Manžel a odmietanie sexu

ellen
25. nov 2006

ani neviem ako zacat. som asi mesiac cerstvo vydata a mam pocit, ze moj manzel ma odmieta. uz sme mali aj debatu o tom, trochu som si poplakala, nejak sa to poriesilo, teraz sa snazi, ale... stale mam pocit, ze to robi len preto, ze sme kvoli tomuto mali 2-3 pre oboch nemile dni... aj som mu povedala, ako sa citim, hladala som dovod, ale on mi doteraz nepovedal, ci ma k tomu nejaky dovod... vo vztahu sme uplne v pohode, nic nam nechyba (si myslim), s bejby este trochu chceme pockat, takze neviem. zvazovala som, ci to nie je preto, ze byvame s mojimi rodicmi (s ktorymi super vychadza), ale zavrhla som to, pretoze ma odmieta, aj ked sme sami...

irriss
21. jan 2012

@zexi
Nejem hladem..nemohu se rozepisovat... 😉
tyrali je a zneuzivali je i jinak... 😒

Syn se tam dostal, potè co byl nekolikrat napaden a hospitalizovan jako dusledek TVRDE sikany ze strany svych vrstevniku...
Z urazu, ktere utrpel po celem tele a prevazne do hlavy, se stal "handicapovanym" ...

irriss
21. jan 2012

@zexi
no ja jsem si zvykla, muj manzel take..proto pisu ze se to da...da se privyknout..samozrejme ze zalezi na okolnostech, o kterych jsem tu rano psala ..a take na veku.. 😉
Mrkni, je to rozepsane, kdy se u nas stal zlom...a proto doslo u obou ke smireni a zvyknuti si... 😉

p.s. nasla jsem to 11:19hod 79.strana, tam je to "vysvetleno" - priblizena nase konkretni situace...
ale to, ze jsem si zvykla, ze jsme si zvykli, to neznamena, ze obcas nas to netrapi...😉

zexi
21. jan 2012

@irriss áno, ja som to čítala a práve som to pochopila tak, že ty si po čase prišla na to, že až taký sexuálny apetít nemáš ale že skôr ide o akúsi tvoju podvedomú snahu udržať si muža... a zároveň ste prišli na to, že ani muž to až tak často nepotreboval, ale keď si to už stále navrhovala, tak súhlasil.. No a v tom vidím rozdiel - vy obaja to vlastne až tak často nepotrebujete - teda ak dobre chápem a ak to čo píšem vyššie je to čo si mala na mysli, čiže - vy nemáte teraz síce sex presne tak často ako by ste chceli ale aspoň približne toľko, no a v tom vnímam rozdiel - lebo ja viem, že síce by pre mňa bol ideál 3-4x týždenne, ale viem si predstaviť krásne fungovať na 1x týždenne, výnimočne 1x za 14 dní ALE nie 1-2x mesačne - toto je pre mňa veľmi zlé a psychicky ma to ničí, a vždy keď ten občasný sex máme je to len a len horšie, pre mňa by v takom prípade bolo asi lepšie nesexovať vôbec... aj keď - keď k tomu príde, odmietnuť neviem a zatiaľ som ani nechcela, ale už som dosiahla stav že viem, že mi to robí veľmi zle..

wrok
21. jan 2012

@annabel4 100% ovplyvnuje konanie jednotlivca jeho detstvo, to co videl pri svojich rodicoch, ci nebol tyrany, ponizovany... napriek tomu, ze v duchu si vecsina ludi hovori,z e takym nechce byt, casto si neuvedomuje, ze sa sprava presne tak..

irriss
21. jan 2012

@zexi
ja si myslim, ze u mne to hranici s frigiditou... 😉
mozna nekolikanasobnymi porody a hlavne 1. osklilvym, po kterem si nesu zdrav.nasledky jeste dnes...

ono, kdyz se chces milovat a bojis se, ze Te to bude bolet, vytraci se v blesku chut (apetit) proto neni jednoduche pochopit, zda se jedna o frigidni zalezitost a nebo strach z bolesti... 😉

irriss
21. jan 2012

@wrok
a nebo presne naopak ... 😉

zexi
21. jan 2012

@irriss a keď píšeš, že si sa tu nikdy neurazila tak mám odvahu ti napísať ďalší môj postreh, a strašne dúfam, že to pochopíš dobre, lebo zlý úmysel určite nemám -
ako som tak čítala o tvojom detstve, ktoré asi nebolo najradostnejšie a potom o tvojom prvom mužovi, tam bolo opäť násilie /aj ked neviem či aj u rodičov bolo násilie, no minimálne absencia lásky/ no a teraz tvoj syn ☹ tak mi napadlo že sa história opakuje a že to môže mať ďalekosiahle následky cez ďalšie generácie 😢 ktovie aké detstvo mala tvoja mama, keď ani svojim deťom nevedela prejaviť lásku, je to pre mnohé matky iste nepredstaviteľná čo i len predstava.. čiže ktovie od ktorej generácie sa to ťahá! a donekonečna môžu trpieť nevinní 😢 neviem, či si počula o rodinných konšteláciách? niekedy hlavne v takýchto očividných prípadoch sa oplatí vyskúšať, mnohým to vraj mimoriadne pomohlo..

zexi
21. jan 2012

@irriss tak to verím, to by prešla chuť každú ženu.. utekáme teraz von vyvenčiť deti, večer si vás dočítam 😉

irriss
21. jan 2012

@zexi
ale slucujes 2 druhy nasili dohromady - nasili tzv. domaci a externi..
nemuzes slucovat moje zazitky z domaciho prostredi se zazitky syna z venkovniho prostredi..

kdybych ja byla nasilnikem nebo muj syn mel nasilnicke projevy,mohlo by to zapadat..ale takto ne..
je to nahoda, ze jsme se setkali se dvema druhy nasili...


- moje mama mela pekne detstvi - rozmazleny jedinacek - myslela jen na sebe a dodnes mysli 😉 - u nekterych zen je dulezita osobni kariera...

irriss
21. jan 2012

@zexi
slucujes vlastne jinymi slovy "zlodeje s okradenym"a davas je pred stejny "Soud" 😉

p.s. Pokud to myslis tak, ze nekdo ma napsany osud "ve hvezdach" tak tomu ja verim...😉

irriss
21. jan 2012

@zexi
Precetla jsem si to znovu... 😢 a znovu ☹ (17:30hod.) a lip a lip...nektere veci si zrejme clovek nechce pripustit...
a ☹
a ... vis, ze se mozna vydam touto cestou "hledani" smer = poznani?

😉

Vis o nekom on-line? 🙂

eaka
21. jan 2012

Ja som sa práve začala plaziť po mladom a tak na mňa pozerá, ako keby som padla z jahody (štvrtok totiž veľká hádka) a že "Co chceš?" a za chvíľu si aj sám odpovedal, že "Ahá, kartu"... tak mám kreditku v ruke a asi idem nakupovať... 😀 😀 😀

Ale reálne to bolo tak, že si kupujem lístok na vlak, tak už asi polhodinu vie, že tú kartu budem potrebovať, no a ako tak hľadám hľadám lístok, tak šiel mladý okolo mňa to špajze, tak som sa šla pomojkať... no a tak som dopadla 😉

stardust
21. jan 2012

@irriss kam sa ti vyparila profilova fotka? Ako to, ze ste nemohli normalne navstevovat svoje decka v tom sanatoriu?

annabel4
21. jan 2012

@irriss Zda sa ze si to nemala v zivote lahke ale si silna zena a vsetko to akoby s lahkostou (i ked viem ze to urcite muselo byt narocne) prekonavas. Zavisi aj ako sa clovek postavi k problemom, niekoho posilnia, ineho znicia.

irriss
21. jan 2012

@eaka 😀 😀 😀 😀

2 mouchy a jednou ranou....taky mam chut jit nakupovat... 😉

irriss
21. jan 2012

@stardust
v Sanatoriu mas predurcene dny i minuty, kdy vidis nebo telef. slysis sve dite... 😉
Skoda, ze neumite italskly..dala bych Vam link..nemuzu se tady rozepisovat

😎
Je to neodlucitelny clanek "terapie", ale nas Primar ji zneuzil... 😒

p.s. Profilovka? No byla jsem u holek na fotoblogu a dost mne zamrazilo a odhodlala jsem se "schovat" sebe i deti..byla bych nerada, kdyby prave je nekdo ukradl a vydaval za svoje...
Nejak to na mne prilis negativne zapusobilo, co jsme se pred chvili docetla u holek...
Nehlede k tomu, ze moje fotky byly oblecene, popadla mne doslova panicka hruza, ze jsou nekde moje deti na "cizim dortu" a ze maji jinou maminku a tatinka...
no fuj pocit, ktery skoncil s razantnim mazanim..nemam uz nic nikde...

irriss
21. jan 2012

@annabel4
..ale ja jsem si prosla i cestou "samozniceni" - i ja jsem vyhledala lekare a odbornika, ale hlavne proto, abych pochopila "PROC" a JAK se citi muj syn... 😉
Jedina moznost jak se dopracovat k prominuti, ze pochopis "ZLO"...

😉

No ale stale jsem neprominula, tento krok jeste ceka...ale uz ho "vidim"... 🙂

I proto se snazim ziskat praci ve vezeni, dochazim na kurzy a tak se straaaaasne tesim..ceka na mne brana vezeni a ja se tesim jak mala ..

stardust
21. jan 2012

@irriss tak daj, ak ide o text, my si to uz prelozime 😉 Preco ostatni zamestnanci nic nepodnikli proti takym pochybnym praktikam pana primara?

irriss
21. jan 2012

@stardust
8 jich je ve vysetrovani a ceka na Soud a snad 2/3 spolupracuji..vetsina pomocne sily (zdravotnici) byla jinych narodnosti (umyslne) - polaci, rumuni... 😠

eaka
21. jan 2012

@irriss Aj ma napadlo, že Tvoje mazanie fotiek bolo na základe debaty o opatrnosti na nete (rodné čísla, mená deti...)...ale tam sa už pár dní nič nedeje, myslíš inú debatu?

zexi
21. jan 2012

@irriss Joj tak predsa som si len mala klepnúť po prstoch ☹ Ale už keď som to načala: prosím ťa, ber to ako moje subjektívne úvahy to vôbec nemusí byť tak.. ja to vnímam takto: rodiny a celé generácie sú poprepájané a častokrát si prenášame nejaké veci od svojich pra pra dedov, ani o tom nemusíme vedieť.. a takto mi napadlo, či si vy takto neposúvate násilie - ono je jedno či ide o domáce alebo vonkajšie /v tomto prípade/ a irriss v žiadnom prípade, a to podčiarkujem, ani náznakom nechcem povedať, že ty by si bola za to akokoľvek zodpovedná, dobre? Alebo žeby si tomu mohla zabrániť.. ono tie väzby môžu byť tak silné, že pokiaľ nepríde k dodatočnému "odpusteniu" tak sa to nepretrhne... No a takto sa to môže posúvať z generácie na generáciu a nie a nie skončiť. Čo sa týka tých rodinných konštelácii, o online seminári neviem, ani si neviem predstaviť, ako by sa to dalo uskutočniť - som tu na tomto fóre relatívne nová tak neviem či mi to admini nevymažú, ale tu je link, kde sa dá dočítať viac, je tam uvedený aj autor tejto metódy, určite sa takéto semináre organizujú aj u vás.. aj keď možno nie priamo na ostrove, neviem: http://www.kontakt50.sk/vztahy-rodina-laska/63-...

@eaka aj ja chcem na nákupy 😵

eaka
21. jan 2012

@zexi Že ten Tvoj ešte neprišiel na to, ako sa Ťa zbaviť, keď začneš otravovať so sexom.. 😀 😀 😀 Asi mu napíšem 😉

zexi
21. jan 2012

@eaka joooj to by musel mať veeľmi tučnú kreditku keby každý sex mal nahrádzať nákupom 😀

eaka
21. jan 2012

@zexi Každý špás niečo stojí...aj nesexovanie.. 😉

vejula
21. jan 2012

@eaka no keby som mohla tomuto tvojmu poslednemu komentaru dam 10x pači sa mi 😀 😀 😀 😀

irriss
21. jan 2012

@zexi
...
zrejme jsme si nerozumely...JA jsem RADA za to, cos mi napsala..jen jsem to "pochopila" do podrobna az po dalsim cteni...az kdyz uz byly me ",meziuvahy" venku!!! a nesly ani smazat ani dopsat...
Kazdopadne mas pravdu..i to zpretrzeni a pusteni (podobne pri umrti) je dulezite...
ale ja jsem schopna az ted po letech pristoupit k tomuto kroku...
Doufam, ze to budu prave ja, co zpretrha "retezec negativnich hvezd"... 😉

irriss
21. jan 2012

@eaka 😀 😀 😀 😀 😀
bomba 😀 😀 😀 😀

vejula
21. jan 2012

@zexi
@eaka
@irriss tak moj mi teraz na večer otvoril ferrero rocher že nech si pohutim aspon na čokolade ked on už "musi" isť s kamaratmi na pivo. A už je polovička bonboniery fuč. Ale pravdupovediac dnes mi akosi ta čokolada prišla viac vhod ako sex. 😀 😉

irriss
21. jan 2012

@vejula
pred chvili jsem Te nekde cetla, ze uz je Ti blbe bleeee 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (tusim ve Snazilkach 2012)