ukazat mu, jak po nem touzim...zkus ho necim prekvapit...uvidis reakci, zda jde jen o jesitnost...
Jsou chlapi, co jim neustale musis placat po ramenou a opakovat, jak jsou dobri a nejlepsi.. 😉
Jakmile jednou zapomenes nebo nesouhlasis, oni neodpusti.. 😉 😀 😀 😀

hariet
4. jan 2012

@irriss tak samozrejme ani jemu to urcite neprospieva, ked nevie odpustit a zhryza sa furt za nieco, konflikt neriesi ale uteka pred nim ...aj doslova, na to pivo..

irriss
4. jan 2012

@hariet

A co ho prave proto "zkusit" zastavit...

je mozne, ze ceka na "zastaveni"....mozna, ze ceka na to, aby si byl jisty, ze ho chce..a nejen v posteli...ze stoji o jeho pritomnost..
Ja bych zkusila ho zadrzet a na pivo nepustit a nebo jit s nim...a odlakat ho zenskou strategii...

Casto se v zivote stava, ze rikame NE a pritom bychom chteli rict ANO...cekame, ze nas ten druhy "prokoukne" ..chceme se milovat, ale jsme tak zapaceni do sebe, ze cekame na presvedcivy dukaz...ktery neni ve vete..
"Chces jit na pivo? Tak si jdi"...
Je to v prekvapeni...
Ja bych zkusila prekvapeni, jinak se nedohoni jeden druheho a budou se neustale vzdalovat..
Za zkousku nic neda... 😉

zexi
4. jan 2012

@irriss hmmm tak toto mi nenapadlo... fiha tak to by bolo potom celkom easy a ja celý ten čas bojujem s veternými mlynmi 😅 teda ak by to zabralo... je možné, že máš pravdu, je to úplne možné, že presne na to čaká, hmm 😨
Je pravda, že je veľmi citlivý... a naozaj naňho funguje, keď cíti, že si ho vážim a že ho ľúbim aj pre iné veci.. asi ho zabúdam sem-tam pochváliť za tie veci, ktoré si na ňom cením, a nejako ich beriem automaticky..
Neviem, či by to zabralo... ale máš pravdu, že za pokus to stojí.. ďakujem

dyrberg
4. jan 2012

podla mna je to iba alibizmus bude za tym nieco ine..ak muz dlhodobo odmieta sex so svojou zenou vacsinou je v hre uz ine zena..ale to cas ukaze.

stardust
4. jan 2012

@dyrberg to hej...staci jedna pekna slobodna kolegyna v praci...

dyrberg
4. jan 2012

@zexi moj partner ma tiez velmi cudnu povahu..casto nevie odpustit malichernosti a dokaze sa hnevat za malickosti aj cely den..je tvrdohlavy mozno aj ten tvoj je len velmi tvrdohlavy a manipulatorsky vidi ze ti to vadi to jeho odmietanie a to mu robi dobre zvysuje to jeho ego asi.skus netlacit na pilu..a objednaj si vibrator...ze ked nechce on...tak... bude za neho nahrada.prestan sa trapit usmievaj sa neries to..a uvidis ze akonahle zaregistruje ze ta to prestalo hnevat to jeho spravanie mozno sa uvedomi..a ak sa neuvedomi ani po dlhsej dobe..hladaj pricinu inde.

zexi
4. jan 2012

@dyrberg nie, iná žena v tom nebude, to nebude ono

dyrberg
4. jan 2012

@stardust nemusi byt ani slobodna 🙂

irriss
4. jan 2012

@dyrberg
nesmime zapominat ze sexualni zivot je zaroven "navykovym"

je uuplne normalni, ze se urcity standart posune na dolni pricku - muze to byt nemoci, tehotenstvim, existencnimi problemy..a pokud tento stav trva delsi dobu, je mozne si na ni privyknout a stat se "oslabenym" ...
Zmensi se tim i potreba nezavisle na chuti...
staci pohladit a nahradi to cely intimni styk...
nekomu je lepe "jinak" nez samotnym intimnim vyvrcholenim, kazdy se potrebujeme uspokojit jinak...je mozne, ze ve vztahu kde vyhraje Laska premuze i takovyto abstinencni stav...

muzi mivaji problemy s erekci, radeji to budou schovavat za mozne myslenky o "milence" nez aby byly presvedcovani dojit si k lekari...
nechaji to casto vyhrotit az tak, ze neni navratu..
je spousta duvodu, proc chybi ci neni chut..
nemusi to byt milenka, ..muze v tom byt bolest..
at uz psychicka bariera, ci existencni ..telesna... 😉

dyrberg
4. jan 2012

@zexi ak v tom nie je ina zena tak je to ok..tak mas sancu ho dotlacit sikovne k tomu aby sa uvedomil a nespraval sa ako pubertiak.muzi su ... nestaci ze ma clove kopu starosti v zivote a toboz zena ma toho az az a este aj partner k tomu pridava..neuvedomuje si vela..a hlavne to ze ta moze stratit pretoze raz dojde trpezlivost kazdemu..a sam ta nepriamo dotlaci do narucia ineho casom.