Manžel a odmietanie sexu

ellen
25. nov 2006

ani neviem ako zacat. som asi mesiac cerstvo vydata a mam pocit, ze moj manzel ma odmieta. uz sme mali aj debatu o tom, trochu som si poplakala, nejak sa to poriesilo, teraz sa snazi, ale... stale mam pocit, ze to robi len preto, ze sme kvoli tomuto mali 2-3 pre oboch nemile dni... aj som mu povedala, ako sa citim, hladala som dovod, ale on mi doteraz nepovedal, ci ma k tomu nejaky dovod... vo vztahu sme uplne v pohode, nic nam nechyba (si myslim), s bejby este trochu chceme pockat, takze neviem. zvazovala som, ci to nie je preto, ze byvame s mojimi rodicmi (s ktorymi super vychadza), ale zavrhla som to, pretoze ma odmieta, aj ked sme sami...

stardust
29. nov 2011

@maryx to si teda mohla byt. Preco si myslis, ze deti tuzia po nespokojnych a ukricanych matkach?

maryx
29. nov 2011

@stardust
Pozri, na jednej strane máš pravdu...ale na druhej v reálnom živote nefunguje niečo také ako hop, nie som šťastná v manželstve tak serem na to a hned rozvod... Ono zvyčajne ked sa vydávaš, resp. berieš si niekoho, ideš do toho v dobrom aj zlom a myslíš, že to bude na celý život... Uprimne ti prajem, aby si nikdy nezažila takéto problémy vo vzťahu a nedostala sa k bodu, kedy proste prestane manželstvo fungovať a zvažuješ rozvod. Ked raz máš dieťa tak musíš pozerať aj na dobro dieťaťa, a nie len na seba...
Malá ani teraz netuší, že je problém u nás. Pretvarovať sa viem dokonale pred nou, a to že som nervozna a nespokojná sa prejavuje príležitostne...inak by nebola taká mamičkárka aká je...
Ono sa veľmi ľahko súdi ľudí a životné príbehy, bez toho aby bol niekto v podobnej situácii...vtedy je riešenie vždy poruke...

cmeliatko
29. nov 2011

@maryx inak nasi sa roviedli ked som mala 2 roky a nic lepsie spravit nemohli. napriek tomu ze mna z hadok vyradili..nikomu to nerobilo aj tak dobre. v dobrom aj v zlom sa mysli nie to ze ked ja chlap hajzel a si nadalej s nim ale v zlom ako zlo ze kriza alebo niekto kto vas chce rozdelit alebo take veci. ale nie preto ked je chlap trt..

stardust
29. nov 2011

@maryx vies, moja mama si tiez myslela, ze je lepsie zostat kvoli deckam v nefungujucom manzelstve. Vies, ake to je, ked mas mamu psychicky labilnu a pritom stacilo tak malo, totiz osamostatnit sa?

stardust
29. nov 2011

@maryx sudit moze iba ten tam hore.

maryx
29. nov 2011

@stardust ale ja netvrdím, že to nemienim riešiť alebo ostať len kvoli malej...proste bola som v situácii v ktorej som a nemôžem si dovoliť len tak dať návrh na rozvod... Som v meste muža, nemám tu nikoho, ak si si prečítala tak nemôžem ísť ani k mame na pár dní...momentálne som bez práce, nakoľko som si dokončila tento rok doktorát...musím ísť na to trochu logicky a nielen hop a ROZVOD...

@cmeliatko dlhú dobu som si myslela, že sa prebudí a priority si zmení...nielen kamaráti, hokej a ps3 budú na prvom mieste, ale že rodina a žena...aj preto som to tak dlho vydržala..

stardust
29. nov 2011

@maryx nikde netvrdim, ze mas zajtra skocit na sud. A prepac, ze som na teba reagovala, netusila som, ze hladas na fore placky na kvikanie.

cmeliatko
29. nov 2011

@maryx to chapem. zena najprv dufa ze sa to zlepsi a ma nadej. moja mamina sa tiez hned nerozviedla ale po roku no.

filipal
29. nov 2011

@maryx precitala som si, ako dalej sa tvoja situacia vyvija.....
zaujimalo by ma, ci si teraz prvy krat povedala mame, ze si uz sa uz pre rozvod definitivne rozhodla.
ak ano, mohla byt tato jej reakcia iba prvotna, nepremyslena... je to tazke pre matku prijat, ze jej dieta zostane same. tymto ju neospravedlnujem. neznasam vyhlasenia typu - co povedia ludia....tieto malomestiacke zvastoviny ma vedia riadne vytocit! 🙄
ale skus sa s nou porozpravat este raz. bud uprimna a povedz jej, ako vo vztahu trpis a ze potrebujes od nej pomoc.
ak sa ti aj po tomto otoci chrbtom, nie je co riesit.....zrejme sa tym iba urychli tvoje hladanie prace. potrebujes sa cim skor postavit na vlastne nohy. citim, ze ty to dokazes, urcite budes stastna. tvoj pristup je velmi aktivny a to je dobre. 🙂

vejula
29. nov 2011

@stardust ja nechapem o čo ti ide.... Myslim že hladala len trochu porozumenia, kedže doma sa jej nedostava 😔

stardust
29. nov 2011

@vejula o nic, kazdy sa zariadi tak, ako vie.

bodka70
29. nov 2011

@maryx, držím ti palce, aby ti to vyšlo, ber to tak, že či už to tvoja mama pochopí alebo nie, ty máš právo zariadiť si život tak ako chceš, napokon tvoja mama nie je nútená žiť s tvojím mužom, takže len ťažko si vie predstaviť situáciu v ktorej si.
Napriek tomu, že som nikdy nebola v takej situácii ako ty, viem si to aspoň čiastočne predstaviť. Musí to byť smutné, takto žiť. A ohľadne toho sexuálneho uspokojenia, ja chápem že toto je len vrchol problému. Ak to poviem takto polopate, dlhé roky som sa milovala so svojím mužom bez toho, aby som pri ňom dosiahla orgazmus, pričom sama som si vedela pomôcť. Napriek tomu som vždy dávala prednosť milovaniu s ním, pretože tá prežitá blízkosť, pritúlenie, bozkávanie, pohladenie, zaspávanie spolu v náručí - to sú veci, ktoré ti žiaden prácne "urobený" orgazmus nenahradí.

@stardust , niekto možno hľadá plačky na kvíkanie, ty však asi niekoho, do koho by si mohla rypnúť 🙄

kackacatko
29. nov 2011

@fialka71 Skladám dole pomyselný klobúk pred týmto postojom. Po prečítaní tejto diskusie sa mi zdalo, že je ľahšie od takého problému utiecť. Toto je ťažšia cesta, verím, že prinesie dobrý výsledok.

stardust
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vejula
29. nov 2011

@stardust nechcela som reagovať ale nemožem. Maryx doteraz študovala. Studium dieťa praca, akože chcem vidieť teba ako by si v takejto situacii s hrdosťou vzala dieťa našla robotu popri tom sa učila, jasneee lavou zadnou. Sama piše že si pracu hlada, a neklamme si momentalne si najsť pracu nieje malina ani pre vysokoškolsky vzdelaneho človeka. viem o čom hovorim. Tiež som zo Žiliny tak isto ako Marix a je tu troška ina situacia ako tam kde žiješ ty. Takže nesud. Sama si neviem predstaviť ako by som z tejto situacie vykorčulovala. A to že tu napisala, bolo preto lebo to potrebovala niekomu povedať, kedže s takouto situaciou sa človek len tak nechvali, nedivim sa mne by to bolo tiež trapne.
PRosim tak prestan už posudzovať spravanie maryx...

vejula
29. nov 2011
mataharyy
29. nov 2011

@vejula jsi mě předběhla 😀 😀 😀

vejula
29. nov 2011

@mataharyy sakra prepaaaaaač, som nevedela že aj ty kukaš do tej temy 🤐 Inak s mm je už všetko po starom? už sa netrapiš?

stardust
29. nov 2011

@vejula chapem, je lahsie nariekat, ako riesit problemy 😝 Ked je spokojna so stavom veci, nech nic nemeni.

katy1979
29. nov 2011

zeby sme ich dali na sud 😀 len asi by sme na tom nezbohatli

katy1979
29. nov 2011

a nerobte tu baby zlu atmosferu tu v tejto teme ma byt klud a nie este aj tu sa dotahovat za slovicka

mataharyy
29. nov 2011

@vejula Ono vše je v pořádku, já jen zvažuji co dál, okrem mého myšlení ve vztahu problém není... Je to možná strach z toho co bude, nebo by mohlo nastat v budoucnu... Nechci aby jsme si za pár let něco vyčítali, tak jsem došla k závěru že by bylo lepší to ukončit teď, dokud se máme rádi... No prostě myslím trochu blonďatě a moc dopředu a asi řeším nesmrtelnost chrousta 😅 Takže uvidíme, ještě se k tomu vrátím v pátek až manžel přijede z práce 😉

bodka70
29. nov 2011

@stardust , zrejme nečítaš dobre príspevky, inak by si videla, že @maryx problém rieši a pracuje na ňom a rozhodne s ním nie je spokojná. Inak by som sa ani do diskusie nezapojila, tiež nemám rada ľudí, ktorí len plačú a keď im chce človek poradiť, tak majú kopec výhovoriek, prečo sa to či ono nedá.
A to, po akom čase sa človek rozhodne problém riešiť - ťažko hodnotiť od PC situáciu toho druhého, radikálne riešenia s horúcou hlavou nie sú vždy tými najlepšími. Rozhodne vždy je lepšie neskoro, ako nikdy. 😝

stardust
29. nov 2011

@bodka70 tak riesi, to je fajn 😉 Tesim sa s nou 🙂

bodka70
29. nov 2011

@stardust , no že si si to konečne všimla 😀 😀 😀

stardust
29. nov 2011

@bodka70 Dakujem Bodka, ze si spravila bodku za mojou ucastou v tejto diskusii 😉

vejula
29. nov 2011

@stardust ja neviem či ma ty nechapeš alebo len nechceš pochopiť..... ona praveže hlada riešenie, a depky ma prave z toho že sa neviem vymotať zo situacie. Chapeš????? Nemôže najsť pracu, je to tu ťažke a s dieťaťom na ulicu isť nemôže a mama ju nechce pod strechou... Ja neviem či si nečitala tie prispevky. Ona nema depky zo situacie z domu ale prave z toho že nevie ako sa pohnuť.... Hlada riešenie!!!!! Nesedi na zadku a nenarieka. Ale ja ju chapem, lebo kebyže ja teraz vo svojej situacii mam taketo problemy a nemam rodičov ku ktorym by som mohla isť tiež nemam šancu najsť si byvanie a sama platiť najom a starať sa o maleho. A pracu najsť je teraz taaak ťažke. Chapeš? To nieje len tak!!! Ty si v uplne inom prostredi nemôžeš pochopiť čo piše maryx

stardust
29. nov 2011

@vejula v akom prostredi som?

vejula
29. nov 2011

@stardust v Nemecku

stardust
29. nov 2011

@vejula zila si niekedy v Nemecku? Zjavne nie. Donevidenia v tejto teme.