Manžel a odmietanie sexu

ellen
25. nov 2006

ani neviem ako zacat. som asi mesiac cerstvo vydata a mam pocit, ze moj manzel ma odmieta. uz sme mali aj debatu o tom, trochu som si poplakala, nejak sa to poriesilo, teraz sa snazi, ale... stale mam pocit, ze to robi len preto, ze sme kvoli tomuto mali 2-3 pre oboch nemile dni... aj som mu povedala, ako sa citim, hladala som dovod, ale on mi doteraz nepovedal, ci ma k tomu nejaky dovod... vo vztahu sme uplne v pohode, nic nam nechyba (si myslim), s bejby este trochu chceme pockat, takze neviem. zvazovala som, ci to nie je preto, ze byvame s mojimi rodicmi (s ktorymi super vychadza), ale zavrhla som to, pretoze ma odmieta, aj ked sme sami...

vejula
19. jan 2012

@wrok tak ano stači ked sa chcu dvaja rozviesť, ale vtedy treba aby to chceli obaja!!!!!! KEd ty nesuhlasiš, manželka by musela mať ozaj važny dôvod na rozvod. No zjavne ho nema kedže ani sudkyna si to nemysli. Ťažko povedať kde je pes zakopaný. Nemohla si manželka najsť niekoho ineho???? LEbo to čo tu opisuješ mi važne nepride ako nejaky realny dôvod na rozvod 😕

wrok
19. jan 2012

@vejula manzelka tvrdi, ze nikoho ineho nema, zaroven sama priznava, ze je tvrdohlava, kedze som ju zranoval (aj ked nevedome) a aj samotne podanie na rozvod bolo podla nej velke zranenie, tak to hodnoti, ze som ju opakovane citovo sklamal - nevie mi to odpustit, nevie sa podat a skusit ma vyskusat, ze sa snazim byt inym, lepsim, ze ma to mrzi, ze minulost sa da odcinit len pritomnostou a buducnostou.... stale laviruje - ano / nie, stale mi dava akusi nadej, na druhu stranu pred sudom bez mihnutia oka povedala, ze nesuhlasi s poradnou...
sudkyna kona v prospech dietata, takze ta by asi tak ci tak navrhla poradnu, poradnu navyse navrhovala aj kolizna...

zuzkag2
19. jan 2012

@wrok fuuuu, asi sa ti velmi ulavilo, aspon ciastocne, ze je nejaka sanca na vyriesenie...ako to zobrala ona?ako sa zachovala po tom, co sud povedal, ze mate ist do poradne?

wrok
19. jan 2012

@zuzkag2 na otazku sudkyne povedala, ze nesuhlasi, na otazku ci ku mne nieco citi povedala, ze som ju opakovane citovo sklamal, cely cas sa usmievala, na mna ani nepozrela...

zuzkag2
19. jan 2012

@wrok ja teda neviem, aky je postup, ak ona do tej poradne nepride...ale kazdopadne, nutit ju asi nikto nemoze...ono to vyzera tak, ze je pevne rozhodnuta, a akosi nemas dosah to zmenit...mozno to chce cas, a mozno sa budes musiet snazit velmi dlho, aby pochopila,ze to chces zachranit...otazka je, ci mas na to silu...

wrok
19. jan 2012

@zuzkag2 tazko to moze chciet cas ked sme v rozvodovom.... ja som ju nenutil, ze chcem hned zajtra zit v jednej domacnosti, len ze nechcem rozvod, ze nech mi da sancu... zial priamo pri nasej malej dcerke vidim, ze mi nechce ani s nou umoznit byt casto.... keby som nemal predbezko tak malu asi ani nevidim....

zuzkag2
19. jan 2012

@wrok nemyslela som mesiace, ale tyzdne...ved ked vas poslali do poradne, ta je tusim na pol roka nie? ci na menej?
inak podla toho co pises, tak ona ma na teba strasne nervy, ked ti ani malu nechce davat...ako tu uz niekto napisal, naozaj nema nikoho? 😢

zexi
19. jan 2012

@zuzkag2 @vejula baby, nemusí mať vôbec nikoho. Ako tu čítam o pani wrokovej akoby som čítala o sebe ☹ vieš @wrok je uplne super, že si sa staral o malú, že si pomáhal, to robí aj môj muž, čo sa detí týka, nemám mu čo vytknúť, robí naozaj maximum a množstvo iných otcov by sa od neho mohlo učiť.. robí aj strašne veľa v domácnosti.. no ale to nie je všetko! cítim sa pravdepodobne veľmi podobne ako tvoja žena, niekoľkokrát za posledné 4 roky /ale hlavne teda posledné dva sú kritické/ som sa snažila zlepšiť našu komunikáciu, niekoľkokrát som mu dala novú a novú šancu. A niekoľkokrát ma citovo veľmi sklamal. Vieš, presne dnes som vážne rozmýšľala nad odlúčením. Ja zatiaľ odísť nemôžem, ale ak by som mohla, už tu nie som. Mne sa už nechce dávať ďalšie a ďalšie šance, byť znova a znova zraňovaná.
Keď muž vidí, že som už zúfalá z našej absencie sexuálneho života, tak koná - máme trikrát sex a potom zasa poľaví. Tento týždeň sme kvázi pohádaní a jemu to náramne vyhovuje. V posteli sa mi otočí zadkom a spí.
Vieš, podľa mňa, keby bol chlap s normálnymi potrebami, tak už len kvôli tomu sexu má záujem sa so mnou pomeriť 😅 ale on to necháva plávať. Pritom vie, lebo x-krát som mu to jasne, zreteľne a presnými slovami opísala, čo ma najviac zraňuje a ako málo stačí, aby som bola OK.

@wrok nepíšeš nič o tom, ako si vlastne zlyhal. Zrejme si ju dlhšiu dobu nepočúval, presne ako môj muž mňa. Je tak? Kašlal si na jej pocity, problémy? Je to už jedno, len chcem naznačiť, že žiadosť o rozvod zrejme nepodala len tak, ale v stave najväčšieho zúfalstva. Určite s tým dlho bojovala kým sa k tomu kroku odhodlala.
Ak ti smiem poradiť, skús si spätne spomenúť, na čo sa najviac sťažovala, čo ju najviac zraňovalo. Skús navrhnúť nejaký spoločný výlet aj s dcérkou a na tom výlete ju počúvaj, rešpektuj a maj v úcte každé jedno slovo, ktoré povie. A buď zhovievavý - sama ti priznala, že v ich rodine sa nekomunikovalo. Nemala sa to teda kde naučiť, daj jej priestor, podaj jej pomocnú ruku. Ukáž jej, že aj keď jej tá komunikácia až tak nepôjde, ty sa jej nevysmeješ.
Držím ti palce.
A ja ... zatiaľ budem pracovať na tom, aby som jedného dňa mohla pokojne a bez strachu odísť 😒

vlasticka185
19. jan 2012

@wrok tiez sme mali krizu a poviem Vam podla vlatnej skusenosti,kazdy par sa da zachranit,len to musia obaja chciet a nesmie tam byt tretia osoba,...ved v dnesnej dobe nieje problem sa rozviest,ale zotvat v tom manzelskom zvazku,dodrzat,co bolo pri sobasi slubene,..
ja som sa tiez s muzom asi mesiac nerozpravala,ani sme nesexovali,absolutne sme sa odcudzili,...uz sme rozmyslali nad rozvodom,ale potom som na mesiac odisla do Nemecka a po navrate domov sme si uvedomili,ze nikto nieje dokonaly a kazdy mame svoje chybi,...vsetke pre a proti sme si povedali a skusili to znova odzaciatku,vsetko co nas tazilo sme si vykricali,spravili sme za minulostou jednu ciaru,a nikdy sa k tej minulosti nevraciame,odvtedy mame upne iny vztah, 🙂 narodilo sa nam dalsie dieta po case a splnili sme si nase sny,boli sme pri mori,kupili sme si lepsie auto,postavili dom,a vlastne sme si zariadili uplne novy zivot ako predtym
zelam va vela stastia,aby to vyslo podla vasich predstav 😉

wrok
19. jan 2012

@zuzkag2 ci niekoho ma, to vie len ona... nervi ma, no najme je tvrdohlava... pojednavanie odrocili na dva mesiace... poradna je vsak dobrovolna, takze zalezi na ochote oboch zucastnit sa...

wrok
19. jan 2012

@zexi hmm, tak v nasom vztahu som ja vzdy viacej tuzil po sexe, aspon z mojho pohladu... ona ma casto odmietla, potom hovorila,z e je unavena, tak som sa nesnazil a teraz mi to vycita, ze som sa jej nedotkol.... ☹ sklamat som sklamal, ze mi vela veci nedoslo bez toho aby to povedala, pripadne, ze nehovori pravdu ked so mnou suhlasi.
brat ju na vylety, jooj, tym ju v poslednej dobe zaplavujem, ponukam, plavanie, vikend, ze jej zaplatim zumbu, bazen, nech ide relaxovat, ze ja postrazim malu... nic, ani sa neobtazuje reagovat...
snazim sa ju pocuvat, ona sa vsak stavia do pozicie, ako keby som ja bol pes, ze ona bude rozkazovat a ja vo vsetkom skakat.. priklad: isli sme s malou (21m) po parku, mala sa pytala na ruky. Ja viem z knih, ze nema vyznam s takym dietatom bojovat, ze si robi socialne vezby, ze ma zmiesane pocity a potreby. Manzelka mi rozkazovacne povedala, neber ju. Ja som jej povedal co viem ja, ze ju zoberiem no hned ju dam behat, presiel som s malou na rukach asi tri kroky, pocas toho som jej porozpraval,z e musi bezkat po vlastnych. polozil som ju a ona spokojne bezkala.. Manzelka to nezvladla a ihned brala malu na ruky a navlacala ju niekolko minut... toto nie je nezhodach pri vychove, ona na mna vyslovene ziarli...

zuzkag2
19. jan 2012

@wrok ako to bolo kym ste nemali malu?

vejula
19. jan 2012

@wrok ona jednoznačne vie že je na voze a že ty si ten ktory sa bude hrbiť a ona ta ktora bude biť. LEbo ma jeden velky tromf a tou je vaša dcerka. BohužiAl je to tak, byť tebou prestanem sa snažiť o nu, ale ak miluješ svoju dceru a si taky otec ako hovoriš a mala ta tiež lubi tak bojuj o nu. Možno sa raz manželka spamata možno nie. Ono ženy radi hraju taku hru že pokial vidi že ty sa jej doprosuješ a budeš doprosovať tak budu ešte nedobitnejšie. Ale neviem nevidim do toho možno ma už fakt všetkeho dosť a chce od teba svaty pokoj. Nezavidim ti taku situaciu

siwinka1717
19. jan 2012

@vejula Vieš ale stále nenapísal, čím ju sklamal, stále píše len ako sa chová ona a ako sa on teraz snaží...

Sú veci, ktoré keď sa vo vzťahu stanú, proste to nejde

vejula
19. jan 2012

@siwinka1717 hej preto som napisala tu poslednu vetu teda predposlednu, že do toho nevidim a možno sa stalo niečo čo sa fakt neda prekusnuť.
Skutočne slovne spojenie citove sklamanie je velmi široke a neviem čo konkretne si mam pod tym predstaviť

wrok
19. jan 2012

@zuzkag2 v pohode.... ono urcite do toho prispelo aj to, ze som nebol prve mesiace po narodeni pri nej... bol som, povedzme, odcestovany..., ked som prisiel bolo vsetko OK niekolko mesiacov... akonahle sme sa prestahovali do vlastneho bytu uz sa zacala jej ziarlivost voci mne zvecsovat... pritom v sucanosti mi vycita, ze som nezvladol ulohu otca, ze som jej nepomahal, s malou sa nehral... co ma daleko od pravdy... ale uz ma neprekvapuje, ze cokolvek z minulosti je prekrutene v moj neprospech.... dnes som sa dozvedel, ze aj poradnu ona nesabotovala, ze presne chcela ale ja som do toho podal ziadost o rozvod.... uplne to by ani R. Plicherova nenapisala...

vejula
19. jan 2012

@wrok tak kto podaval žiadosť o rozvod???? ja som bola v tom že ona 😕

wrok
19. jan 2012

@siwinka1717 sklamal som ju v tom, ze, ako sama prezentovala, mi nedosli veci co jej vadili, ze ona mi to nemoze hovorit.... takze ked sa rozpravame, dohodneme na niecom a teraz pocuvam, ze sme sa nedohodli, tak za to mozem ja. Ze som jej viacej nepomahal s malou - prisiel som z roboty a spytal som sa jej, ci idem opravovat balkon, kedze nam vtedy zateplovali cinziak bez balkonov.... ona odpovedala ano, zase som na chybe, nemal som ist....., ked som ju posielal na Zumbu aby si isla oddychnut a ona nesla, tak ja som jej nedal sancu, priestor, ona bola zmorena..... ked isla na nakup, ked chcela ist na stretnutie vlastnikov bytov - isla, ja som bol s malou, bez akehokolvek problemu, ked chcela ist s kamoskami na vianocne v 2010 povedala a ani som neprotestoval, jasnacka, ze osm ostal s malou.... ale na vine som ja, pretoze som jej nepomohol... najvecsie sklamanie z jej strany - jednoducho som mus, treba mi raz povedat a ja spravim, naznacit a ja sa budem viacej snazit, ale ked nic nepovies, nechavas muza v tom,z e je vsetko ok, komunikujes a este s nim aj suhlasis ked sa ta pyta, co cakas....

wrok
19. jan 2012

@vejula ziadost som daval ja, po tom ako mi neumoznila vidiet moju dcerku, povedala NIE, zaroven prezentovala, ze mi neveri.. z dna na den... + ked sabotovala poradnu... dnes s tym na mna zautocila aj jej pravnicka, tak som sa jej spytal, ci som mal potvrdit statistiky a prist za nou a jednu jej tresnut... aby na mna zavolala policiu, ze som sa to snazil riesit maximalne citlivo - poradna.... ona ju vsak sabotovala.. neprisla... v tom case z nasho bytu odniesla rodny list malej a nas sobasny list....

wrok
19. jan 2012

@vejula ja viem, ze je na koni, ze si so mnou robi co chce... vsak sa dnes aj cele pojednavanie usmievala.... no ja mam skutocny zaujem nas vztah zachranit, ak nie tak dnes bola aj sudkyna informovana,z e budem ziadat o striedavku....

wrok
19. jan 2012

ale aby som dodal, ja som poziadal aby som neprisiel o kontakt s dcerkou, manzelka opakovane prechadzala z pozicie bliakania na mna do pozicie, ze mi davala nadej, ze to ustojime a dame sa naspet dohromady.... jeden den tak, druhy presny opak.... a dnes len ze nesuhlasi s poradnou....

vejula
19. jan 2012

@wrok ono to sa dalo riešiť aj inak ako žiadostou o rozvod, ak si sa nechcel rozvadzať. Sudne sa da upraviť to stretavanie s dcerkou aj ked nieste rozvedení.

wrok
19. jan 2012

@vejula hmm, asi ano, ja si uznavam,z e to bola hlupost, ze to bolo dost drsne, som si vedomy, ze som tymto manzelke moc ublizil, ale v celom podani nie je ani slovo,z e ju nelubim, len ze nechcem prist o kontakt s dcerkou apreto ziadam o rozvod a predbezko.... ono zase v moj prospech hovori to, ze problemy zacali uz mesiac a pol pred tym kedy sa odstahoval k rodicom... to som od nej pocuval len vycitky, aj som ustupoval vo vsetkom, sypal si popol na hlavu a ona este viac tlacila... skoncili sme pred tym, ako mi neumoznila vidiet dcerku, na tom, ze odomna pozadovala aby som sa vzdal svojej rodiny... zato ona so svojou chcela nadalej fungovat....

vejula
19. jan 2012

@wrok 😖 ťažko, chapem že ked je človek na dne kona zbrklo. Teraz asi lutuješ tu žiadosť o rozvod 😖 Možno aj to ju ranilo... Neviem. Ja som tiež už par krat vyšla na mm s tym že to je pas že to nema zmysel ale to boli skôr len take chvilkove skraty.
Držim palce nech to nejako zvladnete a hlavne nech sa to vyrieši tak aby dcerka netrpela

wrok
19. jan 2012

DD, pointa je jasna, chce to komunikaciu a nie urazanie a zranovanie, ochotu aj ustupit, nie len presadit svoje.... a o co ide, v prvom rade o nase deti.....

zuzkag2
19. jan 2012

@wrok ono poviem ti uprimne, chcelo by to vediet asi aj jej pohlad na vec, aby tu clovek dokazal byt objektivny. ale ked zoberiem v uvahu to co pises...tak ak clovek tak radikalne meni vsetko, len aby dal vztah do kopy, tak si zasluzi sancu...akurat mam pocit, ze z tvojej strany su to len vykriky do tmy na ktore tvoja zena uz nereaguje. jednoznacne si myslim, ze k rozpadu manzelstva, ci vztahu prispievaju vzdy obaja, nikdy nie jeden. a este sa k tomu celemu vynara otazka, preco to chces vlastne za kazdu cenu zachranit...povedzme, ze tak ako aj ona, aj TY mas pravo na vztah ktory ta naplna, kde ta niekto respektuje, a vazi si ta, a komunikuje...ved este kludne mozes niekoho stretnut., s kym budes stastny. a co sa tyka malej...bi sa ako o zivot, a nikto ti ju nezoberie, ak budes mat ty zaujem, tak sa s nou vydat budes, to si pis...aj ked to mozno bude tazke, ale ak to vydrzis, vrati sa ti to...a ver mi...ak by aj tvoja zena zbrojila proti tebe malu..raz pride den, ked si uvedomi ako sa veci v skutocnosti maju, alebo mali...to viem z vlastnej skusenosti.

zexi
19. jan 2012

@wrok no neviem neviem.. prvé mesiace po narodení dcérky si bol "povedzme odsťahovaný" hm toto by chcelo lepšie vysvetliť lebo prvé mesiace po narodení dieťaťa sú v živote ženy dosť kľúčové, vieš..
žiadosť o rozvod si podal ty? tiež ma to šokovalo..

siwinka1717
19. jan 2012

@wrok no neviem, nehnevaj sa na mňa ale to Tvoje vyjadrovanie sa mi veľmi nepáči, tak " povedzme odcestovaný ", "ona na mňa žiarli " a aj to, že si Ty podal žiadosť o rozvod - to s tou malou je tiež taký zvláštny dôvod. Podať žiadosť o rozvod kvôli styku s malou. Prepáč môj subjektívny názor je taký, že zrejme nemáš úplne tak čisté svedomie a akoby si sa vyviňoval a hádzal tak vlastne vinu na svoju ženu, lebo vlastne si tu opísal, ako si sa snažil, ako si všetko pre ňu robil, posielal ju na masáže, na zumbu a ona nemala záujem a vyčítala Ti to...
Sypal si si popol na hlavu - asi si mal začo a zrejme to nebolo len to, čo si tu napísal.
A to že to chceš teraz nasilu zachrániť, je možno len to, že cítiš , že už Ti uniká....že ona nechce
Prepáč to je môj subjektívny názor

siwinka1717
19. jan 2012

@wrok Totižto chlapi radi problémy vykresľujú po svojom a ešte píšeš , že chcela aby si Ty odietol svoju rodinu, zrejme tam hrala úlohu aj Tvoja rodina - čo väčšinou býva svokra.

@zexi Dnes som presne 31 dní pred pôrodom a svokra ma neraz sklamala, ale baby dnes ma sklamal veľmi aj môj manžel, vôbec to nie je o sexe a nepatrí to do tohto fóra, ale veľmi mi je ťažko, mižno aj preto tak reagujem. Pretože aj ten môj všetko hádže na mňa a nakoniec som skončila ako idiot, s ktorým to aj on aj svokra myslia dobre a len ja si vymýšľam a robím mu samé scény. Myslela som si, žýe jednu krízu sme prešli, ale toto asi fakt nebude nikdy dobré, strácam úctu voči sama sebe, akože úplne zlé....práve som si čítala tému, že kedy je čas skončiť vzťah, ten okamih, ten moment, baby ja potrebujem, aby sa niečo stalo....a nech to viem urobiť

zuzkaremiaska
19. jan 2012

Baby,som v podobnej situácii.Muž pracuje v zahraničí,domov chodí každé 2 týždne na víkend.Ale celý ten víkend po sebe len kričíme,urážame sa....najviac trpia naše deti. Komunikácia zlyhala úplne,sex máme 2x do roka.Úplne vážne!!! Povedzte mi,je možné,aby chlap nemal túžbu po sexe????Je to normálne????Keď som mu jasne naznačila,to budemhľadať inde,kývol plecami,že mu to jej jedno,mám robiť ako chcem azačal si pískať a spievať a usmievať sa. Absolútne si ma neváži,nepoznám pohladenie,pritúlenie,necítim oporu,dôveru..proste nič. 😢 Žijeme v jednej domácnosti ako nejakí študenti.Často som pred ním plakávala,ale teraz som si povedala:Od nového roka žiaden plač pred chlapom!!!! Keď som mu naznačila,že lepší by bol rozvod,opäťsa zatváril akoby nič a potom dodal,že kľudne.on si prečíta moje požiadavky a potom sa vyjadrí s čím bude a s čím nebude súhlasiť. Je to normálne??? Akože žiadne dobýjanie ženy,......nič.