Manžel a odmietanie sexu

ellen
25. nov 2006

ani neviem ako zacat. som asi mesiac cerstvo vydata a mam pocit, ze moj manzel ma odmieta. uz sme mali aj debatu o tom, trochu som si poplakala, nejak sa to poriesilo, teraz sa snazi, ale... stale mam pocit, ze to robi len preto, ze sme kvoli tomuto mali 2-3 pre oboch nemile dni... aj som mu povedala, ako sa citim, hladala som dovod, ale on mi doteraz nepovedal, ci ma k tomu nejaky dovod... vo vztahu sme uplne v pohode, nic nam nechyba (si myslim), s bejby este trochu chceme pockat, takze neviem. zvazovala som, ci to nie je preto, ze byvame s mojimi rodicmi (s ktorymi super vychadza), ale zavrhla som to, pretoze ma odmieta, aj ked sme sami...

irriss
21. jan 2012

@space1
mam, Knihu zivota. 😉 .ale kazdy jsme jedinec a kazdy ma napsanou svou knihu Zivota v jinem okamziku a sledu..ale udalosti, driv nebo pozdeji a v ruzne mire ... prijdou ke kazdemu..a ty se pak po zpracovani stanou zkusenostmi.

To s tou neopetovanou Laskou partnera souvisi i"znasilneni"
- nemusime byt znasilneni fyzicky, abychom se necitili znasilneni psychicky...

Mne muj otec "znasilnil" a dodnes se s timto "znasilnenim" peru...dodnes za tuto situaci plati muj manzel... 😒
Muj otec doslova znasilnil mou mysl tim, ze pred nama chodil jen ve slipech a kdyz si v nich sednul na kreslo, vsechno mu z nich "teklo", protoze nedrzely gumicky...
Ani mama mu to nedokazala vysvetlit, ani hadky nepomohly, ani muj utek z domova...NIC..a tak si nesu tento pohled sebou cely zivot..je to dost kruty obrazek, ale stale pevne drzi ve "starem ramu"... 😎 😠
Tak i takto nas muze ovlivnit rodic...
Casto podcenujeme vnimani a citovy vjem ditete...
Jako dceru mne to velmi ovlivnilo a myslim si, ze z tohoto prameni ma "frigidnost a potiz v intimnim zivote"...

danusch
21. jan 2012

akoze ja som uz 5 rokov s mojim manzelom a po svadbe sme byvali a svokrovcov - horor ... taktiez nic moc ... nechcel sex ... ked sme sa odstaholavi - mojou iniciativou tak t bolo super ... teraz ked mame drobca zase on beha po byte ako nadrzane stepna koza hahhahahah... to prejde treba zmenu ...

annabel4
21. jan 2012

@irriss jasne, neda sa porovnavat laska k dietatu a k partnerovi, len som tym chcela povedat ze urcite je schopny lubit len asi ma naozaj vidi ako matku svojho dietata, ak by to malo nieco spolocne s jeho matkou tak som si ista ze s citmi sa mozem rozlucit ☹

irriss
21. jan 2012

@annabel4

Prave proto, ze pises, ze umi lubit a dokaze lubit Vasi dcerku, tak porovnavas..bohuzel Tvoje dcerka neni milovana jako zena, jako bys chtela byt milovana Ty...
Bohuzel je mozne, ze uz je ve stadiu, kdy je ti "jen" vdecny...vdecny za lasku - ale nestastny je i on sam...uz tim, ze Te nedokaze "uspokojit"
Zkouseli jste "psych. odblokovani"?...je mozne, ze je tam neco jako u me - v podobe "tatovych vytazenych slip" 😠

p.s. Kdyz jste se zacli poznavat - pretvaroval se? nebo jsi uz tenkrat neco vycitila? 😉

annabel4
21. jan 2012

@irriss on je nespokojny len vtedy ked mu to zacnem vycitat, nemysli si ze mame problem a pre mna to problem je, velmi ma frustruje ze sa ma ani nedotkne, nemilovali sme sa uz vyse roka... kebyze su ine prejavy lasky na dennom poriadku tak to by som este vedela nejako zniest ale takto ma to frustruje a ubija. Na zaciatku to bolo ok, zacalo sa to menit po par rokoch. On je toho nazoru ze vztahy idu casom "dole vodou", ze to nezostane navzdy take ako na zaciatku, to je jasne ale ved laska nemusi vyprchat len tak. Ja som k nemu dost dlho citila lasku, dokonca som mala isty cas pocit ze cim dlhsie sme spolu tym sa stava silnejsou ale casom to zacalo opadat, to vtedy ked som ho nechala tak, ci on vobec za mnou pride sam ale nic take sa nekonalo, tyzdne a mesiace bez bozku a dotyku.. Citila som sa ze je to ponizovanie ked za nim "doliezam" aby som dostala trochu pozornosti, nastastie mam malu tak tu vybozkavam aj milion krat za den, co by som robila tak ci tak, aj keby nas vztah fungoval. Len aj mala vyrastie a nebude sa chciet mojkat tolko ako teraz a potom sa asi bez ziadnej lasky zblaznim. Kebyze sa rozideme tak je to ine, necitila by som sa previnilo keby som si aj nasla niekoho kto by mi bol blizky no takto byt vo vztahu a len sa zozierat lebo sa citim ako sluzka, ma navarene, upratane, je o neho postarane tak aspon by sa mohol posnazit ked mu hovorim co ma trapi. Tazko presne pisomne vyjadrit pocity ale hadam to dava nejaky zmysel 😉

annabel4
21. jan 2012

@irriss a nie, nic take sme neskusali, on nie je ochotny ist do poradne alebo niekde kde by nam mohli pomoct. Pochybujem ze take "odblokovanie" by sme zvladli doma, asi si mala na mysli odbornika, ze?

irriss
21. jan 2012

@annabel4
Nezakryva bolest?
nema problem s erekci?

Pro muze je jednodussi schovavat se za jine veci, nez priznat, ze ma problem prave se svym telem...(se svym dulezitym clankem tela)😉

A kdyz jsme u "tela" - nezmenilo se to Tve? Myslim nejak radikalne... 😉

annabel4
21. jan 2012

@irriss myslim ze on problem nema, ani ja som sa moc nezmenila, postavu mam ako pred tehotenstvom tak netusim. Mozno je to tym ze nieco pri porode videl, mozno ho to nejak "poznacilo" no ked sa spatne pozriem tak tie problemy zacali uz skor, uz davno mu vycitam ze neprejavuje city. O dietati sme sa rozpravali, pred par rokmi som uz velmi chcela, on sa do toho neponahlal no mala som pocit ze sme sa "dohodli" ze tak o rok mozme skusat, antikoncepciu som nebrala kedze ta intenzita nebola taka casta tak som si povedala naco hltat chemiu, on vedel ze som ich prestala brat takze to riziko tam bolo, aj som do polroka otehotnela cize o nieco skor nez bolo planovane, zobral to v pohode a malu ma rad no viem ze keby sa to nebolo stalo tak by asi cakal s dietatom dodnes. Ked som mu vycitala ze neprejavuje city a pod. tak uz mi par krat povedal nieco v zmysle ze jeho sa nikto nepytal ci chce mat rodinu a pod., (blbost), ze on si chcel este nieco dosiahnut vo svojom zivote... ved v tom mu nikto nebrani, zda sa mi to trochu pritiahnute za vlasy. Tak mozno sa teraz k tomu pridala aj obava aby sme nahodou nemali druhe dieta ale ako som pisala, frekvencia bola uz predtym dost nizka, az sa cudujem akym zazrakom som vobec otehotnela. Ja uz neviem co si o tom vsetkom mysliet. Najradsej by som bola sama, nech si zariadi svoj zivot a venuje sa svojim potrebam. Ja mu davam priestor, ine by na neho tlacili aby bol viac s rodinou, on je s malou len ked som ja v praci a mimo toho sa az tak nesnazi i ked by mohol.

vejula
21. jan 2012

@annabel4 prepač že sa pytam, ale ked už bol ten sex, bolo všetko OK? Neboli nejake problemy???

annabel4
21. jan 2012

@vejula vsetko tak ako predtym si myslim, vsetko za 5-10 min. ako vzdy takze taky mi ani nechyba. on ani nie je schopny nejakej predohry, nikdy to nebola jeho parketa ☹ Boze, ze som toto nevidela na zaciatku...

stardust
21. jan 2012

@annabel4 a preco si si ho vlastne brala? Co ta na nom tak uputalo, ze si s nim chcela zostat do konca zivota? (nemyslim na sex)

irriss
21. jan 2012

@annabel4
Krasny souhrn,..(nejen udalosti) 😖

- ucast pri porode a porod v tom asi roli hrat nebude ..poznaceny tatinek ma ZLOM prave po teto zkusenosti..ale u Vas, jak pises k tomu uz doslo predtim.. 😉

- ale priklanela bych se k obave a k psychol. bloku z mozneho dalsiho tehotenstvi 😉

Mluvila jsi s nim o tom?

Reci o dosazeni osobnich cilu - svedci o jeho pocitu menecennosti...neveri si a tak se snazi potopit partnera, o kterem vi, ze je "silnejsi"..
Zastavas dulezitejsi pozici ve svem zamestnani nez on?
mrkla jsem do fotoglogu, on je cizinec nebo pochazite ze stejneho prostredi... 😉

vejula
21. jan 2012

@annabel4 a nemože mať nejaky problem sa ovladnuť? že proste nevydrži dlhšie ako tych par minut? vieš chlap sa za to môže hanbiť tak radšej ani žiadne sex nema aby sa zas nemusel konfrontovať so svojou neschopnosťou 🤐

irriss
21. jan 2012

@annabel4
5-10 minut?
muj je rychlejsi 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

sorry 😔 😔 😔 😔 😔 😔 je to spis k placi 😢 😢 😢 😢
a predehra? radeji bez predehry...ke styku by totiz ani diky te rychlosti nedoslo... 😨 😨 😨

Pozor - ted bez legrace: je to vazna dyagnosa: predcasna erekce! 🤐 ☹

irriss
21. jan 2012

@vejula 😉 😎
ja nic, ja muzikant 🙂

vejula
21. jan 2012

@irriss prAVE TO Som tu minule pisala 🤐 že chlap može mať problem s predč. ejakulaciou a z toho možu prameniť jeho bloky. Ale ani jedna kočka na to nereagovvala tak som mala pocit že som strelila mimo.
Zo štatistik vyplyva že priemerny sexulany styk trva 5 minut!!!! S touto diagnozou ma problem strašne strašne vela chlapov 🤐 som bola šokovana ked som sa to dozvedela...
inak ked sa k tomu pridruží ten blok, a muž začne odmietať sex kvôli tomu že ma zo seba komplexy, tak sa tento problem ešte zvyrazní, pretože čim častejšíe je sex tym viac chlap vydrží. To je logicke

annabel4
21. jan 2012

@irriss No ja som mu uz par krat povedala ze dalsie dieta s nim uz mat nechcem, nie v zlom no kedze je nas vztah v takom stave tak by to nemalo zmysel, ochrana existuje keby tak velmi chcel, kondomov mam kopec v skrini, asi ich niekomu podarujem.
On je Anglican takze ano, dve rozdielne narodnosti ale myslim ze to nie je az take dolezite, ved to nikdy problem nebol.
@stardust nie sme nastastie zobrati ale ved to asi poznas, cez lasku obcas nevidis chyby toho druheho.
@vejula myslim ze tam pes nie je zakopany, jemu proste citovo nic nechyba, jemu nechybaju objatia a dotyky a mysli si ze ziadny problem neexistuje, ze to mam len ja.

vejula
21. jan 2012

@annabel4 ono tym dotykom a objatiam sa môže vyhybať aj kvôli tomu, že by ho to "zbytočne" vzrušovalo...
ALE Tak to bola len taka možnosť čo by mohlo. Možno je to fakt len o jeho citovom chlade 😢 Ale to je ešte ten horší prípad lebo pri tej prvej možnosti su spôsoby ako dane partie trocha znecitliviť aby chlap dlhšie vydržal. Ale ked je partner chladny a bez citov, tam je to ovela zložitejšie 😔

annabel4
21. jan 2012

On nikdy nebol taky ze by sme sa predtym maznali alebo ma k "tomu" nejak pripravoval, jasne nejake tie dotyky tam boli uz ked sme pri sebe lezali no bolo to skor ako nieco nutene, ze to musi a nie ze to chce. Myslim ze tou predcasnou erekciou to nebude, viem ze si to sem uz vejula pisala. Aaach

eaka
21. jan 2012

Tie štatistiky sa týkajú celého milovania od prvej pusy až po ejakuláciu, či len času, odkedy sa m a ž spoja 😉

vejula
21. jan 2012

@eaka ehm tak vidiš to si už až tak nepamatam. Ale tušim išlo o to spojenie.
Inak kočky neviem či vas potešim ale pojmom predčasna ejakulacia sa pomenuvava stav, kedy chlap ejakuluje do 1 minuty od spojenia alebo ešte pred spojenim... Takže 2 minuty su už asi normal 🤐

irriss
21. jan 2012

@annabel4

Az budes docoitat posledni vety, jsou myslene v dobrem, ne aby Te zranily!!!!!! 😉

to, ze uz pres rok jste nemeli intimni styk...to se rovna tyrani..
stat se to tady, je to padnym duvodem k rozvodu...(i s kostelem) 😉

To, jestli je on cizinec, to bylo myslene tak, jestli on nema vetsi propstor Ti neco schovavat, preci jen se pohybuje na sve pude ve sve zemi...a i kdyz se ti bude znat, ze to znas okolo Vas na "kazdem kroku", je neco jineho kdyz je nekdo domorodec a druhy pristehovalec..
Ja jsem si temer jista, ze bychom se s manzelem rozesli, kdybych bydleli na jednom z nasich rodnych mist, proto bydlime v pulce..daleko ja, daleko on...a proto spolecne 😉

Neni mozne, ze Ti neco uslo?
Pres rok je sakra dlouho..a myslis si, ze to neni predcasnou erekci...to nezbyva moc jinych moznosti...
Premyslela jsi o tom, zda se nestotoznuje s jinou sexualni orientaci 😎 ?
Nechodi prilis casto k nejakemu priteli (i spolecnemu)... ☹

irriss
21. jan 2012

@vejula
u nas ta diagnosa je 🤐

vejula
21. jan 2012

@irriss tak to je isto ťažke. Ale su spôsoby, na začiatok možete skusiť kondom to by tiež mohlo znecitlivieť. A potom časty časty sex. LEbo čim je to menej tym sa tento problem zvyraznuje

stardust
21. jan 2012

@annabel4 takze vy ste sa brali v takom laskovom osiali...ten uz vyprchal, zostala hola realita. Vykonava nejake velmi narocne povolanie? Ma nejake nesplnene sny, ktore sa mu nedari realizovat, lebo ho v nich inhibuje rodina (aj ked mu ten priestor davas, niekedy sa veci ovela tazsie dosahuju)? Mas istotu, ze sa v praci nezapodieva nejakym inym zenskym projektom?

vejula
21. jan 2012

@irriss ale nechcem vyzerať že mudrujem, dufam že to tak nebereš 😕 . Ja len skušam poradiť....

stardust
21. jan 2012

@annabel4 a aki su v priemere anglicania vo vztahoch? Podla mna je celkom dobrym indikatorom relacia Vymena manzeliek. Vsimla som si, ze v slovenskej verzii slovenski partneri spolu moc dobre nedrzia, v nemeckej su si manzelia k sebe ovela blizsi, ale ku cudzim hnusni.

irriss
21. jan 2012

@vejula
pri teto diagnose dochazi k vyvrcholeni uz pouhym dotykem ...a pri nasazovani kondomu je to tezke, casto dojde k vyvrcholeni uz pri nasovani... 😉

Casty sex, asi jedine reseni...a nebo "2.kolo"..ale toho vetsinou nejsou schopni 😉

irriss
21. jan 2012

@vejula 😀 😀 😀 😀 😀

Zname se uz nejaky patek ne?????????????
Zlobim se snad nekdy?
(no vyjimka tu byla..ale zvladla se) 😉

annabel4
21. jan 2012

@irriss takze ty nemas manzela taliana? 😉
kamaratov vela nema, iba tych co mame spolocnych, aj tych spoznal cezo mna. s kamaratmi "z mladosti" stratil kontakt vraj zamerne, kazdy smeroval niekde inde a tie kamaratstva ho nenaplnali tak radsej ich "zrusil", tot jeho vysvetlenie.
Tiez ma napadla ta orientacia, ci nahodou nie no nic k tomu nesmeruje, mozno to dobre skryva? 😒 Mal par znamosti aj predo mnou - so zenami - tak asi nie...