Manžel a odmietanie sexu

ellen
25. nov 2006

ani neviem ako zacat. som asi mesiac cerstvo vydata a mam pocit, ze moj manzel ma odmieta. uz sme mali aj debatu o tom, trochu som si poplakala, nejak sa to poriesilo, teraz sa snazi, ale... stale mam pocit, ze to robi len preto, ze sme kvoli tomuto mali 2-3 pre oboch nemile dni... aj som mu povedala, ako sa citim, hladala som dovod, ale on mi doteraz nepovedal, ci ma k tomu nejaky dovod... vo vztahu sme uplne v pohode, nic nam nechyba (si myslim), s bejby este trochu chceme pockat, takze neviem. zvazovala som, ci to nie je preto, ze byvame s mojimi rodicmi (s ktorymi super vychadza), ale zavrhla som to, pretoze ma odmieta, aj ked sme sami...

mateson
25. sep 2010

@lorrana niekde bude chyba a asi nie v tebe ☹

zlatusik28
25. sep 2010

@lorrana no fakt máš výdrž, ja by som to teda nevydržala, čo je veľa to je veľa, ale toto? inak súhlasím s NATY, raz zistíš, že si spravila veľkú chybu, ale to už bude neskoro. Nejde tu len o sex, ale vo vzťahu dvoch ľudí musí byť aj dôvera, láska, nežné dotyky, dobíjanie... Ja musím povedať, mám úžasného manžela (phuj phuj aby som neuriekla). Po dvoch deťoch mi aj ostalo to kilo navyše, ale milovanie s ním je oveľa lepšie ako keď sme deti nemali (5 r. a 4 mesiace - vek detí). Je stále na mňa pozorný, a preto si neviem predstaviť taký život ako ho opisuješ ty. Ver mi, budeš si to po čase vyčítať a život je len jeden a je na tebe, ako si ho zariadiš. Tak držím palce

janka_pn
25. sep 2010

@lorrana ja si skor myslim, ze chyba je v tebe, ze ho nedokazes opustit, i ked napadnikov by bolo dost 😉 nemate spolu deti, nie si na nom snad dako inak zavisla a si s nim podla mna len zo silneho zvyku a tym, ze bol tvojim prvym atd. daj si papier, napis si plusy a minusy vztahu, zaves si to na chladnicku a kasli na neho 😀 bude to asi chvilu trvat, ale urcite stretnes dakoho s ktorym ti bude dobre po vsetky strankach a radsej by som bola sama, ako sa dennodenne jedovat s takym trulom 😝. 😵

lorrana
25. sep 2010

problém je v tom, že on nie je truľo... a že ja ho ľúbim... aj on mňa, o tom ja nepochybujem... len proste jeho prejavy sú iné... pre neho je prejav lásky napríklad to, že v nedeľu navarí... alebo že ráno cez víkend vyvenčí psa, aby som si pospala... veď ja som sa s ním už rozišla, takmer rok som bola bez neho, najprv sama, potom s iným partnerom, ale vrátila som sa k nemu... lebo s ním som doma... proste ja ho už nechcem opustiť, neviem, či to dokážem... on je v mnohých veciach zase super, akože nemyslite si, že je to nejaký odľud, to nie... maximálne sa na neho môžem spoľahnúť v každej zlej chvíli... ale tá intimita je vááážny problém... proste neviem z toho začarovaného kruhu von... ja viem, aj ja by som asi niekomu inému poradila rozchod, ale to nie je cesta...

naty
25. sep 2010

@lorrana bohužel si myslím, že máš na výběr jen tři varianty:
1. zůstaneš s ním a smíříš se, že budeš žít život bez sexu - otázka je, jak dlouho to vydržíš, on to podle všeho vydrží dlouho, pokud ne pořád
2. zůstaneš s tím a nesmíříš se se životem bez sexu a někoho si najdeš, ať už s jeho svolením nebo bez něj, což ale podle toho, co píšeš neuděláš, a otázka je, jestli i on byl z toho nadšenej, kdybys mu to navrhla
3. rozejdete se, zůstanete přátelé - podle mě nic jinýho stejně nejste, promiň ale to že vyvenčí psa nebo uvaří ti jako důkaz lásky stačí? to klidně udělám i pro kámošku a nic "romantickýho" v tom neshledávám...

btw. víš něco o jeho předchozích vztazích? jak tam to měl?

lorrana
25. sep 2010

@naty no tak takto som si to zanalyzovala aj ja 🙂 tiež v tom nevidím nič romantické, ale on to proste považuje za prejav lásky... by si sa divila, ale našli sme v nejakej psychologickej literatúre taký test a jemu to tam presne vyšlo, že je takýto pragmatický typ... proste takí existujú 😝
bol ženatý, má dieťa, takže asi sex bol 😀 ale údajne nikdy z toho nebol nijako pobláznený... on je znamenie panna, ešte aj tam sa to píše, že títo chlapi v pohode bez sexu vydržia... a ešte ma napadla taká vec, že berie dlhodobo antidepresíva, či to nemá na tom veľký podiel... ale to všetko je len o sexe, ale ja riešim skôr intimitu ako takú - on je čiste nedotykový typ, on proste nemá potrebu vyhľadávať telesný kontakt... ja neviem, neeeeviem....

momentálne asi zvažujem možnosť č. 2, aj keď som to už skúšala a viedlo to iba k riadnemu chaosu v mojej hlave... neviem, rozísť sa s ním nie je vôbec jednoduché... napríklad, ja mám dosť zdravotné problémy, takže mi stále niečo je a on to proste toleruje, lebo to všetko pozná a tak... už len toto neviem, kde by som u koho našla... takú trpezlivosť a toleranciu v tomto... potom máme spoločný byt, spoločné dlhy...

asi najhoršie na celej veci je, že ja som si na to zvykla a ja si to s ním už ani neviem predstaviť... už ma ani nebaví sa ho dotýkať, ani ma to nevzrušuje... ja už sa dokonca desím toho, žeby ma chcel pobozkať, lebo mi to je nepríjemné... bože ako to píšem, tak to fakt vyzerá, žeby som to s ním mala ukončiť... dnes som o tom zase začala rozprávať, tak povedal, že to preberieme, že to musíme riešiť... ale to sme už robila miliónkrát a nikdy nič... potom sa nejaký čas snaží, ale mne to príde také nasilu, akoby z povinnosti, nie zo záujmu... sa raz fakt zbláznim z toho!

mateson
25. sep 2010

@lorrana možem sa opýtat kolko má rokov ?

lorrana
25. sep 2010

40

mateson
25. sep 2010

@lorrana ja som nedávno čítala taký článok o ludoch čo nepotrebuju sex. vobec. možno je jeden z nich. ked mu položíš otázku či mu to nechýba čo odpovie?

naty
25. sep 2010

@lorrana tak sem nad tím dneska přemýšlela celej den 😅 😀 , co bych dělala ve tvý situaci s mm...ale prvně k vám...

určitě si myslím, že na to můžou mít ty prášky vliv!! jak dlouho je bere? řešili ste je? myslím, třeba zkusit jiný? to by mohlo pomoct!
potom to, že už sis zvykla...neřekla bych, že je to zvyk, pokud můžu usuzovat podle sebe...jeden čas mm taky neměl moc náladu, byl hodně stresu v práci, řešily se peníze atd. atd., takže ta nálada na nějaký moc mazlení nebo dokonce sex nebyla...a já sem to pomalu začala mít jako ty, ne že by se mi to hnusilo, ale prostě podvědomě sem to tolik potlačovala, že nakonec už sem taky tu chuť neměla...teď když se na to zpětně dívám, myslím, že to bylo proto, aby mě tolik nemrzelo, že on nechce taky...

Tak a teď o čem sem přemýšlela...neumím si představit, že by to tak bylo od začátku našeho vztahu, jako u vás, ale kdyby mm začal cokoliv nechtít a nevypadalo by to na vůbec nějaký zlepšení, stejně bych s ním zůstala. Jeho a syna miluju nade všechno a vím, že by mě strašně mrzelo, že se mnou nechce nic mít, ale pokud bych věděla, že mě miluje, myslím, že bych se dokázala přizpůsobit (i kdybychom syna neměli). Ale vyžadovala bych určitý kompromis i od něj! Např. že ho budu moct kdykoliv políbit, pohladit apod. a předpokládám, že pokud mě miluje, není mu můj dotyk nepříjemný, jen prostě nemá tu chuť. Ale iniciativu v tomhle směru bych nevzdala nikdy 😀 , pokud by nezačal být nějakej nepříjemnej, protože určitej tělesnej kontakt je pro mě prostě důležitej a o vztah mají pečovat oba!! Sex bych řešila "samostatně" někde u PC 😝 😀 , ale bohužel si myslím, že bych se tomu dokázala časem přizpůsobit. Je to jednodušší, že...ale asi by to na mě zanechalo následky, ve smyslu, že kdyby se po 10 letech rozhodl pro změnu, byla bych samo ráda, ale šlo by to asi ztuha. Takovou situaci (krátkodobou) už sem zažila, jak sem psala, a návrat zpátky byl...no, trochu těžkej. Po tý psychický stránce...strach z odmítnutí, zklamání, smutek, je lehčí to potlačit než se tomu vystavovat znova a znova. Ale dokážu si prostě představit s ním takhle žít. Nemůžu psát co bude za 10, 20 let, ale teď to cítím takhle.... 🙂

jo a s tím zdravotním stavem...to není otázka tolerance!! Mm má problémů jak nasr*ných, ale nikdy by mě nenapadlo, že bych ho kvůli tomu opouštěla...jak se říká, v nemoci i ve zdraví...pokud někoho miluješ, na tomhle nijak zvlášť nesejde.. 😉 ...co se citů týče teda...

lorrana
25. sep 2010

@mateson má obdobia, kedy mi povie, že nechýba, že ho to ani nenapadne... a má obdobia, kedy má z toho nejaký blok proste... že aj by chcel, ale sa bojí zlyhania alebo čo, tak radšej neskúša...alebo proste aj keď skúsi, tak ja zrovna som v stave, že nedá sa (to sa stalo asi 3x) no a to je pre neho znamenie, že ďalšieho pol roka neskúsi nič... 😒
@naty ďakujem za krásny príspevok, veľmi si to vážim, že niekto takto nad tým premýšľa... čo sa týka tých liekov, tak on práve také, ktoré by na to mali mať najmenší vplyv, no ale tak asi to tak celkom u neho nefunguje... ostatné sú v tomto ešte horšie... raz bol aj u sexuoĺóga, dal mu lieky, vtedy to bolo v pohode, bol dosť aktívny, ale ako ich dobral, tak zas nič...

budem nad tým premýšľať každopádne, čo si mi napísala...

naty
25. sep 2010

@lorrana a proč je nebral dál? ty léky od sexuologa? nedělaly mu dobře? nebo už to neřešil?

filipal
26. sep 2010

@lorrana
antidepresiva na libido vplyv maju. asi sa ani nedaju najst take, ktore by nemali ziadne...je rozdiel len v tom, ze kazde trochu rozdielne. podrobnosti mozem do IP.

pekne pises o svojom manzelovi a Naty ti krasne rozanalyzovala problem. ide o to, s cim si ochotna sa zmierit ty.
su pary, ktore spolu sexualne neziju a su s tym vyrovnane. mne skor vadi ten nedostatok fyzickej blizkosti. to je totiz rozdiel. sexualna a fyzicka blizkost. to tulenie, hladkanie, objimanie, by som mu normalne naordinovala.
nech ti masiruje chrbat, alebo chodidla....ak je k tebe taky pozorny, ako pises, mal by sa dat na to nahovorit. kupte si knizky o masazi.... totiz bez sexu sa zit da, ale bez fyzickeho kontaktu nie...citala som o tom zaujimave studie.
aj o deprivacii batoliat pri nedostatocnom fyzickom kontakte s matkou.

mateson
26. sep 2010

@filipal pekne napísané 😉

lorrana
27. sep 2010

@naty ja ti ani neviem... proste ich dobral a doktor asi zhodnotil, že "sa to" naštartovalo alebo čo...no akože musím povedať, že cez víkend ma tuším 3x pohladkal a dokonca aj sám od seba pobozkal 😀 včera večer sa mi zdalo, že sa aj ide o čosi snažiť v posteli, lenže kurník ja som teraz v takej fáze, že nechcem, aby sa ma dotýkal... že mi to proste nie je príjemné... to sa mi stáva pri ňom, lebo ja mám pocit, že on to chce potom strašne nasilu, len preto, aby bol kľud...

naty
27. sep 2010

@lorrana jak říkám, do normálu se vrací špatně paradoxně.. 😒 ...možná bych to s ním zkusila ještě probrat, toho sexuologa!! 😉

andrejka021
14. okt 2010

Ahojte, chcem jednu otázočku. Mm berie xanax asi 2x denne. Ja takisto. Ale moja sexualita je ok-mam chut na sex. No manzel nie, a to uz dost dlho. Neviete niekto ake ine antidepresiva by mal brat, aby boli tak ucinne ako xanax? Myslite, ze ak zmeni antidepresiva, pride aj chut na sex ako kedysi?
Dakujem za odpoved

filipal
14. okt 2010

@andrejka021
Xanax nepatri medzi antidepresiva, ale je to anxiolytikum. to len na upresnenie, pretoze sa jedna o navykovy liek.
skoc pozriet do temy depresia, tam prave tieto lieky preberame, aj spominany neziaduci ucinok....

andrejka021
15. okt 2010

Dakujem. Idem to najst. Vôbec som nevedela ze to nie su antidepresiva.

pivunka
19. okt 2010

ahojte. Ja mam velmi podobny problem ako andrejka, akurat ze moj mm neberie ziadne antidepresiva:( Do kazdeho sexu ho musim takmer "donutit", sam od seba ma neobjime, neda mi pusu, ked mu ju idem dat ja, tak len nastavi lice - ze cmukni si. Uz som z toho na nervy, ale samozrejme som ja ta zla, co sa chce hadat a vytahovat veci, a potom ze nech sa necudujem, ze na mna nema chut... A tiez sme mali aferku s chatom, kde zenskej vypisoval aka je vzrusujuca a podobne veci (ani radsej nejdem vytahovat z pamati), ked ja som to od neho nepocula ani nepamatam. Vysvetlenie? Cisty sexualny objekt, nevidi za nou ziadne hadky, ziadnu svokru a pod., ale samozrejme vsetko bolo vo vsetkej pocestnosti. Vraj vsetky svoje ucty a chaty zrusil - a spravil to pre nas. To bolo na zaciatku roka. Je pravda, ze odvtedy som ho na chate nenacapala, ale uz to proste vo mne je.... A v jeho spravani ku mne sa ani tak nic nezmenilo. Deticky nemame a ja uz sa dlhsie pohravam s myslienkou odist... Aj ked je to po 11 rokoch tazke...

andrejo
24. jan 2011

@vavka33 no ty sa nejak v chlapoch primoc vyznas. No napriek vsetkemu ti poviem tolko ze napriklad su chlapi co nemaju sex aj niekolko tyzdnov. Dovod? Jednoducho.Ked mas kolotoc okolo deciek, do toho praca a stresove obdobie tak jednoducho zaspavas s tym ze sa chces vyspat a nie este 2-3 hodiny z tych 5-6 hodin spanku stravit sexom. Jednoducho niekedy su aj veci ktore su aj pre chlapa dolezitejsie ako sex. Ak to zena nevie pochopit tak to je zle. Pozrite sa na to z tej stranky ze ked nema chut zena tak tak isto moze byt cas ked aj muz nema chut. No a ked sa tieto obdobia navzajom neprekryju ale nasleduju po sebe tak to hold trva dlhsie.

vavka33
24. jan 2011

@andrejo A to bolo k comu?to som tu pisala len ja,ci?ved som nic zle nenapisala,ked taka reakcia.

vandavanda
5. feb 2011

ahojte. mate niekto skusenost s manzelovym nezaujmom o sex pocas tehotenstva a tesne po nom? zevraj sa to stava, ale na sebavedomi to moc nepridava :(

redangel32
5. feb 2011

@vandavanda vacsinou zeny s tym maju problem. Narodi sa babo a maju kopec inych starosti a povinnosti ako myslienky na sex. Pocas tehu,je to zase bud kvoli zdrav. stavu alebo mm ma strach aby sa nieco nestalo. A tak isto to moze byt aj u muzov. Porozpravaj sa s nim co sa deje. Podla mna ak to bude trvat dlhsie nie je to ok 😒

vandavanda
7. feb 2011

@redangel32 tiez mi napada vela dovodov, co za tym moze byt. snad to prejde. diskusiu som sa snazila nakopnut, no bez vysledku. od narodenie dcerky sa aj viac hadame - co asi tiez nie je motivujuce. zatial to povazujem za tazsiu etapu v nasom spolocnom zivote ☹ manzelovi pomaly taha na 40tku a je to jeho prve dieta. musi to byt pre neho obrovska zmena..

redangel32
7. feb 2011

@vandavanda aj sa tomu dietatu tak venuje? Myslim tym,ze mozno ked je unaveny z prace a potom max. venovanie sa drobcovi tak potom od unavy zalahne a nema chut na sex. Ale podla mna zdravy chlap to potrebuje min. kazdy druhy den. Tak neviem?

vandavanda
8. feb 2011

@redangel32 vsak cas ukaze 🙂 malej sa venuje - to som rada

didarigova
17. feb 2011

RDAHE MAMINKY TAK TOTO SOM HLADALA.CITAM CITAM SKORO VSETKY STE TEHOTNE JA NIE JA MAM PROBLEM S PRIATELOM TIEZ.SME SPOLU 14 ROKOU MAME 3 KRASNE DETI.VSETKO BOLO OK.NADOBUDLI SME VSETKO CO SME CHCELI MAME DOM BEZ POZICKY ZIADNE DLHY PROSTE BOMBA.ALE POSLEDNYCH 5 ROKOU NASTALA MEDZI NAMY KRYZA ASPON SI TO MYSLYM JA.PRIATEL DOSTAL DEPRESIU,VRAVY ZE ZOMNA.ATO NEMA ZIADEN DUOVOD,ZA 14 ROKOU SOM SA MU UPLNE PRISPOSOBYLA LEN ABY BOL SPOKOJNY.SOM DOMA VELMI RADA,TAK AKO TO CHCEL ON.PRIATELKY NEMAM KEDZE MAM ZLU SKUSENOST S PUBERTY.PROSTE ZIJEM PRE RODINU A SNAZIM SA ABY IM NIC NECHYBALO.PRIATEL MA MAL VELMI RAD,ZIARLIL A JA SOM BOLA STASTNA AKO BLCHA.SEX SME MALI 3/4 KRAT ZA TYZDEN.ROKMI TO POMALI KLESALO ALE TERAZ AZ MOC 1/2 KRAT ZA MESIAC.MAM SYLNY POCIT ZE NIECO NIEJE V PORIADKU.KUPE SA RANO CO PREDTYM NEROBYL ..SPI NA CHODBE AJ V SPALNI POL NA POL KAZDY VECER.TRAPY MA TO LEBO TEN POCIT NEMYZNE SKOR SA STUPNUJE.VELA PLACEM V NOCNYCH HODINACH.VELMI MI UBLIZILO ZE MI NA VALENTYNA NIC NEKUPIL ESTE V PIATOK MI VRAVEL ZE MA CAS A V PODELOK ZE ON ZABUDOL.ZEVRAJ TUTO SOBOTU SI MOZEM KUPIT CO CHCM.ALE VY VIETE ZE JE INE DOSTAT A KUPIT SI.PORADTE MI PROSIM AKO DALEJ.AKO ZISTIM CI MA NIEKOHO,MAVA VYRASKY TAM DOLE A POPOSLEDNOM SEXE SOM DOSTALA ZAPAL,PROSTE PRI CIKANI MA TO STIPE.BOLA SOM U OBVODNEHO VYSETRIL MI MOC A VRAJ MAM ZAPAL OLICIEK SOM NA ANTIBYOTYKACH,NO V PONDELOK SA CHYSTAM GYNEKOLOGOVY NA VYSETRENIE KED ZE PALENIE NEPRESTAVA.PORADTE PROSIM AKO ZISTIM NEVERU.

traktor
17. feb 2011

@didarigova vypni si Caps Lock 😉

didarigova
17. feb 2011

aha vdaka 🙂