Manžel a odmietanie sexu

ellen
25. nov 2006

ani neviem ako zacat. som asi mesiac cerstvo vydata a mam pocit, ze moj manzel ma odmieta. uz sme mali aj debatu o tom, trochu som si poplakala, nejak sa to poriesilo, teraz sa snazi, ale... stale mam pocit, ze to robi len preto, ze sme kvoli tomuto mali 2-3 pre oboch nemile dni... aj som mu povedala, ako sa citim, hladala som dovod, ale on mi doteraz nepovedal, ci ma k tomu nejaky dovod... vo vztahu sme uplne v pohode, nic nam nechyba (si myslim), s bejby este trochu chceme pockat, takze neviem. zvazovala som, ci to nie je preto, ze byvame s mojimi rodicmi (s ktorymi super vychadza), ale zavrhla som to, pretoze ma odmieta, aj ked sme sami...

lauri
9. apr 2007

no ja si myslim ze nie je jedno, ci si to robi sam alebo nie. lebo ak ano, tak bude problem vo vasom vztahu..ak nie, tak ma asi problem sam so sebou..
val, nie kazdemu chlapovi je sex tak dolezity, ze by ta chcel opustit. hlavne nech v tom nie je ina. ale si si ista, ze si ho v "takomto " stave chces vziat?

valerie1
9. apr 2007

Či si to robí alebo nerobí sám je jedno. My dvaja sme sa v sexe vždy dopĺňali a preto chcem vedieť prečo je to teraz ináč.
Či som si istá s manželstvom? Jasne som mu povedala že pokiaľ sa táto situácia nevyrieši, dátum svadby vyberať ešte nebudeme.

viktoria
9. apr 2007

ellen poznám velmi málo žien čo tak tuži často po sexe ako ty, u nás by môj muž chcel každy den a mne to stačí tak raz za mesiac, ale každy sme iny, raz ho to prejde ved je predsa chlap..... a nemôže tam byť iná žena

smutko
9. apr 2007

valerie1 - tiež si myslím, že je lepšie vyriešiť to teraz predtým ako sa vezmete, pretože ak Ťa to trápi (a mňa by to trápilo tiež pol roka sa nemilovať), bude to v manželstve ešte horšie... v podstate budeš v pasci, keďže si akosi s vecou uzrozumená...

u nás je to raz lepšie raz horšie, čo sa intenzity týka, 1 krát do mesiaca je viac menej štandard a keď sa môjmu drahému uráči častejšie tak som šťastná akjo blcha 😉 nuž ale hlavne rozhovor pomáha a najmä v čo najväčšom kľude... slzy ani hysterické výstupy u nás nezabrali, akurát ja som bola vystresovanejšia a frustrovanejšia a môj muž mal väčší odstup a nechuť k sexu...

lauri - súhlasím s Tebou - kočky, čo fakt nemáte problém a máte to tak často ako len chcete, mňa osobne to tiež trošku dráždi, keď píšete ako sa každý deň milujete a ja mám problém, že ma manžel odmieta 😖 viem, že toto je slobodné fórum a každý si tu môže písať čo chce, no trošku je to asi mimo témy, keď vaši manželia sex neodmietajú, tak oko tí naši 😉

vavka33
9. apr 2007

Smutko tak prepac,ze sme napisali 😒

valerie1
9. apr 2007

Viktoria,
iná žena tu nie je. Sme len my dvaja a naše problémy, na ktoré ja pri sexe trebárs zabudnem ale môj drahý sex kvôli nim odmieta.
Smutko,
ja som sa s ním o tomto chcela rozprávať už storáz ale vždy je to rovnaké. On mi povie že keď sa mi neľúbi, mám si nájsť iného, že jemu nie je príjemné počúvať odo mňa aký je neschopný a nakoniec sa na konci rozhovoru cítim byť ja tou zlou a on je ten čo trpí. Keď sme sa kedysi milovali skoro každý deň...bolo to super. Potom to bolo raz mesačne - veľmi sa mi to neľúbilo, keď to bolo raz za 3 mesiace už som šalela ale teraz...

smutko
10. apr 2007

vavka33 - asi sme sa zle pochopili, mne nevadi, ze ste pisali, ved tvrdim, ze kazdy si moze pisat co chce a toto je slobodne forum... len som doplnila nazor lauri, ze ked vy tu pisete o vasom intimnom zivote, ktory je diametralne odlisny od toho nasho, tak je vas prispevok vzhladom na temu (manzel a odmietanie sexu) trosku mimo temy... a ze pre mna osobne je to potom akokeby vase vychvalovanie sa, ze vam to super funguje a ja si tu tak vyckavam, kedy sa konecne s manzelom budeme milovat 😉

ked som tuto temu citala od zaciatku, tak tu kocky pisali o svojich problemoch s nedostatkom sexu a par krat sa to tu zmenilo na poukazovanie na presne opacnu situaciu, sex kazdy den... a to je potom asi ina tema 🤐

smutko
10. apr 2007

valerie1 - na to je tazko nieco napisat... bud to teda vydrzis a preckas, kym spominane problemy zmiznu a naozaj bude lepsie... alebo sa zmieris so situaciou, ak sa teda lubite a inac je vas vztah v pohode, alebo... no tazke je radit 😒

ja som sa v mojom pripade zmierila, sme manzelia, mame male babo a vsetko ostatne je v podstate super... takze sa snazim byt v pohode a dufat, ze ked nebudem naliehat, tak sa vsetko pozvolna dostane do normalnych kolaji a najdeme nejaky kompromis, ktory bude obom vzajomne vyhovovat 🙂

drzim palceky

froschka
10. apr 2007

no ja sa nejdem chvastat kolko mam sexiku tiez ho z casu na cas nieje...mame nejake fin.problemy a drahy aj 2tyzdne na sex ani nepomysli....a ked sa mi ho podari rano zviest tak sa chce milovat aj niekolko krat denne...

aby som presla k veci.Moj nazor je ze muzi sa s problemami vysporaduvaju uplne inak ako zeny. Uzatvaraju sa do seba a nechcu dat na javo ze maju co i len najmensi problem.Toto by som riesila ako prve...prist na pricinu co mu robi starosti....

ako dalsie by som vzala do uvahy seba...ci som sa nezmenila v posledny cas,ci som neni viac nervozna alebo protivna...no je to tazko si priznat ale su momenty ked napr ja dokezem byt neznesitelna...no u mna to aj rychlo prejde...u inych to dlhsie trva....dokonca pretrvava

dalej by som myslela aj na moznu neveru.Nikdy si nemozes byt ista...moj priatel pracuje od 8.00 d0 17.30 priblizne....no co ak skonci skor a ide inam?teda ja mu nadovsetko verim nemam dovod pochybovat no na tvojom mieste by som sa trosku zamyslela ....co ak......

poznala som jednu babenu mala super chlapa 7 rokov....milovali sa za posledny cas velmi malo.Stale chodil na muzske stretnutia cize coraz viac bol vraj s kamaratmi....a ahaho vysvitlo ze ma inu.....

no nejdem tu nikomu davat chrobaky do hlavy ale mna by slak trafil keby taku dlhu dobu bez vysvetlenia sa ku mne chova moj muz...

valerie1
10. apr 2007

Smutko
Ja som sa s tou situáciou tiež viac-menej zmierila pretože nechcem zahodiť tento vzťah kvôli tomuto problému pretože mimo toho si rozumieme perfektne. Len niekedy mám takéto obdobie kedy sa pýtam samej seba: prečo je to tak? A máme aj obdobia kedy aj keď veľmi chcem, nedám to na sebe vedieť a všetko je úplne super...len niekedy v noci keď on už spí, ja sa od neho odtiahnem a plačem ako malé dieťa pretože chcem cítiť že aj po tejto stránke ma potrebuje tak, ako ja jeho.

froschka
Môj drahý stále tvrdí že na príčine jeho nechuti nie som ja ale že je to niečo čo má v hlave-v mysli. Nedokáže zabudnúť na všetky starosti-finančné do ktorých nás, podľa jeho slov dostal iba on a preto je to teraz tak, ako to je.
Nad nejakou neverou už nepremýšľam, som si istá že žiadna nie je.
A ak mám premýšľať nad sebou...? Kvôli týmto už dlhšie pretrvávajúcim problémom som pribrala z veľkosti 36 na 38, čo sa môjmu milému možno až tak veľmi nepáči ale to dôvod na odmietanie nie je. A v poslednej dobe som viacej nervózna a možno niekedy aj trošku protivná. Ty by si nebola?

froschka
10. apr 2007

valerie ale pravdaze by som aj ja bola nervozna....
samozrejme neveru som myslela len pripadnu moznu totiz niekedy ma clovek pridlho ruzove okuliare...

ked prvy krat som sa s mojim nemilovala viac ako 10dni tak som bola z toho mimo avsak teraz viem ze je ten typ cloveka co nedokaze pozitivne mysliet ak ma problemy

my sme financne tiez vselijako na tom,podnikal a teraz ma dlzoby,pracuje len 2 mesiac v super firme ale to vsetko potrva kym sa dostaneme do spravneho kolotoca

je super ze nechces vztah zahodit koli momentalnej situacii
je dolezite ze si po inej stranke velmi dobre rozumiete

mozno by nebolo zle niekam odist na vikend,nemyslim dovolenku ale len tak zmenit prostredie bud k svokre alebo k vasim,nejake prechadzky spolocne no proste nejakym sposobom prist trosku viac k svojim dusiam aby sa nestalo ze sa napriek vsetkemu usiliu odcudzite

drzim palce

valerie1
10. apr 2007

vieš, ono to je s nami ťažké. Možno je to aj preto že obaja žijeme v Bratislave, vlastne tu nemáme nikoho a rodiny a priateľov máme ďaleko odtiaľ. Ja som sa až teraz odhodlala s týmto naším problémom zdôveriť jednej mojej kamarátke z práce a priateľ tu má síce kamarátov ale to sú iba taký pracovní kamaráti, nikto taký s kým by chodieval občas niekam von. A nad dovolenkou sme už uvažovali, aj on sám povedal že by potreboval úplne vypnúť, len nie tak že pôjdeme k jeho alebo mojím rodičom. Ja by som to brala ale on chce ísť niekam kde budeme len my dvaja. To nám však pracovne časovo nevyhovuje a keďže ja som dola začiatkom roka chorá, bola som nútená vyčerpať si skoro celú dovolenku tak neviem ako to máme spraviť a tiež...taký výlet nám ešte nezaručí vyriešenie problému.
Včera mi napríklad pripravil prekvapenie a vzal ma na nádherný jednodňový výlet a cítili sme sa krásne, odreagovali sme sa...no bolo to málo jeden deň.
A možno je problém aj v tom že sme sústavne spolu, pravdaže ak nie som ja alebo on v práci. Vždy si "od seba oddýchneme" len raz ročne na jeden týždeň kedy ja idem navštíviť rodičov.
Jedno viem však isto, nedokážem ho kvôli tomuto opustiť pretože napriek tomuto problému je on jediný muž ktorý ma dokázal kedy pochopiť.
Čo sa tej nevery ešte týka, nebojím sa oňho, skôr sa bojím o to, aby som ho raz ja v slabej chvíľke nepodviedla. Je to škaredé ale je to tak.

froschka
10. apr 2007

valerie no ved vyriesite pomaly a isto urcite
s kamaratmi je to tazke...ja som pristahovalec zo slovenska v rakusku a ze by som tu mala kopec kamosiek nemozem povedat....len z priatelovej strany jeho kamosa frajerka je jedina s kotorou sa raz za cas porozpravam takze ta viem uplne pochopit

casom si najdete obaja kamaratov a bude to lepsie
niektore vztahy potrebuju viac volnosti

skus ho este dajako pozvadzat,urcite poznas jeho slabiny....ja by som naklusala v pradielku v peknych podvazkoch 😵 alebo mu trosku zatancovala lalalalaaaaaaaa 😀

valerie1
10. apr 2007

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
zvádzania som sa už naskúšala viac než dosť, viac to skúšať už nechcem pretože tak ako som si bola v sebe kedysi v tejto oblasti istá, teraz si už tak neverím keďže mám takéhoto chlapa. To by bolo pre mňa ďalšie sklamanie navyše, to už neznesiem. Teraz som si spomenula na to ako som pár mesiacov dozadu naklusala v sexi prádelku k nemu do postele a on, že aby som neprechladla keď je vonku taká zima, dal mi pusu, riadne ma zababušil do perín a pritisol sa ku mne že ide spať. A keď zaspal tak som sa musela ísť vážne prezliecť pretože mi začínala byť kosa. Vtedy mi to jedno nebolo no teraz som sa na tom zasmiala. 😝

vavka33
10. apr 2007

Valerie,no ked si to tu tak citam,ja neviem,ale uz mi to pripada stale dookola.Baby ti radia uz vsetko mozne,ale ty stale len to svoje.pripada mi to ako hra,skor muzska.Pretoze chlap,nech ma akekolvek problemy a starosti,tak na sex mysliet bude a a aj ho bude mat a nehnevaj sa,ak ho nema s tebou,ma ho s dakou inou-a to mi ver!

pokusenie
10. apr 2007

baby, nechcem vas zbytocne trapit, ale partnerske a manzelske vztahy su aj o milovani a sex. pritazlivosti, ved predsa aj ta umocnuje blizkost...
ak je takyto dlhodoby problem, rozhodne netreba cakat, treba to riesit, hlavne komunikaciou a ak treba, tak aj odbornou pomocou /psycholog alebo sexuolog/.
pretoze v opacnom pripade si koledujete casom o maximalne odcudzenie.
toto je oblast, o ktorej sa velmi tazko hovori a v ktorej sa da velmi, velmi ublizit... ☹ a ja si myslim, ze aj odsuvanie problemu uz velmi ublizuje. rozhodne by som trvala na vydiskutovani si tejto situacie, najma ak je dlhodoba... 😔

katy1979
10. apr 2007

ahojte baby čítala som to len tak zbežne. Ale zaujalo ma to lebo tento problem mam aj ja. Ale pekne od začiatku. Sme spolu pat rokov a prvé štyri roky sme v tomto nemali žiadny problém. Ale potom sa to začalo meniť aj ked aký taký záujem o sex z jeho strany bol. Aj ked ja som mala byt asi tiež chlap. Jeho postupný nezáujem som prikladala k tomu ze menil robotu a stresu. Jeden čas ma to už prestávalo baviť a už som nevedela ako to riešiť tak som začala vymýšlať a flákať sa po nociach. Ale to už je minulosť a nič som tým nevyriešila. Takže som poslušná ako baránok ale sexu aj tak nikde.
Keby to ale bolo len o tom že sa so mnou nemiluje tak to prežijem, ale ja neviem či som nejaká vadná, ale ja by som chcela aby to bolo ako niekedy na začiatku. T.j. aj objatia na ulici aj normálne bozky. Teraz si síce dáme pusu, ale určite viete akú myslím. Takú poriadnu jazýčkovú. Ale to ochladenie je asi aj moja vina. Lebo ak mi niečo vadilo, tak som to pretrpela a nikdy sa neozvala a potom som sa tomu občas ja vyhýbala a tam začali naše problémy. Ako tak sme to dali zasa dokopy aj po tejto stránke ale odkedy som tehotná začalo to znova. Hovorí že nie je problém vo mne. Jednoducho sa bojí že mi ublíži a malému tiež. Už som mu posielala články a vysvetlovala že nám neublíži. Takže posledný krát sme sa milovali cez našu svadobnú noc a odvtedy zasa nič.
Baby ale mne so ho nechce zasa pýtať že v čom je problém a prečo nie. Tak mlčím a čakám kedy sa v nom ozvú nejaké mužské hormony.

froschka
10. apr 2007

katy mozno ten tvoj potrebuje vodkynu....
ak je tvoj taka ista povaha a caka kedy sa mu ty ozves ze ti nieco chyba tak manzelstvo daleko nedotiahnete....ja neviem sme kazda ina no ak sme my nemali dlho sex tak som pekne pred spanim drahemu povedala ze sa citim opustena,a prazdna a spytala sa ho kedy sa budeme milovat.
Narovinu. A dostala som aj odpoved jasnu,ze ma plnu hlavu starosti a nedokaze sa uvolnit.
Baby nestratte komunikaciu.to je to najhorsie.Poznate sa predsa dost na to aby ste sa vedeli bavit o vaznych veciach....tu hanba nema co hladat..
Treba na to s rozumom....ziadne vycitky ale priame otazky....

Inak ja mojho este rada provokujem ked v telke vidim nejakeho naheho chlapa tak si tak srandovne povzdychujem....alebo mal k nam prist opravar praciek a tiez som tak trosku podpichla ze hehe tusim sa s tou prackou aj ine veci budu robit.......veri mi a ja by som ho nikdy nepodviedla...je to len taka hra.....a on na druhy den jasne po mne skoci 😀
na mna to plati rovnako.....rozozerie ma ked piska na dlhonohu blondinku v telke........no sme blazni ale vsetko je v ramci srandy.....

no kazdy ma inak postaveny vztah....

vavka33
10. apr 2007

katy,aj moj sa bal,hlavne ked lekar povedal,ze sa nemame milovat.ale nie je vsetko len o pohl.styku,da sa to vyriesit aj inak-napr.oralny sex,je mozno este viac vzrusujuci a drazdivy ako ten normalny a manzel sa nemusi bat,ze babu ublizi a mozno vas taky kazdodenny sex zblizi a prejde do toho klasickeho,opadne z manzela ten strach.,skuste to,naved ho na to,zacni ty 😀 pripadne pozicaj dake erot.filmik a sup na to 😉

lauri
10. apr 2007

vavka, nesuhlasim, ze chlapi myslia na sex za kazdych okolnosti. Ano, poznam takych, ale nie su taki vsetci. Uz len ked porovnam byvalych a manzela tak je to rozdiel.
smutko, ahoj, dlho si sa neukazala 🙂 takze si sa " s tym" trochu vyrovnala? my sme mali teraz taku "lepsiu" fazu, ale mam pocit, ze sa to zase zhorsuje 😒 ale co uz, aj tak by som nemenila 😉

smutko
10. apr 2007

ahoj lauri, no nejako nebolo casu... ale hned ako som zbadala, ze tema ozila, tak som opat tu 😉 no "vyrovnala", bola tiez lepsia faza a hlavne som sa asi trosku uvolnila a drahy to citi, tak aj preberie iniciativu, comu som aj ja rada 😀

vavka33 - vidis a moj muz sa nechcel milovat vobec, ani robit nic ine a to preto, lebo sme pri "tom" boli zrazu traja, takze psychicky ho to teda brzdilo... co som ale plne chapala... ja tiez nerada robim nieco, do coho ma treba nutit a presviedcat 😎

vavka33
10. apr 2007

tak jasne ze nie 24hod.denne,ale myslia.a ona pise,ze nema zaujem uz dlho a to ja som reagovala na to.
ja som len vyjadrila svoj nazor.Tak vidim,ze to nema vyznam nieco tu napisat

froschka
10. apr 2007

vavka hehe ty sa nezdas...rucne strucne ustne a podobne 😀 sa mi to na niekoho podoba 😝 😵

smutko
10. apr 2007

vavka - ale ma to vyznam, aby si pisala, ved preto aj toto forum je 😉 a mas pravdu, jasne ze myslia na sex... aj moj na to mysli, aj ked nie stale 😉 no co uz, ale pracujem na tom, aby myslel a hlavne ho aj realizoval castejsie 😅

mimma
11. apr 2007

Ahojte, u nás je to opačne, mne sa nechce a on si už na to asi zvykol. ja viem, že riskujem, že sa o neho obšmietne nejaká iná a on neodolá...Ale mňa to akosi nebaví. to je fakt, že ani predtým to nebolo bohviečo, ale keď som bola do neho zamilovaná ako somár do kopy sena, tak to bolo ešte ako tak, ale teraz skoro vôbec. už sa o tom ani nebavíme, ale kedysi sme debatovali a debatovali, štvalo ma to, že som taká nemožná, ale nútiť som sa nechcela, lebo by sa mi ešte sprotivil. Nepoznám príčinu, jednoducho ma to úlne prešlo a takto mi to vyhovuje. Asi si poviete, že som sebec, ale mne by zase pripadalo ako jeho sebectvo, keby ma do toho nútil, to je už jedno akým spôsobom. To by asi chcelo sexuológa, ale už vidím mňa a môjho muža, ako mu tam líčime náš sex. život... 😀

vavka33
11. apr 2007

Smutko,drzim ti palce aby ste mali sex vzdy,ked nan budete mat chut 😀
Froska a na koho sa ti to podoba??? 😀 😀 😀
Ja milujem svojho mangelika a milujem sa s nim mojkat a mat sex akehokolvek druhu,aj ked vsetko sme este nezrealizovali,ale clovek sa predsa uci cely zivot 😀 😀 😀
mimka,nie si sebec preco,je asi lepsie nieco nerobit ako to robit s nechutou a odporom.Mozno je to take obdobie a casom to prejde.Co sa tyka sexuologa,ja osobne/pisem za seba/by som k ziadnemu nesla-nikdy,nehambim sa o sexe s niekym hovorit,ale urcite nie so sexuologom,neviem preco,ale nie.Radsej si to vydiskutujem s dakou kamoskou,vypocujem si ju,alebo si prestudujem daku literaturu,clanky...neviem.

mimma
11. apr 2007

Ja som už toho naštudovala 🙂 , prišla som na to, čo všetci viete, že je dôležité mať spokojný sex. život, že ak nie, tak hrozia veľké nezhody a rozvod...že každý má iné sex. potreby- niekto viac, niekto menej...no proste všetko možné, ale o mladých ľudoch, ktorým to klape aj bez sexu som ešte nečítala. som asi unikát, tak čakám, kedy ma chytí tá správna chuť a že sa namuža nenalepí nejaká nymfomanka. Asi by som si to potom vyčítala, ale ja fakt nemôžem inak.

vavka33
11. apr 2007

Ak ta lubi,nedovoli,aby sa na neho daka nalepila 😀

lauri
11. apr 2007

vavka, nehnevaj sa na mna, nemyslela som to zle. len sa mi nie celkom pacilo, ked si pisala valerii, ze ked nema sex s manzelkou, tak v tom bude ina zena 😔 jasne, ze budem rada, ked sem budes pisat 🙂

certica
11. apr 2007

ja by som to tak uplne jednoznacne nevidela: ze ked niekto lubi, zostane navzdy a za kazdych okolnosti imunny... nahoda je niekedy blbec 😒